Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2017-11-30 11:10:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
mans nepopulārais (?) viedoklis ir tāds, ka tos slavenos "vadošos amatus" aiz laba prāta ietu ieņemt vien kādi 5 procentī vīriešu un 0,5% sieviešu, pat ja viņas kāds lūgtos, tb disproporcija pastāvētu vienmēr. un man pat ir vienalga, vai sievietes ir slinkākas, saprātīgākas, reālistiskāk novērtē perspektīvas vai ir, lol, holistiskākas; srsly, nav daudz gribētāju nonstopā plēst dirsu 80 stundas nedēļā. ar naudu savukārt ir tā viltīgi - tiklīdz ir sasniegta kkāda pesonīgās pietiekamības latiņa, ir vajadzīga ļooooti liela motivācija, lai pārkāptu to. atceros mēnesi, kad sasniedzu to četrās fakin darba dienās. vai atlikušo mēnesi es strādāju kā bitīte? nē, dauzīju bumbieri un domāju, kā lai pieklājīgāk atšuj klientus un viņu piedāvājumus.

mani drīzāk apbēdina mazais sieviešu skaits eksaktajās zinātnēs. kāpēc beibēm neinteresē matemātika un fizika? :(

es, piemēram, tiku tik tālu, ka ieliku būkmārkos algebra for dummies* kursu garajiem ziemas vakariem. vai esmu tur kaut reizi iegājusi? nē, tupīju tupīdama.

*https://www.khanacademy.org/math/algebra


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]chrono
2017-11-30 18:49 (saite)
Reizē slavētais un norietas Dž. Pītersons izteica vienu frāzi, kas man patika un palika atmiņā. Savā ziņā interesantāks jautājums ir tāds, nevis kāpēc tik maz sieviešu ir vadošajos amatos, bet gan kāda velna pēc kāds vispār grib būt tajos amatos? Jo cilvēki, kas sasniedz savu specialitāšu virsotnes un ar kuriem būs jāsacenša parasti ir ar savu darbu apsēsti darbaholiķi, kuriem neatliek laiks normālai privātajai dzīvei un citām interesēm. Manā nozarē visi laboratoriju vadītāji vienmēr ir bijuši cilvēki, kuri ierodas darbā pirmie un aiziet pēdējie un nepārtraukti kārto 100 lietas paralēli. Mans priekšnieks vēl nesen mums atgādināja, ka ja mēs gribam būt labākie, tad mums ir jādomā par mūsu darbu atnākot mājās un braucot svētdien uz pludmali, lai vienbrīd pietrūktos kājās un dotos pa taisno no Vecāķu nūdistu pludmales uz laboratoriju. Un viņš acīmredzot tā dara un es tā personīgi negribu un diez vai lielākā daļa arī grib, lai arī teorētiski viņiem vilina statusa un naudas bonusi, kas nāk līdz ar pozīciju.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-12-01 01:55 (saite)
Exactly. Lai gan atšķirību var viegli izskaidrot ar normālsadalījuma atšķirībām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]sirdna
2017-12-01 09:58 (saite)
exactly pītersona vārdi un pat zīmējums uz tāfeles :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-12-01 10:31 (saite)
Man Pītersons nelikās īpaši interesants, jo viņš vairumā gadījumu stāstīja to, ko jau sen biju izštukojis. Tā ir elementāra statistika, ko zina katrs students. Es šos vārdus par normālsadalījumu cibā pateicu pirms kādiem 2 vai 3 gadiem, un ciba kā vienmēr neko nesaprata un nokomentēja “Kāds idiots!” :D Gan jau ka par Pītersonu šī publika domā līdzīgi :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]sirdna
2017-12-01 10:50 (saite)
Bet tomēr patīkami, kad kāds pasaka - nē, tu neesi idiots.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-12-01 11:00 (saite)
:) Tas tiesa. Man patīk kā viņš pasaka diezgan elementāras lietas ar savu piesitienu. Viens moments bija tajā, kā cīnīties ar trauksmi vai fobijām. Standarta CBT to pasniedz kā “nebēgt prom, bet tolerēt, kamēr sakrājas spēks doties vēl vienu soli uz priekšu.” Bet viņš to pasaka – noturies, kamēr tev tas ir galīgi apnicis. Un tas, kas ir apnicis, vairs mūs nebiedē. Tas vienkārši vairs nav interesanti, un tad jau gribas iet soli uz priekšu. Tā ka es domāju, ka viņam ir diezgan dziļa realizācija par visām psiholoģijas lietām, pat ja publikai viņš runā vienkāršoti. Noteikti jau kādam palīdz.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?