None of the Above ([info]artis) rakstīja,
@ 2020-01-20 16:48:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Idle hands are the devil's workshop
Pārpublicēšu arī šeit, jo šķiet saistoši:

http://klab.lv/users/indulgence/835925.html

1890. gada 16. martā Vācijas impērijas kanclers Otto fon Bismarks rakstīja ķeizaram Vilhelmam:

"Sekas ir izglītības iestāžu pārpilnība un izglītota proletariāta izaudzināšana, kas ir bīstami valstij. [..] [I]izvirza sev nesasniedzamus mērķus, kas galu galā viņos rada neapmierinātību ar dzīvi. Ar katru gadu pieaug tādu ļaužu skaits, kuri, pateicoties iegūtajai izglītībai, pretendē uz tādu dzīves līmeni, kādu nespēj sev nodrošināt. Tā pie mums rodas tie paši apstākļi, kas Krievijā kalpo par augsni tur plaukstošajam nihilismam.

[..] Strauji pieaug to skaits, kuri iznāk no skolas ar pārliecību, ka ir pārāk labi tam darbam, ko dara to tēvi, jo esot augstāk izglītoti. It īpaši tas attiecās uz talantīgākajiem, kuriem skolā mācībās labi veicies, kurus visbiežāk skar vēlme izrauties no tās dzīves, kuru dzīvo viņu vecāki. Neveiksmes gadījumā viņi papildina mūždien neapmierināto rindas. Redzam, ka jau šobrīd laukos ir pārāk daudz tādu, kas nevēlas vis strādāt, bet gan vēlas izrīkot citus, un pārāk maz tādu, kas prot un ir gatavi strādāt."


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]slikts
2020-01-21 14:59 (saite)
laikam tavā prātiņā elons masks uzburtu savas mašīnas no savas privātās dimensijas.

sabiedrība kopā nodrošina infrastruktūru (transporta, saziņas utt), juridisko iekārtu, izglītotu darbaspēku. darbinieki iegulda savu laiku un spējas. lai to visu uzturētu, radītie ienākumi (kopējais pīrāgs, darba augļi) tiek aplikti ar nodokļiem; valsts budžets ir atlikusī šķēle no pīrāga.

tās ir neoliberālisma beigu zīmes, ka it kā pieaugušiem cilvēkiem ir jāskaidro nodokļi

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]snark
2020-01-21 15:15 (saite)
Nē, ar nodokļiem tiek atsavināta daļa privāto resursu, lai nodrošinātu sabiedriskās vajadzības (tai skaitā infrastruktūru un izglītību tiktāl, cik tās ir uzturētas par sabiedrības līdzekļiem).

Es domāju, ka pretruna ir pietiekami skaidri iezīmējusies, lai būtu skaidrs, ka tur nav kompromisu, un nav arī sabiedriska dialoga iespējas. Tikai piespiešana un pretdarbība.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]slikts
2020-01-21 15:31 (saite)
nodokļi nav ne "atsavināšana", ne "zagšana", jo sabiedrība spēlē noteicošu lomu ražošanā; tā ir kopējo darba augļu pārdale. dialogs nav iespējams neoliberālismā. demokrātiskās iekārtās taisnīgu pārdali nosaka kopīgi jeb demokrātiski. neoliberālisma uzbrukums demokrātijai pārdali ir padarījis netaisnīgu un turpina to darīt

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2020-01-21 16:12 (saite)
Vai tu apgalvo, ka demokrātija rietumos šobrīd nepastāv? Vai tā gadījumā nav daudz maz demokrātiska procedūra, kas "sociāldemokrātus" savulaik izbalsoja un patreizējos "demokrātiskos sociālistus" ar skaļu blīkšķi noraida?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2020-01-21 21:40 (saite)
Tad tu uzskati, ka globālisms ar savu brīvo kapitāla un tautas mobilitāti ir slikta lieta. Rietumu industriju ausōrsīngs un trešās pasaules valstu vergu plantācijām un paralēlā neierobežotā migrācija no šīm pašām valstīm uz Rietumiem, lai sapistu vietējo ļaužu labklājību ir slikti vai kā?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?