Nepabeigtā dienasgrāmata


18. Februāris 2010

(bez virsraksta) @ 09:13

Latvijas Avīze: "Gatavojoties ieviest lopu kaušanu saskaņā ar reliģisko kopienu tradīcijām, SIA "Viesuļi" uzcelta piebūve, kur dzīvniekiem iekārtoti fermas ikdienai pietuvināti apstākļi. Pārbūvēta arī kaušanas vieta. Uz to bullis mierīgi atnāk pa šauru eju. Priekšā kaut kas līdzīgs barības galdam, kur lielais dzīvnieks pats ieliek galvu. Tajā brīdī galva tiek fiksēta un kāvējs ar īpašu šim nolūkam piemērotu nazi, kas ir garš un ļoti ass, ātri pārgriež kaklu, jugulārās vēnas un miega artērijas.

"Kaušanas bokss iekārtots tā, lai dzīvniekam neradītu baiļu sajūtu un lai kavējam būtu atbilstoša darba drošība," skaidro Ozola. "Kaut drīkst tikai islāmticīgi cilvēki, kas apguvuši lopu kāvēju apmācības programmu, kursu "Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā" un atbilstošas lūgsnas. Noteikts, ka stresa līmenis, ko mēra gaļā pēc kautķermeņa atdzesēšanas, nedrīkst būt augstāks par 5,9. Tā ir norma vecajās Eiropas dalībvalstīs. "Viesuļos" tas ir robežās no 5,4 līdz 5,7.""
 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]kemune
Date: 18. Februāris 2010 - 09:18
(Link)
how sick is that
[User Picture Icon]
From:[info]vikings
Date: 18. Februāris 2010 - 14:30
(Link)
how sick is what?
Tas ka kauj dzīvniekus? Pārtikas jautājums un reliģijas jautājusm. Un elementāra sapratne par citu tautu kultūru nav nekas slikts. Tas, ka Tu ēd govi, ir slikti. No noteiktas indijā sastopamas reliģijas.
Tas, ka Tu neēd suni, nenozīmē, ka Tev ir kādas tiesības runāt sliktu par cilvēkiem, kas to dara.
From:[info]s
Date: 18. Februāris 2010 - 16:05
(Link)
1. Mums visiem ir tiesības runāt sliktu par ko vien mēs vēlamies, kamēr vien tas neaizskar konkrētu indivīdu godu un cieņu, nav krāpšana vai nemudina uz valsts režīma maiņu;
2. Ja jau vēlies ar nodarboties ar morālo relatīvismu, tad ejam līdz galam - ir viena diaspora Latvijā, kurai reliģija saka, ka nomētāt sabata neievērotāju vai laulības pārkāpēju ar akmeņiem - tas ir labi un dievam tīkami. Vai uz viņiem arī attiecas arguments "Tas, ka tu nenomētā sabata neievērotājus un laulības pārkāpējus ar akmeņiem, nenozīmē, ka tev ir kādas tiesības runāt sliktu par cilvēkiem, kas to dara"? Kurā vietā ir robeža? Likums Latvijā aizliedz gan nogalināt cilvēku (jebkādos apstākļos, gan arī kaut lopu, kad tas ir pie pilnas samaņas). Kāpēc vienā gadījumā jāizdara izņēmums īpaši priekš vienas kultūras pārstāvjiem, bet otrā gadījumā ne?
[User Picture Icon]
From:[info]kemune
Date: 18. Februāris 2010 - 16:33
(Link)
es par to, cik slimi ir aizrauties ar visu šo "stresa līmeni" utml
[User Picture Icon]
From:[info]begemots
Date: 18. Februāris 2010 - 10:29
(Link)
jugulārā vēna, my ass.
[User Picture Icon]
From:[info]rasbainieks
Date: 18. Februāris 2010 - 16:04
(Link)
vane
From:[info]echoes
Date: 18. Februāris 2010 - 10:39
(Link)
kā viņi izmēra to stresa līmeni?
[User Picture Icon]
From:[info]kaplacis
Date: 18. Februāris 2010 - 13:53
(Link)
imho, uzdod jautājumus un pēc tam analizē atbildes :)
[User Picture Icon]
From:[info]panacea
Date: 18. Februāris 2010 - 16:19
(Link)
hmm, man tomēr domāt, ka tur taču asiņu smaka sakrājas. es esmu laboratorijās strādājusi, kur giljotinē žurkas, un to pieņem kā pašsaprotamu faktu, ka lai arī cik rūpīgi gilotīnu berzīsi un mazgāsi, tāpat jau žurka saodīs, ka kaut kas nav lāga. tad nu domāju, ka bullis arī.

stresa līmeni viņi droši vien var mērīt nosakot kortizola līmeni asinīs, beeet te jau tam, ka mazāks stress pie vienas drīzāk ir tas, ka vēl nav sasmakojusi visa telpa pēc asinīm un nāves. lai pagaida gadu un tad pamēra vēlreiz.
From:[info]eermaniitis
Date: 18. Februāris 2010 - 19:58
(Link)
diez, kur šamie asinis ņem pārbaudē, ja pie šīs kaušanas visām vajadzētu iztecēt? tas nav retorika, bet izglītības līmeņa celšanai! no muskuļiem kaut kā?
[User Picture Icon]
From:[info]panacea
Date: 18. Februāris 2010 - 21:17
(Link)
nē nu kā, kamēr tās asinis tek ārā, paņem mēģeni un satecina asini cik vajag. muskuļos manuprāt nekādu stresu nevar atrast :)

Nepabeigtā dienasgrāmata