snark
Add to Memories
Tell A Friend
dienas vilšanās
Sorry, we could not calculate driving directions from "Riga" to "Antananarivo, Madagascar"

Sorry, we could not calculate walking directions from "Riga" to "Antananarivo, Madagascar"
Add to Memories
Tell A Friend
fintech
Pavei, LETA raksta par fintech attīstības plānu Lietuvā, un piebilst, ka lietuvieši (valdība) plāno pārliecināt Lietuvā "ienākt vismaz divas lielas finanšu tehnoloģiju kompānijas".

Es vārdu "pārliecināt" saprotu kā kaut ko, kas norāda uz aktīvu rīcību. Piemēram, piedāvājot pārliecinošus nosacījumus biznesam.

Tas taču būtu neiedomājami, ka Latvija nedarītu neko, lai konkurētu ar Lietuvu, un atdotu leišiem gan putas, gan krējumu? Mūsējie taču aktīvi rīkojas, lai ievilinātu un pārvilinātu, vai ne? Vai varu gulēt mierīgi?
Add to Memories
Tell A Friend
Etiopijā tagad ir Miera ministrija, un tās pārraudzībā ir:

Ethiopia’s Federal Police Commission
National Intelligence and Security Service
Information Network Security Agency
Add to Memories
Tell A Friend
meanwhile, in Poland
https://www.reuters.com/article/us-pgnig-lng-usa/polands-pgnig-signs-agreements-for-long-term-lng-supplies-from-u-s-idUSKBN1JN0LW

un vairāk info te:

http://www.thenews.pl/1/12/Artykul/370250,Polish-gas-giant-PGNiG-signs-deal-for-longterm-LNG-deliveries-from-US

Poland aims to stop importing natural gas from Russia after 2022, according to officials.

Ar turpinājumu šodien:
https://www.rferl.org/a/poland-seals-deal-to-buy-lng-from-u-s-to-ease-dependence-on-moscow/29548775.html

The move comes a day after PGNiG filed a complaint with the European Union's top court against a deal by the European Commission to settle an antitrust case against Gazprom.
The deal, reached in May, allowed Gazprom to avoid billions of dollars in fines after Poland claimed it had abused its dominant position as a gas provider in their region.
Add to Memories
Tell A Friend
pēcvēlēšanu uzbrauciens
Nobalsojuši 77,15%

Attīstībai/Par! 19,59%
Jaunā konservatīvā partija 17,91%
"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija 13,64%
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" 12,69%
Politiskā partija "KPV LV" 9,47%
Zaļo un Zemnieku savienība 8,63%
Jaunā VIENOTĪBA 8,04%
Latvijas Reģionu Apvienība 4,32%
"PROGRESĪVIE" 2,46%

Ar tādiem rezultātiem jau var dzīvot, lai arī nav ideāli. Tikai visapkārt citur balso kaut kādi frīki, kas nejēdz nedz nobalsot, nedz izvēlēties. :)
Add to Memories
Tell A Friend
https://www.justice.gov/opa/pr/us-charges-russian-gru-officers-international-hacking-and-related-influence-and

U.S. Charges Russian GRU Officers with International Hacking and Related Influence and Disinformation Operations
Conspirators Included a Russian Intelligence “Close Access” Hacking Team that Traveled Abroad to Compromise Computer Networks Used by Anti-Doping and Sporting Officials and Organizations Investigating Russia’s Use of Chemical Weapons

A grand jury in the Western District of Pennsylvania has indicted seven defendants, all officers in the Russian Main Intelligence Directorate (GRU), a military intelligence agency of the General Staff of the Armed Forces of the Russian Federation, for computer hacking, wire fraud, aggravated identity theft, and money laundering.


Atzīšos, ka līdz galam šo nesaprotu. Pēc šādas apsūdzības izvirzīšanas, krievu spiegi kļūst par apsūdzētajiem, uz kuriem attiecas nevainības prezumpcija un visas iespējamās tiesības, kādas mēdz būt kriminālprocesā apsūdzētajiem. Nu, un kāda no tā jēga? Gaidīs, līdz viņi atkal apmeklēs ASV? Un īsti vairs par spiegiem saukt nedrīkst.
Add to Memories
Tell A Friend
ziņas no kaimiņiem
Jautājums "A kas tur pie jums vispār notiek?" bija loģisks un sagaidāms turpinājums Igaunijas Danske skandālam, un tagad tas ir uzdots:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-10-03/-1-trillion-flowed-through-estonia-dwarfing-danske-bank-scandal


Eesti Pank, protams, nekavējas ar savu komentāru (neaizmirstot iepīt atbildē arī "electronics" un "open economy") ar virsrakstu "Bloomberg has mistaken cross-border payments for non-resident flows"

https://www.eestipank.ee/en/press/bloomberg-has-mistaken-cross-border-payments-non-resident-flows-03102018

Tomēr Bloomberg komentārā varam lasīt: Banks doing business in Estonia handled about 900 billion euros, or $1.04 trillion, in cross-border transactions including non-resident flows between 2008 and 2015 (the central bank couldn’t provide comparable data for 2007).

Nav īsti skaidrs, kas tur ko "mistaken". Vai Centrālbankā nepaguva izlasīt visu rakstu, kad jau atskanēja rīkojums PRistiem cept iznīcinošo atbildes komentāru? Vai arī tā vienkārši tāda smalka informācijas lauka kaujinieku metode? Sliecos uz pēdējo, jo viss Eesti Pank vēstījums veidots tā, it kā tas kaut ko apgāztu, lai gan tur nav pretrunu (bet ir apkārtruna) ar Bloomberg rakstīto.

Starp citu, tālāk Bloomberg citē diezgan jēdzīgus viedokļus no igauņu FSA un PM. Tā ka varbūt ar to attieksmi nav tik traki.

Savukārt, tas, ka igauņi nezina, cik naudas šurp turp ir dzenājuši nerezidenti, vedina pārformulēt ievadjautājumu kā "Vai jūs vispār (vēlaties?) zināt, kas pie jums notiek?"

Tags:

Add to Memories
Tell A Friend
mentalitāte
Citāts:

Пока шли, пока сидели в очереди (не четверть часа, а минут двадцать), разговорились. Сказать, что я удивилась ещё больше — ничего не сказать. Пара в стране 10 (прописью — десять!) лет. Дама моложе меня существенно, ей пятьдесят два, муж на восемь лет её старше. [valodu] не знают. Вот просто, вообще не знают и учить не пытались. « А что вы хотите — разве в 40 лет этот жуткий язык можно выучить! Вообще безобразие — почему русский до сих пор не государственный язык, вы так не считаете?» — мамадарагая! я думала, такие мастодонты канули в небытие в конце 90-х!


Varat minēt, kas tā par valsti un kas ir tā šausmīgi grūtā valoda. Gūglēt nebūs interesanti.
Add to Memories
Tell A Friend
Es varbūt pārklausījos, bet vai Attīstībai/Par savā radio reklāmā tiešām apgalvo, ka "tūkstošiem cilvēku ir pievienojušies" viņiem?
Cik vispār kopā biedru ir LA un Par? Jo, ja atceros pareizi, tad Par! dibināšanā tika iesaistītas veselas dzimtas, lai tikai izvilktu līdz nepieciešamajiem 500 biedriem.

Un nē, "pievienojušies" nav sinonīms "atbalsta".
Add to Memories
Tell A Friend
Pamatīga, trekna bezdelīga, gan jau ne pirmā.

https://www.politico.eu/newsletter/brussels-playbook/politico-brussels-playbook-presented-by-banco-santander-europes-media-problem-see-eu-in-court-brexiteers-play-chess/

https://www.politico.eu/article/eu-justice-chief-media-responsibility-rising-hate/

Zaļā karte, lai arī ne tūlīt un tagad, sāk iezīmēties pie nākotnes scenāriju apvāršņa. Un, protams, ir runa par kādu flyover štatu.
profile
snark
User: [info]snark
Name: snark
calendar
Back March 2019
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31