ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-06-15 20:29:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Palasīju es
to ``progresīvo`` programmas projektu.

https://www.progresivie.lv/wp-content/uploads/2021/11/PRO.pdf

Okej dažas lietas meiko sensu, bet daudz kas ir šaubīgs.

Nu vispirms jā OK viņi ir par dabasgāzes aizvietošanu ar ko citu, bet tā arī nepasaka ar ko, tikai vispārīgas frāzes.

Tad par izglītību - jā uzsvars uz vienlīdzību izklausās jauki bet mēs labi zinām ka praksē tas diemžēl nozīmē orientēšanos uz vidējo/ zemāko līmeni, tipa `` lai tkai visi tiek līdzi``, cieš talantīgākie. Skolām ir jābūt ar atlaso pēc jauniešu spējām un apdāvinātības, talantīgajiem priekšroka, protams atceroties ka cilvēki ir ļoti dažādi un nevienu nevajag pazaudēt jeb viņa spējas nepamanīt.

Turpinu lasīt...


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2022-06-18 00:49 (saite)
Par politiku man ir bijis ļoti maz saprašanas, bet tagad dažās lietās attiecībā uz veselības aprūpi es sāku labāk orientēties.

Man nepatīk jau pirmais punkts par orientēšanos uz augstu algu. Protams, mēs gribam augstas algas, bet kaut kā ar to sākt izklausās pārāk alkatīgi. Teiksim algu un budžeta jautājums NHS arī tiek apspriests, bet primārais tomēr ir par to, kā nodrošināt pēc iespējas labāku medicīnisko aprūpi, veicināt veselīgu dzīvi un taisnīgu medicīnisko pakalpojumu saņemšanu.

Tā vietā viņi raksta: valstij jānodrošina atbilstošus līdzekļus (gramatiska kļūda, pareizi šeit ir: atbilstoši līdzekļi) kvalitatīviem publiskajiem pakalpojumiem (veselības aprūpei...).

Finansējums ir būtisks, bet pareizi būtu tomēr sākt ar uzsvaru uz pakalpojumu kvalitāti un pēc tam, ka tam ir nepieciešams atbilstošs finansējums.

Kļūda arī noteikti ir runāt par taisnīgu un uzsvērt progresīvo nodokļa likmi. Protams, tā ir nepieciešama, bet cilvēkiem nepatīk idejas, ka no viņiem paņems vairāk. Šeit uzvaram vajadzētu būt par to, ka no trūcīgajiem ņems mazāk.

Kopumā viņi ir pārāk iestiguši detaļās, bet pietrūkst kopējās vīzijas. Ja es vispār balsotu, tad noteikti ne par viņiem. Viņi nav profesionāli.

(Atbildēt uz šo)


[info]extranjero
2022-06-18 00:56 (saite)
Tālāk es lasu par mājokļiem. Interesanti, ka ASV šobrīd ir diskusija par Kalifornijas lielo bezpajumtnieku skaitu. Ir izvirzīts arguments, ka pie tā vainojami NIMBY (not in my backyard), kuri neļauj neko celt, aizbildinoties ar zonējumu, visādām zaļām idejām utt. Kopumā man šķiet, ka YIMBY (yes, in my backyard) ir taisnība šajā diskusijā.

Vai Latvijā ir līdzīgi? Grūti pateikt, bet viņu programma ir pretrunīga. Pirmkārt, viņi grib sociālismu – noliedz, ka brīvais tirgus var atrisināt šo problēmu. Man tā neliekas. Latvijā ir daudz vietas, kur celt, un privātie to veiks labāk. Bet var būt vajadzīgs valsts atbalsts, piemēram, infrastruktūras nodrošināšanai. Savukārt 3. punkts ir par to, ka vajag stingrus standartus. Jā, tas ir labi, bet vai pārmērīga un neprasmīga regulācija nevarētu radīt problēmas lielākā mājokļu celtniecībā?

(Atbildēt uz šo)


[info]extranjero
2022-06-18 00:57 (saite)
Par klimata vidi, nepieļaut sasilšanu virs 1,5 grādiem ir galīgi garām. Tas nav iespējams, un viņi vienkārši populistiski muld.

(Atbildēt uz šo)


[info]extranjero
2022-06-18 01:16 (saite)
Konkrēti par veselības sistēmu man būtu politiski šāds priekšlikums:

Latvijā ir profesionāli ārsti, bet slikta pacientu profesionālā aprūpe. Pašreizējā sistēma ir jāmaina uz tādu, kur tiek motivēti reāli nosakāmi uzlabojumi pacientu veselībā. Nevis nauda seko pacientam, bet nauda seko pacienta veselībai.

Latvijā ir Eiropas mērogā pārāk īss mūža ilgums. Mērķis ir sasniegt uzlabojumu ar darbību divos aspektos: 1) labāka medicīniskā aprūpe akūtu un hronisku slimību gadījumā, 2) labāka profilakse, ieskaitot veselīga dzīvesveida veicināšanā, ātrākā slimību diagnosticēšanā, saprātīgā zāļu lietošanā.

Veicināt iedzīvotāju uzticību medicīnas sistēmai un uzlabot ārstu komunikāciju ar pacientiem ar tiešo komunikāciju, vēstulēm, mobilo ierīču lietotnēm utml.

Rūpēties par taisnīguma principu veselības aprūpē. Šeit domāts, ka perifērijā bieži pie vietējā ģimenes ārsta saņemamā medicīniskā aprūpe ir ļoti zemas kvalitātes. Ir jau labi, ka Stradiņi ir slaveni ar augsti kvalitāti, bet tas nav taisnīgi, ka mazpilsētās iedzīvotāji saņem nekvalitatīvus pakalpojumus. Visi iedzīvotāji ir pelnījuši līdzvērtīgu aprūpi, neatkarīgi no dzīves vietas.

Nodrošināt valsts subsīdijas zālēm ar pierādītu efektivitāti. Pēc iespējas pāriet uz ģenērisko zāļu nosaukumu lietošanu. Tam jau bija jānotiek pirms pāris gadiem, bet diemžēl joprojām nav noticis. Vairāk kontrolēt (ierobežot) zāļu parakstīšanu ar apšaubāmu efektivitāti.

Stiprināt farmaceita lomu veselības aprūpē, konsultējot pacientus par zāļu terapiju un tās klīnisko izvērtējumu. Piešķirt finansējumu šim mērķim atbilstoši izmērāmam ieguvuma pacientu veselības uzlabojumā.

Izstrādāt paliatīvās aprūpes principus un ieviest tos. Nodrošināt atbilstošu sāpju remdēšanu paliatīviem pacientiem, un citu atbilstošu aprūpi.

(Atbildēt uz šo)


[info]gnidrologs
2022-06-18 09:40 (saite)
Es sāku šito lasīt un bez pirmkursnieku referāta ūdeņa sajaukta are woke/WEF sviesta tur nekā nav. Var ieiet WEF mājaslapā un viņu baltajos papīros izlasīt visu to pašu. Un zaži man netic, ka šī partija ir WEF lobijs Latvijā.
Vienīgā labā un pat nedaudz pārsteidzošā lieta pirmajās lapās bija par azartspēļu un ātro kredītU apcirpšanu. Šekelšteins nebūs priecīgs. Diezgan antisemītisks punkts.:)

Kaut kad saņemšos izlasīt un uztaisīt kopsavilkumu. Gribas jau zināt kāds ir latvju revolucionārais arjegards.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?