antiprojekcija ([info]antiprojekcija) rakstīja,
@ 2024-03-10 12:03:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
SMR - womp womp
Gribu šeit saglabāt detalizētu pārskatu, kāpēc SMR ir tufta - šis ir briefings, kas sagatavots, lai palīdzētu Austrālijas valdībai neuzkāpt uz šī grābekļa.
No private sector SMR projects have reached the construction stage. A small number of SMRs are under construction, by state nuclear agencies in Russia, China and Argentina. Most or all of them are over-budget and behind schedule. None are factory built (the essence of the concept of modular reactors).

For all the hype in certain quarters, commercial deployment of small modular reactors (SMRs) have to-date been as successful as hypothesized cold fusion – that is, not at all. Even assuming massive ongoing taxpayer subsidies, SMR proponents do not expect to make a commercial deployment at scale any time soon, if at all, and more likely in a decade from now if historic delays to proposed timetables are acknowledged.

Izrādās, šajos projektos jau ir iegrūsti miljardi nodokļu maksātāju naudas, bet neviens nav pat ne tuvu kaut kam taustāmam. NuScale, Oklo un mPower jau ir tik pat kā bankrotējuši, kamēr TerraPower un XEnergy dabū pārskatīt savus izmaksu aprēķinus. Katrā ziņā šie projekti pat labākajā gadījumā maksās vēl vismaz 50% dārgāk par lielām AES (kas jau izmaksā 4-5x dārgāk par atjaunojamiem energoresursiem).

Taču, lūk, pats interesantākais novērojums, un arī pirmais ticamais skaidrojums, kāpēc valdības šajos projektos pumpē iekšā miljardus, necerot uz ekonomisku atdevi -

There are disturbing, multifaceted connections between SMR projects and nuclear weapons proliferation and militarism more generally:

- Argentina's experience and expertise with small reactors derives from its historic weapons program, and its interest in SMRs is interconnected with its interest in small reactors for naval propulsion.

- China's interest in SMRs extends beyond fossil fuel mining and includes powering the construction and operation of artificial islands in its attempt to secure claim to a vast area of the South China Sea.

- Saudi Arabia's interest in SMRs is likely connected to its interest in developing nuclear weapons or a latent weapons capability.

- A subsidiary of Holtec International has actively sought a military role, inviting the US National Nuclear Security Administration to consider the feasibility of using a proposed SMR to produce tritium, used to boost the explosive yield of nuclear weapons.

- Proposals are under consideration in the US to build SMRs at military bases and perhaps even to use them to power forward operating bases.

- In the UK, Rolls-Royce is promoting SMRs on the grounds that "a civil nuclear UK SMR programme would relieve the Ministry of Defence of the burden of developing and retaining skills and capability


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2024-03-10 12:52 (saite)
Tu pat nespēj izlasīt Kokrena pārskatu par pētījumiem masku lietošanā. Par kādiem faktiem tu vispār kaut ko zini?

Kā jau teicu – cilvēki nav stulbi, tikai viņiem ir slikta epistemioloģija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antiprojekcija
2024-03-10 13:16 (saite)
Vēl joprojām grauž, ka norādīju uz paša nepareizo interpretāciju?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2024-03-10 13:19 (saite)
Nē, tu to nerādīji. Tu vienkārši runāji muļķības, droši vien tēloji muļķi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antiprojekcija
2024-03-10 13:23 (saite)
Stay mad. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2024-03-10 13:31 (saite)
Šis ir kāpēc zaļo kustību sabiedrībā neuztver nopietni.

Kokrena pārskats bija par to, ka nav pierādījumu, ka maskas bija efektīvas. Tu kaut kā interpretēji, ka tas pierāda, ka maskas bija efektīvas.

Savukārt vadlīnijas visas atteicās no masku lietošanas medicīnas iestādēs.

Bet tu turpini uzskatīt, ka tev ir taisnība, bet mediķi ir sajukuši prātā.

Jā, es labāk turpināšu būt traks un sekot pierādījummedicīnai. Un brīdināšu ikvienu nesekot antiprojekcija pieejai ticēt tikai pašizvēlētām lietām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2024-03-10 13:33 (saite)
Un ja kaut kur zaļo kustību uztver nopietni un šamie tiek līdz lēmumu pieņemšanai - tad sekas ir sliktas - kā Vācijā kura tagad izmisīgi rok ogles jo aizvēra AES.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]zazis
2024-03-10 18:07 (saite)

izmisīgi rok ogles, mhm mhm, až izmisīgi



(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2024-03-10 13:35 (saite)
zaļie enerģētikā ir tas pats kas KKK rasu jautājumā un kristiešu fundiji abortu jautājumā utt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2024-03-10 13:39 (saite)
Tieši tā. Ar viņiem diskutēt zinātniski nav iespējams.

Piemēram, es nebiju stingri pārliecināts masku jautājumā. Sākumā es uzskatīju, ka tās ir ļoti efektīvas. Bet dati, pētījumi un pētījumu pārskati mani pārliecināja, ka šādu pierādījumu īsti nav.

Ja dati apliecinās pretējo, tad es to pieņemšu. Tas nav kaut kas par ko es gribu stāvēt vai krist. Man svarīgi ir tikai tas, kādas intervences var reāli uzlabot cilvēku veselību.

Bet ir cilvēki, kuriem jebkurš jautājums ir kā reliģija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?