Skolotie sapisteņi

Oct. 23rd, 2019 | 06:24
Skan: Vortex - Rockdrill I

Izvirzu hipotēzi: visādiem akadēmiķiem, manuprāt, pēc savu dižgrādu iegūšanas būtu par obligātu nosacījumu jāuzliek atestācija par īsā kursa Latviešu valodā un Literatūrā (domrakstīšanā, spējā izteikties lakoniski) apgūšanu, citādi šī akadēmiskā vide degradē šo beidzēju spēju izteikties - jo, autoraprāt, retajam uz šīs Zemes dzīvojošajam indivīdam, kam piemīt kaut niecīga estētiskā izjūta, caur kuras prizmu vien iespējams veidot kaut cik atbalstāmu pasaules redzējumu, ir patīkami skatīties uz sveša cilvēka atstāta ejakulāta paraudziņu uz puspierakstīta A4 papīra/tā atveidojuma ekrānā (11, Arial), sastāvošu no autoram šķietami krietni akadēmiskāk sapista teikuma kā šis (nepārspīlējot), kuru vēl kādam pēc tam ir ne tikai jāuztver un jāsagremo, bet arī jāiztulko un jāvienkāršo, jo to pašu vēstījumu, lietojot to pašu terminoloģiju, taču var pasniegt arī neizvijot roku un mēli trejdeviņas reizes cauri dažādām savārstītām teikuma struktūrām pilnām dirsām; rezultātā arī uztvert būs vieglāk, jo vēstījuma izlobīšanai taču nevajadzēs veikt nejēdzīgu semantisko interpretāciju ar masīvas gramatikas rokasgrāmatas palīdzību; vēstījuma, kas beigās un visbiežāk(!) izrādās absurdi vienkāršs: huļi neraksti normāli, bļa!?

Cilvēciņi laikam aizmirst par to, ka pašiem tās sēklas saturs pēc tam ir jāpasniedz cilvēkiem, nevis onānistiem savā nozarē, kas dižās skolās ir tikpat trenēti, dresēti un pakļauti liet tikpat bezjēdzīgu un bezjēdzīgi strukturētu ūdeni, jo - reasons.

:)

Pilns sakāmais | Komentēt (2 gab) | Add to Memories


Ko darīt, ja telefons samircis?

Aug. 30th, 2018 | 10:30
Jūtos: cheerful cheerful
Skan: Craft - I want to Commit Murder

Tuvojas rudens ar saviem lietiem un der atgādināt pāris lietas par PAREIZU rīcību, lai samazinātu paliekošu defektu risku.

Īsā versija:
1) Izslēgt (korozija paātrināti veidojas, ja mitrumam pievada strāvu);
2) Izņemt akumulatoru, ja iespējams, lai atvienotu jebkādu strāvas padevi;
3) Nolikt (kaut daļēji atvērtu) aparātu istabas temperatūrā žāvēties;
4) ESI PACIETĪGS, mēģini pierūcināt tikai vismaz pēc 4 diennaktīm. Ja nepierūcinās vai sāk čūčot (AvE) ar defektiem - stiep uz uzticamu servisu skatīties, kas un cik ir sabojājies.
5) Ja telefons paša spēkiem nav izjaucams tā konstrukcijas dēļ - jo ātrāk to aizvedīsi uz servisu, jo lielākas izredzes slīkoni izglābt (1. punkts), turklāt par mazākām naudiņām, jo mazāk lietu korodējušas/mazāk, kas jāremontē.

NB! Ja telefons iekritis ir sāļā/agresīvā vidē, jāreaģē ir īpaši ātri. Un, ja ir jelkāda vēlme dabūt aparātu atkal dzīvu, ASAP jāmauc uz uzticamu servisu. Agresīvas vides piemēri: skaisti pieurinēts pods, veļas mašīna, sevišķi ar pievienotu mazgāšanas līdzekli, jūra/okeāns. Šajos gadījumos, atkārtošos, ir īpaši svarīgi pēc iespējas ātrāk telefonu nogādāt kādam, kas to spēj izjaukt pa komponentēm un veikt ne tikai redzamā mitruma aizvākšanu, bet arī komponenšu attīrīšanu no jelkādiem nogulsnētiem sāļiem.

Garā versija un informācijas tirgū dominējosā dezinformācija par rīsiem:
... tālāk ... )

Pilns sakāmais | Komentēt (2 gab) | Add to Memories


Sniegpārsliņu laiks

Dec. 28th, 2017 | 12:09
Skan: Archgoat - Funeral Pyre Of Trinity

Fēcītis jeb Facebook ir, protams, ģeniāls ļaunums. Turklāt, pēdējā laikā arī uz savas ādas norauti pāris sniegpārsliņu reportēti bani.
1) Atļāvos (pēc satura, ar cenzētiem lamu vārdiem) pateikt, ka, ja pie džipa stūres ir krievs, saruna par csn, parkošanos un braukšanas kultūru, visticamāk, būs daudz neracionālāka, emocionālāka un tāda, it kā apdrošināšana neeksistētu - aka urliska. Rezultāts - aizrādījums un atkal visur jāielogojas (FB, Messenger). Pēc būtības - FB krata pirkstu par to, ka raksturoju krievam raksturīgu uzvedību. Šim man ir lolteicieniņš: "Krievs ir pidars, kamēr nav pierādījis pretējo"
2) Cianīdā un laimē - viens no fagotiem postā izteica aizvainojumu, ka viņam kā kristietim tagad vajagot joku par protodvieļgalvu, un vispār - viņš pametot lapu! Uz ko nu ĻOTI DAUDZI, kā pieņemts, iezāģēja. To skaitā es, uzrakstot, citēju: "Bye, fagot". Rezultāts - 24h postēšanas bans. Un nevar lietot Messenger, kam ar FB postēšanu vispār nekāda sakara lol. Tikai tik, cik viens īpašnieks/viena politika. Bet, vai tas, ka sniegpārsliņa reportē buthurtu, uzreiz nozīmē, ka jābano arī privātas sarakstes šamējo mesendžerī? Te jau paliek interesanti.


Secinājumi:
- FB complies to lowest common denominator;
- Lietas vairs nevar saukt īstajos to vārdos;
- Jo tālāk, jo vairāk sniegpārsliņu. Šie kristāla locekļi, velkot politiku uz savu pusi, panāks šķidru informācijas saturu, kur oponēšana tiek reportēta. Kādam tas apniks. Un apnikšana, visticamāk, tiks izrādīta ar represijām un/vai fizisku agresiju, jo citādi tos nīkuļus, kas soctīklos jūtas nedroši, neizskolosi. Tolerancei tolerances dēļ ir gluži vienkārši jāspļauj sejāPrincipā po, bet, ja Cukuriņa platformā bezpeļņas/hobija lietas jāvada, rodas mazliet tāda kā iebraukšana tupuma sienā, izsaucoties: "Woah, cik gan pasaule fagotizējusies". Kritiku turpmāk būs jākonstruē mazliet diplomātiskāk, bet pēc satura - tikpat iznīcinošu : D

Jo ķipa normāli - fagots pasūdzas, un tu noteiktu laika posmu nevari lietot mesendžeri sarakstei ar trešajām personām. Drīz, pieņemu, arī Instagram pieeju pievilks šai politikai klāt, Cukuriņam veidojot kaut kādu politkorektuma un drošības utopijas mākonīti. Prātā srazu nāk šis citāts par tēmu: Paradīze kastrētām aitām.

https://www.youtube.com/watch?v=HOeWgMh9B_g

Pilns sakāmais | Komentēt (6 gab) | Add to Memories


Kal dzelzi kamēr tā vēl karsta

Nov. 28th, 2017 | 11:55
Skan: Carpathian Forest - Speechless

Jeb atjaunot audzēkņu slānīšanu skolās! > Is super effective, I promise! <

Kaut kā patizli, ka dzīvojam laikā, kurā policists, reaģējot uz uzbrukumu, ir morāli atbildīgs nedauzīt sīko perdeli, nepielietot steku vai šaujamieroci, jo beigās tiesā var izrādīties vainīgs, un būt zaudētājs, nevis paraugstundas sniedzējs.
Un laikā, kad visi fagotizējas par bērnu tiesībām, kad piemērot audzināšanas līdzekļus - tādus kā: raustīt aiz auss, uzšaut pa pakausi, iemaukt ar lineālu pa knaģiem - nav košēri, šis gadījums un video noteikti sniedz kārtējo mācībstundu vielā "Kā būt par cilvēku"

Noteikti un absolūti.
Bravo!

IMHO, policistam bija visas tiesības, un arī pienākums, izslēgt sīko pidaru, un sagatavot ieroci darbam, lai pārējie neiedomājas tuvoties. Pie reizes atceļot visu nīkuļgauduļošanu par bērnu neslānīšanu skolās, kad tie ir absolūti pelnījuši.

Stāsts iz dzīves:
Mani, piemēram, savulaik direktora kabinetā pasauca uz kafiju. Kad Cēsu Sanatorijas internātpamatskolas direktors Egons Bušs tevi pasauca uz kafiju, tu viennozīmīgi zināji - esi sapisies meistarībā, un nu savām kājām, teju vai sevis izvēlētā laikā pusstundas ietvaros, ir jāsaņem visa sava bērna vīrišķība, un jāiet saņemt taisnīgu savu darbu algu! Saņēmu. Gāju.
Šoreiz nesauca par smēķēšanu vai citu iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumu. To man bija sava artava - neko diži daudz, bet normāli - kā jau skolēnam ap 6.-9. klasi, kas ir prom no vecākiem.

Šoreiz pasauca uz brutālu turku kafiju!!! Direkotra kabinetā sastapu vairāku manis apskādētu auto īpašnieku, kurš vienkārši, eleganti un efektīvi, ar vīrišķīgi smagu un - galvenais - taisnīgu roku, mani mazliet pamētāja pa direktora kabinetu. Kad brutālā Espresso daļa bija izdzerta, no sirds biju atvainojies īpašniekam, un arī sakārtojis pa malām saliktos un nu savandītos krēslus, bija pienākusi kārta Egonam pasniegt man kafiju! Nosauksim to par Long Espresso.

Norīkoja uz vircas nešanu vasarā, un palīdzēšanu kurinātājam ziemā - stiept baļķus 'n shit. Ziemā man patika krietni labāk, un pat biju mazliet bēdīgs, kad soda kladītē visas man norīkotās ailītes bija aizpildītas :/ Un, vai zinies, nevienai pašai mašīnai vairs nerāvu nost dekoratīvos marku bļembukus! Un pie reizes paelpoju svaigu gaisu, sniedzot palīdzīgu roku kurinātājam ziemā. Un ne tik svaigu vasarā.

Un 20+ gadi, un skolēns atļaujas sist policistu pensionētā vecumā, un pārējie šmurguļi tikmēr filmē. Un neapcietina. Un kur paliek vainu pastiprinošie apstākļi par uzbrukumu grupā? Advokātiem kauna nav, ka veicina deģenerātu paaudzes augšanu?

Sist tos šmurguļus, kamēr jauni. Kal dzelzi, kamēr tā karsta, jo pēc tam par vēlu!


+ Apstāklis, kad par kārtību internātskolā (pats esmu dzīvojis, zinu, personīgi, ka tur paļubomu ir nosliece uz vardarbību audzēkņu starpā) uzticēts rūpēties pensionāram, ir absurds. Jo lielākas deviācijas gadījumā vai tomēr nebūtu nepieciešams uz vietas turēt reaģētspējīgāku personālu?

Internātskolās čista.

BONUSIŅAM Ļ. Cien. Egona Buša uzruna valstij - pirms 12 gadiem, aktuāla vēl jo vairāk arī šodien:
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/293043-kaut_sis_murgs_atrak_beigtos

Pilns sakāmais | Komentēt (4 gab) | Add to Memories


Lēni ir labi

Aug. 18th, 2017 | 10:34
Skan: Helheim

- Marhsall London ir diezgan lēns. Un laikos, kamēr tauta runā par Android 8, pagājušajā gadā pirktais London ir iesprūdis piektajā versijā, un nedomā apdeitoties. Sevišķi lēns tas ir, ja tam paralēli ir jau kāds dižuzdevums veicams - piemēram, atvērt un čikināt Facebook... Taču tam ir super mūzikas kvalitāte - pat no aparāta skaļruņiem;
- Kamera telefonā secīgi arī lēna un nekāda;
- LG OLED - fukken lēns CPU iekšā - lai pieregulētu attēla parametrus, atvērtu aplikācijas un mainītu WiFi parametrus, ir jāgaida, kamēr ielādējas Menu. 2kEUR televizoram. Jāgaida uz Menu... Citreiz pat 10s!

> Lēns telefons teorijā nozīmē vien to, ka mazāk laika tiek patērēts tajā mazajā ekrānā, un vairāk - mazliet produktīvākās nodarbēs. Bet, bļa, cik tas seksīgi izskatās! Ir jau no vairākiem leņķiem ar filmiņu nofočēts. Tīrs fapmateriāls!
> Lēnā telefona kamera nozīmē vien to, ka biežāk no somas tiek izvilkts filmiņas aparāts, un tas pats par sevi ir pozitīvs notikums, jo nereti šķietami fiksās/dokumentālās bildītes beigās izdodas diaprojicējamas uz ekrāna.
> Par teļļuka lēnumu gan neko pozitīvu nevaru pateikt. Taču tā attēls ir konfekte!


DAT MARSHALL LONDON VOLUME WHEEL!!! Vakar nofočēju Black Metal versijā, ar dzīvu ekrānu - jāpabeidz filmiņu, pašrocīgi jāattīsta par diapozitīvu, un tad jau manīs, vai sanāca : )

Īsumā:
Ai, kaut kā pohuj. Aiz katras lietas nepilnības slēpjas mīlama pilnība : )

Pilns sakāmais | Komentēt (3 gab) | Add to Memories


Post-Apo.lv piektdienas

Aug. 11th, 2017 | 04:20
Skan: Enslaved

Uzsaukums foto slēdža kustinātājiem un bradātājiem vienā personā, vai vismaz reizi gadā vienā personā.

Iekš Post-Apo.lv foruma katru nedēļas nogali notiek foto spēle ar galveno būtību - visnotaļ brīvi interpretējams subjekts un tā izpilde lietotājam ērtā laikā. Un, par spīti tam, ka tas ir ex-bradajumi.lv kodols, uzdevumu izpilde ne vienmēr nozīmē došanos uz pamestiem objektiem. Pārsvarā, protams, bet ne vienmēr.

Jo vairāk dalībnieku, jo interesantāk un lielāka dažādība. Ja interesē - links augstāk un aiziet! Pēdējā radītā tēma - Graindkors, kas veltīta objektos sastopamajiem līķiem un bomžu etiķetes izstrādājumiem. Jauna tēma - nākamajā nedēļas nogalē.

Pilns sakāmais | Komentēt | Add to Memories


Ūdens mobilajā, ko darīt? Jeb rīsu nolaidība

Jun. 30th, 2017 | 11:18
Skan: Darkspace - Dark 1.3

Līdz ar vasaru mobilās elektronikas jomā (un cilvēku noskaņojumos) aktualizējas dažnedažādas ūdens tilpnes, kurās, līdzi ar cilvēku vai bez tā, nereti iekrīt arī mobilās iekārtas. Tāpat arī ūdens krīt no gaisa. Ko darīt, ja mobilais nonācis konfliktā ar ūdeni?
Ja kāds minēja nolādētos rīsus vai silikātu - sēdies, 2! To es traktēju kā noziedzīgu nolaidību pret savu mantu, un tas problēmu tikai pasliktina, un ir viens no iemesliem, kāpēc vēlreiz rakstu par to. Otrs iemesls - pārāk daudz pie manis uz servisu nes "rīsu putras", kas liecina par to, ka nezināšana ir plaši izplatīta problēma.
Pareizā atbilde uz jautājumu "ko darīt", ir: "Pēc iespējas ātrāk dabūt pēc iespējas vairāk ūdeni ārā". Tieši tik vienkārši. Un to bez iekārtas izjaukšanas gluži vienkārši izdarīt nevar.

Problēmas ilustrācijai:
- Ja ierakstam Google pieprasījumu: “Ko darīt, ja mobilais ūdenī”, izlec ķipa svētīgs raksts par to, ka vajagot rīsus. Daudz. Ka nedrīkstot likt uz radiatoriem un tiešos saules staros. Aplami un daļēji pareizi reizē.
- Ja uzdodam šo pašu jautājumu angliski: "Phone dropped in water", izlec eleganti pa punktiem strukturēts ūdens, kurā esot jāvāra kārtējā rīsu putra.
- Ja šo jautājumu uzdodam krieviski "телефон упал в воду", izlec jau daudz leģitīmāks raksts, kurš, diemžēl, arī iesaka rīsus, taču nu jau attaisnojamā kontekstā.

Kā redzams, visās valodās, kuras pārvaldu, pirmie rezultāti no Google satur rīsus. Kāpēc tas ir slikti? Jo viltus ārstēšana nodara tikai lielāku kaitējumu, un "ielaiž slimību". Piemēram - paņemiet kaut vai tukšu nagu lakas pudelīti, iepildiet tajā ūdeni, aizveriet daļēji vāciņu, un apkraujiet šo pudelīti ar rīsiem. Gaidiet pacietīgi dažas dienas, kamēr pamanīsiet līmeņa krišanos. Nagu lakas pudelīte varētu aptuveni simulēt mobilo telefonu - arī tas ir diezgan noslēgts trauks, kurā iekļuvis ūdens, kurš, neatverot šo mobilo trauku, īsti pats no sevis operatīvi pazust nevar. Rīsi neiekļūst jūsu aparātā, nepaņem birstītes, lupatiņas, un ūdeni atgrūstošas ķīmijas, lai veiktu operatīvu iekšu tīrīšanu, novācot no plates arī elektrolītiskos nosēdumus, kas, rodoties jaunam mitrumam (piemēram, kondensāts, kabatā sasvīstot telefonam), paaugstina īssavienojuma risku. Attiecīgi - neizjauktas iekārtas atstāšana rīsos ir nekas vairāk par trulu māņticību un noziedzīgu nolaidību pret savu mantu, un naudu. ... tālāk ... )

Pilns sakāmais | Komentēt (12 gab) | Add to Memories


Anomālijas Zonā

Jan. 25th, 2017 | 09:43
Skan: Darkthrone - Triumphant Gleam

Kad normālā fotogrāfija izsmelta, laiks analogajam fotošopam - piemeklēt un vienā diapozitīvu rāmītī sakombinēt vairākus diapozitīvus, veidojot kopīgu tematu. Jo kā gan Zonā bez kārtīgas anomālijas?

The Abnormal Fallout. Reactor 4

Normālās bildes var aplūkot te tā :)
Šo un citas anomālijas - te tā.

Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt (2 gab) | Add to Memories


Černobiļa, 2016

Jan. 23rd, 2017 | 12:42

Stalkeru trolejbuss kafijā

Linkot uz citiem resursiem nav smuki, saprotu. Un tomēr - manuprāt, nesmukāk varētu būt arī prosta kopīpasta.
Tāpēc labāk linkošu uz savām bildēm no attiecīgā sešstundu brauciena 16. gadā. Jā, tikai tagad saskenēts un sabakstīts netā. Gadās arī mēnešiem vēlāk... Jo vairāk safočēts, jo vairāk jāskenē pie "zibenīga" kompja, jo mazāk to gribas darīt, tāpēc tiek atlikts un atlikts. Bet nu vairs nē.


Bildes no Černobiļas un Pripetes, ar aprastu - te tā: http://www.post-apo.lv/forums/viewtopic.php?p=23840#p23840

Tags: ,

Pilns sakāmais | Komentēt (3 gab) | Add to Memories


Kā es centos Marshall London mīlēt

Jan. 18th, 2017 | 02:27
Skan: Enslaved - Slaget I Skogen Bortenfor / Prologr / Slaget


Pirms 2,štrunts gadiem skatījos savu nākamo telefonu. Patīk mūzika, nepatīk 2 iekārtas nēsāt līdzi. Izvēle tobrīd krita uz Sony Xperia Z3 Compact - tolaik hi-end modelis mazākā formfaktorā. Turklāt pasargāts pret elementiem. Jauki. Pirku, lietoju, neiepriecināja. Galīgi. Sevišķi konstrukcijas kvalitāte, kas visnotaļ sūdīga. Pogas ļurcīgas, austiņu ligzdas nolietojas ātrāk par himēnu, kluss. Gan no skaļruņiem, gan austiņās. A pirku tieši mūzikas baudīšanai. Heh. Saplīsa ekrāns, noliku malā.

Kad uzzināju, ka iznācis Marshall London, kas būs pieejams arī LV tirgū, čekoju, kas un kā. Beigu galā atradu pie LMT. Tikai nu jau lietotu. Paņēmu.
Uzreiz jau izteikta "savējā" sajūta. Un kā gan ne, ja Marshall ar tevi runā Metālā. Un defaultie ringtoņi ir roks/metāls. Pašlaik stāv uzlikts tonis ar nosaukumu Dark Metal #666. Tas vien runā par attieksmi. Savēju. Nais! Un, bļa, ku viņš labi skan. Var uzgriezt nekomfortabli skaļi, kā arī skaņa no skaļruņiem ir salīdzināma ar ārējiem Bluetooth skaļrunīšiem - neslikti! Priecājos par skaņu, labi saprotot un akceptējot to, ka telefonā parējā specene ir pavāja. Mēdz ieķerties, domāt, paraustīties mazliet. Normāli. Nepirku, lai lidotu, bet, lai skanētu. Un skan tas vislabāk - nav mobtirgū analoga pēc skaņas.

Un tad sākas problēmas. GPS nestrādā. Un Touch Screen gļučī.
Dodos uz LMT pēc nedēļas mainīt. Pēc 3 nedēļām saņemu apmainītu lietoto. Atkal GPS nestrādā. Pēc pāris dienām mainu atkal, un divas nedēļas vēlāk saņemu otro apmaiņas. Nestrādā GPS, kā arī pleķi uz ekrāna. Ko darīt? Mainīt! Pēc 2 nedēļām atsūta no Siguldas. Protams, ka nestrādā GPS trešajam apmaiņas telefonam. Kā arī smagāks defekts - mobilais tīkls pazūd pēc vēlēšanās. Nesu atpakaļ, LMT resurss izsmelts - pēdējā iekārta šiem. Ierosinu lauzt līgumu. Ko nu? ... tālāk ... )

Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt (4 gab) | Add to Memories


Dzīva bilde

Oct. 28th, 2016 | 01:10

Vakar visnotaļ drēgni rudenīgajā, zilgani aukstajā rītā braucu ar velo pa Lienes ielas ietvi. Priekšā bija padsmit baložu čupiņa, kas no sākuma šķita amizanti: it kā random baložu bariņš nejaušā kvadrātmetrā kādus metrus 50 tālā nākotnē. Man, sasniedzot šo nākotni, putnu bars pacēlās gaisā, aizsedzot skatienu. Ar perifēro redzi un smaidu sejā es piefiksēju sirsnīgu vecmāmiņu dzeltenās kvēlspuldzes sildītā loga rūtī, kas caur to baroja šos patiesos pilsētniekus.

Ripojot tālāk no šī siltā loga, nodomāju - bļa, gribētos man dažkārt būt atvērtākam un sociālākam, un šādos gadījumos apgriezt velo riņķī un pavaicāt, vai drīkstu nobildēt šo rudens Rīgas sajūtu bildi, atkārtojot baložu pacelšanos pie šīs atvērtās, siltumu iemiesojošās loga rūts.
Bet es, protams, ar foto somu mugurā (kas teju vienmēr līdzi), aizminos tālāk uz darbu, lai gan šī bilde būtu daudzkārt vērtīgāka par paveikto attiecīgajā darba dienas rīta daļā, kuru būtu nokavējis.


Lūk. Ielas foto prasa sociālos skilus un drosmi. Elementi, pie kuriem derētu man piestrādāt.
Kad gadiem ir fotografēta nāve, aizmirstība un zudušais (par ko, protams, nesūdzos - tieši otrādi), derētu arī notvert pašu dzīvības esenci. Un varbūt palasīt beidzot Čaku, lai gan dzeja man sveša.

Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt (9 gab) | Add to Memories


Černo16

Oct. 6th, 2016 | 10:43

Beidzot, kā jau kārtīgam bradātājam pieklājas, ir būts savā Mekā, Tibetā un Jeruzalemē - uz 7 stundām Černobiļas Zonā. Pasākums uzpeldēja visnotaļ spontāni, hobija kolēģim piedāvājot vietu busā. Attiecīgi - izturam padsmit stundas ceļā un kādas 7 uz Ukrainas/Polijas robežas, un esam tur, kur gaiss ir mazliet sūrāks par citiem nostūriem. Pilsētā, kur dzīvnieku skaits uz kvadrātkilometru krietni pārsit cilvēku skaitu. Pripetē. Viens no secinājumiem par Pripeti - ja tādus celtu Purčikus, Zepčikus, Pļavniekus un citas padomju svalkas/urlu fabrikas, man nebūtu absolūti nekādu iebildumu.

Saņemtā starojuma deva: ~17 mikrozīverti. Mazāk par krūšu RTG.

Pārējie secinājumi šeit: http://www.post-apo.lv/forums/viewtopic.php?p=23532#p23532
Bildes? Kaut kad uz mēneša beigām.

Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt (9 gab) | Add to Memories


Diafokuss

Sep. 3rd, 2016 | 05:03
Skan: Akira Yamaoka - Terror In The Depths Of The Fog

Laikam vienreiz pa visām reizēm būšu atrisinājis diapozitīvu rāmīšu jautājumu!!!

Stunda DIY centiena + Gepe 3mm rāmīši ar metāla masku, bez AN stikla = teju edge-to-edge sharpness. DIY būtība:
1) izņemu no projekcijas objektīva pēdējo elementu (vai pirmo, skatoties no lampas puses);
2) Čekoju, kur varētu iebāzt DIY fragmu, neizmainot elementu savstarpējo attālumu;
3) Ieraugu - pirmo elementu no otra atdala pakālpeniski sašaurināts gredzens, kas ir kādus 3mm augsts. Kā reiz tajā pa vidu var iebakstīt;
4) Ar bīdmēru nomēru, uz dullo izdomāju, cik sašaurināt gaismas ieplūdi un iegūtos mērījumus ar cirkuli uznesu uz Lielvārdes IPA bundžiņas gabaliņa;
5) Cirkuli pa riņķi turpu-šurpu, turpu- šurpu, kamēr izgriezts ārējais izmērs;
6) Cirkuli pa riņķi turpu-šurpu, turpu- šurpu, kamēr izgriezts iekšējais izmērs;
666) Nokrāsoju iegūto "šeibiņu" ar melno marķeri, salieku objektīvu atpakaļ un voila - DAUDZ MAZĀK JĀĶER FOKUSS pa visu ekrānu!!!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1444003185615423&set=a.334711716544581.102721.100000172675929&type=3

Rezultāts: ar AN stiklu apveltīto diapozitīvu rāmīšu pozitīvais efekts bez neviena negatīvā efekta. Turklāt rāmīši bez stikla ir kudi lētāki! Un jā, pievērta fragma noteikti samazina izstarotās gaismas daudzumu, bet, tā kā dipi tiek baudīti nakts tumsā, tam nav it nekādas nozīmes. Beigu galā acij piemīt krietni lielāks dinamiskais diapazons par fotogrāfiju.

Attiecīgi ar laiku jau varēs nočekot, vai atvērumu samazināt vēl, vai arī būs gana ar šo. Uz aci skatoties, f/2.8 objektīvs pārvērsts par ~f/5

YAY!

Tags: ,

Pilns sakāmais | Komentēt (3 gab) | Add to Memories


Framed

Jul. 29th, 2016 | 12:40
Skan: Enslaved - Clouds

Cīņa pēc pasaulē labākā diapozitīvu rāmīša turpinās. Konstatējumi uz šo brīdi:

- Neko no 2mm sērijas. Sprūst aparātā;
- GEPE AN stikls ir kudi jēdzīgāks par to stiklu, kas vecajos rāmīšos man pašlaik. Agfa bija? Vai Hama?
- Aptuveni 300 dipi ir ievietoti vecajos rāmīšos. Tie ir sasodīti ērti (ar eņģīti), bet tas AN stikla grauds nogalina. 300 dipi meklē jaunas mājas...
- Patīk GEPE rāmīši ar Metāla masku. Palīdz nocenzēt lieko informāciju pa malām un arī rāmis ass projicējas uz ekrāna. Bet dipi šajos rāmjos no karstuma uzmet vēderu. Neģeld;
- Patīk GEPE rāmīši ar metāla masku un AN stiklu. Bet, lai gan GEPE AN stikls ir jēdzīgāks, tam tomēr piemīt zināms grauds - tehnoloģijas īpatnība tāda. Nevar likt visām bildēm;
- Bildēs, kurās ir vienmērīgi laukumi (debesis, plikas sienas, krēmīgs Bokeh, migla), ir redzams šis grauds. Neģeld.

Tas noved pie trim secinājumiem:
1) Jāpasūta GEPE 3mm rāmīši bez AN stikla, bez metāla maskas. Pašlaik rīcībā ir 2mm šādas konstrukcijas rāmīši. Tie vēderu nemet no karstuma... Šņuk, gribas to rāmīti. Moška jāpamēģina nebāzt filmu augšējā turētājā - varbūt tas radīs vietu, kur dipam no karstuma izplesties un nebūs vieta jārod, uzmetot punci.
2) Ja 1. punktā minētais pirkums metīs vēderu, būs jālieto GEPE AN stikla rāmīši ar metāla masku. Dārgi. Praksē vēl jāpārliecinās, kā tiem ir ar kondensātu iekšā. Kondensāts neģeldēs;
3) Vienmērīgu laukumu bildes tad jāliek rāmītī bez stikla. Attiecīgi tas būtu 3mm rāmītis ar vai bez metāla maskas.


Fu, vismaz esmu reducējies līdz 3 punktiem, kuri kopumā arī varētu risināt dipu projicēšanas plakanuma problēmu.

Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt (2 gab) | Add to Memories


Melnbaltie diapozitīvi

Jun. 14th, 2016 | 12:20

Kas notiek, ja nesekmīgi (bet atmosfērīgi) sanāk melnbalto filmiņu pārvērst pozitīvajā, vadoties pēc instrukcijām. Kā man teica: Vidus toņi piedzērušies. Kļūdas dēļ.

Balsti

Koridors

Tags: ,

Pilns sakāmais | Komentēt (11 gab) | Add to Memories


Kāpēc filma?

Jun. 13th, 2016 | 05:30
Skan: Immortal - Descent Into Eminent Silence

Ķēdīte, kas noved līdz atbildei uz jautājumu: "Kāpēc fočēju ar filmiņu?"

1) Pāris gadus fočēju ar Nokia 6630. Urbex v2.00 sākumi;
2) Līdz kaut kādam zināmam laikam fočēju ar Samsung digiziepi;
3) Bezdarbs, naudas nav. Ziepis nomira. Atrodu mājās FED-2;
4) Porcelāna fabrikā atrodu tonnu dipu mētājamies;
5) Radio patvertnē atrodu tonnu CA mācību diafilmu mētājamies;
6) Sāku domāt, ka vajadzētu atrasto materiālu projicēt kārtīgi. Atrādīt.
6) ss.lv atrodu i slaidu, i diafilmu projektorus. Padomju Hi-End;
6) Nohabāriju 1,75m ekrānu, dabūju uz majām;
7) Labi projektori ar labu optiku ir. A diafilmiņas vēl diez ražo?
8) Obanā, ražo gan. Un BFS ir nopērkamas!
9) Škirstu www.luminous-landscape.com un naktīs vaļāju FED-2 pa rokām;
10) Pēc kādām 4 naktīm kārtīgās fočenes teorija apgūta;
11) Ielādēju filmiņu un sāku arī praksi audzēt. Esmu Federasts;
12) Dabūju OM-1, fočēju ar lielu prieku. PSRS manta = no fričiem nemākulīgi gopīts paleolīts;
13) Iegādājos filmu skeneri. Iegādājos ekrānu. Pārējais jau ir vēsture.

Attiecīgi - visu skaisto sniedz filma. Tas izveidojies vēsturiski. Un man kā izteiktam hobijistam (ar bildi nopelnījis esmu 0Ls) galīgi nav nekāda attaisnojuma pēc digi stiept negribīgu, darba apskādētu roku.

Tā vietā ir eleganti diapozitīvu pasākumi ar dzīvu bildi. Interesantāk i man, i apmeklētājiem - skatamies uz graudu un neierobežotu krāsu skaitu, nevis uz pikseli un sRGB attēla devēju ar ierobežotu krāsu skaitu. Ja ne labāk, tad vismaz nu jau unikāli, ar mainīgu raksturu (kas izriet no dažādo filmu rakstura), jo slaidšovi ir mirstoša mākslas forma.

Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt | Add to Memories


Dia-lemma

May. 31st, 2016 | 12:53

Mūžīgā dilemma/trilemma/kvadrilemma. Lietot diapozitīvu rāmīšus ar stiklu vai bez stikla?

Pro stiklam:
- DOF projekcijai sekls - attiecīgi visi putekļi, kas uz stikliem, projekcijā nav redzami;
- Rāmītis kaut ko arī sver - var manhandlot bez bažām izvarot dipu. Svars ir labi;
- 3mm izmērs ir kā kulaks uz acs 50 slaidu sliedei

Con stiklam:
- Iespiests starp stikliem ar sūdīgu gāzapmaiņu - veidojas sēne, mitrums un pelējums. To gan var risināt ar Silikagēla maisiņiem;
- Mitrums sevišķi izpaužas projekcijā - temp. maiņas dēļ uz ekrāna nereti redzams, kā slaids fiziski žūst... Tāds kā video efekts, lol;
- AN grauds tomēr projekcijā ir redzams. Sevišķi uz vienmērīgiem foniem. Debesis un krāsas bez pārejām - plika maiguma vietā pilns ar sīkiem vilnīšiem. Ugh;

Pro bez stikla:
- Nekāda AN stikla raksta projekcijā;
- Nekādas sēnes un mitruma. Bet, ja to pašu sola paveikt Silikagel paciņas, kuras tāpat ir prātīgi turēt mitrumjutīgu lietu tuvumā...

Con bez stikla:
- Dips nav tik plakans - vairāk vietu ārpus fokusa, grūtāk visu iefokusēt uz ekrāna;
- Līki pirksti atstāj nospiedumus;
- Projektors ar savu veņķiku rij putekļus, kas nosēžas pa taisno uz filmiņas - redzams projekcijā.


Pašlaik iziets cauri vairākiem bez un ar variantiem. Pēdējais pirkums - GEPE bezstikla 2mm rāmīši. Smuki 'n shit, bet nu, tie 2mm vandās nestrukturēti pa dipu sliedi. Tracina. Un sprūst projektorā. Vajag 3mm variantu ar vai bez stikla.
Tie stikla rāmji, kurus lietoju pašlaik, ir ar ļoti rupju AN rakstu - ļoti redzams debesīs un baltajā. Tracinoši ļoti. Bet viņi ir tik ērti lietojami - ar eņģīti ^^
GEPE rāmjiem AN raksts smalkāks, kas vedina domāt, ka varētu sadzīvot ar "troksni" projekcijā, jo tas būtu mazāk izteikts. Sevišķi, ja stikliņš vēl pasargā dipu no līkiem pirkstiem un putekļiem. Bet tas tikai tad, ja Silikagel izdara savu darbu... No trīspadsmitās puses - ja reiz dips ielikts sliedē un sliedes savās kastītēs, tad līku pirkstu faktors atkrīt. Paliek putekļu faktors. Un pirksti tikai tad, ja, līku roku dēļ, kasete apkrīt un jāsaliek viss vietā.

Bet, ja nu nevarēs sadzīvot ar GEPE graudu? Ja nu labāk slaidu atstāt pliku, tikai 2mm nomainīt uz 3mm, lai nesvaidās apkārt kā sadzēries lops?

BĻA

Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt (2 gab) | Add to Memories


(nav)

May. 28th, 2016 | 10:01
Skan: Akira Yamaoka - Horrific

Strukturētais ūdens - tas, ko salej diplomdarbā

Pilns sakāmais | Komentēt | Add to Memories


Bailes

May. 26th, 2016 | 10:51

Cilvēku kontingenta dēļ man bail iet pa Avotu, Valmieras, Pērnavas un to galu. Grīziņkalna apkārtnē. Bail no pretimnācējiem dīvainiem - uzprasīs kaut ko un nespēšu atteikt. lol

Pilns sakāmais | Komentēt | Add to Memories


Taustāmā diarealitāte

Apr. 25th, 2016 | 04:35
Skan: Alchemist - First Contact

Diapozitīvu vakari, kas tiek rīkoti vairāk vai mazāk privāti (pāris reizes arī publiski), sniedz vienu vai divus ĻOTI vērtīgus devumus man kā cilvēkam ar fotokameru. Laikā, kad fiziski dzirdami kameras klikšķi taisa virtuālas bildītes, kuras tiek ievietotas virtuālās .vietās, saņemot par tām virtuālus laikus no virtuāliem draugiem, kaut kā īpaši novērtēju fizisko formātu. Tas eksistē vēl papildus trijās dimensijās - telpā. Un laikā. Un vēl papildus dimensijā, ja pēkšņi sagribas arī nolaizīt, pataustīt, apčamdīt, paostīt.

Viens no tiem devumiem ir audiences klātesība. Tu uzreiz redzi, sajūti un secini, kuri motīvi kādai publikai aiziet visvairāk. Uzreiz mani, kuras idejas ir sekmīgas, bet kuras vēl, spriežot pēc reakcijas, jāuzlabo. Uzreiz dzirdi, jo no elpošanas un klusuma vien var ļoti daudz spriest par tavu darbu uz lielā ekrāna. Beigu galā - arvien grūtāk, manuprāt, ir panākt nedalītu uzmanību jebkam. Kur nu vēl bilžu aplūkošanai. Un virtuālu laiku vienā tu saņem aizrautas elpas un "WOW!" - dažādās valodās. Itāļu ieskaitot :)

Un tieši pēdējā pasēdēšanā ar Igaunijā mītošiem itāļiem un rumāni (kuri vairāk vai mazāk saistīti ar kino), bija īpaši jāsecina šīs klātesības ieguvums. Ne tikai ir redzams, ka tavu darbu novērtē, komplimentē vai kritizē, bet uz šo dipu pamata rodas kas pavisam cits. Plikas like/dislike būšanas vietā cilvēkiem sāk rasties abstraktas idejas, kuras jau apskata ne tikai vizuālo, bet arī konceptuālo fotogrāfijas pusi - bieži vien trāpot arī tajā vīzijā, kuras dēļ bilde tapusi. Un izsakot daudz citu - tikpat leģitīmu un vērtīgu domu, kas jau ir pavisam cita līmeņa gandarījums.

Un iegūstu ne tikai es - arī skatītājs, jo diapozitīvi (un nepastarpināti - tīra fotogrāfija bez apstrādes, kur milzīgā palielinājuma dēļ, redz katru kļūdu, nepilnību un pilnību), manurpāt, ir zūdoša māksla, jo zūd pats formāts kā tāds. Nemaz nerunājot par līdzdomātāju savākšanos, lai vienkārši aplūkotu fotogrāfiju.

Un kvestiņš paliek tikai viens - uzlabot. Uzlabot tehniku, tehniku, kompozīciju, konceptu, motīvus. Augt analogajā, taustāmajā formātā, kas ik pa laikam atspīd no nolaistā, pēc vinila smaržojošā ekrāna, skanot draugu elpām, Dark Ambient un projektora mehāniskajiem trokšņiem.

Smilškaste

Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt (2 gab) | Add to Memories