padomju laiks attēlos
sine ira et studio
interesanti 
3rd-Oct-2022 04:37 pm - izplatījums
Izplatījums ir tik tukšs un auksts.
3rd-Oct-2022 02:44 pm - rr
Man riebjas roltoni.
3rd-Oct-2022 02:36 pm - kā es jūtos
Es jūtos tā, ka varētu arī mirt.
2nd-Oct-2022 05:17 pm - vp
vēlēšanu prieks:

konservatīvie, alkatībai/par, saskaņa, lks iet pa skuju taku.
vēlmju sarakstā seko jv, zzs, na, pro
1st-Oct-2022 12:33 pm - iz vīru sarunām pie alus kausa
- Katram vīrietim dzīvē pienāk tas liktenīgais brīdis, kad jāizvēlas: vai nu turpināt ņirgāties par vēgānismu, jogu un astroloģiju, vai tomēr tikt pie seksa.
1st-Oct-2022 12:13 am - oof
Jaunā Bladee albuma pirmā dziesma UNDERSTATEMENT ļoti laba. Noklausījos albumu pusotru reizi, žēl, ka biju jau daudzas reizes noklausījies DRAIN STORY.
30th-Sep-2022 05:05 pm - ī
īsismi:

Labākais laiks manam atvaļinājumam - septembra beigas.
LV iepriecināja - cenas ir tādas pašas kā UK, atkrīt rēķināšana, vnk ej un pērc. Tas gan neattiecas uz nēģiem pa 49,- vai Atlantijas lasi pa 30+. Algas darba piedāvājumos gan ne visai.
Talsi ir izmirstošu pensionāru pilsēta. Pie tam drūmu un nelaimīgu pensionāru. Vasaras māja Itālijā vai Spānijā ir jaunais mērķis.
Upesgrīvas ceļa remontdarbu nianses turpina Laidzes posmā redzētās nacionālās SM/LV ceļu remonta īpatnības. Jūrmalas šosejas remonts patīkami pārsteidza ar atšķirību, neticu, ka tā arī paliks, neticu...
Laiks atsākt piedalīties Zemessardzes apmācībās, ir abpusēja ieinteresētība.
Atkārtots pasākums, un tas pats fotogrāfs pēc gandrīz 30 gadiem ir mazliet sirreāli, bet jautri.
30th-Sep-2022 10:55 am - dzīve
Dzīve – tas jau tikai tāds joks.
30th-Sep-2022 09:47 am - šodien jauns albums OMG


BLADEE - SPIDERR
https://year0001.com/label/cases/yr0168
28th-Sep-2022 09:34 pm - c4
27th-Sep-2022 03:14 pm - stāsts par to, kā Maels Brigte Ilknis atriebās pēc nāves
Skandināvu sāgu apkopojumā “Heimskringla” (“Zemes loks”) ietilpstošā Orkneisāga (Orkneyinga) vēsta pamācošu stāstu. Proti, Rietumnorvēģijā 9. gs. otrajā pusē bijis visnotaļ ietekmīgs hēvdings jeb jarls vārdā Eisteins Pērkons, kuram bija divi dēli Rangvalds un Sigurds. Eisteins ar dēliem atzina konunga Haralda Skaismata augstāko varu, kad tas pēc uzvaras kaujā piea Hafrsfjorda 872. gadā kļuva par visas Norvēģijas karali.

Pēc šīs kaujas daudzi norvēģu jarli, konungi un hēvdingi, kuri nevēlējās pakļauties, pameta Norvēģiju un apmetās uz dzīvi Islandē, Orknejas un Šetlandes salās. Taču karš turpinājās - karaļa Haralda sūtītie Eisteina dēli iekaroja abus arhipelāgus, kas dzimtai dāvāja Orkneju jarla titulu. Par pirmo jarlu kļuva Rangvalds, taču pēc neilga laika atdeva titulu savam kareivīgākajam brālim Sigurdam ar iesauku “Varenais” (Sigurd Eysteinsson or Sigurd the Mighty). Tā Eisteina Pērkona dzimta nostiprinājās Orknejas salās un sāka raudzīties pēc jauna laupījuma.

Apvienojuši spēkus ar jarlu Torsteinu Rudo, Eisteinsoni sāka iebrukumus Ziemeļskotijā. Sākums bija gana veiksmīgs - kaut vietējie piktu un skotu mormēri (cilšu vadoņi, līdzvērtīgi kontinenta hercogiem) izmisīgi pretojās, tie tika pieveikti viens pēc otra. Skandināvi pakļāva Rosas, Keitneses un Sazerlendas zemes, taču apstājās pie Morejas. Turienes mormērs Maels Brigte (Máel Brigte the Buck-Toothed), ar iesauku “Ilknis”, nebija pliku roku ņemams - skandināvi un pikti neskaitāmas reizes tikās asiņainās sadursmēs, kurās gāja bojā daudzi varonīgi karotāji abās pusēs, - ne vieni, ne otri tā arī nespēja gūt virsroku.

Tad abu pušu karavadoņivadoņi Sigurds Eisteisons Varenais un Maels Brigte Ilknis vienojās, ka katrs no viņiem ņems līdzi 40 labākos karotājus, lai sastaptos izšķirošā kaujā. Kas uzvarēs, tam piederēs Moreja. Taču Orknejas jarls lauza zvērestu - četrdesmit karotāju vietā atveda astoņdesmit. 892. gada vasarā noritējusī kauja bija īsa un asiņaina. Pikti, pārspēka mākti, krita viens pēc otra. Maels nolādēja zvēresta lauzēju un solīja atriebties arī pēc nāves. Sigurds sulīgi nosmējās - ho ho ho!, - un pašrocīgi nocirta tam galvu.

Piesējis Maela galvu pie zirga segliem, Sigurds devās mājup. Ceļš ilga vairākas dienas, ceļi līkumoti un neasfaltēti, t.i. grumbuļaini kā Vecrīgas bruģis. Acīmredzot ne velti vietējie stomatologi Maelu bija iesaukuši par "Ilkni" - piesietā galva, kratoties, saskrāpējusi Sigurda cisku līdz asinīm. Uzvaras svinību dzīres vēl nebija beigušās, kad jarls nolikās garšļaukus ar asins saindēšanos, un pēc pāris dienām nomira. Tā Maels atriebās.

Sigurdu apglabāja, kā jau pienākas, uzberot pār kapu augstu kurgānu, tas tā arī saucas “Sigurda kurgāns” (Sigurðar-haugr - Sigurd's Howe) to arī tagad var aplūkot, apmeklējot Dornohas pilsētu Skotijas ziemeļos.

Fabulas jēga? Klausiet ārstu padomiņu - nepaļaujaties uz antivakseru sludināto "dabisko imunitāti", bet dezinficējiet un apsaitējiet arī sīkākās brūces.
26th-Sep-2022 11:38 pm - kodolkarš
Ja tuvotos kodolkarš, kādi būtu jūsu tālākie soļi?
25th-Sep-2022 07:54 pm - politkorektums
Politkorektums ir atteikšanās atzīt acīmredzamās atšķirības, t.i., diskriminēt jeb spriest. Diemžēl visa pasaule ir vienas vienīgas atšķirības, kuras nenošķirot, nav iespējams atpazīt vienojošās vadlīnijas.
25th-Sep-2022 01:47 pm - miskastes ciba
Kurš gan bija gaidījis, ka ciba, tuvojoties tās norietam, paliks par tādu miskasti.
23rd-Sep-2022 10:59 am - mic
Mikrofons.
23rd-Sep-2022 10:54 am - tv
Televizoriņi.
22nd-Sep-2022 07:11 am - 22. septembris - Baltu vienības diena
22. septembrī Baltu vienības(?) dienā atzīmējam sendienu notikumu 1236. gadā, kad balti krietni paslaktēja baltus.
Proti, pagāni senlietuvieši sakāva kristīgos zemgaļus, lībiešus un latgaļus Zobenbrāļu ordeņa vadībā (vāči bija labi ja pāris simti, ieskaitot pusbrāļus), bet mājup bēgošos kristīgos zemgaļus, lībiešus un latgaļus pusceļā pārtvēra un izslaktēja pagāni zemgaļi.
23rd-Sep-2022 06:46 am - SZF maģistrante
Vērojot rīta ausmu, iešāvās prātā konspiroloģiska domele. Proti, aiz vēstures kā atsevišķa mācību priekšmeta likvidēšanas stāv spēcīgs SZF lobijs. Proti, jēdziens "SZF maģistrante" jau pirms gadiem 10 šaurās aprindās bija iegājies kā apzīmējums pavirši izglītotai, taču ambiciozai jaunkundzei-orķestrim, kas var darboties gan reklāmā, gan marketingā, bet tā īsti nopietni nekur. Nu un nemaz tik daudz vakanču ļaudīm, kas neko konkrētu nepieprot, nav. Savukārt ar Skola2030 izglītības reformu šī "inteliģento bezdarbnieku" problēma atrisināta - nu SZF absolvents pasniedz "sociālās zinības un vēsturi", absolūti neko nezinot no vēstures.
P.S.
Palūkojam skolu vakances - nekur vairs neredzēsim "meklējam vēstures skolotāju", jo tagad šo priekšmetu var pasniegt jebkurš, pat nezinot, ka te tāda Kurzemes hercogiste bijusi (reāls gadījums).
22nd-Sep-2022 12:11 pm - nu kā
Spērienvirpulis, papēžvirpulis, priekšpuses paukšķu grūdenis.
This page was loaded Oct 4th 2022, 11:15 pm GMT.