pajautaa

Latvijas tēls pasaulē

« previous entry | next entry »
Okt. 13., 2009 | 04:51 pm
posted by: flog in pajautaa

Ne, ne...negribam par krīzi runāt un patreizējo sabrukumu. labāk atcerēsimies arī kaut ko labu un skaistu šais laikos- tātad- jautājums ir sekojošs: kā mūs redz citur pasaulē? ar ko latvija asociējas cittautiešiem? un kas, Jūsuprāt, ir tās interesantākās lietas, ko mums izrādīt un ar kurām mēs atšķiramies/esam īpaši, atšķirībā no citām valstīm pasaulē?

pagaidām idejās ir Laimas šokolāde (kas pat nav mūsējā), latvijas daba, dziesmu & deju svētki, arhitektūra, varbūt nedaudz no vēstures, kā piem. Baltijas ceļš un protams tas, ka latvijā dzīvo skaistākās sievietes...bet ko vēl interesantu izrādīt/intresantus faktus pastāstīt? nepieciešams prezentācijai skolā ārzemju bērniem un skolotājiem- tātad jābūt apvienojumam -lai bērniem interesanti un skolotājiem gana izsmeļoši!zinu, ka būtu vien jāpasēž un ilgāk jāpadomā, un gan jau ne pirmā uzdodu šādu jautājumu, bet ja nu Tu vnk vari nosaukt vienu lietu ar ko tev asocējas Latvija (jeb ar ko Tev liekas, mēs asociējamies citiem/ jeb vnk interesanti fakti prātā) - lūdzams padalies! laika taupīšanas nolūkos tā būtu fantastiska palīdzība! lai jauka diena! :) paldies!

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {11}

taisni_banani

from: [info]taisni_banani
date: Okt. 13., 2009 - 06:19 pm
#

nu, ir labs piedāvājums luksus viesnīcās, ēdināšanā un arī parastajā skaistumkopšanā - to man atzīmējuši šeit satiktie ierēdņi. par Bergs Hotel, Gūtenbergu un pedikīru Latvijā - vislabākās atsauksmes.

Atbildēt


zane

from: [info]lidot
date: Okt. 13., 2009 - 06:39 pm
#

mums ir ļoti, ļoti skaista daba.
vēl mums ir ļoti forši tas, ka nekur nav jābrauc, lai izbaudītu visus gadalaikus - ir gan ziema, gan vasara.
un vēl viena lieta, kas gan nav lieta - nesen tieši ar draugiem diskutējām, ka ir tomēr kruti dzīvot Latvijā. piemēram, visās vecajās Eiropas valstīs viss ir gadu simtiem jau sakārtots, paredzams, noregulēts. tur ir garlaicīgi dzīvot, jo bezmaz no bērnu dienām zini, kas būsi un kādā valstī dzīvosi pēc 50 gadiem. Latvija ir baigā bedre, bet vienlaikus tā ir arī lielo iespēju zeme, jo visu laiku ir jācīnās, jādomā, nedrīkst ne mirkli atslābt un ieslīgt tādā mierā, kādā dzīvo rietumos. mēs visu vēl tikai veidojam, dzīvojam tādā kā nepārtrauktā eksperimentā. protams, ir bardaks, bet, tā kā mums ir maza valstiņa, katram ir daudz lielākas iespējas pielikt savu roku tās veidošanā un kaut ko mainīt ne tikai savā dzīvē.
tā kaut kā.

Atbildēt | Diskusija


imagine

from: [info]minchux
date: Okt. 13., 2009 - 10:17 pm
#

+ 1000000

Atbildēt | Iepriekšējais


magnolia

from: [info]magnolia
date: Okt. 13., 2009 - 10:19 pm
#

..un tādēļ esam radoši. te ir daudz foršu dizaineru un mākslinieku, kas taisa oriģinālus rokdarbiņus. un jūra, kā nekur.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


zane

from: [info]lidot
date: Okt. 14., 2009 - 12:15 am
#

jā, par jūru nedrīkst aizmirst!! :)
un roka pilsētu Liepāju. :)

Atbildēt | Iepriekšējais


muzungu

from: [info]muzungu
date: Okt. 13., 2009 - 06:54 pm
#

Lielvaardes josta, zelta gailji Riigas tornjos, Riigaa ir aizdedzinaata pirmaa Ziemassveetku egliite, muusu Balzaams ir unikaals. Pashi cilveeki ir kaa jau cilveeki - ar plusiem un miinusiem, sho teemu labaak necilaat :D

Atbildēt


Antuanete

from: [info]antuanete
date: Okt. 13., 2009 - 07:17 pm
#

Mēs lasām sēnes! :) Vispār par šito reiz rakstīja Laima Muktupāvela - ka kopā ar kaut kādu spāni staigājuši pa laukiem un mežiem, un viņa vākusi zāļu tējas, par ko spānis bijis šokā, ka pie viņiem neviens tā nedarot un sievietes, kuras zina, kam kura tēja der, izsenis tikušas uzskatītas par raganām :)
Vārdu sakot - pie mums cilvēki ir tuvāk dabai; katrs latvietis zina vismaz pāris ēdamās sēnes un ievācamās tējas, arī pilsētnieki vāc labumus no dabas, nodarbojas ar konservēšanu un žāvēšanu un tamlīdzīgām lietām - imho Rietumos tas nav tik populāri un izplatīti.

Atbildēt | Diskusija


crescendo

from: [info]crescendo
date: Okt. 13., 2009 - 09:17 pm
#

+100 par tējām un sēnēm. Rietumniekus tas tiešām pārsteidz, i frančus, i britus, i šveiciešus. Tur zināšanas par zāļu tējām ir līmenī 'zāļu tēja ir tas, ko dzer, lai nomierinātos' (jo tur nav kofeīna kā kafijā un īstajā tējā).

Ja ārzemnieki ir vairāk uz dienvidiem - mums te ir smuka zaļa daba. (bet šito nav vērts, teiksim, skandināviem stāstīt).
Ja gribi par vietējām māņticībām utml stāstīt - tad diezgan unikāla lieta ir visa tā āderu noteikšana - kur kaķīts guļ, kur kukaiņi zem mizas krājas, gultu kārtošana lai uz āderēm nebūtu - tas arī ir mums diezgan unikāls. Rīkstniecība un svārsti ir visiem, bet gultas ka pēc tā nopietni kārtotu ir reti.

Dziesmu un deju svētki nav gluži TIK unikāls vai īpaši interesants. Tautasdziesmas un dainu skapis - kuriozitāte (bet nu bērneļiem vienmēr var par buramvārdiem un tādām lietām stāstīt). Jāņi ir interesanti, bet tie ir no ukrainas līdz skandināviem kaut cik visiem. No tradīcijām vēl - var par ķekatām pastāstīt, par veļu laiku.

Par kuršiem, kas ar vikingiem kāvās ar var pastāstīt. Ja gribas kaut ko ar pretenzijām uz aristokrātiju, tad gan nekā vairāk kā Kaupo mums īsti nebūs - tas tur pie pāvesta ciemojās. Nu kuršu ķoniņi vēl.

Atbildēt | Iepriekšējais


imagine

from: [info]minchux
date: Okt. 13., 2009 - 10:20 pm
#

starp citu te Be petiju vietejo senju gramatu un mahoviks (priezhu beka) te skaitoties bez maz indiiga, pie neeedamaam toch bij piemetushi

Atbildēt | Iepriekšējais


from: anonīmiķis
date: Okt. 13., 2009 - 07:53 pm
#

Rietumos LV uzskata par vienu no slāviskiem regioniem. Nekāda cita tēla nav. Variet konfektītes, bombonkas un šokolādi piedāvāt. Melno balzamu un šprotes. Alga viena. Tāpat tuvējās arzemēs. Izņemot Vācijā ir daži balto cilvēku pēcteči, kam ir vairāk sapratnes.

Atbildēt


apjukums

from: [info]apjukums
date: Okt. 13., 2009 - 11:56 pm
#

tālāk aiz tuvākajām kaimiņvalstīm Latvija ir melnais caurums, nezina tikpat kā neko.
progresīvi ir tie ļaudis, kas spēj pareizi sazīmēt katru Baltijas valsti ar attiecīgo galvaspilsētu, taču plašākas zināšanas ir retums.

Atbildēt