mena's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Wednesday, November 8th, 2017
11:21 - bērni sadedzināja matu fēnu, protams
sēžu un domāju:
- vai ir kādas remontdarbnīca Rīgā un vienkārši stiept uz to??
- vai rādīt puikām labu priekšzīmi, - studēt youtubā video kā šīs - https://www.youtube.com/watch?v=RFgATtKjl2k, un mēģināt to salabot pašai, un paradīt, ka lietas var tikt salabotas??
- vai rādīt puikām sliktu priekšzīmi, studēt youtubā iepriekšminētos vido, un rādīt, ka mamma visu var salabot.

Jo galu galā abi pēdējie varianti var novest pie sliktas priekšzīmes, kad mamma lamājas, neko nesaprot, neko nesalabo, un izmet miskastē ne tikai fēnu, bet visus instrumentus arī!!

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, October 23rd, 2017
11:10 - īdēšana
Apollo kārtējais klikšķināsnas virsraksts - http://apollo.tvnet.lv/zinas/sodienas-karjeristem-pensiju-sastradas-mazo-pensiju-sanemeju-berni/810452.
Es pat nelasīju, bet man uzreiz pirmā doma - kāpēc atkal tās "kas dzemdē", tiek pretnostatītas pret tām, kas strādā, un pie tam tiek piekabināts vārdiņš "karjeristes"? Nez kāpēc, tas "karjeristes" neizklausās labi, kaut arī taču normāls vārds!! Pirmām kārtām - tās/tie, kas strādā, maksā nodokļus un ir nauda, ko maksāt tiem/tām, kuriem ir bērni TAGAD!! Iedomājos, kas tā būtu par reālu KRĪZI, ja pēkšni paliktu stāvoklī visas Latvijas sievietes vecumā no, nu nezinu 18 -40 gadiem, un nestrādātu!! Otrām kārtām - kāda "karjera" - stādā tāpēc, lai dzīvotu!! Ja netaisītu to tipa "karjeru", bet dzemdētu, tad, protams, atkal varētu cept virsrakstu par to, ka vajag domāt ar galvu pirms bērnu radīšnas, un neko nevajag palīdzēt!!
Ok. Bet tagad vēl tā muļķīgi plašāk.
Latvija ir valsts. Es tā arī savā vecumā vispār neesmu sapratusi, kāda jēga ir valstīm kā tādām. It sevišķi tagad, kad esmu uzņēmusi koučserferus no Ukrainas un Krievijas, un runājot ar viņiem sāku atcerēties par tādām lietām kā vīzas un robežkontroles. Es nesaprotu, kāpēc, ja ir tāda pase - var braukt, kur grib uz vienu pusi, bet ja ir savādāk pase - nevar. Tādi paši cilvēki, normāli. Es vēl varu saprast, ka sieru un speķi no Ukrainas nevar ievest, bet tomēr...
Un tātad - Latvija ir valsts. Kāda vispār jēga LATVIJAI kā VALSTIJ?? Rīdīt "māmiņas" pret "karjeristēm"?? "pensionārus" pret "bērnu vecākiem", "uzņēmējus" pret "darba ņēmējiem", "aizbraukušos" pret "palicējiem"?
Ok, labi, bet tā globāli - KĀDA JĒGA VALSTIJ?

Vai nav skumji, ja jājautā kaut kas tāds??

(8 comments | ir ko piebilst)

Thursday, October 19th, 2017
11:23 - + par vardarbibu
man daudz aktuālāka ir tā vardarbība, kas tiek darīta ar "mīlestību" , vai nezināšanas dēļ, vai tāpēc, ka savādāk neprot, vai tāpēc, ka cilvēks ir tik greizs... Tā vardarbība, pēc kuras nav zilu acu un izplēstu matu, un pat īsti nevar formulēt, kas notiek, bet gribas raudāt... vai ēst, un saldumus...

(ir ko piebilst)

10:59 - un par metoo, vai kā tur pareizi
Saskumos, jo visu mūžu man licies, ka esmu vīriešu neievērota, negribēta, nevajadzīga. Un tagad padomāju, ka neviens mani pat izvarot nav mēģinājis, ne kā savādāk uzbāzties. Nevajadzīgā. Negribētā. Kārtējais apstiprinājums.

Vissmieklīgākais, ka jā, kopš uzzināju par šito metoo, staigāju apkārt un domāju, ka, fū, paldies dievam, man neko tādu nav nācies piedzīvot!! Un tikai šorīt no rīta pēkšņi kā pa pieri - aha, bet kā tad toreiz Lietuvā?? Izvarot gribēja "draudzeni", ar kuru biju kopā. Es atkal biju liekā, kas varēja iet. Es nekur negāju. Draudzene nepiekrita "izvirzītajām prasībām". Mēs aizstāvējāmies, mēs izkāvāmies, mēs atbraucām mājās ar zilām acīm un šķipsnām izplēstiem matiem, abas, bet mēs atspārdijām to čalīti. Mācība, ko guvu - pat viens nīkulīgs čalītis ir stiprs, un viena sieviete fiziski nevar "uzvarēt". Divas var.

Tagad prātoju - kāpēc to neuztveru kā baigo traumu?? Vai tāpēc, ka mērķis nebiju es?? Vai tāpēc, ka aizstāvējāmies, nevis piekritām?? Vai tāpēc, ka traumas nebija "smagas"? Vai tāpēc, ka mana psihe pieradusi visu slikto izmest ārā, un aizmirst?? Aj, aj, būs jārok dziļāk, jāparakājas, tā taču nevar būt...

(ir ko piebilst)

09:47 - a par demogrāfiju... līdz galam nav izdomāts...
2 bērni ir mans skaitlis. 1 būtu par maz, 3 - par daudz. Fiziski un emocionāli. Finansiāli - tas protams, atkarīgs no prasību līmeņa pret sevi un dzīvi, man šobrīd ir ok.
Bet mani vēlarvien pārņem tādas foršas AWW :)) sajūtas ieraugot nesen piedzimušos cilvēkus.
Varbūt ja es būtu jaunāka, tad šitiem 2 resgaļiem paaugoties, tas fiziski un emocionāli mainītos uz to, ka vajag 3. Šobrīd man liekas nav vērts par to pat prātuļot.

Bet es gribu paprātuļot par ko citu - ir taču sievietes, kas gribētu 2 vai 3, vai 4 utt. un ir tam gatavas gan fiziski, gan emocionāli, bet galīgi nav - finansiāli!! Tīri teorētiski bērnu pabalsts ir tas, ko man un visiem noņem nost nodoklī un pēc tam atdod atpakaļ tiem kam vajag, piem., ir bērni. Ja es varētu "pa taisno" iedot kādai mammai, lai viņa varētu arī finansiāli atļauties bērniņu... AWWW :) bērniņi ir forši!! Bet es droši vien tā nedarītu. :D Tā kā "valstij" ir vien no manis jānoņem tie nodokļi!! :D Un man "no valsts" jāizspiež iespējamais maksimums visādu pabalstu veidā!! :D
Bet brīžiem man liekas, ka es taču mierīgi varētu atbalstīt kādu mammu, ja vien... Ja vien nebūtu jāmksā par privāto bērnudārzu!! Es vadu savus ķiparus uz privāto, kas ir turpat blakus pašvaldības dārziņam (un cik es nojaušu - celti vienā laikā un abi tieši bērnudārza vajadzībām!!), un nekādi nesaprotu, kas ir tie izredzētie, kas "ir tikuši" pašvaldības.

Bet ok, ok, ja jau dzimstība krītas, tad tā globāli domājot, ko tur uztraukties par bērnudārziem, drīz jau tur nebūs kam iet. Problēma atrisnināsies pati no sevis!! Voila!!

Un vēl - ko es nasprotu, un slinkums meklēt... par valsts budžetu. Es saprotu - mēs esam maza valsts, nodokļos tiek iekasēts tik, cik tiek iekasēts. Es saprotu, naudas nepietiek. Jāiztiek kā ir. Bet - ik pa laikam aktualizējas, ka Latvijā no budžeta procentos, salīdzinot ar citām ES valstīm vismazāk atvēl veselībai, ģimenei ar bērniem, utt. Tīri teorētiski tad sanāk, ja šiem jautājumiem atvēl procentos mazāk, tad ir jomas, kurām Latvija atvēl procentos vairāk, nekā citās ES valstīs, jo kopā taču jāsanāk 100%, grozies kā gribi. Tad kuras ir tās jomas, kurās Latvija % no budžeta atvēl vairāk nekā citās ES valstīs??

+ es esmu ļoti pateicīga par to, ko "valsts" man deva naudas veidā, kad piedzima mani bērni!! Ja man, piemēram, nevajadzētu maksāt nodokļus, bet krāt, pat ar domu par mērķi (dzīvot veselu gadu! pa māju, kad piedzims bērns, divi bērni!! ), es nekad nesakrātu!! Tāpēc milzīgs paldies visiem, kas maksā nodokļus!! Nopietni!!

(2 comments | ir ko piebilst)

Friday, October 6th, 2017
10:45 - vecums ...nāk...
Kaut kur dziļi sirdī mani aizrauj ZERO WASTE idejas. Bet neesmu fanātiķe. Šķiroju atkritumus. Uz tirgu kaķu barību pirkt eju ar auduma maisiņu - tie plastmsas vienkārši patiešām nav izturīgi. Tajā pašā laikā, ja mājās aizmirsusies tašiņa, mierīgi varu nopirkt jaunu maisiņu. Un lietot to vairākas reizes.
Bet kāpēc es lasu zero waste tēmai veltīto blogu www.seekthesimple.lv?? Tas mani kaitina, besī ārā!! Es nesaprotu, kāpēc ar tādu sajūsmu, bez maz vai kā jaunatklājums tiek klāstīt, ka ēdamais jāpērk tikai tik, cik plāno apēst, un vēlams to nemest ārā?? Tas taču ir LOOOOĢISKI!!
Es nesaprotu visus tos ierakstus, ka nevajag pirkt apģērbu, ko nenēsā. Un godīgi sakot arī tos "veselas vienas nedēļas (!!) pārbaudījums" - staigāt tikai vienā kleitā. Uzzināju, ka tas ir nenormāli grūti, bet glābjot aksesuāru maiņa. :D (Tad aksu''arus var pirkt cik grib??)
Pēdējais, ko izlasīju - par to, ka sieviete raud, jo idejas vārdā nepērk gaidāmajam bērnam gultu un "smukus" ratus!! Es neko neierakstīju komentāros, jo sievietes stāvoklī ir patiešām ļoti jūtīgas. Atceros sevi. :D Un galu galā - lai taču ņemās!! Bet papurpināt aiz muguras gribas. Un es purpinu - johaidī - daudzas jaunās mammas vienkārši nevar atļauties bērnam gultu un ratus. Da nekādus. Un es arī - ļoti daudz ko nepirku gaidot mazuli, un ne jau tāpēc, ka sekoju kādai idejai, un arī ne tāpēc, ka nevarēju atļauties, gan jau, ka ja gribētu, varētu. Bet gan gluži vienkārši tāpēc, ka man, manuprāt, piemīt VESELAIS SAPRĀTS. Bet palasot tas izrādas bez vai kaut kas ekstrēms. Tad jau ir jāraud...

Bet!! Es sapratu, kur slēpjas mana neizpratnes iemesls!! Es vienkārši esmu veca!! Es piederu pie tās paaudzes, kas ciena ēdienu. Es piederu pie paaudzes, kas lāpa palagus. Pāršuj. Ārda un pārada. Es esmu cita paaudze. Un pat savā paaudzē, es droši vien esmu relikts, ja??

(2 comments | ir ko piebilst)

Thursday, October 5th, 2017
09:34 - WTF
Tagad bērns paziņoja, ka grib būt "rasta mouse"....

(ir ko piebilst)

Friday, September 22nd, 2017
11:13 - sāpe!!
Nu nesaprotu, nesaprotu šito "zvēru" taisīšanu no kāpostiem, burkāniem, āboliem...
Ko tas bērnam iemāca - ēdiena cūkāšanu??
Tur diža maksla top, vai kā??

Ai, baigā sāpe...

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 4th, 2017
10:31 - Kleita
To kleitu nēsāja mana mamma, nēsāju es, un tagad nēsā mans dēls!!

(ir ko piebilst)

Tuesday, August 22nd, 2017
16:16 - pietrūkst kaut kā....
Sāku ilgoties pēc "sava" friziera. Vizīti var sarunāt - nekad neatteiks. Patīkams small talk garantēts, un viņs ir tas, kas piedāvā tēju.

Psihoterapēts varbūt tomēr būs lētak....

(4 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, July 18th, 2017
09:07 - žēl2
Topinambūrus nopļāva otrreiz.

(ir ko piebilst)

Friday, June 16th, 2017
15:05 - žēl..
"manus" topinambūrus nopļāva...

(ir ko piebilst)

Tuesday, June 13th, 2017
13:47 - Laika izjūta
Paskatījos kalendārā - vēl taču pusgads priekšā!! Sajūta bija - nu, vasara tūliņ cauri, septembrī bērni uz dārziņu, un tad jau gads cauri!!

Bijušais uzlicis telefonā, ka tas ik pēc stundas nopīkstas, un brīnās, cik ātri laiks skrien. Varbūt viņam beidzot radīsies kaut kāds priekšstats par laiku.

Sarakstos ar itālieti angliski. Viņa saka, ka būs 12.00 no rīta. Es pārjautāju - vai tas būs 12.00 pusdienlaikā (lai būtu droša, ka tas nebūs pusnaktī), viņa atbild, ka jā, protams, 12.00 no rīta!!

(ir ko piebilst)

Monday, June 12th, 2017
11:22 - pareizā motivācija!!
Beidzot esmu atradusi motivāciju daudz maz piekārtot māju, (un tā strādā !! )- esmu sākusi uzņemt viesus Couchsurfingā!!

Ja vēl sadūšotos izmesta ārā lielāko daļu bērnu mantu, būtu pavisam labi. Bet kaut kā raustos - jo visas, izņemot paštaisītās, ir sadāvinājušas vecmāmiņas.

(ir ko piebilst)

Tuesday, June 6th, 2017
10:34 - vot dadzīvojos...
Beidzot!! beidzot!! man pieleca, ka miegs un gulēšana ir svarīgi!! Tas vienkārši ir jādara!! Uz miega nevar ietaupīt!!

Bāc, bet šausmīgi žēl. Tik daudz laika tiek nogulēts!

Un bērni nemaz neguļ tik daudz. un viens ir pūce un otrs cīrulis.

(1 comment | ir ko piebilst)

Wednesday, May 10th, 2017
11:16 - pirātiskā dārzkopība?
Iestādīju topinambūrus. Jau pirms kāda laika. Pie sabrukušās mājas, kas ir blakus "manai mājai".

Gan jau šitā zaraza neizsals!!

(ir ko piebilst)

Tuesday, May 9th, 2017
09:59 - Mans absurdais prāts!!
Pieķēru sevi štukojam, kādu vegānu saistvielu pievinot gaļas kotletēm!!

(1 comment | ir ko piebilst)

Wednesday, April 26th, 2017
15:12 - Pasaules pingvīnu diena
Šodien ir.

(ir ko piebilst)

14:44 - Ieelpo Izelpo
Aprīlis parasti ir briesmīgs mēnesis, jo revīzija, gada pārskats... Un pēkšņi aprīļa beigās es attopos - bāc, viss zaļš, pienenes zied, es atkal visu esmu palaidusi garām, kur pavasaris...
Bet šogad ir TĪK jauki, jo viss dabā kavējas, bet darbā viss ir pabeigts, un vakar bija lietus, un viss pa šo vienu nakti zaļš, un es to ieelpoju, izelpoju, un viss labākais vēl priekšā. Koki zied. Zilās puķītes ņifiga nav nosalušas. Pienenes dzeltenas. Un es varu ņemt atvaļinājumu, kad gribu. Jāstrādā ir nejaukā laikā.

(ir ko piebilst)

Monday, April 24th, 2017
13:06 - zvaigznes
kā reāli iemīcīties saskatīt zvaigznājus? aplikācijas, zvaigžu kartes, planetārijs?

(1 comment | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba