ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2018-05-02 23:41:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Mistiķi vēlreiz
Vēl populārs mistiķu arguments ir tas, ka zinātniskā izpēte nedod ``visu patiesību uzreiz`` un ja esamība ir bezgalīga, tad ``visas patiesības`` nekad arī nebūs.

Nu jā tā tas ir, tikai

1) ko tas maina?
2) kur ir tie paņēmieni ``visas patiesības uzreiz`` iegūšanai?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]chrono
2018-05-03 11:21 (saite)
Man šķiet, ka vienkārši tiek ignorēts tas, ka vārdam "labāks" pašam par sevi ir kontekstuāla nozīme un ka vispirms ir jāsaprot kas ar to tiek domāts. Kad kāds uzskata, ka Bībers ir labāks viņš visdrīzāk domā ko citu ar šo vārdu nekā tas, kurš sauc Bahu par labāku. Nevis vienam ir pieeja "patiesībai" (kas saskan ar to kā domā Gnidrologs) un otrs ir muļķis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-05-03 11:25 (saite)
Nu var protams paskatīties uz viena un otra kompozīciju pierakstu, ar notīm kaut vai un izvērtēt kur ir vairāk satura. Bet jā tas nebūs universāls kritērijs, jo daļēji šīs sekvences strādā kā noteiktu smadzeņu darbības režīmu palaidēji un līdz ar to ``atslēga`` var būt arī vienkāršāka, bet palaist komplicētākus procesus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2018-05-03 11:34 (saite)
Jā, arī, un tas nedaudz sasaucas ar ctulhu rakstīto par to, kā mūzika iedarbojas uz smadzeņu procesiem. Piemēram, palēkāšanai klubiņā vai fona mūzikai Bībers noteikti ir labāks, jo ar savām vienkāršajām melodijām, labskanīgajām harmonijām un viegli uztveramo formu nenogurdina ar vajadzību domāt līdzi. Līdzīgi, kā tautas mūzika.
Savukārt, tas pats nabaga Bahs vispār, manuprāt, var sākt patikt tad, kad smadzenes jau ir pieradinātas klausīties noteikta sarežģītības līmeņa mūziku, kur klausītājs vispār spēj uztvert polifonijas daudzslāņainību un apslēpto matemātisko simetriju. Nepieradušam klausītājam tāda mūzika ir nogurdinoša.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]3koma14vs007
2018-05-04 01:23 (saite)
Spilgti nodemonstrēji gnidrologa daudzkārt izteiktās tēzes patiesumu par postmodernā relatīvisma izskaloto smadzeņu tipisko domāšanu: sak`, profesoriem patīk Bahs, sētniekiem Bībers, tātad abi vienlīdz labi, jo gan profesoru, gan sētnieku profesijas vienlīdz cienījamas, līdz ar to idiotiskais secinājums: "patiesības nav".

Gribas cerēt, ka, ja ne agrāk, tad pēc gadiem 20 būsi jēgā pieņēmies un kaut nedaudz kaunēsies par savu jaunības (labi, neteikšu: stulbumu) neizpratni.
Nekādas, pat visaugstākās formālās izglītības negarantē cilvēkam gudrību. Toties aroganci gan lielā mērā. Ko šeit var novērot pārpārēm pie ne viena vien cibiņa.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-05-04 14:11 (saite)
atver tās nošu lapas un paskaties kur vairāk informācijas, gudrais tu mūsu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-05-04 16:05 (saite)
Jā, jo vairāk notis, jo labāka mūzika, vecīt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-05-04 16:11 (saite)
okej ir piemēri strukturāli tik vienkāršai mūzikai kā Bībers un ģeniālai kā Bahs?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2018-05-05 01:07 (saite)
Jā, piemēram daudzas Bītlu dziesmas. Popsīgākais piemērs Yesterday. Vai piemēra, Hendriksa 'Little Wing' (tur vēl ģitārspēles ģemnialitāte bonusā, kas ar nav analizējama). Varētu tev dot simtiem piemēru, ja mēs tagad abi sēdētu pie daķa un es tevu dotu jūtblinkus. Pilns ar formāli vienkāršu mūziku, kas ir ģeniāla. Tajā pašā laikā iesaku (laikam miglā jaut kaut kad ieteicu) paklausīties Sorabijas megamonumentālos klavierskaņdarbus, kas ir tehniski super sarežģīti un ilgi. Tā ir pilnīga huņiņa un pat vis relatīvistiskākie, 'open minded' mūzikas baudītāji tam piekritīs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-05-05 01:09 (saite)
OK. Cita starpā tas, šķiet, nozīmē ka vismaz regresa vismaz pa šo līniju nav tb cilvēku radošums nekrītas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]3koma14vs007
2018-05-04 16:21 (saite)
Beidzot patiešām sapratu, cik liela taisnība gnidrologam tevi raksturojot, kaut viņa izteikumi tiešām reizēm var šokēt.

Redzi, padomdevēj (kas man esot jādara), tā nu reiz sagadījies, ka man ir dzīvē gana tuvas attiecības ar mūziku gan teorētiskā, gan praktiskā ziņā, tā ka nošu lapas nācies atvērt ne reizi vien. ;)

Nez, ko vēl vērtīgu man ieteiksi darīt?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-05-04 16:25 (saite)
Nu re cik jauki, tad jau tu mani saprati :)

P.S. Tu gadienā neesi Džons Dō, stiliņš līdzīgs (neapvaldāms lielīgums un tā)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?