snark - Ļoti īsi par to, ko nozīmē neatkarīga tiesa
snark
[info]snark
Add to Memories
Tell A Friend
Ļoti īsi par to, ko nozīmē neatkarīga tiesa
Fragments no Eimijas Konijas Baretas runas pēc Augstākas tiesas tiesneša konstitucionālā zvēresta (tas ir pirmais no diviem) nodošanas.


It is the job of a Senator to pursue her policy preferences. In fact, it would be a dereliction of duty for her to put policy goals aside. By contrast, it is the job of a judge to resist her policy preferences. It would be a dereliction of duty for her to give into them. Federal judges don’t stand for election, thus they have no basis for claiming that their preferences reflect those of the people.
This separation of duty from political preference is what makes the judiciary distinct among the three branches of government. A judge declares independence, not only from Congress and the President, but also from the private beliefs that might otherwise move her. The Judicial Oath captures the essence of the judicial duty. The rule of law must always control.


Un tas ir tas, kas kož acīs sarkanajiem - jo kā tad tā - netiesāt pēc revolucionārās sirdsapzinas!

Pilna stenogramma: https://www.rev.com/blog/transcripts/amy-coney-barrett-swearing-in-ceremony-transcript
Comments
puuce From: [info]puuce Date: October 30th, 2020 - 01:47 pm (Link)
Ja kas, nevienā konstitucionālajā tiesā nav iespējams nošķirt politikas veidošanu no normu interpretēšanas. pat tajos tālajos laikos, kad to mērķis bija varu nošķiršanas pieskatīšana, un vēl jo mazāk tagad, kad daudzas lietas tieši skar indivīda dzīvi iepretī valstij vai iepretī citiem.
tāpēc arī tik būtiski ir saglabāt labas manieres, zināmu pašcieņu un pieklājību.
gnidrologs From: [info]gnidrologs Date: October 31st, 2020 - 12:05 pm (Link)
Viss jau, protams, pareizi, bet, ja skatās no konservatīvo puses, neredzu nekādu jēgu no konstitucionālisma-oriģinālisma. revolucionārie sarkanie aktīvist-tiesneši nepārtraukti mainījuši likumus un taisījuši politikas. Tagad ņemties un konservēt to, ko tādi sarkaniem kā Ginsburga etc. ir ieleģislējuši ar saviem precedentiem ir teikt "mēs padodamies". Sanāk, ka liberālie/kreisie tiesneši dara ko grib, bet konservatīvie pēc tam konservē liberālo veikumu lol. Ne velti daudzi amerikāņi lieto terminu cuckservative. No konservatīvajiem nav nekādas jēgas. Tikai no tādiem kā Tramps ir.
2 comments or Leave a comment
profile
snark
User: [info]snark
Name: snark
calendar
Back November 2020
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930