02 July 2022 @ 06:58 pm
 
varētu kādu no ielām pārsaukt par Ryhannas ielu
 
 
02 July 2022 @ 03:12 pm
 
iespaidi no Eižena nometnes:
"mums istabiņā bija puisis, kuru meitene jau trešo reizi pamet, kaut arī viņam ir visi devītnieki"

"viena meitene iesita puisim pliķi ne par ko, bet kad viņš iesita atpakaļ, reidžoja un sūdzējās"

"viena meitene raudāja, jo viņai bija jādejo ar krievu. bet viņa vairāk raudāja par to, ka viņš ir vīrietis, nevis krievs"
 
 
01 July 2022 @ 05:27 pm
 
Jaunie elektrovilcieni izskatās pēc dusmīgām lapsenēm.
 
 
01 July 2022 @ 11:33 am
Pēēēēēēēēdēēēējoreiz  
Pēdējoreiz samaksāju par I. bērnudārzu tikko.

Vakar arī bijām I. jaunajā skolā, kur viņa sāks iet septembrī. Viņai ļoti patika gan skola, gan klases audzinātāja - kad atbraucām mājās, I. apsēdās pie papīra lapas un sāka rakstīt savu vārdu, jo teica, ka tas ir viņas mājasdarbs, ka viņa grib nākamreiz aizvest skolotājai :D.
Klases telpa ļoti patika, pilna ar attīstošām rotaļlietām, dažādi "darba stūrīši", lasāmstūris arī ar miniatūriem krēsliņiem, pašiem sava tualete, lai nav jāmaisās kopā ar vecākām klasēm, un arī neliela āra telpa ar augiem, būvējamajiem klučiem, ūdens tvertni, smilšu tvertni, skatuvīti, utt. Un tad vēl, protams, āra lielais pagalms un sporta laukums, lai var izskrieties.
Skatījos, ka pie sienām bija darbi, ko taisījuši šī gada sagatavošanas klases bērni, izskatās, ka uz gada beigām jau māk rakstīt kkādus vienkāršus vārdus, kas forši. Kopumā ļoti labs iespaids, daudz labāk nekā biju gaidījusi zinot, ka tā ir maza skoliņa.

Un lai arī tā ir C of E skola, tomēr vismaz jēzuliņi nekarājās visur vai luksofori, tikai recepcijā gan pabriesmīgs gigantisks krusts pie sienas, bet gan jau pārdzīvosim, ja mēs uz sliekšņa 666 nesadegām, gan jau izdzīvosim :D
 
 
30 June 2022 @ 08:01 pm
 
Mazie, snuķainie draugi, ļauju ēst, cik tik lien
 
 
30 June 2022 @ 03:29 pm
 
'Viņš izvairījās no svarīgiem atslēgvārdiem..'
 
 
30 June 2022 @ 07:10 am
 
DELFI. "lovin'" ir apakšveļa brīvai, radošai un drosmīgai sievietei, ko atspoguļo arī vasaras kolekcijas iedvesmotāja un mūza – kolorītā Barbara Dzērve-Ozoliņa, kura pati vasaras sākumā apprecējās
 
 
29 June 2022 @ 08:36 pm
Dienas citāts  
"Novecošanas alternatīva ir nevis mūžīga jaunība, bet gan agrīna nāve." (E.Lukasa)
 
 
29 June 2022 @ 04:33 pm
 
darbam no laukiem ir brīnišķa blakne - var strādāt un nepalaist garām vasaru. var strādāt, bet būt visu laiku ar bērniem. var strādāt un priecāties.
lūk, frīlancera trešdaļslodzīte, Tu mana mīla.
 
 
29 June 2022 @ 03:28 pm
 
Saskāņa
 
 
29 June 2022 @ 11:35 am
 
Šodien pirmo reizi vienā rakstā pamanīju vārdu vietvara, nācās rakņāties internetā, lai saprastu, ka tas tagad tiek lietots, lai apzīmētu vietējo pašvaldību.
 
 
29 June 2022 @ 12:28 am
 
Podgāzts
 
 
28 June 2022 @ 08:31 pm
 
Saiet siestā
 
 
28 June 2022 @ 05:04 pm
 
viena no galvenajām futbola kluba atbalstītāja privilēģijām - pirms sezonas iet un pafanot par bandas trešo kreklu
kas ir ārpus kanona krāsām, pilnīgi brīva improvizācija

karoče
nē, nevienā momentā nav volfsburga vai senetjēna vai tereka
es jau veicu izpēti, viņiem ir daudz gaišāks zaļais
nu, tipa, mums ir "arābu zaļais", lai ko tas arī nenozīmētu
taču tādās krāsās it kā neviens āzijā nespēlē, al-ahly ir , teiksim, red-white, ja kāds nezināja
emirātu karogs, moš

izskatās svaigi un draivīgi 
 
28 June 2022 @ 02:28 pm
 
pēdējo traģisko notikumu sakarā domāju par lamatām ar saukli "svešu bērnu nav", un ka pie ūdeņiem visi bērni vienmēr jāuzpasē.
jā, ir vērts būs modriem, bet nav nekā trakāka par kolektīvo atbildību, jo tad īsti atbildīgs nav neviens.
jo "gan jau kāds cits pieskatīs",
"gan jau cits"
 
 
28 June 2022 @ 02:14 pm
 
Viena no jautrākajām lietām nesen notikušajā Sankt-Pēterburgas bēdīgi slavenajā ekonomikas forumā bija tās spēcīgais video intro - ar galveno ideju "neskatieties, kas notiek apkārt, Krievija ir tilts starp austrumiem un rietumiem".

Tilts? Ķīnai un ASV ir ilgstošas savstarpēji izdevīgas ekonomiskas attiecības. Kāda ir Krievijas loma tajās? Japānai un ASV ir ilgstošas savstarpēji izdevīgas ekonomiskas attiecības. Kāda ir Krievijas loma tajās? Dienvidkorejai un ASV ir ilgstošas savstarpēji izdevīgas ekonomiskas attiecības. Kāda ir Krievijas loma tajās?
Emirātiem, Taivānai un Malaizijai ar ASV ir ilgstošas savstarpēji izdevīgas ekonomiskas attiecības. Kāda ir...

Respektīvi, Krievija cenšas sevi pozicionēt kā mediatoru starp divām pusēm. Tas ir lieliski, mēs arī vadājam nozāģētos kokus turp-šurp. Kas ir mediators (ne tas, kas ģitāras)? Subjekti A un B diršas savā starpā. Atnāk subjekts C, kas mēģina izvērtēt situāciju, atvēsināt iekarsušos prātus, un maksimāli pozitīvi atrisināt domstarpības.

Tad, nolādēts, šīs ir ģeniālākais kombo pasaulē. Kad A ar B nediršas, toties C iziet ārpus kontroles un hujārī visu sev apkārt. Tipa, it kā tiesnesis hokeja laukumā sāktu dedzināt skatītājus ar liesmu metēju. Tas ir vienkārši labākais priekšlikums, uz kuru, diemžēl, neparakstās Ķīna caur Tokajevu - "Kāds tilts? Mums viņu laikam nevajag? Visiem rokas asinīs? Par bipolāro pasauli? Psihiatrs pieņem no vieniem līdz astoņiem."
 
 
28 June 2022 @ 08:37 am
 
At Paris Fashion Week, dark circles are allowed to shine. “I’m all for French beauty—I think there’s a real sexiness in enhancing those gorgeous tones on your eyes,”
 
 
27 June 2022 @ 11:19 pm
 
Jana Gana Mana
 
 
27 June 2022 @ 05:06 pm
 
Gliemeža deformētā sliede
 
 
27 June 2022 @ 02:04 pm
 
un vēl. lauku mājas ir labākais karstā laika izgudrojums - guļamspārnā joprojām ir knapi pāri 20 grādiem un guļu ar segām. virtuves un dzīvojamā zonā ir pat vēl aukstāks! (flīžu grīda, logi uz ziemeļiem, jesssss)
 
 
27 June 2022 @ 11:56 am
Ūdens rēķins 2  
Es jau rakstīju, ka sīkā saplīsušā poda dēļ mums kanalizācijā aiztecēja diezgan daudz ūdens pa taisno, un pēdējais rēķins bija £899.
R. tik ilgi zvanījās pa telefonu un pielietoja savas apvārdošanas spējas, kamēr mums samazināja rēķinu līdz £369(!!), kas joprojām ir nepatīkams cipars, bet tuvāk tam, ko tāpat būtu nācies maksāt par pusgadu bez saplīsušā poda :)

Šorīt sīkais kavēja skolu, jo nevarēja atrast skolas bikses. Piektdien atnākot no skolas ar dubļainām biksēm, jo ar draugiem vazajās pa upi pēc stundām, viņas nevis ielika veļas maisā, bet uzmeta uz sava skapja, aizmirsa, šorīt pilnīga panikā nevarēja atrast, prasījām, kur otras skolas bikses, viņš arī pat nezināja, ka viņam vispār tādas ir, lol, es beigās atradu arī otras uz viņa skapjaugšas, blakus pirmajām, arī visas dubļainas, lol :D, nu neko, gāja ar dubļainām, galvenais, vēl vakar viņam smuki mācīju, kā lietot veļasmašīnu, visas pārējās viņa drēbes izmazgājām :D cirks gatavais :D
Tags:
 
 
27 June 2022 @ 01:21 pm
 
šodien ārā ir izcili:
karsts, vējains, ēnains.
 
 
27 June 2022 @ 12:07 am
 
Palikt nenozīmīgam
 
 
26 June 2022 @ 05:31 pm
 
'..nogrimušajā vrakā jau ir atrasti bronzas artefakti, cilvēku mirstīgās atliekas un citi vilinoši priekšmeti.'
 
 
26 June 2022 @ 03:28 pm
 
visa LV sporto, laivo, supo, iet, brauc, lec - es viena mirstu?
 
 
26 June 2022 @ 03:20 pm
 
DELFI. 'Pankūkas.lv' uzvar valsti strīdā par uzkodu komplektu piegādi asinsdonoriem
 
 
26 June 2022 @ 11:33 am
 
(kašķīgais bērniņš palaists nometni)

vīns brokastīs?
bingam tas patīk!
 
 
25 June 2022 @ 08:03 pm
 
pilsoni, esi modrs!
nacionālā kinocentra izšķērdības festivāls, izrādās, nebeidzas 24. jūnija vakarā
kādas filmas vajadzētu paskatīties
es par "nepabeigtajām vakariņām" un, noteikti, noteikti, ""dubultnieku", tur vispār, jauns žagars ar liedskalniņu
plus vēl "aveņu vīns", kas ir labākā latviešu/angļu detektīvfilma vienmēr un visur
 
 
25 June 2022 @ 05:50 pm
 
Antikrīzs
 
 
25 June 2022 @ 03:19 pm
 
Tālruņa glābšanas operācija 'seklais slazds'
 
 
25 June 2022 @ 01:40 pm
 
man maciņā sudocrem joprojām ir neiztrūkstošs.
tas der gan kā sunsceern, gan after-sun, gan kukaiņu kodumiem
 
 
25 June 2022 @ 11:48 am
 
biju dzirdējusi, ka Mazirbe ir cool. tā nav. Vecāķi kvadrātā - plakana puldmale ar džipu parkingu.
 
 
25 June 2022 @ 10:22 am
 
vecmamma: man bija viens klasesbiedrs, kam sirds bija pretējā pusē. viņu zibens nospēra.
 
 
25 June 2022 @ 10:03 am
 
kaķene medī pupuķu bērnus
 
 
25 June 2022 @ 10:02 am
esmu pasaules čempione pudelīšu liešanā  
 
 
24 June 2022 @ 09:44 pm
scraping data with importxml  
es kā nabadziņš stulbenīts vislaik līdz šim manuāli čekoju dividendmax.com lapu, (jo googlesheets GOOGLEFINANCE funkcija nespēja automātiski ievilkt man vajadzīgo info no gūgles manā dividenžu tabelē, vai arī darīja to tikai daļēji).

un tad šodien (joprojām prokrastinējot, jo nevaru saņemties sasiet to nelaimīgo ķimeņu sieru), es palasīju par IMPORTXML funkciju. un pamēģināju. un beidzot man vairs nav jālien iekš dividendmax un atsevišķi katra kompānija jāskatās katras kompānijas apakšlapā caur viņu meklētāju, viss tabelē automātiski apdeitojas un strādā, un ievelk vajadzīgos datus.

gan jau ir vēl veidi, kā to labāk automatizēt, bet man pagaidām pietiek (un, protams, es iedomājos arī visas citas reizes, kur tas būtu noderējis)
bet labāk vēlāk, nekā nekad
IMPORTXML tagad ir mana mīļākā funkcija :)
 
 
Mūds: learning new things
 
 
24 June 2022 @ 09:28 am
Chase: 1% cashback  
Kkad maija beigās fb ceļoja referral ielūgumi uz Chase banku (J.P. Morgan), varēja dabūt arī £20 piesakoties, kas tagad gan ir beidzies (es savu beidzot šorīt dabūju un pa taisno ieliku iekšā T212 akcijās).

Bet stāsts ir par ko citu - viņiem šobrīd ir piedāvājums, ka pirmo gadu parastā debetkarte sniedz 1% cashback pirkumiem (tur gan ir kkādi izņēmumi, piemēram, gambling, estate agent fees, utt. un laikam šobrīd ir arī kkāda 2-3 nedēļu rinda, lai pieteiktos), kas man šķiet ir diezgan forši, domāju, ka tagad gadu viņu lietosim ēdamlietu pirkšanai Halifax konta vietā; 1% nav daudz, bet piemēram, LLoyds un Halifax man cashback parastajos veičos vispār nedod, tikai Costā un arī kkādos ūberdārgos veikalos, kur es neiepērkos, bet ēst jāpērk tā kā tā, domāju, ja vienīgā izmaiņa ir tā, ka man japārskaita nauda mēneša sākumā uz Chase Halifax vietā, un par pirkumiem kkāda nauda krājas, ko var pēc tam iztērēt, kāpēc nē.

Ja nu vēl kādam cibā, kas dzīvo UK, noder.
 
 
23 June 2022 @ 10:54 pm
 
Divas filmas, abas cieši iesaku:
Dating Amber
un
Coda
Tags:
 
 
23 June 2022 @ 12:27 pm
 
rip Šatunov

https://youtu.be/BPsRX7m6CX4
 
 
23 June 2022 @ 12:23 pm
 
DELFI. Gaidāmais karstuma vilnis, visticamāk, būs garš
 
 
23 June 2022 @ 02:20 am
 
Jaunībā interesē uzdrošināties, pusmūžā apdrošināties, vecumdienās - nodrošināties (bet ir jau par vēlu).
 
 
22 June 2022 @ 09:26 am
 
Vakar bija ļoti skaista saulgriežu nakts Piltiņkalnā, kas uz to brīdi noskaloja dusmas un izmisumu par MK lēmumu saistībā ar koku izciršanu. Ap deviņiem pāri mežu galiem ilgi krāsojās varavīksne. Es gāju kalna apļus un pēkšņi atradu sevi bez rūpēm. Mierīgi un priecīgi dziedājām, gājām rotaļās, skatījāmies ugunī. Muzikantu nebija, tādēļ viss tādā mazliet šķībā, bet ļoti patiesā a cappella. Bija vairāki cilvēki, kas dziesmas uzsāka un tāpēc tās skanēja visu laiku. Ļaužu salīdzinoši bija maz un varbūt tāpēc atdevīgi un priecīgi.
Mēs gan aizbraucām jau ap vieniem, jo M šodien bija jābūt darbā. Saulīte no kalna vēl nebija laista un arī ezera pelde notika bez mums, bet vienalga palika ļoti piepildīta sajūta un sirds. Uz ceļa sastapām divas pūces, vienu lēnu un nesteidzīgu bebru, trīs zaķus lēkšojam un sudraba mākoņus pār spilgti oranžo debesu malu.
 
 
21 June 2022 @ 11:50 pm
 
http://sexinchrist.com/
 
 
21 June 2022 @ 03:05 pm
 
No sarunas ar Google CTO biroja Tech Director:
- svarīgi ir definēt principus, tehnoloģija ir sekundāra;
- cilvēki labi atceras tikai to, ko atkārtoti dzird vismaz 7 reizes;
- portability not interoperability is a key, izrietoši arī atvērtā koda un atvērtu standartu izmantošana.
 
 
21 June 2022 @ 12:38 pm
{ stay-at-home mum things }  
Nopirku pienu, bet (jau otro dienu pēc kārtas) nevaru šobrīd saņemties sasiet ķimeņsieru.
Tā vietā pajogoju un tagad skatos video par Google Sheets un atsvaidzinu zināšanas par REPT un SPARKLINE formulām.
(Un, ka var izmantot alt+123 un alt+125, lai ātrāk uzrakstītu curly brackets.)

#prokrastinācijaatkaluzvar
 
 
21 June 2022 @ 12:15 pm
 
DELFI. Internetā uzdarbojas granulu krāpnieki
 
 
20 June 2022 @ 11:40 pm
 
Nevainojama bezmiega nakts aplaimoja ar satriecošu saullēktu 4.35. Aizmigu kā kad būtu apskāvis bērnības rotaļlietu.
 
 
20 June 2022 @ 11:35 pm
 
Nekas tā nenomoka perfekcionista zemapziņu kā aizkosta un kaut kur tuvumā aizmirsta sviestmaize.
 
 
20 June 2022 @ 08:48 pm
 
roka slīd uz bidfood :(
iedomājieties, 100 gab austiņas!
 
 
20 June 2022 @ 05:39 pm
 
Tātad rīt Ministru kabinets pieņems grozījumus mežu ciršanas noteikumos un aidā! Mūsu bērni vairs nepazīs dzeni, jo viņam nebūs koku, kuros kalt dobumus. Attiecīgi visādiem mazputniņiem nebūs, kur ligzdot. Nu..es nemaz nerunāju par visām tām sīkbūtnēm ar un bez kājām, kurām vajadzīgi krituši un miruši koki. Par jautājuma iekļaušanu sēdē tiek paziņots šodien un skaidrs, ka nekādus protestus nevar paspēt saorganizēt. Man gan arī nav mašīnas un tad vajadzētu braukt uz Rīgu ar agro vilcienu. Lai darītu ko? Nogulties beigtai pie tā ministru kabineta? Zīmēt dzeņus pa visu brīvībeni? Dziedāt t.dz.par mežu un putniem, kas tik svarīgi tai latviskajai dzīves ziņai?
Kopumā viss šķiet bezcerīgi. Karš Ukrainā, kas tagad tiek paredzēts ilglaicīgs, Francijas vēlēšanas, mūsu oktobra vēlēšanas, Lielbritānijas kareivju gatavošana 3. pasaules karam un tā tālāk. Pagājušajā nedēļā intervēju cilvēkus 20 - 30 gadu amplitūdā. 95 % nezināja kā izskatās zvirbulis. Viens tāds slaids un plecīgs puisis paceļ savas divas dūres, saliek kopā un saka ...."Nu...zvirbulis ir apmēram šitik liels."
Es neesmu tikusi līdz pļavai. Rīt saulgrieži. Vajadzētu apgulties jāņuzālēs un skatīties, kā mākoņi skrien. Un laisties tiem līdzi.