20 August 2022 @ 12:50 am
 
Viss, ko değis grib, ir minets, bet vienīgais, ko viņš var dabūt, ir Menueta kasete.
 
 
20 August 2022 @ 12:31 am
 
Man liekas, ka drīz būs atsevişķa joku kategorija, kas sāksies ar "Makrons zvana Putinam"
 
 
20 August 2022 @ 12:06 am
 
Kāda ir tava orālā latiņa?
 
 
19 August 2022 @ 11:58 pm
 
2 lietas man zāļu skapītī stāv
mentālā stimulācija un
mentālā simulācija
 
 
19 August 2022 @ 11:56 pm
 
Jā, nu tas ir pārāk obvious.
 
 
19 August 2022 @ 11:44 pm
Par skaisto  
Ir tāds vasaras vakars, kāds man patīk vislabāk. Sisina cikādes, tālumā uz šosejas aizdūc fūre. Nobūkš ābols pret jumtu…
Skaisti!
Te pēkšņi Samurajčiks pie pašas auss: Vauvavavavavauuuuvavavavavauuuu!
Vai nav ķēmrausis?
 
 
19 August 2022 @ 10:33 pm
 
Bijām Lucavsalā. It kā jau forši. Bet tādēļ, ka nr.2 ļoti aizrautīgi skraidīja un spēlējās ar nr.1, greizsirdības sēkla tika iesēta un lai gan pa durvīm ienākot klausījāmies radio pasaku un karsta putra jau gaidīja, ēst varēja uzreiz, ar to tomēr nepietika un tad, kad es pēc biezputras ar garšīgo Lidl ķiršu džemu un ceptiem panētiem kabačiem un suši virtuvē viena dzēru siltu saldu melno tēju (laikam pirmo reizi šonedēļ), pie manis atskrēja sabēdājies un sašutis cilvēks, kuram nr.3 bija ļaunprātīgi nolaizījusi pieri

Kā lai iemāca par consent un robežām ja to pusi laika, kad negribas lēkt Daugavā, briesmīgi nāk smiekli /bet nedrīkst/
Tags:
 
 
19 August 2022 @ 09:43 pm
suņuvērotāja piezīmes  
Jo tālāk esi no Rīgas centra, jo procentuāli mazāk bezšķirnes suņu.
Bīgli, jorkšīras, pūdeļi, rasela terjeri utt - čum un mudž, bet tu ar savējo kā rozā zilonis iekš safari.
 
 
19 August 2022 @ 07:56 pm
 
Jaunates dārzā šodien mūzikas, gaismas un kustības notikums "Glāss. Einšteins. Locītavas"
Bet gudri nav pateikts cikos (un līdz cikiem). Varbūt kāds zina? Plz.
 
 
20 August 2022 @ 01:05 am
 
Japānas ieņēmumu dienests paskaitīja pupas un izfigurēja, ka jaunieši lieto daudz mazāk alkohola nekā agrāk.
Nekavējoties tika sākta valsts sociālā reklāma, kura mudina jauniešus iedzert bišku vairāk.
 
 
19 August 2022 @ 05:41 pm
 
"The problem of natural right is today a matter of recollection rather than of actual knowledge. We are therefore in need of historical studies in order to familiarize ourselves with the whole complexity of the issue. We have for some time to become students of what is called the "history of ideas." Contrary to a popular notion, this will aggravate rather than remove the difficulty of impartial treatment. To quote Lord Acton: "Few discoveries are more irritating than those which expose the pedigree of ideas. Sharp definitions and unsparing analysis would displace the veil beneath which society dissembles its divisions, would make political disputes too violent for compromise and political alliances too precarious for use, and would embitter politics with all the passions of social and religious strife." We can overcome this danger only by leaving the dimension in which politic restraint is the only protection against the hot and blind zeal of partisanship.
The issue of natural right presents itself today as a matter of party allegiance. Looking around us, we see two hostile camps, heavily fortified and strictly guarded. One is occupied by the liberals of various descriptions, the other by the Catholic and non-Catholic disciples of Thomas Aquinas. But both armies and, in addition, those who prefer to sit on the fences or hide their heads in the sand are, to heap metaphor on metaphor, in the same boat. They all are modern men. We all are in the grip of the same difficulty. Natural right in its classic form is connected with a teleological view of the universe. All natural beings have a natural end, a natural destiny, which determines what kind of operation is good for them. In the case of man, reason is required for discerning these operations: reason determines what is by nature right with ultimate regard to man's natural end. The teleological view of the universe, of which the teleological view of man forms a part, would seem to have been destroyed by modern natural science. From the point of view of Aristotle—and who could dare to claim to be a better judge in this matter than Aristotle?—the issue between the mechanical and the teleological conception of the universe is decided by the manner in which the problem of the heavens, the heavenly bodies, and their motion is solved. Now in this respect, which from Aristotle's own point of view was the decisive one, the issue seems to have been decided in favor of the nonteleological conception of the universe. Two opposite conclusions could be drawn from this momentous decision. According to one, the nonteleological conception of the universe must be followed up by a nonteleological conception of human life. But this "naturalistic" solution is exposed to grave difficulties: it seems to be impossible to give an adequate account of human ends by conceiving of them merely as posited by desires or impulses. Therefore, the alternative solution has prevailed. This means that people were forced to accept a fundamental, typically modern, dualism of a nonteleological natural science and a teleological science of man. This is the position which the modern followers of Thomas Aquinas, among others, are forced to take, a position which presupposes a break with the comprehensive view of Aristotle as well as that of Thomas Aquinas himself. The fundamental dilemma, in whose grip we are, is caused by the victory of modern natural science. An adequate solution to the problem of natural right cannot be found before this basic problem has been solved."

/ Leo Strauss, Natural Right and History
 
 
Pašlaik klausos: Django Reinhardt - Minor Swing
 
 
19 August 2022 @ 06:40 pm
 
Par ko nav veerts apvainoties?
 
 
19 August 2022 @ 06:40 pm
 
Par ko nav veerts atvainoties?
 
 
19 August 2022 @ 03:35 pm
 
Ir tāds kā tukšums. Melns, protams, bet nevis aplis: resns un izstiepts kā īkšķa nospiedums. Un ap to — tikpat izstiepta, bēši bāla aura.
Bet ap auru — šito visu sīko vācu firstištu četru instumentu cimmermūzika.
Stāstīju Mārai, ka, lūk, šī vijoļkoncerta uzdevums bija atvieglot Virtembergas princeses mēnešreizes, bet, lūk, šī čellu kvarteta — Hesenes vecmammas migrēnu. (Ļoti neveiksmīgs mēģinājums, bet 1727. gadā mūziķus par to vairs nenogalināja.)
 
 
19 August 2022 @ 02:03 pm
 
Ko dod izglītība, ja nav kognitīvo spēju atšķirt elementāras lietas?
 
 
19 August 2022 @ 01:48 pm
: pajautā  
kur jūs braucat, kad gribas ar ģimeni un pie jūras, bet lai nav daudz cilvēku, un tā - uz dienu.
 
 
19 August 2022 @ 01:23 pm
 
Es saprotu, kā tas ir cēlies un ik pa laikam veiksmīgi izdodas ar to dīlot, bet tas prasa darbu un ir cieši saistīts ar grūtībām pastāvēt par sevi, savām robežām, vajadzībām, par vēlmēm nemaz nerunājot. Un man ir šausmīgi grūti palūgt to, ko man vajag. Par mazsvarīgiem sīkumiem un draugiem es varu (arī ne vienmēr) un tikai tagad mācos atteikt lūgumiem, plāniem un citu vajadzībām, ja tās konfliktē ne tikai ar Objektīviem Šķēršļiem, bet arī ar manām vēlmēm, nogurumu vai citiem apstākļiem.
Viena no lietām, par ko regulāri rīstos ir 'atļaušanās sev'. Gan materiālā, gan nemateriālā plāksnē. Mazpilsētā ar mammu un reizēm arī ar vīru, kad vajadzēja atvilkt elpu/pasēdēt/atgulties uz asumiem, atslābināt muguru, da kaut vai vienkārši pasēdēt istabā vienai klusumā, tad trenēju omm ja kādam uz sitiena vajadzēja lai es ko izdaru. Tas bija baigi grūti ne tikai pateikt 'es tagad esmu aizņemta ar x, es izdarīšu, bet ne tagad' un gan noturēties un iedot sev to tobrīd ļoti vajadzīgo, gan nepakļauties aizkaitinātām nopūtām un daudznozīmīgiem skatieniem vai ja kāds to steidzamo (kas parasti nebija steidzams, piemēram nomazgāt traukus vai tml) izdarīja un Cieta, norādīt, ka es paņēmu laiku sev, es teicu, ka izdarīšu un ja negribēja gaidīt, sorrī, man bija svarīgi izdarīt x.

Un šobrīd es rīstos un man ir nenormāls besis, jo pirmdien par zobiem iztērēju 85, pirms 3 nedēļām 68 un pirmdien vajadzētu sataisīt pēdējo caurumu kaut kur augšā un lai apskata kas par diskomfortu ir otrā pusē un lai arī abas summas ir adekvātas un saprotamas un tā nav nekāda ekstra un mēs to varam atļauties, man drusku raudāt gribas un es saprotu, ka šovasar zobu higiēnu nē, jo nu jau ZB maksāt par to, ka tev dara pāri un vēl būs jāiet pie dakteres kas ir kā kihelkonna saka 'nomirusi, tikai to nav pamanījusi' un jāpārliek spirāle.
Tā kā labāk (ja nav noslēpums un slinkums) komentāros sarakstiet ko un par cik un nejutāties vainīgas, ka sev-foršajai iztērējāt. Var nesen, var pirms 15 gadus ieliktos pupus
 
 
19 August 2022 @ 01:04 pm
 
Kaads ir skaists viirietis?
 
 
19 August 2022 @ 10:29 am
 
Vibe: seedeet parkaa uz solinja kaa noziedziniekam, eest aukstu siera bulku, dzert kefiiru un gaidiit pusotru stundu, kameer bubix 'iedziivojas' nursery bez manis.

Only when you have kids you realize how fucked up the system, the city, the modern ambition is, although it's trying..

I want to do the sort of girl bossing where job is my least priority, where I can build my paradise universe of child wellbeing, of warmest home, of concise motherly and feminine excellence of nutritive unconditional and unceasing love.

I don't want to keep up with the world and dread losing my cog slot. I want to multiply My world and be the boss and servant of love.
 
 
19 August 2022 @ 11:01 am
fat shaming  
Lūk, šito lietu es tiešām nesaprotu. Ja cilvēks ir (it kā) gudrs, tad kāpēc viņš ir resns?
 
 
19 August 2022 @ 10:32 am
 
Es nevainoju zazi par to, ka viņš nevar atrast datus, ka izslimošana ar kovidu dod labu imunitāti, kas vismaz līdzvērtīga bet iespējami daudz labāka par vakcināciju. Jo patiešām, ja vienkārši meklē google, tad šos pētījumus ir neiespējami atrast, un tā vietā tiks piedāvāti gari saraksti ar to, ka vakcinācija nodrošina daudz labāku imunitāti par izslimošanu. Bet kad sāk iedziļināties katrā no šiem apgalvojumiem, kļūst skaidrs, ka tas netiek apstiprināts – vai nu pētījumi salīdzina nesalīdzināmas lietas, vai arī patiesībā ir domāts, ka izslimošana ir sliktāka par vakcināciju u.tml. Domāju, ka šis punkts ir politiskais ivermektīns – tas ir, lieta, kas ir pierādīta, kā neefektīva, bet kuras efektivitātei tic daudzi cilvēki, turklāt pat apstiprinot savu viedokli ar šķietami pārliecinošiem RCT pētījumiem.

Lūk, šis ir pētījums, ka vakcīnas nodrošina līdz pat 13 reizes labāku aizsardzību par pilnu vakcinācijas kursu (2 devas). Tur arī norādīts, ka ar laiku šī attiecība samazinās.

Protams, es neiesaku visu balstīt tikai uz vienu pētījumu. Jāapzinās arī šī pētījuma ierobežojumi (cits variants, ierobežots laika periods, varbūt populāciju atlase nav gluži randoma utt.). Bet arī citi pētījumi apstiprina, ka vakcinētie, kas pēc tam izslimo, iegūst daudz stiprāku imunitāti. Man nešķiet iespējams, ka tagad visi, it īpaši vakcinētie, kas būs izslimojuši ar omikronu, ir tik nepasargāti, ka viņiem noteikti vajag vēl kādu būsteri. Drīzāk, šis omikrons jau bija kā būsteris, un ja saķersi rudenī atkal kādu variantu, tas visdrīzāk atkal būs kā iesnas vai saaukstēšanās.

Šobrīd ir citas negaidītas lietas, piemēram, virsnormas mirstības pieaugums, kas nav no kovida. Šobrīd es vēl nedomāju, ka ir iemesls trauksmei, jo variācijas ir normālas, un visdrīzāk mēs tās cēloņus nezinām. Pēc kāda laika atkal viss atgriezīsies normas robežās, un pētnieki vēl 10 gadus domās, kas tam bija par iemeslu. Bet šajā rakstā man satraucošs likās grafiks, ka ārkārtīgi pieaudzis laiks, kurā pacientiem ir jāgaida uz ārkārtas palīdzības saņemšanu. Faktiski pandēmijas ierobežojumi, kā mājsēdes, vakcīnu mandāti utt., tika ieviesti ar domu, lai nepārslogotu medicīnas sistēmu. Kā redzams grafikā, tas reāli nekad nenotika, un pēc šiem pasākumiem nebija vajadzības. Bet šobrīd šī pārslodze ir pieaugusi 5 reizes nekā sliktākajā pirmsvakcinācijas pandēmijas perioda brīdī, un mēs īsti nezinām kāpēc. Jebkurā gadījumā politiķi nav pasludinājuši trauksmes stāvokli, tāpēc uzskatu, ka arī kovida pandēmijas laikā mēs būtu varējuši atļauties lielāku veselības aprūpes sistēmas noslodzi, ja tādu paredzēja esošie modeļi.
 
 
19 August 2022 @ 11:08 am
 
UNKLE - Heaven
Tags:
 
 
19 August 2022 @ 10:14 am
Nikijs, love forever  
Nick Cave & The Bad Seeds Haapsalu pilsdrupās bija nu šiiiiitiiiiik labs. 2.5 h! Te jums bija pensijas vecums! Tik slaiks un vijīgs! Vēl jāpiebilst, kā arī pirmo rindu hārdkōrīgākie fani bija geriatrijas gals un tas bija tik ļoti skaisti.
Ar uzviju kompensēja manu pēdējo vilšanos Toronto 2018. Ak, cik viņš skaists! Un Warren... Viiii!
Esmu viņu klusā grūpija, nudien. Paldies izturīgajiem vīriem, kas mani uz Henry Lee pacēla krēsliņā pāri visiem citiem. Lovītes un bučuki.
Uz zolīdām trim un vēl (pie dzirkstošajiem) stundām aizmirsu par dzīves nedienām.
Tags:
 
 
19 August 2022 @ 10:06 am
 
Es iepriekš īsti nebiju pamanījusi tādu aktieri Kristianu Karēļinu, bet pēdējā laikā viņš man seko visur - futbola izrādē Valmieras teātra festivālā, mūziķu "kautiņā" ar saviem Gapoljeriem Sansusī, un tagad vēl raugās man pretim no reklāmas internetā un piedāvā pirkt auto un dāvanā saņemt alkometru, jo tas esot "Zašibis piedāvājums!". Varbūt tas kaut ko nozīmē, bet nevaru iedomāties, ko.
 
 
19 August 2022 @ 09:59 am
 
Vakar Tallinas kvartālā bija jauks un tripīgs priekšnesums. Tā sanāca, ka daļa no tā norisinājās burtiski deguna priekšā, vai blakus, bet vienā brīdī farss sasniedza tādu līmeni, kas es nedaudz paraudāju aiz smiekliem, jo tomēr būtu nepieklājīgi traucēt priekšnesumu baudīt citiem skatītājiem. Es teiktu, ka visām operām būtu jābūt šādām.
 
 
19 August 2022 @ 09:44 am
Gorillaz - With Love To...  
https://youtu.be/nvvEBzCR3_k
 
 
19 August 2022 @ 09:01 am
par krievu dižo literatūru  
Apgalvojums par "krievu dižo literatūru" sen jau pārtapis par mantru. Taču ja palūkojam t.s. krievu literatūras īpatsvaru pasaules kultūrā, tad redzam vien trīs-četrus 19.-20. gs. mijas rakstniekus, pārmocītus sižetus un pretīgu saturu:

Leotolstoi - visā pasaulē lasa viņa "Varendpīs", no kā saprot, ka krievi ir tādiem prusakiem galvā, ka pat uz tualeti nespēj aiziet, visu nesarežģot. Tad lasa "Ennkarenina" par sievišķi, kas krāpj vīru un palec zem vilciena. Kāda joda pēc? Nesaprotamā krievu dvēsele. Vairāk no Leo darbiem neviens neko nelasa - jau ar šiem diviem ķieģeļiem pietiek, bet kinofilmā frāze "Es lasu Varendpīs" nozīmē, ka "esmu makten aizņemts ar bumbieru dauzīšanu, kas prasa titānisku smadzeņu piepūli un laika petēriņu".

Dostojevski - visi skolās obligātajā literatūrā lasa "Karamazoffbrazers" un ir neizpratnē par to, kā varoņi paši mērķtiecīgi pārvērš savu un apkārtējo dzīvi par guano, to visu pavadot ar monotoniem un patētiskiem monologiem "par mūžīgo". Pēc tam lasa "Kraimendpanišment" par to, kā nekaunīgs pseidointelektuāls salašņa galina vecenītes ar cirvi, bet finālā sajūk prātā. Neko vairāk no Dostojevski neviens nelasa, jo jau ar esošo "vodka, balalaika, džipsī end treš" cilvēkam pietiek visam atlikušajam mūžam.

Čekhoff - visi lasa "Seigall" un nesaprot neko, izņemot to, ko jau lasījuši iekš Leotolstoi un Dostojevski: visi krievi agri vai vēlu sajūk prātā un lec zem vilciena ar "vodka, balalaika, džipsī end treš" fōnā. Vairāk no Čekhoffa neviens nelasa, jo saprot, ka par noslēpumaino krievu dvēseli zina pietiekami: neliet vodku un turēties tālāk.

Nabokoff - nedaudzie, kam pretenzijas uz zināmu intelektuālismu, lasa grāmatiņu par to, ka drāzt mazas meitenītes ir slikti, bet var, ja ļoti gribas. Neko citu no Nabokoffa nelasa, jo jau ar pirmo pietiek, lai civilizētā pasaulē iespēlētu aiz restēm.

Tāda nu ir “izcilā krievu literatūra”. Pārējais pa nullēm: visi šie Puškin, Gogol, Tjurgjeneff ir smieklīgi uzvārdi, kādos Holivudas filmās sauc VDK spiegus. Tikpat diži ir arī zulusu, mongoļu un citu iezemiešu rakstnieki un dzejnieki. Pie tam bieži vien ar interesantākiem sižetiem un varoņiem.
 
 
19 August 2022 @ 08:23 am
 
vispār, man gribētos kaut kur aizbraukt, bet ne uz siltajām zemēm gluži, nē, kaut kur pa eiropu. ja agrāk nebija naudas, pēc tam nebija laika, tad tagad atkal nav naudas.
 
 
19 August 2022 @ 12:35 am
 
Vakar biju Brasas cietumā. Drūms skats.
 
 
19 August 2022 @ 12:07 am
putekļu sūcējs  
Kādu putekļu sūcēju jūs ieteiktu iegādāties, ja būtiski faktori ir: aizņem maz vietas (vēlams, slotas tipa), viegli to iztīrīt, bet arī pats putekļu sūcējs tomēr ir gana jaudīgs?
 
 
19 August 2022 @ 12:07 am
 
 
 
18 August 2022 @ 08:57 pm
kkz  
Komunisms, kapitālisms, Zazis

Piekrītu Zazis izteikumiem par kapitālisma tumšo pusi, un gribu piebilst, ka manuprāt, patēriņa kults ved uz nekurieni.
"zaļais kurss" un "brīvais tirgus", kas sadārdzina elektrību, gāzi, degvielu.
īsspēlējošā elektronika, auto, būtībā 90% nopērkamā, plastmasas kalni, lielveikalu un noliktavu miljoni, izmesto mantu / atkritumu daudzums.
Netīšam dzirdēju Amazon plānus būvniecībai UK tuvākajiem pāris gadiem, bezmaz ik pa 20 jūdzēm būs Amazon noliktava.

Tai pat laikā neredzu variantus strādājošam komunismam vai "saules pilsētas" utopijai.
99% cilvēces pēc dabas ir slinki un izlaidīgi radījumi, nekāds no katra pēc spējām un katram pēc vajadzībām nav iespējams, nav tik daudz naivu vai garīgu / dvēselisku radījumu, kas ilgstoši dzīvos šādā režīmā.
 
 
18 August 2022 @ 08:31 pm
kbj  
Nomainīju darbu (visi pazīstamie saka: "atkal?").
Piekrītu kādam cibiņam - ieinteresētiem prātiem grūtāk ir nevis darīt kaut ko, bet izvēlēties starp visām interesantajām iespējām.
Tuvāk mājām nozīmē ietaupīt uz degvielu / amortizāciju. Darba maiņa nozīmē īsceļu uz lielāku algu uzreiz, bez pāris gadu gaidīšanas uz algas pielikumu, nostrādā vienmēr.
Inženieru deficīts pasaulē, ziniet, un pietiek ar pamatizglītību, tās Ntās nepabeigtās augstākās nevajag ;)
Tā nu šobrīd strādāju solar and storage solutions industriālo sistēmu lauciņā.
Pajauna kompānija un nozare, interesanti projekti, palieli klienti (piem Morissons, Boots, Amazon, Aston Martin uc).
Pagaidām interesanti, vairāk diskutēju un lasu nozares grupas, mācos...
 
 
18 August 2022 @ 08:29 pm
SC  
Pēdējās dienās paliek interesantāk lasīt SC, lūdzu, rakstiet vēl!
 
 
18 August 2022 @ 08:19 pm
eje  
Ekonomikai jābūt ekonomiskai

Dīzelis no 1.99 nokritis līdz 1.82 - sīkums, bet patīkams.
Auto nomaiņa atliekas par gadu.
No 01/10 augstākas gāzes un elektrības cenas.
Saldētava sanāk dārgi, laiks rakt pagrabu.
Balonu gāze virtuvei šobrīd lētāka, nekā pa trubu pienākošā.
Gada sākumā exelis parādīja, ka laiks meklēt darbu tuvāk mājām.
Traiding212 nupat piedāvāja atvērt ISA, labi, bet es jau atvēru Vanguard SIPP.
 
 
18 August 2022 @ 10:24 pm
 
Nav riebīgākas lietas, ko audzēt savā dārzā kā tomāts Persiks.
 
 
18 August 2022 @ 08:17 pm
dc  
dienas citāts:

Ar katru paaudzi dzīvojam aizvien labāk, labāk un labāk. Nekad vēl ļaudis nav dzīvojuši tik pārticīgi un tādā komfortā, kā tagad. Ieinteresētiem prātiem grūtāk ir nevis darīt kaut ko, bet izvēlēties starp visām interesantajām iespējām.

/nevaru nepiekrist
 
 
18 August 2022 @ 07:43 pm
 
Šo komentāru pie cibas sarkanā supremacista iekopēšu arī šeit, jo tas ir SJW/Woke pīpļu kondīcija in a nutshell. "Sociālais taisnīgums" viņiem rūp tikai tiktāl, cik palīdz pašiem sevi celt saulītē un apriet tos, kas nepiedalās sektā. Citādi viņi izjūt dziļu nicinājumu pret cilvēkiem, kas viņuprāt atrodas uz zemāka sociālā slāņa pakāpiena par viņiem. To mēs arī varējām uzskatāmi redzēt attieksmē pret Trampa atbalstītājiem, ne vien ASV, bet citur pasaulē. Muh deplorables, izņemot tad, ja...

Zazis - "jā, malacis, vaig vairāk strādāt, tad būs vairāk naudiņas un būs bagātība un turība, tā ir. sevišķi rūpnīcā vai maksimā.

liels prieks par tavu izdevušos dzīvi."

Gnidrologs- Smieklīgi to lasīt no tevis, kas ne reizi vien ir mēģinājis signalizēt savu elitārismu un naudīgumu attiecībā pret mani, nožēlojamu galdnieku, pat nezinot faktus. Jums, SJW tautai, ļoti fluīdi mainās domas par vienkāršajiem (uz jūsu laikam elitārisma fona) un pazemotajiem cilvēciņiem ļaunajā kapitālisma, atkarībā no tā vai viņi ir izmantojami adžendai. Vienubrīd tu gauži izvelc nēzdodziņu no kabatas par nabaga maximas darbinieku, citu, strostē stulbos neizglītotos nabagus par to kā viņi nevēlas atzīt progresīvisma skaistumu un konkrēti mani esi mēģinājis zobot tikai par to, ka neesmu balto apkaklīšu planktonā vai ieguvis grādu.
 
 
18 August 2022 @ 07:33 pm
 
trū
 
 
18 August 2022 @ 07:20 pm
 
Ja var sēdēt un laiski tempt sidru/baltvīnu/minerālūdeni utml., rezignēti vērojot ļaužu rosību un puķu ziedēšanu, tad šis laiks ir dievu izredzētība, goda vārds.
Bet kā lai pastrādā, sasodīts, kā lai pastrādā...
 
 
18 August 2022 @ 06:59 pm
rieksti, rukola un tahini  
Dievinu, kad uz picas ir rukolas lapas. Tās piedod maigu, baudāmu riekstu garšu. Līdzīgs efekts rodas, kad lapu salātiem (kas parasti ar tomātiem, gurķiem, avokado un sarīvētu cieto sieru vai mocarellu, vai ar abiem) piešauj klāt tahini (sezama sēklu pasta). Vispār esmu liels tahini cienītājs tā universālās dabas dēļ. Līdzīgi kā sojas mērci, to var piešaut daudz kam (sojas merce gan ir universālāka).
 
 
18 August 2022 @ 06:23 pm
 
Negaidīti spēcīgu reakciju ir izsaucis viens glīts divu vārdu savienojums.
 
 
18 August 2022 @ 06:06 pm
 
"Strādājošs komunisms" LMAO
 
 
18 August 2022 @ 05:37 pm
 
Beidzot arī Cibā esam nonākuši līdz savam sfēriskajam zirgam vakuumā: "Strādājošs komunisms", ar ko arī jūs, biedri, no sirds apsveicu.

Vienmēr gatavs!
 
 
18 August 2022 @ 03:35 pm
democracy problēmas  
Ja runājam par šo jautājumu pavisam atklāti un godīgi, tad demokrātija nav ideāla. Tai piemīt viena liela problēma. Šo vājo punktu, protams, viņam raksturīgajā hiperbolizētajā manierē savulaik noformulēja Vonnegūts.

“There is a tragic flaw in our precious constitution, and I don't know what can be done to fix it. This is it: Only nut cases want to be president.”

Tā nu ir, ka krietna daļa cilvēku, kuri ir gudri un apdāvināti, izvēlas neiet politikā. Un to var saprast. Savukārt krietna daļa politikā gājēju ir uzmanību alkstoši, varaskāri egocentriķi.

Nedomāju, ka šī problēma ir vispār kaut kā risināma, nu varbūt pamazām kaut kas jāmaina publisko diskusiju "klimatā", bet tas nav viegli, un tas arī nav nekāds neatgriezenisks process. Taču tieši šīs problēmas dēļ es uzskatu, ka kaut kā vēl vairāk ierobežot potenciālo vēlēšanu kandidātu loku ir greizi.
 
 
18 August 2022 @ 04:53 pm
 
Visiem, kas nedzīvo tālu no dzelzceļa. You can feel the heat in the strings and the mournful howl: like the last words before sleep befalls you.
 
 
18 August 2022 @ 04:54 pm
Komunisms un kapitālisms 3 vārdos.  
Strādājošā komunismā nevienam netiek darīts pāri. Kapitālisms ir tikai un vienīgi par maksimālu izmantošanu (abjūzu) un balstīts uz alkatības.
 
 
18 August 2022 @ 03:50 pm
Tēma, par ko saviesīgi nerunā  
Dakteriem, kas vīzdegunīgi aizrāda "mazāk lasiet internetu", es varētu aizrādīt pretī - ar tādām ne sevišķi izteiktām bet jau mēnešus divus ilgstošām nezināmas izcelsmes pleca sāpēm es mierīgi staigātu vēl nez cik ilgi, domājot, ka gan jau pāries, ja nebūtu internetā izlasījusi, ka tas ir bīstami un pēc pusgada vilcināšanās neko vairs nav iespējams darīt.
(Pieraksts pie traumatologa pirmdien.)

Citi dakteri savukārt vienmēr ir apgalvojuši, ka ar greiziem īkšķiem neko nevar darīt, kā ir, tā ir, bet mana jauniepazītā neiroloģe (es pie viņas uz teipošanu gāju) saka, ka pat večiņas savas pēdas sakārto ar vingrošanu vien. Un citastarp ieteica vingrinājumu, kuru es reāli nespēju tobrīd izdarīt! Jūs varat atsevišķi pacelt TIKAI kāju īkšķus?
Izrādījās, ka tas ir grūti (man), bet ne neiespējami.
 
 
18 August 2022 @ 01:45 pm
demokrātija, statuss, resursi...  
https://twitter.com/davetrott/status/1559933471035883520
 
 
18 August 2022 @ 02:41 pm
 
Oh, where is romeo. I have lost myself; i am not here: this is not romeo he's some other where