Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Teoloģija vai sociālais darbs?
Ja Tu būtu viegla vītuma skarta sieviete ar nerealizētu mātes instinktu, kas draud potenciāli pārvērsties Mātes Terēzes kompleksā - kuru no šīm studiju programmām Tu izvēlētos?
  • Praktiskāks ir pēdējais.
  • ja es buutu taada, kaa tu raxti - tad otro.:) bet taa kaa es esmu taada kaada es esmu, tad - pirmo.:)
    • Njā. Jāmin vēl, ka kandidātei ir neliela atkarība no uzstāšanās auditorijas priekšā un pirmā programma piedāvā arī pedagoģisko kvalifikāciju.
  • nu, sociaalais darbs ir ljoti daudzveidiigs. tas jau nenoziimee ka tev jaakljuust par vecu un plaanpraatiigu ljauzhu kopeeju. Tikpat labi tas var buut , piemeeram, daudzbeernu maaminju pieveershana dziives baudiishanai, hobijiem un kino apmekleejumiem :)
  • pirmo, var likt lietā arī smadzenes ne tikai nerealizēto mātes instinktu, kas nav mazsvarīgi, man šķiet.
  • es izvēlētos kosmetoloģiju...ietver abus Tevi minētos ;)
  • Nevienu. Tā vietā, kamēr vītums nav burzījumā pārvērties, realizētu Instinktu. Ech, ja tas būtu TIK vienkārši, protams.
    • Esmu pietiekami merkantila, lai gribētu savus instinktus transformēt profesionālās aktivitātēs.
      • Mūsdienu brīvās konkurences apstākļos - apsveicama īpašība! No sociālā darba lauciņa Tu gan, domājams, jau pēc pirmajiem praktiskajiem soļiem būsi aši ārā, ja vien pa šo brīdi neesi kā dzīves jēgu nospraudusi vēlmi žēlot un auklēt Lielās cietējas un ih podobnijus. Vismaz man kā attiecīgā jomā reiz studējušai pietika ar pirmo "gadījumu", lai saprastu, cik vērtīga vadzvaigzne manas ambīcijas še panākumus gūt bijušas!
        Drīzāk merkantiliem nodomiem labi piedien teoloģija, zini kā, kur reliģija, tur bieži vien - liela nauda arīdzan grozās;)))
        • Īstenībā es vienkārši gribu blandīties riņķī pa pasauli un uzklausīt neizlutinātu cilvēku dzīvesstātus. Es esmu gatava par šo iespēju palīdzēt visādiu krāsu un lielumu sērdieņiem- tas man liekas jēdzīgāk nekā 40 stundas nedēļā viļāt gurķus un caurumot papīrus kaut kādos diezgan bezjēdzīgos kantoros, lai vienu reizi gadā saskrāpētu naudu kādai lidmašīnas biļetei.
          • Es zinu, ka to gribi (nejauši tepat cibā izlasīju), un gan jau ka šī tēma ir šīvakara sveiciens vietējiem psihoterapeitiem ar pie viena!;)
            Bet patiesībā - pasaule pie Tavām kājām. Ja vien nav kaut kas, kas Tevi tur šeit ar visām četrām (kas nu kuram tas ir, mirstoša māte, ucināms vīrs utt.), piesakies kādā brīvprātīgo organizācijā un - prom. Gan darīsi tur šos skarbos darbiņus, gan - rakstīsi pie viena.
            Es tā gandrīz vienreiz braukt sataisījos, gan "pa citu līniju". Bet tad man uzradās ērta atruna, nu tas, ka man ir vīrs, un viss palika tāpat. Kaut gan, Tu jau labi saproti, ka patiesībā - nu ja...
          • Augstskola, kurā es mācos, piedāvā praktizēt ārzemēs tiem, kas izturējuši nebriesmīgu konkursu. Piemēram, Anglijā, Norvēģijā, Somijā u.c.
            Ar teoloģiju jau sen vairs neblandās, viss gandrīz jau izsludināts, un misiju ar maz palicis.
            Ja gribi blandīties, studē - tūrismu, ja palīdzēt - soc. darbu, ja skaisti runāt un šļūkt tikai vienā virzienā(kristietības, kaut pasaulē vēl daudz citu reliģiju) - teoloģiju.

            Bet Tu tiešām zini, ko gribi???!
            • Es pilnīgi noteikti negribu praktizēt kādā kantorī garlaicīgā Vidus- vai Ziemeļeiropas zemē.
              Tūrisms nav gluži ceļošana - tūrisms ir domāts pūlim, kas grib pablenzt uz pieminekļiem un pafotografēt.
              Turklāt teoloģijas studijas arī LU nav tik aprobežotas - tās ir gana akadēmiskas un piedāvā ieskatu arī citās reliģijās.
  • :)))))))))))))

    Es pirms gada vēl strādāju soc. dienestā - lāpiju pasuli, jeb precīzāk Latviju. :) Esmu tagad pavisam citā sektorā, viss 'dēļ algas, kaut sirds viemēr tur ar cilvēkiem, par kuriesm liela sabiedrības daļa neko nezina, nenojauš un nesaprot. Studēju ar vēl soc.darbu. Varu apgalvot, nekad nestudējusi teoloģiju, ka daudz interesantāk un daudzpusīgāk kā plika teoloģija, kurai ar reālo dzīvi maz sakara. Labam sociālajam darbiniekam labi jāpārzin ne tikai psiholoģiju un socioloģiju, bet arī cilvēktiesības, civillikumu, ģimenes tiesības, ekonomiku, LV Satversmi, pašvaldības noteikumus, visu birokrātisko iestāžu repertuāru, procesus,kas notiek valstī un daudz ko citu, ar mātes instinktiem daudz par maz. Maz šaj jomā labu dabinieku, jaunie un labi izskolotie ilgi nepaliek, jo atrod savam universiālajam pielietojumam labāk apmaksātus darbus. Un tā tur arī pārsvarā paliek sievietes gados, kurām vairs nav nekādu ambīciju/mērķu un vēlmes piepūlēties līdzcilvēka labā, graujot šis ļoti vajadzīgās, sarežģītās un atbildīgās profesijas reputāciju.
  • Emmmmmm.... Nu, es kā dziļi materiālistisks cilvēks jau laikam balsotu par sociālo darbu, tak man ir aizdomas, ka tā ir baisi depresīva nodarbošanās, un teoloģija - ja vien es vispār spētu uztvert kādu reliģiju nopietni - varētu nest maķenīt vairāk prieka.
  • Diez, vai arī šis būs puksts, kurš šorīt pazudīs...
  • mosh vnk uztaisi beernu?
  • brrr nevienu.
    abām šīm profesijām, man liekas, galvenā mērķauditorija ir problemātiski pensionāri. turklāt teologiem LV ir nepieciešams krāniņš, un sociālajā darbā var atrauties no alkoholiķa.
    uzklausīt cilvēkus - varbūt topi par žurnālisti vai psihoterapeiti. pēdējiem lv esot pieprasījums lielāks par piedāvājumu.
    • Krāniņš ir vajadzīgs, lai kancelē kāptu - vismaz vēl Vanagam dzīvam esot, un to es noteikti negribu.
      • :) negribi - kanceli vai krāniņu? :):)

        starp citu, ja kāds grib būt par māti terēzi, aizejiet parunāties ar šo čali
        http://klab.lv/users/arko/

        man nav talanta uz terēzību! šo atradu vakar!
        • Riktīgs Wiīii!
          Mazos vēnu griezējiņus es gan esmu atskatījusies, vakarskolā strādādama, zināma imunitāte un reizēm pat varu parunāties.
          Kaut gan par šo - neesmu pārliecināta, vai tā nav maza, jauka mistifikācija - tīri literārs tēls.
          • nu par to es arī padomāju, jo ļoooti labi rakstīts.
            bet kurš sacerētu provokāciju vesela gada garumā, turklāt pilnīgi nepiesaistot lasītājus. (līdz vakardienai bija 1 gab.) turklāt izdomāts stāsts vairāk ostu pēc tulkotas literatūras, bez vietvārdiem. jo es atkal esmu izdomātos skuķu romānus atlasījusies.
            bet nu labi, es iesaistos!
  • Teologjijaa pusi materiaala palaidiisi garam, ja pati iri neticiiga!
    • Man jau liekas, ka vismaz 2/3 materiāla esmu apguvusi laikā, kad biju identitātes meklējumos...
      • Nu starp "liekas" un "ir" ir atshkjiriiba. Kaa jau teicu, teologjiju neapguusi, ja pac esi neticiigs! Taa var apguust bazniicas veesturi, filosofiju, bet ne teologjiju!
        • Jā, jā, Tev, vienīgajam, ir lieliskais telepātiskais testeris, kas nosaka KO un KĀDĀ līmenī, intelektuāli vai emocionāli, es esmu sapratusi un varu turpmāk saprast!
          • zhetons :-)
          • Runa gan bij par ticiibu nevis saprashanu. Un varu 3o reizi atkaartot. Ja netic, tad teologjiju izprast nevar. Taapat kaa ja netic gjeometrijai, pitagora teoreemu gruuti buus pieraadiit. Pietam es jau nezinu tavu ticiibas liimeni, tik atklaaju tev korelaaciju starp ticiibu un teologjiju.
            • Runa gan bij par ticiibu nevis saprashanu...
              Ja netic, tad teologjiju izprast nevar...

              Te nav kāda pretruna?

              Un kā tev šķiet, vai daltoniķis nevarētu veikt aprēķinus spektrogrammu analīzei?
        • Ja teoloģija ir zinātne, tad to var apgūt arī agnostiķis. Ja tā balstās uz kādu nebūt mistisku pieredzi/atklāsmi, tad tā nav zinātne, tb ir tikai konkrēti ticīga cilvēka darbības lauciņš.
          • lūk, lūk!
          • Tajaa jau viss saals. Teologjija kaa jau juus noteikti saprotat it kaa tulkojas "Dieva Zinaashanas", tobish kaa citas "logjijas" - zinaashanas PAR attieciigo priekshmetu.
            Tachu ar toelogjiju ir kaazuss... ja zinaashanas par Dievu naak no pasha cilveeka (kaa tu saki - agnostikja darbiibas rezultaats), tad taa ir nevis Teologjija bet Antropologjija :) Jo tu uzzini nevis kaut ko par Dievu, bet ko cilveeki domaa par Dievu. Savukaart lai kaut ko uzzinaatu par Dievu, tad bez Atklaasmes nekas nesanaaks, jo Teologjijas priekshmets ir Dievs, un bez pasha Dieva iniciatiivas kaa jau teicu - Antropoliogjija, Psihologjija, Psihoanaliize, Kultuuras Veesture... dajebkas tikai ne Teologjija!
            • A bet informaaciju par Dievu satvert ticiibaa, nevis experimentu rezultaataa! Taatad bottomline ir - bez ticiibas tu vari apguut dajebko iznjemot teologjiju!
              • Stingri ņemot, pēc analoģijas - fizika ir nevis zinātne par dabu, bet gan zinātne par cilvēku pieņēmumiem par dabu, vai ne?;)
                • Varu 4o reizi atkaarot, teologjija nepeeta cilveeku priekshstatus par Dievu, to manupraat Antropologjija dara. Taakaa taava analogjija ir starp fiziku un antropologjiju. Teologjija ir maaciiba par Dievu un Teologjiju maaca Dievs, kaameer shito nesapratiisi, labaak sociaalo darbu apguusti - vairaak jeegas buus :)
                  • No Tevis teiktā man nostiprinās iespaids, ka teoloģija pēta teologu priekšstatus par Dievu.:)
                    Joks, protams.
                    Bet ja nopietni - mistiskā pieredze un visādu veidu atklāsmes pirmkārt neizslēdz agnosticismu, otrkārt, pašas ir teologu diskusiju objekts, treškārt, būdamas absolūti individuālas nevar tikt pieskaitītas zinātnes metodēm.
                    Un visbeidzot - lūdzu, nerunā ar mani kā ar primitīvu svētdienas skolas audzēkni, tas ir drusku aizvainojoši.
                    • Vispaar jau garaam visos punktos, bet nu labi, shitaa teema jaabiida pie teejas nevis forumaa... a to kaa redzu tu jau saac manam textam piedomaat intonaaciju! :)
            • Neapvainojies, taču man Aizdomas, ka jēdzienu "teoloģija" Tu izproti absolūti savādāk, nekā tas skaidrots svešvārdu vārdnīcā, aber šāds "antropoloģijas" interpretējums arī pašiem antropologiem būtu kas jauns. ;)
Powered by Sviesta Ciba