Jūnijs 7., 2019
| 13:43 Pirmdiena: aizstāvu bakalauru Otrdiena, trešdiena, ceturtdiena: fucking kwiiiiii daru ko gribu, man nav jāmācās!! Nekad, nekad, nekad vairs nevienas references!!! Piektdiena: bombardēju LMA ar nīgriem ēpastiem par to, kāda suņa pēc viņiem un LU nav saskaņoti iestājeksāmeni un kā lai tagad es izlemju starp visiem maģistriem, kuros mani obligāti gaidīs ar atplestām rokām, also, kuras ir essential grāmatas par praktisko filozofiju, jo droši vien tas ir tas, ko es gribu darīt, bet es nezinu, kas tas ir, un es taču nevaru runāt par to, kas faktiski ir kāds praktiskās filozofijas novirziens, nereferencējot atbilstošo grāmatiņu? Mūzika: Kovacs - Fool Like You
|
Comments:
:)
Un apsveikumi par aizstāvēto bakalauru!
Ja patiešām vēlies studēt applied philosophy maģistratūrā, tad, lūdzu, nedari to LU, jo tas ir bezjēdzīgi. Manuprāt, šobrīd labākā opcija cilvēkam no Latvijas, kas vēlas studēt filozofijas maģistratūrā ir Tartu Universitāte.
Ja es varētu studēt ārpus LV, tad tā droši vien nebūtu filozofija
Tartu ir tuvu, turklāt tur nav jābūt visu laiku. Un maģistratūras studenti var tikt pie labas stipendijas. Bet ja nav citas izejas un jāstudē Latvijā, tad pavisam noteikti nevajag studēt filozofiju. Bakalaura programma vēl ir puslīdz ok, bet maģistratūra ir tikai izkārtne. To var darīt tikai tad, ja ir plāns caur Erasmu aizbraukt uz kādu semestri kaut kur citur, bet atkal, ja ārzemes nekādā gadījumā neder, tad arī šis iemesls atkrīt.
Vari padalīties ar iemesliem kādēļ LU filozofija ir no no?
Maģistratūras līmenī liela nozīme ir specializācijai, proti, vai jomā, kura interesē fakultāte spēj piedāvāt augsta līmeņa mācībspēkus. Bet otrs faktors - studiju vide, t.i., cik augsts ir citu studentu līmenis, kādi vieslektori vēl pasniedz universitātē, utt. Ja pēc šiem parametriem salīdzina LU VFF ar Viļņas vai Tartu piedāvājumu, tad mēs izskatāmies ļoti, ļoti slikti. Tāpēc, ja vien ir tāda iespēja, tad nevajadzētu stāties maģistratūrā šeit.
Otru maģistru, kas atbilstu tavām prasībām, es vienmēr varēšu dabūt, tikai man, iespējams, būs pofig.
Kāpēc "tavas prasības"? Tomēr, protams, jautājums par to, kas no maģistratūras studijām ir vajadzīgs? Ja kāds tur studē, lai iegūtu nedaudz labākas iespējas darba tirgū un/vai saņemtu algas pielikumu, tad laikam turpat vai jebkura maģistratūra derēs. Tad, jā, var studēt jebkur, kur vien dod diplomu. Ja ir nopietnāki nolūki, tad ir savādāk. No otras puses, ja, piemēram, LU VFF ir labs pasniedzējs jomā, kas interesē, tad galu galā iznākums var būtu tīri ok.
Tavas prasības tāpēc, ka tu atnāc pie mana ieraksta un uzreiz jau zini, ko man (ne)studēt, kur un kāpēc, kas nepavisam nav, umm, fucking stupid?
Varbūt varu cerēt uz pāris centiem labvēlības? Es nezinu, kur tev studēt. Es tikai gribēju teikt, ka es nevienam cilvēkam, kuram ir nopietni nolūki neieteiktu studēt LU filozofijas maģistratūras programmā. Tavā virtuvē noteikti to nelauztos stāstīt. Bet te ir ciba un tu uzdevi jautājumu. Es atbildēju. Un tagad tas ir "fucking stupid"? Norakstīšu to uz karstumu.
Vispār es neuzdevu jautājumu. Un te ir ciba, ja nemāk komentēt tā, ka neizklausās pēc pārgudreļa, tad var arī dabūt komentāru pretī
Manā grāmatā šis ir jautājums "bet do tell, kādas maģistra studijas Latvijā tad apmierina tavus kritērijus, m?" Par pārējo paklusēšu.
Precizēju: nevis "es nekad mūžā neesmu izdevusi nevienu jautājumu", bet ierakstā, pie kura tu komentēji, neuzdevu. Un, pat ja tu nokļūdījies teksta analīzē, kas gadās, jautājums, uz kuru būtu varējis atbildēt (bet neatbildējis) bija par esenciālajām grāmatiņām praktiskajā filozofijā (par šādu atbildi es būtu priecajusies, pat ja nebiju eksplicīti sagaidījusi)
Ja es saprastu, ko tu saproti ar "praktisko filozofiju", tad es varētu mēģināt atbildēt.
Kas ir ``nopietni nolūki``? Nav definēts.
Nopietni nolūki šajā gadījumā ir nolūki saņemt kvalitatīvu izglītību. Derēs? Ja ne, tad man jāprasa, lai tu definē, ko šajā gadījumā nozīmē definēt.
kvalitatīvas izglītības kritēriji?
[es viņus apmēram zinu,pārjautāju paškontrolei, viņi nav pilnīgi atkarīgi nu uņa bet arī no tā kas mācās un pieejamās infas]
Par "vienmēr varēšu dabūt". Es apskaužu (nopietni) tavu optimismu.
Jes, tas varētu būt pārsteidzīgi, jo tu izklausies pēc cilvēka, kas post factum pateiktu "o, ja tu to dabūji, tad sūds kaut kāds, būsim zināt" :D
Tas ir kaut kāds pārpratums. Vienkārši man tāds sūds jau ir tāpēc es drīzāk teiktu "laipni lūgti mūsu klubā!"
Nu lūk, ar to arī vajadzēja sākt, ja gribēji atrunāt no studijām tur ;)
Nē, es nevienu negribēju atrunāt. Un tagad tu mani māci ar ko man vajadzēja sākt (šo, protams, es nedomāju nopietni).
Bet fuck, applied philosophy izklausās pēc kaut kā pilnīgi pretēja tam, ko es gribu darīt :( nu tb es gribu nevis pielietot filozofiju, lai pateiktu, kas cilvēkiem jādara, bet gan pielietot cilvēkus, lai viņi pasaka, kā darīt filozofiju
Tādā gadījumā paskaidro, ko tu saproti ar "praktisko filozofiju"? Applied philosophy ne vienmēr ir par teikšanu, kas citiem jādara.
Es jau paskaidroju augstāk ;) bet do tell, kādas maģistra studijas Latvijā tad apmierina tavus kritērijus, m?
Atvaino, bet esmu diezgan neapķērīgs tāpēc tas skaidrojums man nepalīdz saprast. Bet, jā, ja skatās uz soc un hum zinātnēm (pieņemu, ka tā ir sfēra, kas interesē), tad iespējas laikam nav neko rožainas. Bet es laika skatītos uz politikas zinātni vai socioloģiju.
Ar praktisko filozofiju te domāta ētika vai...?
nē. drīzāk tas, ko uz ko Signe Mežinska kaut kad atsaucās kā uz "eksperimentālo filozofiju"? Nu, kur tu reāli cilvēkiem jautā lietas un būvē izpratni par to, kā viss sastāv, nevis primāri uz "es tagad racionāi izfunktierēšu morālo likumu or some shit", bet gan uz "cilvēki šo ideju lieto šādi" vai "cilvēki savu dzīvi konceptualizē šitā". Piemēram, jautājumā par to, vai Dievs ir visuresošs, ja cilvēki saka, ka vienā vietā viņi ir tuvāk dievam nekā citā, tad var izdarīt secinājumu, ka viņš varbūt ir visuresošs, bet ne vienādi blīvs? Nevis ka "cilvēki ir idioti, ja dievs ir visuresošs, tad viņš noteikti ir visur vienādi biezā slānī". Nu kaut kā tā. Kādam taču kkas tāds ir jādara.
Pirms tu jautā, vai tā ir antropoloģija, antro autoritātes saka, ka nav :D
Nē nē, viss ok, nav antro. To, ko tu apraksti, tieši tā arī sauc par eksperimentālo filozofiju, pazīstama lieta - lietot zinātnes metodes, lai pētītu filozofiskus jautājumus. Bija ļoti hot shit tieši ap maniem bakalaura laikiem :D
Savukārt man praktiskā filozofija no LU studijām ir pazīstama tikai kā ētika, tāpēc pārjautāju.
Paldies, šis ir ļoti palīdzīgu. Nebija aizceļots, jo nu vēl mēnesis laika.
Mjā, turpinot nevelkomētos komentārus, tā gan ir mazliet mazāk "praktiskā filozofija", bet "kā cilvēki taisa filozofiju"- šo daļēji klāj socioloģijas maģistri LU un/vai RSU, ja antrop. maģistru studijas ar pašas virziena izvēli neder/nesanāk.
Uh, es tā palēnām saprotu. Oh well.
nu un vispār, godavārds, junons saka vērtīgo- Tartu ir nepilnas 3 stundas ar autobusu un tā ir cita pasaule, cits tvērums, nekādas te [neļaujiet man sākt detalizēt]. un lekcijas ir moduļos, blokos. tu vari, ja gribi, tikai sagribi.
tā nu sanācis, ka prof. gaitās šobrīd daudz no visu universitāšu ķēķiem redzu. tāpēc te likšu punktu, diplomātisku, bet treknu punktu.
Ffs.
Ja es varētu atļauties padirst 6 h, lai brauktu uz lekcijām, es to darītu. Oh, nē, right, es tā īsti negribu un izmantoju to debīlo "mīlu savus bērnus un neatstāšu viņus vēl vairāk bez mātes kā tagad" kā attaisnojumu savai negribēšanai, slinkumam un nesapratnei par to, kur vajag izglītoties.
tas, protams, retoriski un atbilde katram sava- vai kādā brīdī nebūs žēl arī 1.5-2-3 gadus sūdīgā maģistra programmā, klausoties kārtīgus sūnuciema spīdekļīšus (nesaku, ka visi un visur, bet tomēr), nevis izpētīt faktisko studiju slodzi/klātienes proporciju tur vs te.
protams, neviens nevar aizliegt ikvienam gūt baudu apgūstot tādus KP nozīmīgus priekšmetus kā darba drošība, ievads pedagoģijā, projektu vadības principi un ekonomikas pamati sociālo zinātņu fonētajiem. Paliksim katrs pie savas dziesmugrāmatas, man, teiksim, palika mazliet neērti par to, ko es darīju/ko no manis gaidīja/ko man deva savā LV otrajā LV maģistra programmā. |
|
|