mena's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Monday, February 12th, 2018
10:56 - pamperu kalni pret metāla kokteiļu salmiņiem
Paldies visiem labajiem gariem, arī jaunākais bērns beidzis pamperoties. Citādi katru reizi pērkot pamperus un nesot ārā miskasti jutu sirdspaziņas pārmetumus. Par mēslu kaudzēm, kuras nepazūd, kad tiek izmestas lielajos konteineros, protams.
Palielīšus, drusku to visu kompensēju:
Traukus mazgāju ar mājās šūtu kokvilnas- frotē "švammīti";
Kaķu barību pērku tirgū savā auduma maisiņā. Kaķu barības tantām ļoti patīk!! ;
Tualetes papīru arī pērku dubultā plastmasā neiesaiņotos. Bet tas arī tā dīvaini, jo bieži viens tāds papīrs ir ražots Krievijā;
Pagājušo nedēļ tēju pirku Apsara namiņā un palūdzu, lai iesver uzreiz manā kastītē;
Nu protams, savs maisiņš somā līdzi.

Protams, tas viss ir sīkumi. Bet pa druskai no šī un tā, jo es ceru, ka dievi mani nesodīs, un nevienā lietā nekļūšu fanātiķe. Jo ir brīži kad kaķi brēc ka aizkauti, jo bļodiņa tukša, tad protams nopērku to, kas piemājas veikalā ir.

Bet es patiēšām nesaprotu cilvēkus, aks vides tīrības vārdā pērk metāla kokteiļu salmiņus ar speciālu birstīti to tīrīšanai?
1. Cik bieži vispār cilvēkam dzīvē ievajagās kokteiļa salmiņu?
2. Cik daudz materiālu/enerģijas tiek patērēts tos ražojot?
3. Viņus taču ved ar lidmašīnām, kas piesārņo gaisu!!

Un galvenokārt tomēr - vēlreiz - nu cik bieži cilvēkam dzīvē vajag kokteiļsalmiņu?? Lai vispār aizdomātos, ka tāds ir nepieciešams!!

Bet vispār, cik sarežģiti mūsdienās ir iepirkties!!
Kad jādomā par to: vai vietējais? vai ekoloģisks? vai nav pa daudz iepakots? kas sastāvā? un galu galā - cik maksā? Un lai smuki izskatās!! Un lai to netirgo Maxima!!

+ drausmīgākais murgs Centrāltirgū! Onkulis aiz letes baklažānus, kuri katrs ir iepakots kaut kādā caurspīdīgā plastamsā, taisa vaļa un mat lielā kaudzē uz letes, tagad jau neiepakotus, kur atkal pārdevēja vai pircēji tos liek parastajos tirgus maisiņos, sver un pārdod/pērk.

(8 comments | ir ko piebilst)

Friday, January 19th, 2018
04:36 - Lāču pasaka
Beidzot baigi apmierinātā izdomāju, kas ir mans "dvēseles dzīvnieks" vai kas tur - lācene! Nesociāls, tertoriju sargājošs dzīvnieks. Ar diviem lācēniem.
Prieki bija samērā īsi, jo bērniem palasīju I.Ziedoņa Lāču pasaku. Un kas tur notiek ar lāceni? Viņa nomirst. Saslimst un nomirst. Un man tieši tagad sāp olnīcas un mugura....
Jā, bet kas I.Ziedonim ar tām mušām? Mušu lācis. Un pasakā par krokodīliem mušas, un tik daudz mušu...
Un vēl - pionieru pils skulptūru dārzs... kas vēl tādu atceras? Un tagad tas ir prezidentam vienam? Man skauž!

(ir ko piebilst)

04:19 - Domāt vajag mazāk
Grūtāk un grūtāk paliek strādāt par grāmatvedi. No vienas puses, grāmatvedis ir tas "muitnieks un farizejs", kas sarēķina, cik katram jāatdod naudiņas. Tai kopējai kasei, no kuras maksā algu ărstiem un skolotājiem, kuri nekļūst par miljonāriem, bet daži citi kļūst gan. No otras puses, var jau justies lepna un gudra, ja izdomā kā tos nodokļus optimizēt un maksāt pēc iespējas mazāk, vai pēc tam " dabūt ārā" pēc iespējas vairāk, bet... bet kur tad patriotiskums un savas valsts mīlestība?

(1 comment | ir ko piebilst)

Wednesday, January 17th, 2018
09:04 - vīrietis orandžos šortos
Tas vīrietis, kas visos gadalaikos pa Rīgu pārvietojās orandžos šortos vēl te dzīvo?? Un tāpat staigā?? Vai viņš krekliņu vilka, vai nevilka?? Gribētu redzēt viņu un uzsmaidīt!! No sirds.

(3 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, January 16th, 2018
15:41 - Ginka koks
Rīta prieciņš - ginka kokam parkā ir auglīši!! Arī tos pirmo reizi mūžā redzēju.

(ir ko piebilst)

Monday, January 15th, 2018
10:04 - uz kurieni tā pasaule iet??
Man likās, ka mani nekas nevar pārsteigt, izrādās - var gan!! Fons fotografēšanai!! Noadīji bērnam zeķītes, un gribi palielīties netā?? Uz smuka, koka dēlīšu fona?? Nē, tev nav jābūt tādai grīdai, vai galdam!! Vienkārši nopērc imitējošo fonu!! Lūdzu!!

(ir ko piebilst)

Friday, January 5th, 2018
14:17 - Par vecumu
Vispār sevi uzskatu par tehnoloģijās atpalikušu cilvēku, un Whatsappu telefonā uzliku tikai studiju dēļ, bet man ļoti patīk kā tai reklāmā ar pensionāru tantu, veikalos pīkstināt karti. :)
Tieši tās reklāmas dēļ. Identificējos ar pensionāru??

(ir ko piebilst)

Thursday, December 28th, 2017
09:45 - bla bla bla
Tā arī neesmu sapratausi, kā/kāpēc mainās gadalaiki. It kā jā, bet līdz galam nē.

(3 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, December 20th, 2017
10:06 - Bērneļi
Skatos, kā bērni bērnudārzā skraida, tāds bariņš. Cik mīļi. Un domāju, nu jā, ātri viņi neskrien, bet tāds bariņš, daudz, ja nu kas - tīģeris/lācis/vanags, vai kas nu tur bērnus zog, paņems tikai vienu. Pārējie tomēr pamanīsies pamukt.

(ir ko piebilst)

Saturday, December 16th, 2017
16:34 - atslābināties var, bet baudas nekādas
Kaut ko gribēju uzrakstīt par to, ka 98% grāmatvežu ir sievietes, un tāpēc nav jābrīnās, ka valsts ar saviem nodokļiem un tās uzskaites sistēmu visus mēģina izdrāzt. Bet padomāju, ka "valsts" arī ir sieviešu dzimtē, "nodokļus sistēma" arī ir sieviešu dzimtē... "Tradicionālo vērtību piekritēji" sašutīs...
Bet tiešām... Varu saderēt, ja grāmatvedība būtu "vīriešu" profesija, un/vai VID vadībā būtu vīrietis, diez vai ar nākošo gadu atkal palielinātos nododamo atskaišu apjoms.

P.S. Vēl varētu kaut ko uzrakstīt par grāmatvežu vidējo vecumu un resnumu.

(ir ko piebilst)

Friday, December 15th, 2017
11:58 - Rīga
Vai ir tāds "Rīgas latviešu tautastērps"?

(1 comment | ir ko piebilst)

Wednesday, December 13th, 2017
12:49 - par kokiem
Tagad, kad man ir ap 40, man sāk likties, ka koki aug ĀTRI!!

(ir ko piebilst)

Wednesday, November 8th, 2017
11:21 - bērni sadedzināja matu fēnu, protams
sēžu un domāju:
- vai ir kādas remontdarbnīca Rīgā un vienkārši stiept uz to??
- vai rādīt puikām labu priekšzīmi, - studēt youtubā video kā šīs - https://www.youtube.com/watch?v=RFgATtKjl2k, un mēģināt to salabot pašai, un paradīt, ka lietas var tikt salabotas??
- vai rādīt puikām sliktu priekšzīmi, studēt youtubā iepriekšminētos vido, un rādīt, ka mamma visu var salabot.

Jo galu galā abi pēdējie varianti var novest pie sliktas priekšzīmes, kad mamma lamājas, neko nesaprot, neko nesalabo, un izmet miskastē ne tikai fēnu, bet visus instrumentus arī!!

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, October 23rd, 2017
11:10 - īdēšana
Apollo kārtējais klikšķināsnas virsraksts - http://apollo.tvnet.lv/zinas/sodienas-karjeristem-pensiju-sastradas-mazo-pensiju-sanemeju-berni/810452.
Es pat nelasīju, bet man uzreiz pirmā doma - kāpēc atkal tās "kas dzemdē", tiek pretnostatītas pret tām, kas strādā, un pie tam tiek piekabināts vārdiņš "karjeristes"? Nez kāpēc, tas "karjeristes" neizklausās labi, kaut arī taču normāls vārds!! Pirmām kārtām - tās/tie, kas strādā, maksā nodokļus un ir nauda, ko maksāt tiem/tām, kuriem ir bērni TAGAD!! Iedomājos, kas tā būtu par reālu KRĪZI, ja pēkšni paliktu stāvoklī visas Latvijas sievietes vecumā no, nu nezinu 18 -40 gadiem, un nestrādātu!! Otrām kārtām - kāda "karjera" - stādā tāpēc, lai dzīvotu!! Ja netaisītu to tipa "karjeru", bet dzemdētu, tad, protams, atkal varētu cept virsrakstu par to, ka vajag domāt ar galvu pirms bērnu radīšnas, un neko nevajag palīdzēt!!
Ok. Bet tagad vēl tā muļķīgi plašāk.
Latvija ir valsts. Es tā arī savā vecumā vispār neesmu sapratusi, kāda jēga ir valstīm kā tādām. It sevišķi tagad, kad esmu uzņēmusi koučserferus no Ukrainas un Krievijas, un runājot ar viņiem sāku atcerēties par tādām lietām kā vīzas un robežkontroles. Es nesaprotu, kāpēc, ja ir tāda pase - var braukt, kur grib uz vienu pusi, bet ja ir savādāk pase - nevar. Tādi paši cilvēki, normāli. Es vēl varu saprast, ka sieru un speķi no Ukrainas nevar ievest, bet tomēr...
Un tātad - Latvija ir valsts. Kāda vispār jēga LATVIJAI kā VALSTIJ?? Rīdīt "māmiņas" pret "karjeristēm"?? "pensionārus" pret "bērnu vecākiem", "uzņēmējus" pret "darba ņēmējiem", "aizbraukušos" pret "palicējiem"?
Ok, labi, bet tā globāli - KĀDA JĒGA VALSTIJ?

Vai nav skumji, ja jājautā kaut kas tāds??

(7 comments | ir ko piebilst)

Thursday, October 19th, 2017
11:23 - + par vardarbibu
man daudz aktuālāka ir tā vardarbība, kas tiek darīta ar "mīlestību" , vai nezināšanas dēļ, vai tāpēc, ka savādāk neprot, vai tāpēc, ka cilvēks ir tik greizs... Tā vardarbība, pēc kuras nav zilu acu un izplēstu matu, un pat īsti nevar formulēt, kas notiek, bet gribas raudāt... vai ēst, un saldumus...

(ir ko piebilst)

10:59 - un par metoo, vai kā tur pareizi
Saskumos, jo visu mūžu man licies, ka esmu vīriešu neievērota, negribēta, nevajadzīga. Un tagad padomāju, ka neviens mani pat izvarot nav mēģinājis, ne kā savādāk uzbāzties. Nevajadzīgā. Negribētā. Kārtējais apstiprinājums.

Vissmieklīgākais, ka jā, kopš uzzināju par šito metoo, staigāju apkārt un domāju, ka, fū, paldies dievam, man neko tādu nav nācies piedzīvot!! Un tikai šorīt no rīta pēkšņi kā pa pieri - aha, bet kā tad toreiz Lietuvā?? Izvarot gribēja "draudzeni", ar kuru biju kopā. Es atkal biju liekā, kas varēja iet. Es nekur negāju. Draudzene nepiekrita "izvirzītajām prasībām". Mēs aizstāvējāmies, mēs izkāvāmies, mēs atbraucām mājās ar zilām acīm un šķipsnām izplēstiem matiem, abas, bet mēs atspārdijām to čalīti. Mācība, ko guvu - pat viens nīkulīgs čalītis ir stiprs, un viena sieviete fiziski nevar "uzvarēt". Divas var.

Tagad prātoju - kāpēc to neuztveru kā baigo traumu?? Vai tāpēc, ka mērķis nebiju es?? Vai tāpēc, ka aizstāvējāmies, nevis piekritām?? Vai tāpēc, ka traumas nebija "smagas"? Vai tāpēc, ka mana psihe pieradusi visu slikto izmest ārā, un aizmirst?? Aj, aj, būs jārok dziļāk, jāparakājas, tā taču nevar būt...

(ir ko piebilst)

09:47 - a par demogrāfiju... līdz galam nav izdomāts...
2 bērni ir mans skaitlis. 1 būtu par maz, 3 - par daudz. Fiziski un emocionāli. Finansiāli - tas protams, atkarīgs no prasību līmeņa pret sevi un dzīvi, man šobrīd ir ok.
Bet mani vēlarvien pārņem tādas foršas AWW :)) sajūtas ieraugot nesen piedzimušos cilvēkus.
Varbūt ja es būtu jaunāka, tad šitiem 2 resgaļiem paaugoties, tas fiziski un emocionāli mainītos uz to, ka vajag 3. Šobrīd man liekas nav vērts par to pat prātuļot.

Bet es gribu paprātuļot par ko citu - ir taču sievietes, kas gribētu 2 vai 3, vai 4 utt. un ir tam gatavas gan fiziski, gan emocionāli, bet galīgi nav - finansiāli!! Tīri teorētiski bērnu pabalsts ir tas, ko man un visiem noņem nost nodoklī un pēc tam atdod atpakaļ tiem kam vajag, piem., ir bērni. Ja es varētu "pa taisno" iedot kādai mammai, lai viņa varētu arī finansiāli atļauties bērniņu... AWWW :) bērniņi ir forši!! Bet es droši vien tā nedarītu. :D Tā kā "valstij" ir vien no manis jānoņem tie nodokļi!! :D Un man "no valsts" jāizspiež iespējamais maksimums visādu pabalstu veidā!! :D
Bet brīžiem man liekas, ka es taču mierīgi varētu atbalstīt kādu mammu, ja vien... Ja vien nebūtu jāmksā par privāto bērnudārzu!! Es vadu savus ķiparus uz privāto, kas ir turpat blakus pašvaldības dārziņam (un cik es nojaušu - celti vienā laikā un abi tieši bērnudārza vajadzībām!!), un nekādi nesaprotu, kas ir tie izredzētie, kas "ir tikuši" pašvaldības.

Bet ok, ok, ja jau dzimstība krītas, tad tā globāli domājot, ko tur uztraukties par bērnudārziem, drīz jau tur nebūs kam iet. Problēma atrisnināsies pati no sevis!! Voila!!

Un vēl - ko es nasprotu, un slinkums meklēt... par valsts budžetu. Es saprotu - mēs esam maza valsts, nodokļos tiek iekasēts tik, cik tiek iekasēts. Es saprotu, naudas nepietiek. Jāiztiek kā ir. Bet - ik pa laikam aktualizējas, ka Latvijā no budžeta procentos, salīdzinot ar citām ES valstīm vismazāk atvēl veselībai, ģimenei ar bērniem, utt. Tīri teorētiski tad sanāk, ja šiem jautājumiem atvēl procentos mazāk, tad ir jomas, kurām Latvija atvēl procentos vairāk, nekā citās ES valstīs, jo kopā taču jāsanāk 100%, grozies kā gribi. Tad kuras ir tās jomas, kurās Latvija % no budžeta atvēl vairāk nekā citās ES valstīs??

+ es esmu ļoti pateicīga par to, ko "valsts" man deva naudas veidā, kad piedzima mani bērni!! Ja man, piemēram, nevajadzētu maksāt nodokļus, bet krāt, pat ar domu par mērķi (dzīvot veselu gadu! pa māju, kad piedzims bērns, divi bērni!! ), es nekad nesakrātu!! Tāpēc milzīgs paldies visiem, kas maksā nodokļus!! Nopietni!!

(2 comments | ir ko piebilst)

Friday, October 6th, 2017
10:45 - vecums ...nāk...
Kaut kur dziļi sirdī mani aizrauj ZERO WASTE idejas. Bet neesmu fanātiķe. Šķiroju atkritumus. Uz tirgu kaķu barību pirkt eju ar auduma maisiņu - tie plastmsas vienkārši patiešām nav izturīgi. Tajā pašā laikā, ja mājās aizmirsusies tašiņa, mierīgi varu nopirkt jaunu maisiņu. Un lietot to vairākas reizes.
Bet kāpēc es lasu zero waste tēmai veltīto blogu www.seekthesimple.lv?? Tas mani kaitina, besī ārā!! Es nesaprotu, kāpēc ar tādu sajūsmu, bez maz vai kā jaunatklājums tiek klāstīt, ka ēdamais jāpērk tikai tik, cik plāno apēst, un vēlams to nemest ārā?? Tas taču ir LOOOOĢISKI!!
Es nesaprotu visus tos ierakstus, ka nevajag pirkt apģērbu, ko nenēsā. Un godīgi sakot arī tos "veselas vienas nedēļas (!!) pārbaudījums" - staigāt tikai vienā kleitā. Uzzināju, ka tas ir nenormāli grūti, bet glābjot aksesuāru maiņa. :D (Tad aksu''arus var pirkt cik grib??)
Pēdējais, ko izlasīju - par to, ka sieviete raud, jo idejas vārdā nepērk gaidāmajam bērnam gultu un "smukus" ratus!! Es neko neierakstīju komentāros, jo sievietes stāvoklī ir patiešām ļoti jūtīgas. Atceros sevi. :D Un galu galā - lai taču ņemās!! Bet papurpināt aiz muguras gribas. Un es purpinu - johaidī - daudzas jaunās mammas vienkārši nevar atļauties bērnam gultu un ratus. Da nekādus. Un es arī - ļoti daudz ko nepirku gaidot mazuli, un ne jau tāpēc, ka sekoju kādai idejai, un arī ne tāpēc, ka nevarēju atļauties, gan jau, ka ja gribētu, varētu. Bet gan gluži vienkārši tāpēc, ka man, manuprāt, piemīt VESELAIS SAPRĀTS. Bet palasot tas izrādas bez vai kaut kas ekstrēms. Tad jau ir jāraud...

Bet!! Es sapratu, kur slēpjas mana neizpratnes iemesls!! Es vienkārši esmu veca!! Es piederu pie tās paaudzes, kas ciena ēdienu. Es piederu pie paaudzes, kas lāpa palagus. Pāršuj. Ārda un pārada. Es esmu cita paaudze. Un pat savā paaudzē, es droši vien esmu relikts, ja??

(2 comments | ir ko piebilst)

Thursday, October 5th, 2017
09:34 - WTF
Tagad bērns paziņoja, ka grib būt "rasta mouse"....

(ir ko piebilst)

Friday, September 22nd, 2017
11:13 - sāpe!!
Nu nesaprotu, nesaprotu šito "zvēru" taisīšanu no kāpostiem, burkāniem, āboliem...
Ko tas bērnam iemāca - ēdiena cūkāšanu??
Tur diža maksla top, vai kā??

Ai, baigā sāpe...

(2 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba