snark
Add to Memories
Tell A Friend
par to pašu, bet no cita aspekta
Es te vienu lietu līdz galam nesaprotu, lai gan man ir aizdomas, ka nojaušu, kāpēc tā varēja sagadīties.
Redz, Austrumukrainas gaisa telpā bija pasludināts, ka drošs augstums ir FL330 (33000 pēdas, mazliet virs 10km), bet zemāki līmeņi aviosatiksmei ir slēgti. Tas ir principā OK, un tāda pieeja darbojas daudzos karstajos punktos, kur apakšā šauj uz nebēdu, bet laineri savā FL330+ godībā lido augstu pāri tam visam. Tas ir tāpēc, ka bruņojums, ko izmanto vietējos kautiņos, līdz tiem 10km neaizvelk, turklāt neviena puse neizmanto tādus lidaparātus, ko vajadzētu gāzt no 10+ km.
Tomēr Ukrainā situācija nedaudz atšķiras. Pirmkārt, abām iesaistītajām pusēm ir zenītsistēmas, kas var iznīcināt mērķus arī (tā ir augšējā robeža – atkarībā no raķetēm) 10-25km augstumā. Turklāt, gan separātisti neslēpa, ka viņiem tādas sistēmas tiešām ir (jau jūnija beigās izlielījās), gan arī visi lieliski zina, ka separātisti kontrolē robežu ar Krieviju un no turienes (īpaši pēdējā laikā) saņem puslīdz to, ko vēlas. Otrkārt, separātistiem ir nepieciešamība un motivācija šādus jaudīgus ieročus izmantot, jo tie velk līdz kādiem 5-6km.
Saliekot kopā šos apstākļus, nez vai 10km var saukt par drošu augstumu, bet atļauja izmantot gaisa telpu komerciālai satiksmei sāk izskatīties pēc nevīžības. Un tas nav kaut kas specifisks konkrētajai situācijai, jo uz austrumiem no mums tādus līdzīgus gājienus var redzēt arī pavisam ikdienišķās situācijās, piemēram, attiecībā uz ugunsdrošību. Tad vēl nevēlēšanās laist garām ieņēmumus par gaisa telpas izmantošanu.
Otra komponente ir aviokompānijas, kas principā bija informētas, ka Austrumukrainā karo, bet turpināja tur lidot pāri. Ok, acīmredzot, viņi pieņēma, ka var paļauties uz Ukrainas aeronavigācijas pakalpojumiem, taču bija gan daži izņēmumi, kas jau kopš haosa sākuma lidoja Austrumukrainai apkārt ar līkumu. Piemēram, Korean Airlines, Asiana un KLM. Gan jau izmaksas nospēlēja savu lomu.

Tags: , ,

Add to Memories
Tell A Friend
beidzot kas labs
Lasāms te.
Add to Memories
Tell A Friend
ja pietiekami ilgi sēdēt upes krastā
Labs raksts par to, kāpēc Krievijas-Ķīnas gadsimta īgums par gāzes piegādi ir absolūta Ķīnas uzvara. Apmēram puse no naudas, ko pēc šī līguma jāsaņem Krievijai, būs jāiegulda infrastruktūras izbūvē. Turklāt, Ķīna neuzņemas saistības iegādāties visu līgumā paredzēto gāzes apjomu, bet gan tikai 60% vai mazāk.
Tas arī parāda, kurš ir uzvarētājs Ukrainas konfliktā.

Atliek novēlēt Ķīnai barbaru īslaicīgi ieņemto ziemeļu teritoriju sekmīgu tālāku a(t/p)gūšanu. Priekšlikumi jau ir: http://www.gazeta.ru/business/2014/05/24/6046385.shtml.
Add to Memories
Tell A Friend
jā, jā, ar visām
Zaļo un zemnieku savienības politiķis Uldis Augulis stāstīja, ka partijai vēl nav skaidrības, kādā politiskajā grupā strādās tās pārstāve EP - runāts tikšot ar visām EP grupām, vai tā būtu Tautas partija, kurā pašlaik strādā "Vienotības" politiķi, vai kāda cita grupa.
(LETA)

EP grupas šobrīd:
Eiropas Tautas partija (EPP)
Eiropas Sociālistu partija (S&D)
Liberāļu un demokrātu alianse (ALDE)
Zaļie/Eiropas Brīvā alianse
Eiropas Apvienotie kreisie/Ziemeļvalstu Zaļie kreisie (GUE/NGL)
Eiropas Konservatīvie un reformisti
Eiropas brīvības un demokrātijas grupa (EFD)

un jaunizceptā pārstāve, cik saprotu, gatava iederēties visās tajās pēc kārtas.

Jāatzīst, pret Grigules panākumiem neesmu vienaldzīgs - viņas iekļūšana EP ir mans lielākais (lai arī paredzams) šoks (jo cerēju, ka prognoze nepiepildīsies). Lielākais pārsteigums - Vienotības četri mandāti divu vietā.
Add to Memories
Tell A Friend
pirmdienas rītā
Add to Memories
Tell A Friend
Add to Memories
Tell A Friend
Rīga, 15.maijs, LETA. Saeimas deputāti šodien galīgajā lasījumā pieņēma Krimināllikuma grozījumus, cita starpā nosakot kriminālsodu par PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma pret Latviju rupju noniecināšanu.

Tags: ,

Add to Memories
Tell A Friend
labs skaidrojums, kāpēc Krievija beigu galā aplauzīsies:

...из букв «ж», «о», «п» и «а» не складывается не только слово «счастье», но и слово «империя».
Add to Memories
Tell A Friend
ābece
Add to Memories
Tell A Friend
re, lēnām sāk rosīties
Uzminiet nu, kurš teicis šos vārdus:

Как только над латвийской границей пролетают российские самолёты, наши политики квалифицируют это как угрозу безопасности Латвии. В то же время, когда на Украине провоцируется антиконституционный государственный переворот, вызывающий прямую угрозу России и вызвавший адекватную реакцию с её стороны, это расценивается как агрессия против суверенного государства и нарушение международного права.
profile
snark
User: [info]snark
Name: snark
calendar
Back July 2014
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031