snark
Add to Memories
Tell A Friend
Add to Memories
Tell A Friend
https://www.tabletmag.com/sections/news/articles/russiagate-obama-iran

Tas ir diezgan labs kopsavilkums par iemesliem, kādi varēja būt Flinna vajāšanai, to starpā Obamas administrācijas centieni ar jebkuriem līdzekļiem dabūt gatavu JCPOA.

Neatkarīgi no šī stāsta, mans ļoti vienkāršotais viedoklis paliek, ka cilvēkus, kas parādās Russia Today ballītēs (un līdzīgos pasākumos, kas tiek organizēti, piemēram, LV), būtu jātur pa gabalu no nacionālās drošības struktūrām.

Mazliet par JCPOA:
Skaidrojums par JCPOA statusu (https://fas.org/sgp/crs/nuke/LSB10134.pdf) no ASV viedokļa: tas ir neparakstīts dokuments, kas runā par brīvprātīgu politisku apņemšanos, bet ne starptautisks līgums, kas uzliktu saistības. Tā to ir skaidrojušas gan Obamas administrācija (lai nevajadzētu dokumentu laist cauri tajā laikā republikāņu kontrolētajam Kongresam (abās palātās)) un Trampa administrācija (lai varētu no dokumenta atkratīties).
No starptautisko tiesību viedokļa jautājums ir strīdīgāks, jo ANO DP ir radījusi Rezolūciju nr. 2231 (veids, kā apiet ASV Kongresu, meh :)), un DP rezolūcijas skaitās saistošas visām dalībvalstīm. Tomēr viedokļu atšķiras par frāzes "calls upon" interpretāciju - vispārīgs aicinājums, konkrēta saistība, vai tīšuprāt neskaidrs formulējums.
Add to Memories
Tell A Friend
ziņas, kas netrāpa BREAKING sadaļā
Izrādās, ASV kādam ir iešāvusies prātā spožā ideja kovidniekus, kas ir uz izveseļošanās takas, sūtīt uz veco ļaužu pansionātiem. NY un NJ metušies šo ideju aktīvi īstenot, NY vien uz pansionātiem nosūtot 4500+ covid pacientus.

https://apnews.com/5ebc0ad45b73a899efa81f098330204c

Nebija tālu jālasa, lai uzzinātu, ka vainīgs ir tikai Donalds, bet nabaga mazajam NY štatam, kam nav nedz ekspertu, nedz naudas, nācies vien sekot briesmīgajiem ieteikumiem (AP šoreiz apraksta situāciju ļoti korekti, brašais spinotājs ir NY gubernators):

Cuomo has deflected criticism over the nursing home directive by saying it stemmed from Trump administration guidance.

Tālāk gan izrādās, ka ir bijis uztraukums par brīvo vietu trūkumu slimnīcās (kas gan nonāk nelielā pretrunā ar Kuomo teikto):

Cuomo administration officials say the original directive came when the governor feared the hospital system would be overwhelmed and was focused on creating as much hospital space as possible.

Un vēl izrādās, ka bija iespējams rīkoties arī citādi:

Still, few states went as far as New York and neighboring New Jersey, which has the second-most care home deaths, in discharging hospitalized coronavirus patients to nursing homes. California followed suit but loosened its requirement following intense criticism.
...
Some states went in the opposite direction. Louisiana barred hospitals for 30 days from sending coronavirus patients to nursing homes with some exceptions. And while Louisiana reported about 1,000 coronavirus-related nursing home deaths, far fewer than New York, that was 40% of Louisiana’s statewide death toll, a higher proportion than in New York.</i>

Tags: , , ,

Add to Memories
Tell A Friend
Starptautiskā Enerģētikas aģentūra (IEA) publicējusi ziņojumu par CO2 izmešiem enerģētikas sektorā 2019. gadā.

Kopš ilgiem laikiem, kopējais izmešu daudzums, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, ir palicis nemainīgs. Noteicošie faktori nepārsteidz: enerģijas iekguvei izmantots mazāk ogļu, bet vairāk dabasgāzes un kodolenerģijas. Toties ir interesants sadalījums starp "attīstītajām ekonomikām" un "pārējo pasauli". Attīstītajās ekonomikās izmešu pieaugums 1990.- 2010. gadā ir bijis minimāls, bet kopš 2010. gada ir konsekventi gājis mazumā. Toties citur ballīte (uz oglēm) gājusi plašumā, un tikai mazāka ekonomiskā izaugsme kā paredzēts, to ir varējusi ierobežot.

Vēl interesanti - lielākais absolūtais izmešu samazinājums ir ASV (čau, megasvarīgā Parīzes vienošanās).


Martā sola detalizētāku ziņojumu. Stay tuned.
Add to Memories
Tell A Friend
meanwhile, in Texas
Texas voters went to the polls on Tuesday (November 5th) to decide the fate of 10 constitutional amendments. The one receiving the most publicity was Proposition 4, which would ban the implementation of a statewide income tax.

The official text of the proposition is: "THE CONSTITUTIONAL AMENDMENT PROHIBITING THE IMPOSITION OF AN INDIVIDUAL INCOME TAX, INCLUDING A TAX ON AN INDIVIDUALS SHARE OF PARTNERSHIP AND UNINCORPORATED ASSOCIATION INCOME."

With 89 percent of counties reporting across the state on Tuesday night (9:49 p.m.), 77.22 percent of Texas voters, voted for Prop. 4.

https://kfyo.com/texas-voters-approve-constitutional-amendment-banning-state-income-tax/?trackback=twitter_mobile


Vispār Teksas Konstitūcija ir kas pilnīgi atšķirīgs no līdz šim redzētā (bet šī piebilde varētu arī attiekties uz #uzzinu_pēdējais):
- visnotaļ gara, jo kopumā ir ierobežojoša un nosaka ļoti specifiskas lietas, atstājot iespējami mazāk telpas valdības (ar to saprotot visus trīs valdības zarus) interpretācijām
- tā ir salīdzinoši viegli maināma, bet izmaiņas jāapstiprina referendumā.
Add to Memories
Tell A Friend
Official EU Agencies Falsely Report More Than 550 Archive.org URLs as Terrorist Content

https://blog.archive.org/2019/04/10/official-eu-agencies-falsely-report-more-than-550-archive-org-urls-as-terrorist-content/

Izrādās, nelietīgie teroristi pamanās noslēpt savu propagandu gan tādos rakstos kā "Spectrum Sharing in Cognitive Radio with Quantized Channel Information", gan ASV Kongresa debašu ierakstos.

Bet labo ļaužu liesmainajām sirdīm un vēsajam prātam tādas primitīvas viltības nebūs šķērslis.
Add to Memories
Tell A Friend
Ļoti sakarīgs skaidrojums par Millera ziņojuma secinājumiem un to ko tie (ne)maina.

https://www.nationalreview.com/2019/03/mueller-report-collusion-debate-inflated-talking-points/
Add to Memories
Tell A Friend
Lasot, ka atkal sarosījušies spriedelētāji ar radošiem viedokļiem par to, ko vajadzētu iesākt ar Uzvaras pieminekli, atcerējos ideju, ko pirms pāris gadiem savā TV pārraidē pa jokam pasvieda Streips - tā kā tas ir Uzvaras piemineklis, tad skulptūru ansambli būtu godīgi papildināt ar Sabiedroto karavīru atveidojumiem.
Nu, un kaut kas ar tām zvaigznēm jāizdara, un jāatstāj vien norāde uz 1945. gadu, kara sākumam taktiski paejot garām.
Add to Memories
Tell A Friend
Viens no Autortiesību direktīvas blakusefektiem:

…если крупные издания решат пожадничать и требовать деньги за свои ссылки, то Google просто перестанет их показывать. Зато всякие мелкие сайты, которые понимают, что они не могут претендовать на то, чтобы Google им платил, сразу передадут ему право на бесплатную публикацию своих превью. После этого выдача по запросам окажется заполнена непонятно чем. И, скажем, финансируемые Кремлем сайты фейк-ньюс, возможно, будут там на самом верху.

https://www.svoboda.org/a/29843364.html

No otras puses, tas varbūt arī nav blakusefekts, bet laikus izplānota lieliska iespēja labajiem ļaudīm pielietot jaunieviešamos filtrus ne vien aizejošu, taču labi lobējošu biznesa modeļu sargāšanai, bet arī nesavtīgajās rūpēs par mūsu domu pareizumu.
Add to Memories
Tell A Friend
LV, man šķiet, ir tikuši apmēram līdz intensive parenting, ar dažiem, kas iesprūduši pie helicopter parenting.
https://www.nytimes.com/2019/03/16/style/snowplow-parenting-scandal.html

Tags:

profile
snark
User: [info]snark
Name: snark
calendar
Back November 2020
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930