Sickbay of my imagination [entries|archive|friends|userinfo]
Entitious

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Feb. 24th, 2022|08:44 am]
[Tags|, , ]

The ultimate anti-antivaxx
linkiestādi koku

End of days? [Feb. 21st, 2022|01:39 pm]
[Tags|, ]

Jau labu laiku atpakaļ piefiksēju, ka leitestos kautkādi klōnu kari iet vaļā. Tagad arī līdz freidlistei nonācis. Izskatās, ka pāris jampamiņu dēļ bodīte var aizklapēties ciet uz labu.
link3 koki mežā|iestādi koku

[Dec. 3rd, 2021|10:18 am]
[Tags|, ]

Ak, kā man patīk, kad plebeji atsaucas uz "zinātniskām publikācijām". Reti kurš ārpus akadēmiskās vides apzinās, ka lielākā daļa no "autoritatīvos žurnālos" publicētā ir sūds. Kopš pašam ir sanācis šo to sadzejot un nopublicēt (brīvprātīgi piespiedu kārtā, jo VAJAG), regulāri saņemu spamu ar "Dear Dr. Entity, pls publish with us, it only costs 2k USD". Tie pidari pat neskatās uz to, kas ir autōrs, jo es neesmu Dr un negribu būt. Vēl jo mazāk vēlos publicēties bio/med žurnālos. Viņi vienkārši safermo kontaktus un brutāli spamo.

Visam tam kājas aug iz tās amīšu publish-or-perish sistēmas, kur profs var dabūt tenure, kas nozīmē to, ka vari darīt (pētīt) ko gribi, tev maksā. Vienīgais nosacījums ir n publikācijas/atsauces gadā. Ja tenure tev ir 300k gadā, samaksāt 10k par 5 publikācijām nav problēma. Problēma ir tikt līdz tam tenure. Lai tur tiktu, ir jākļūst par respektētu autoritāti ar daudz-daudz atsaucēm uz taviem murgiem. Viena no metōdēm kā vākt atsauces ir pašam atsaukties uz saviem murgiem un savervēt/piespiest kolēģus un vergus (magus, doktorantus) atsaukties uz tiem. Diemžēl, pārējā pasaules akadēmija, lielākoties, seko amīšu paraugam (ne tenure, bet piespiedu publikācijas).

Vēl labāki ir tie frukti, kuri dabon honorary doktōra grādus no kautkādām mistiskām pseido-akadēmiskām iestādēm un tad sāk pļūtīt savus sūdus un cilvēki klausās. Jo "Dr". Jo no tiem pidariem reti kurš pieliek "(Hon)", kas norāda uz BS statusu. Kautkas no lielajiem fiziķiem (neatceros, kas tieši, Feinmans laikam) atklāti pateica, ka viņš atsakās lietot Hon grādus, jo tas ir BS.

Vēl viens iemesls, kādēļ šis publikāciju spams tiek ģenerēts ir doktorantūra pati par sevi. Pie mums, lai dabūtu grādu, vajag vismaz 3 publikācijas ar noteiktu novērtējumu (žurnāla autoritatīvums, principā), kuras tiek sašūtas ar ūdeni, lai izveidotu disertāciju.
Pirmā publikācija ir "eu, man ir šitāda ideja, bāzēta uz to-to-to-un-šito"
Otrā publikācija ir "es pamēģināju, un, izskatās, ka darbojas. Nav ne jausmas, kādēļ"
Trešā publikācija ir "es pamēģināju vēlreiz un, liekas, ka tas darbojas dēļ tā un šitā"
Grāds rokās, cilvēks sāk strādāt akadēmijā, turpina bīdīt savu tēmu un publicēt rakstus ar variantiem "pamēģināju savādāk, nedarbojas", "domāju, ka iemesls varētu būt tomēr cits", utt. Lai gan lielākā daļa žurnālu nepieņem rakstus ar negatīviem rezultātiem. Diemžēl. Lai publicētu rakstu ar negatīviem rezultātiem, tēmai jābūt ļoti skandalōzai (cold-fusion, kronīts, etc).

Principā, lielākā daļa akadēmisko publikāciju ir pielīdzināmas blodziņiem vai "tante teica". Katrā jomā ir pāris desmiti autoritāšu, uz kuriem visi atsaucas, pārējie ir vai nu komentāri vai kādas atvasinātas idejas apgremošana.
link9 koki mežā|iestādi koku

[Oct. 21st, 2021|11:53 am]
[Tags|, , ]

Nobindžoju "The Watch". "Inspired by characters by STP". Šito jālasa kā legalese. Nevis "based on books by STP", nevis "based on characters", bet tieši "inspired by characters". Aktieri so-so, storīlains arī soso (paņem 10 DW grāmatas, izsķīdini skābē, titrē un destilē). Visi psiho-soc-ekonōmiskie STP literatūras aspekti pazūd, tēli tiek izkropļoti un noplacināti.

Bet varbūt pat var skatīties, tikai nevajag iet ar domu, ka šis serčiks ir tieši saistīts ar DW. STP esot pats uzsācis šo projektu, bet ir jūtams, ka pats netika pie šprices un meitiņai laikam pohuj.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

Attieksmes atšķirības [Oct. 15th, 2021|09:16 am]
[Tags|, ]

Kurratijas jaunais prezis aizbrauca Egīlu apčubināt. Egīls slims, čubinās Mūrnieci.
Mūrnice: "[..] Mēs esam konkurenti, un tomēr mēs esam draudzīgi konkurenti [..]"
Kariss: "[..] mūsu attiecības ir ļoti dziļas un patlaban Latvija ir Igaunijas stratēģiskais parneris, ar ko mums ir cieša sadarbība (daudz jomas)"
linkiestādi koku

[Oct. 7th, 2021|09:28 am]
[Tags|, , ]

Vakar sanāca pabūt vienā orientēšanās posmā. Cilvēki brauc uz kautkādu nekurienes vidu, lai samaksātu par to, lai varētu skraidīt pa mežu un dubļiem ar slapju muguru. Dīvains koncepts. Bet nu vismaz bērniem izklaide ar sportu un izglītošanos karšu lasītprasmē. Savā 3km distancē finišēju apmēram grupai pa vidu, 3km vietā noskrēju 7, jo topolōģiskais idiots. Bet bija prieks paskatīties uz jaunuvēm pieguļošos sporta tērpos.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Sep. 10th, 2021|09:24 am]
[Tags|, , ]

Ktūlū iepostēja par 18gs lauku māja vs hruščovka. Esmu dzīvojis abos variantos, gan dirsis pie -35 sausajā (tie sūdu stabi, kas veidojas sūdiem sasalstot ir reāli rēcīgi, it sevišķi pavasaros, kad jamie gāžas), gan kurinājis krāsni, kad istabā ir -5, gan arī gandrīz galus atdevis dēļ priekšlaicīgi aizvērta šībera. No otras puses esmu arī klausījies, kā pišas aiz sienas, točā elpojis kaimiņa cigarešu dūmus, klausījies rādžu/TV 4 no rīta, piemīztās kāpņu telpas, skats pa logu uz kaimiņmājas sienu, bezgalīgā baurošana pagalmos un citi skudrupūžņa dzīves prieki.

Mums patlaban ir bōnuss tāds, ka ir 5 dzīvokļu māja pilsētā ar savu zemes pleķi, ābelēm, plūmēm un citu herņu. Plūmes pūst, apzāģēt nedrīkst, jo kaimiņi iebilst. Sarunā, iestādi upeņu krūmu, kaimiņš nopļauj nahuj. Katra kustība aizņem pus gadu saskaņošanas un beidzas ar kurnēšanu.

Persōnīgā preference būtu privātmāja. Jo nav kaimiņu, nav bezgalīgo diskusiju par to, ka "jā, jā, vajadzētu šķūni pārkrāsot, bet man nav laika, feģam nav spējas kustēties dēļ permanentās pohas, bet veračka no trešā ir vispār pret jebkāda veida kustību, it sevišķi, ja ir iesaistīta kautkāda naudas tērēšana". Pēc mentālās slodzes pilnas darba dienas man patīk ar rokām ņemties - dārziņi, remonti, galdniecība. Attiecīgi, privātmājā var ievākties kādā garažā/šķūnī, kur var zāģēt, klopēt un smirdēt. Pilsētas mājā tādu ekstru nav - patlabanējā darba telpa ir 2x5m šķūnītis bez elektrības. Pirts arī ir jauks bōnuss mājai.

Labiekārtot lauku māju (nosēdaka, siltumsūknis (zeme/gaiss -> ūdens) vai granulnieks katls apkurei, dziļurbums vai aka+pumpis, pāris saules paneļi ar baterijām elektrības bekapam, 4g internets ir praktiski visur) nav nemaz tik grūti. Prasa tikai naudu, darbu un gribēšanu. Pamatproblēma cilvēkiem ir ar to, ka nav civilizācijas apkārt - skolu, dārziņu, veikalu. Jebkura kustība prasa auto.

Ergo zelta vidusceļš ir privātmāja (maz)pilsētā, kur ir visi civilizācijas bōnusi (sabtranss, veikali, skola, bibliotēka), bet ir iespēja ņemties un darīt visu pa savam. Bet tas ar nosacījumu, ka ir interese jāties. Cik saprotu, lielākajai daļai proletariāta intereses jāties nav un dzīve hruščovkā ar vakariem pie TV ar alu ir pilnībā pietiekami.
link2 koki mežā|iestādi koku

[Aug. 19th, 2021|09:22 am]
[Tags|, , ]

Kā eksaktajam ar piesitienu uz valodām, man lopā besī patlabanējā situācija ar kovfefe. Precīzāk, fakts, ka cilvēki nesaprot, ko nozīmē imunizācija. Kautkā vēsturiski mūsu kopistiskajā neizpratnē par pasauli ir iezagusies ideja, ka "imūns" nozīmē "neievainojams ar konkrēto vektōru". No medicīniskā viedokļa, imunizācija nozīmē iemācīt organismam priekšlaicīgi, ka kautkas nav labs un tas kautkas ir jāsit ar sūdainu mietu pirms tas ir paspējis savārīt lielas ziepes. Imunizācija nenozīmē, ka ziepes netiks savārītas, tas nozīmē to, ka ziepju daudzums tevi nenogalinās. Ideālā gadījumā ziepju nebūs, ok gadījumā imunizētais kļūst asimptomātisks. Tas viss ir atkarīgs gan no konkrētās imūnsistēmas, gan arī no saņemtā vīrusa daudzuma. Divu nedēļu plosts uz pelmeņu diētas pirms vakcinācijas (iespējams, ka slikts piemērs, bet nu neveselīga dzīvesveida piemērs) var nočakarēt imūnsistēmu tik tālu, ka vakcīnas efektivitāte krītas.

Ko tas nozīmē mūsdienās? Tas nozīmē to, ka daunatne ar kakas pasi ducina uz festivāliem un tajos elso viens otram ausī, svētā pārliecībā, ka gan viņi paši ir neaizskarami, gan arī nevar inficēt citus (jo neaizskarami tak, viņu izelpa maģiski iznīcina visus vīrusus un baktērijas). Un tad ir pārsteigums, ka saslimst. Tad sākas big pharma un atlajst sajmu.

Es par ko vispār? Ne jau par liegumiem šinī gadījumā. Vairāk par to, ka pro-vac sludinātāji ir izvēlējušies visnotaļ nelāgu terminu, kas maldina zemnieku vulgaris.

Par mRNA vēsturi, principiem, efektivitāti un trombiem pagaidam nesākšu, tas būs gari.
link5 koki mežā|iestādi koku

[May. 15th, 2021|05:06 pm]
[Tags|, , ]

Pēdīgā laikā no šmigas baisākā paģira. 3 ali pie rotaļām nozīmē to, ka nākamā diena ir smaga un depresīva. Labi, jāatdzīst, ka esmu kritis uz smagajiem aliem - porteriem un imperiālajiem stautiem. Bet nu pēc < 1L alus tik sūdīgi būt? Ar smago artilēriju ir biš vieglāk, vismaz pirmo dienas daļu. Bet tas varbūt tādēļ, ka no rīta vēl esi štīmī un viss ir truļaļā.

Gadu - divus atpakaļ sanāca palasīt pāris zintnieku grāmatas, viena par miegu (Why we sleep: the new science of sleep and dreams) un viena par neiroķīmiju (The Molecule of More). Un, bļaģ, salikās personiskie novērojumi pa plauktiņiem. Pēcāk vēl apzināta eksperimentēšana ar apzinātiem novērojumiem tikai apstiprina sekojošo:
1. Atrubons pēc alkohōla nav miegs. Tas ir atrubōns. Pat pēc nelielām devām. Vari nomētāties pa gultu 12h, no kuram reāli atpūtīsies labi ja 4. Hence sūdaina pašsajūta. Tas ir tas pats, kas skaidrā nogulēt 3-4h. Ignorējot fizisko paģiru, lielākais diskomforts ir tieši no neizgulēšanās
2. Nikotīns ir stimulants. Stimulanti pirms miega ir nono. Piš miega ciklus, neļauj REMā ieiet. Bet kā tu šmigā nepīpēsi?
3. Dopamīns ir tas, kas liek justies labi gaidot un iepišot pirmo. Pirmais pats jau paņem otro, otrais paņem tevi. Pēc pirmās šļukas dopamīna ģenerācija beidzas (jo esi sagaidījis. Dopamīns atbildot par ieinteresētību tuvākajā nākotnē, gaidām, alkām). Kopš tā brīža dzeršana kļūst depresīva un trankvilizējoša. Ja vien nav forša sabiedrība, kas nodrošina oksitocīna haju.
4. Alkohōls piš serotonīna ģenerāciju. Tāpat, kā REM miega trūkums. Tas ir pamatiemesls pohmeļa depresņakiem.
5. Pat nelielas devas alkohōla piš atmiņu (jo REM sapists);
6. Dzeru līdz daļējiem/pilnīgiem blekautiem, nespēju iedzert vienu alu un likties mierā.
7. Nereti sīņoju darba dienās, lai aizdzītu nogurumu un varētu paspēlēties (kas beidzas ar bezjēdzīgas huiņas dzenāšanu, jo esi pārāk pālī lai spēlētu ko sakarīgu). Lūps, kas ir nevis bezjēdzīgs, bet totāli kaunterproduktīvs.

Papīrs palīdzēja tikt skaidrībā ar to, ko es daru un kāpēc. Visādas disonances starp to, ko es vēlos un to, ko es daru. Secinājumi:
1. Es dzeru, jo būšana pālī traucē fōkusēties. Nespēja fōkusēties ir attaisnojums nebūt produktīvam
2. Produktivitātes prasības ir tādēļ, ka es sasolu cilvēkiem darīt lietas, balstoties uz pirmā entuziasma viļņa. Izbeigt solīt bez pāris dienu pārdomām. Tāpat rezultātu maz, bet mentālā slodze liela;
3. Es dzeru arī tādēļ, ka gribās uzpīpēt. Pīpēšana skaidrā ir guilty pleasure un nāk ar moraļņikiem.
4. Es spēlēju sūdainas bezgalīgas datōrspēles (CS, BF, WF, WOW, etc) pālī, jo tajās nav progresijas pēc kautkādas noteiktas stadijas (deiliji, raidi, raundi, wtva). Esi ietrenējies līdz refleksīvam līmenim, tas, vai tu pis savus status vai knapi progresē nav svarīgi. Galvenais, ka var bakstīties nedomājot. Spēles, kuras soda par refleksu notrulināšanos vai nesajēgu par to, kas notiek (RPG, stratēģijas, soulzlaiki) nav reāli lietojamas pēc pāris aliem, tikai sapis progresu. Pat lasīt štīmī ir visnotaļ bezjēdzīgi, jo sižets nepaliek prātā.

Tātad, kāds plāns:
1. Iemācīties nejusties vainīgam par atpūšanos. Vienkārši apsēsties paspēlēt, palasīt un lai visa pasaule šļūc dirst. Jā, jā, idle hands work for Hitler, bet tā nevar.
2. Nesolīt.
3. Nedzert bez vajadzības darba dienu vakaros. Tās pāris stundas bezjēdzīgas spēlēšanas tāpat nenes nekādu progresiju, nedz arī atpūtu. Tikai nogurums un depresņaks nākamajā dienā.
4. Nejusties vainīgam par pīpēšanu. Šis ir biš grūtāk, bet to varbūt vēlāk.
5. profit?
link15 koki mežā|iestādi koku

Vajag draudzēties, kamēr var [May. 12th, 2021|11:23 am]
[Tags|]

Vakar no ziņām uzzināju, ka viens interesants purns izbeidzās. Jau pāris gadus plānoju sākt ar jamo vairak kontaktēt, varbūt pat sadraudzēties, bet visu laiku atlikās, jo tak jāiespringst. Tagad laikam jau par vēlu. Tad nu redakcija iesaka tomēr iespringt, kamēr vēl ir iespēja, lai vēlāk nav jānožēlo nepadarītais.
linkiestādi koku

[Mar. 29th, 2021|01:52 pm]
[Tags|, ]

Izrādās, es esmu plogeris ar stāžu un plogoju pirms vēl tas bija stilīgi vai ieguvis nosaukumu.
link2 koki mežā|iestādi koku

[Feb. 2nd, 2021|12:30 pm]
[Tags|]

Kundzīte aizbrauce pēc sievasmātes. Tas nozīmē 1.5 dienas vienatnē, jo sīcis aizbrauca līdz. Whiskey and porn Cleaning on acid. Sasolīju māju iztīrīt - to arī izdarīju. Iepazinos ar virsmām kā vēl nekad. Manā skatījumā, čalim periōdiski ir jātīra māja, jo tas, ko dara sievietes, ir tikai vienmērīga izsmērēšana. Kārtīgi izberžot var piefiksēt visu sajāto - skapjus vajadzētu pārbēcēt, trepes pārkrāsot, grīda ir sapista. Paskatījos bildes, paklausījos mūziku. Sapratu, kādēļ man zobi sakosti tripojot - nevaru mierā nosēdēt, kautkas vienmēr tak ir ko darīt un tas, ka es neko nedaru rada iespringumu. Ārā tā nav. Nu i tīrot bija razslabōns.

Kundzīte aizbrauca sievasmāti aizvest mājās pēc nedēļas. Jēj! Saēdies papīru un ejam ārā. Ieliekam korpusu pirmajā robā, lai slāj pa sniegu, pats klausies Headphone Commute un priecājies par pasauli. Pilsēta beidzas, korpuss saka - slājam tālāk. Nu labi, ja jau tu vēlies, man ir ko izgremot. Nonācu kautkādā Sibīrijā ar ceļamkrāniem, kuru tur nebija. Paskatījos, kā sīči ar kamaniņām braukā, kā dažādi pārīši vazājas - var redzēt kas ir izdomājuši kopistiski pastaigāties un ko ir sieva uz pohām izvilkusi no mājām.

Tika prasīts, lai sagādāju LaVeja bībeli nevalodā. Izrādās, tāda pat ir izdrukāta. Trīs laidumi, katrs pa 1000 gab. Ahujeķ. Sadzīt rokā gandrīz nereāli, vismaz fiziskajos veikalos - izstaigāju visas grāmatnīcas un antikvariātus, dabūjās sūtījumā no vietējā sātanistu čaptera. Gud.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Jan. 19th, 2021|10:30 am]
Piedur tauta, kas protestē pret, teiksim, COVID un ekonōmisko krīzi. Ko viņi sagaida, ka valdība atcels pandēmiju un visi pēkšņi dzīvos pārticībā? It's a force of nature, baby.
*iet protestēt pret salu un sniegu*
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Jan. 7th, 2021|12:58 pm]
[Tags|, ]

Vakar stīmā uzpeldēja RUSSIA.SIMULATOR nez kādā sakarā. Taglains "Pitun, Vodka and Hardbass" piesaista. Treileris tāds post-everything. Sāku pētīt devus/pablišerus, pablišers "Kavkaz sila games" izskatās ļoti spēcīgs un specializējies uz spēcīgiem simulātōriem. Piedāvājumā:
- Platzkart simulator
- Console simulator. Ļoti meta
- Симулятор Сидения у Подъезда (ar multipleijera DLC - tagad digitālo smēķu striļīšana ar brataniem!)

Krč gaidam martkōres revjūvus.
linkiestādi koku

Atradinoties no gūgles pupa [Dec. 22nd, 2020|01:26 pm]
[Tags|, ]

Savā laikā, kad inboksis piedāvāja 10mb spamkasti, uzradās kautkāds invait-onlī īmeilu pasākums, kas piedāvāja 100MB un tad turpināja augt katru dienu. Viņiem pat bija mājaslapā skrollojošs cipars, kuru varēji posīt, priecājoties par savu bezizmēra kasti. Viņi pat 10MB pielikumus atbalstīja. Varēji smīkņāt par to, kā inboksieši un jahū/jandeksisti nespēja tavas 5MB bildes pretī ņemt.

Gandrīz 20 gadus vēlāk gūglei nobruka serveri. Uz pusotru stundu. Cilvēki mājās nevarēja gaismu ieslēgt, jo devaisi nevarēja piezvanīt uz mazeršipu. Pus internetam DNS nedarbojas, jo tas oh-too-easy-to-remember 8.8.8.8 ir daunī. Meils, telefōni, meklēšana, video, bildes, blogi, durvju slēdzenes, novērošanas drōnes un daudz, daudz kas cits.

Pāris gadus atpakaļ man jau uznāca zajobs par šitiem lielajiem. Pārslēdzos uz mozillu + duckduckgo, visādi fenceri, džeileri un blokeri salikti, lai kautkāds sūdains blodziņš neraportē uz 103 dažādiem servisiem par to, kā tieši es lasu to viņu parōdiju par kontentu. Ak, tu detektē manu adblokeri? Nah man tavs kontents nav vajadzīgs, uztaisīšu pats savu ar blekdžeku un striperēm.

Nākamais solis veinošanā ir savu 3 īmeilakkauntu atsaisti no visādiem uzņēmumiem. Atcerējos, ka pirms pāris gadiem pa pjaņi nopirku domēnu 'uzvards'.eu uz 10 gadiem pa 10 naudiņām. Kautkāda akcija bija, paslīdēju. Hostings arī jaut tiek maksāts pāris gadus un praktiski neizmantots. Kas tad tur par problēmu, uzlikt postfix, dovecot, spamasassin un aiziet. Pilnu darba dienu vēlāk postfix + dovecot izskatās, ka strādā. Ar vienu domēnu, bet virtuālajām kastēm un atsevišķu pieeju. Tagad jāsāk posīt uz spamu un DKIM.

Diemžēl, enduziastu projekts sēž uz gūgles, bet darbs uz office365. Dīvaina izvēle darbam. Jo ~20k lietotāju licenses... Aber varbūt tas kautkāds akadēmiskais bandls ar visām OS un ofisiem un tīmiem un surfacēm un hz ko vēl.
link3 koki mežā|iestādi koku

Ziņas ir tādas, ka jaunumu nav [Nov. 25th, 2020|09:09 am]
[Tags|, ]

Dēļ kronīša, bērniem klasēs vajagot 3m2 telpas uz galviņu. Cik atceros, riņķa laukums ir pi*R*R. Ja R=2 (2 metri tak), tad riņķa laukums būtu ~12.5m2. Pie riņķa laukuma 3m2, attālums starp bērniem biš zem 1m, jebšu normāla klase, cik atminos.
link3 koki mežā|iestādi koku

[Nov. 13th, 2020|09:05 am]
[Tags|]

Vai rekords, kuru pārsit katru dienu var tikt uzskatīts par rekordu?
linkiestādi koku

[Nov. 5th, 2020|04:18 pm]
[Tags|, ]

Jau mēnešus 2 mana visgarlaicīgākā kariete uz planētas bauro "SERVIS NAU!". Tauta rekomendē pārstāvniecībā iziet apkopi reizi 2 gados un, kad jamie atsūta listi ar vēl darāmajiem darbiem, tad tos veikt kautkur citur. Labi, aizstūmu karieti uz pārstāvniecību, šie nomainīja eļļas un filtrus pa 300 naudiņām. Pa velti safilmēja vēl visus pirkstus, bukses un amīšus, ko vien varēja atrast. Pat manas 10 gadus vecās naglenes ar 5mm gropi izbrāķēja, khehe. Ok, čalis iedeva rēķinu, teicās, ka atsūtīs piedāvājumu visam pārējam. Atsūtīja. Divarpus naudiņas. Sarakstā:
- amīšu pārvalki un spilvens - 40, darbs 70 (tam nolauztajam, ko man pavasarī piemājas gaternieki mainīja)
- visi roku/kāju pirksti 150, darbs 200
- pakaļējie amīši ar pričindāļiem - 200, darbs 150
- bremžu diski/kluči - 250, darbs 60
- bukses 250, darbs 170
- specpiedāvājumā āķis + uzlikšana tikai 650
- skrūves, uzgriežņi un šaibas - 60
Plus PVN

Ņemot vērā to, ka nopirku pa 5.5 + mēnesi atpakaļ restaurēju ātrumkārbu pa 2... Jau puse no jauna cenas :/ Tā vien liekas, ka mani appisa.
link3 koki mežā|iestādi koku

Un beidzot kulminācija [Nov. 3rd, 2020|09:15 am]
[Tags|, ]

Dabeidzu jaunā NVMe instalāciju ar BIOSa apgreidu. Mana versija no 2015, jaunākā 2018-08, lielākā daļa ierakstu relnōtās tieši par NVMe. Pat darbojas. Tikai pie būta reizēm uz klavieri/žurku jāgaida sekundes 20 (frīzs loginskrīnā)
Hyperx ausis arī darbojas, līdz brīdim, kad pārstāj. Tad ieslēdzas interesants gļuks - visi video ar advancētākiem kodekiem (tai skaitā visi video netā/lokāli) pārstāj darboties - pārtīt var, bilde rādās, bet uz priekšu neiet. Līdz brīdim, kad tiek pārspraustas ausis. Pulseaudio bags droši vien. Būs jārok kādā brīdī
linkiestādi koku

[Nov. 2nd, 2020|09:02 am]
[Tags|, , ]

Deus vult!
linkiestādi koku

Grumpy grub [Oct. 30th, 2020|09:00 am]
[Tags|, ]

Ilgi cierēju uz NVME diskiem. Tā kā autiņš pie daktera šomēnes nav bijis, mēneša beigās vēl kāposts mētājas.

Penteris par dzelžiem un linuski )
Uz apgreidfestu iecēlās arī Jānis Vadātājs. Kādreiz puišeļu aprindas sarkanā josta likās šika, vakar melnā josta bija ar atlaidēm pa 35 naudiņām. Paņēmu pagaršot. Nav īsti mana lieta laikam, aberlours vairāk pie sirds iet, bet tas citā cenu kategōrijā. Lai gan šodien podziras nav.
linkiestādi koku

[Oct. 26th, 2020|11:10 am]
[Tags|, , ]

"Prezidents Levits svētdien aicināja iedzīvotājus mobilizēties infekcijas apturēšanai."

Visa pārējā pasaule aicina demobilizēties.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Oct. 23rd, 2020|09:56 pm]
[Tags|]

Man te celis kādu laiku ļodzijās un gaudoja. Nevarēju saprast - tas no riteņošanas (~50 km dienā 2-3x nedēļā) vai bērnības trauma (menisks?) atgādina par savu eksistenci. Atvaļinājuma laikā sanāca daudz staigāt, kājas sāpēja no noguruma (muskuļi), bet ne celis. Tagad eksperimentāli jau 2 nedēļas vakaros staigāju tā, lai vismaz 10k soļus sadzītu un šeku-reku, celis ir gandrīz vai ok. Maģija
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Oct. 11th, 2020|09:28 pm]
[Tags|, ]

Ak, jā, vēl par kompjiem. Kundzīte sūdzējās, ka lapsim (ksiajomi, stc) tačpada labais klikšķis atteicies. Paspaidīju, izskatās, ka uzvedas kā kreisais. Saku - softvēra vaina, pamēģini vindu apdeitot. Apdeitoja - salabojās. HZ, ko M$ tur peras un lauž lietas, kuras darbojas un nav jāaiztiek. Radās terōrija, ka M$ tīšām lauž pamatfunkcionalitāti, lai spiestu cilvēkus apdeitot. Svarīgi tak dabūt pareizu bing M$ Bing nosaukumu iekš UI
linkiestādi koku

[Oct. 11th, 2020|09:18 pm]
[Tags|, , ]

Saķēru kautkādu h-ņu, tagad divas nedēļas jātup istabā, jāizolējas. Kundzīte arī. Izdomājām, ka mēģināsim uz pusēm no mājām šancēt, paralēli pieskatot atvasi. Tā kā man tagad kodējamais tāsks un pēcāk rēķināmais, tad pagaidām varu atļauties. Redzēs, cik nu iznāks, jo mans kompja setaps ir dzīvojamās istabas (tās, kuru sīcis sauc par "mana rotaļu istaba") stūrī.

Saistībā ar augstāk minēto, vebeksam vajag ausis ar miķi. Kā reiz bija iepircies HyperX Alpha S. Skaņa sūc (plakana, nav dinamikas, nav arī kanālu separācijas, par spīti deklarētajai 7.1. Ilgojos pēc Technics kanālu sadalīšanas ziņā, bet nu labi), bet miķis labs. Izrādās, ka zem līņa S sērijai miķi negrib darboties bez patcha, kas tika iekļauts kernelī 5.7rc3. Uzgreidoju mintu uz v20, neiet - vecs kernelis. buntai mainlainā tikai 5.4. Labi, uzliku 5.8 - skuju. Uzliku 5.7rc3. Skuju. Nospļāvos, revertoju atpakaļ uz kanonikāļa meinlaina 5.4 - darbojas. Dafuq? Warframe (pēdīgā laikā dēļ skaramušas atgriezos) zem Lutra iet uz urrā, jāpamēģina stīma variants (ačīvmentus tak kautkā jāpumpē).
link4 koki mežā|iestādi koku

[Sep. 25th, 2020|09:32 am]
[Tags|, , ]

"Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) ceturtdien prognozēja, ka inficēto cilvēku skaits Latvijā tuvākajās nedēļās varētu pieaugt." (c)IR

Eu, Ilžuks horoskōpus neraksta? Izskatās, ka viņa ir ahūnākais orākuls
link3 koki mežā|iestādi koku

[Sep. 25th, 2020|09:23 am]
[Tags|, , , ]

Piedur fēča drauģeļu ieteikumus paskrollēt reizem. Pats principiāli nevienu neaicinu, bet panostaļģēt var. No sērijas "ar šito mudaku regulāri kāvos skolā", "ā, šito skuķi zaļumballē fingeroju, japaskatās, no kā apbērnojusies", utml
link1 koks iestādīts|iestādi koku

Ko orvels neparedzēja [Sep. 23rd, 2020|09:25 am]
[Tags|, , ]

Olas gribi? Rādi papīrus! Nākamais listē - sūdu ruļļi
link2 koki mežā|iestādi koku

Jo tālāk, jo trakāk [Sep. 14th, 2020|03:44 pm]
[Tags|, ]

Tauta šūmējas par kronīti, ka nevarot tusēt un vēlnezko. Neko nezinu, mūsu tusiņi tāpat parasti ir dzeršana un diršana dzīvokļos. Disenītes un zaļumballes īpaši nekrata, lielveikali un ķinīši arī nē. Un vispār - jo ilgāk dzīvoju, jo mazāks man tas paziņu loks kļūst. Un attālinātā draudzēšanās īsti nedarbojas manā gadījumā. Visi tie čatiņi, skaipiņi.. nav tas. Paļerkst piecas minūtes un noklust. Pēdīgā laikā arī IRLā līdzīgi. Tad vēl ir tās sociālās babačkas, jebšu paziņas, kas grib draudzēties un runāties uz ielas. Vakar bija - čalis (kas dzīvo 3 mājas tālāk un ar ko esmu runājies labi ja 20x pēdējās piecgades laikā) slāj pa ielu, ierauga mūs. Pieklājības pēc pamāju un duru tālāk. Šis pat nenoslinkoja pāri pa ielu pārnākt un mēģināt smalltalku bīdīt. Nācās atteikt, ka mums jāskrien (kas vismaz bija taisnība). Es nez, kautkā pat neinteresē izlikties, ka būtu kāda interese par citu cilvēku dzīvi. "How's things?", "fine, you?", "fine, fine, cya". Nu kam tas vajadzīgs? Bezjēdzīgie rituāliņi. Kundzīte visu laiku boksterē, ka es esot rupjš. Kāda, najuh, rupjība? Vienkārši apnicis atbildēt uz stereotipiskajiem jautajumiem, ko uzdod ārzemniekam un/vai cilvēkam, ko īsti nepazīsti. Vieglāk ir izlikties par iezemieti. Līdz brīdim, kad sarunu briedis piefiksē, ka tev ir dīvains akcents. Bet esmu iemanījies 80% gadījumus atšūt pirms jamie ko piefiksē. Aber par [ne]paziņām - nez, kā lai izvairās no šiem rituāliņiem?
Nez, zajobs kautkāds. Laikam dabīgo endorfīnu līmenis pēc divdiennieka zems.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Jul. 22nd, 2020|08:43 am]
[Tags|, , ]

šorīt, pa ceļam uz darbu redzēju kundzīti šokējamies par beigtu caunu pie viņas autiņa. Uzpisējs stāvēja blakus vienās apenēs un sievu sitējā, platam kājām un vēl platāku paģiru. Normāls dzīvojamais rajōns klusajā centrā.

Tas man atgādināja vēl vienu lietu, par ko gribējās uzrakstīt. Kādu laiku atpakaļ pie mums miestā Bolts ievazaja tos elektriskos skūterīšus, par ko silikōna ieleja cepās pāris gadus atpakaļ. Vienu rītu izeju no mājas un tur stāv priekšā divi, noparkoti uz trotuāra un skatās uz mani. Sajutos kā Makijs no tās dienvidparka epizōdes. Vēlāk sākās izklaides. Jau iepriekš ievazātie ~1000 nomas vellapēdi jau rada diezgan haosu, jo tie tirliņi, kas braukā, viņi pat uz ceļu neskatās, tikai posī telefōnos. Pie tam, CSN viņiem neesot jāzin un ķiveres arī nah nevajag. Tagad vēl šitie ķēmi, kas pa trotuāriem nesās uz 25-30 km/h (jā, es mērīju ar savu velo - braucot uz 25 man ir traukušies garām). Ar autiņu braukt vispār tagad forši - paskaties, neviena nav, sāc griezties un izlido viens priekšā no nekurienes. Jo ar 30km/h var nu ļoti negaidīti izlidot. Un viņi pie tam vēl spieto pa ceļiem, nelaiž garām mašīnas un lecas ar šoferiem (redzēts jau reizes 10).

Tad nu pāris nedēļas atpakaļ bija pirmais upuris - gribēja smagajam izlavierēt pa priekšu. Nebremzēja, neievēroja "dodiet ceļu" zīmi, nesās pa brauktuvi krustām, ignorējot faktu ka 5 tonnas nevar momentā apstāties. Krč ugunsdzēsēji pēcāk vēl pus dienu smadzenes kasīja pa visu krustojumu. Nabaga smagā šoferis, kuram tagad jādzīvo ar sevi.
link3 koki mežā|iestādi koku

[Jul. 8th, 2020|01:21 pm]
[Tags|, ]

Man te projekts sadarbībā ar francūšiem. Viena no lietām, kas jamiem ir jādara - jāizdomā kā piejūgt instrumentus datōram lauka apstākļos. Nu, tur sanāk diezgan daudz kabeļi un konnektōri. Izdomāja, ka paši nejāsies un autsōrcos. Gadu vēlāk saņemu "tehnisko dokumentāciju" ekselī. 8 šīti ar bildēm. Sazīmētas kastes, interfeisi un slēgumi - gan elektriskās, gan mehāniskās shēmas. Mehānikai blakus vēl pierakstīts mērogs. Protams, viss pa prancisko. Es ņeparļē, stundu sēdēju ahujā ar gūgltransleiteri un mēģināju iebraukt, kas kur un kā. Un tas viss prieks 4.5 kilonaudiņas par vienu, 2.5 ja ņem 25+. Tas ekselis vien ir 2 tonnas vērts
linkiestādi koku

[Jun. 2nd, 2020|10:37 pm]
[Tags|, ]

Note to self - PGP bekapus varētu turēt kautkur mājās arī, ne tikai fleškā darbā zem galda.
linkiestādi koku

Spammer wanted [May. 27th, 2020|09:29 am]
[Tags|, , ]

Linkdinc informē, ka Twilio Inc. meklē "Software Engineer (Junior level) - Messaging Unwanted SMS Messages".

Šitādu ierakstu savā CV gan negribētos. Pēcāk aizej uz darba interviju un dabon bietē par to, ka palīdzi spameriem.
linkiestādi koku

[May. 26th, 2020|09:47 am]
[Tags|, ]

Šonakt biju ciemos pie [info]ez uz viņas jaunatvērto kafūzi.
linkiestādi koku

IR atkal delivero [May. 22nd, 2020|08:28 am]
[Tags|, , ]

"..profesionālajā sportā atcelta divu metru distance, izņemot cīņas sportu.."

Grieķu-romiešu cīņas, džudo un karatē varētu būt jautri skatīties
linkiestādi koku

Runnigganigganigga [Apr. 21st, 2020|03:01 pm]
[Tags|, ]

Nekad neesmu sapratis skriešanu kā vorkautu. Zajobs tak desot apkārt kā pamuļķim. Saprotu skriešanu spēles robežās - futbōls, teniss, basis, etc. Bet vnk desot uz riņķi? Nah.
Gadus 5-7 atpakaļ sākās dīvains bzdiks. Parasti ap 3-4 no rīta, kad esi pilnīgā vafelē, uznāk skrienamais. Vnk skriet mājās no bāra, pāris kilometrus. Diezgan prātu čakarējošs pasākums, kad pamosties pohains un ar sāpošām kājām. WTF BRAIN?
Tagad, kopš kronīša distancēšanās uzsākšanas, jūtu, ka pietrūkst fiziska slodze (visas spēles atceltas, velosezōnu vēl negribas uzsākt). Ar bērnu no rītiem tāpat darīt nav ko, dodamies velopastaigās. Sākumā es staigāju, bērns brauca, tad vienā brīdī izdomāju paskriet līdz, lai jams negarlaikojas mani gaidot. Noskrēju 2km, biju pārsteigts, ka plauša neatteicās. Kājas (celis) atteicās. Tagad esmu pasācis 2x nedēļā skraidīt ar bērnu, varu novilkt jau trīsarpus vienā piegajienā, pirms celis sāk gaudot. Nākamajā reizē ierubīju trekeri, izrādās, ka motōrs 90% laika virs 160 bpm, ko trekeris klasificē kā "All-out intensity". Šis ilgst jau pāris nedēļas, motōra intensitāte lēnām krītas, laikam tas gaļas gabals aug.
Un viss augstāk minētais ir par spīti tam, ka pīpēts tiek uz nebēdu un šmigas patēriņš ir pieaudzis līdz litram džimbuļa nedēļā (3-4 vakari, pa lielam). Dad bod.
link5 koki mežā|iestādi koku

Zupas cenas [Apr. 7th, 2020|01:13 pm]
Mums te miestā interesantumi notiek ar degvielas cenām. Tā kā dvieļagalvas dempingo naftas cenas, visur zupa krītas. Kas bija arī pie mums. Līdz 2 nedēļas atpakaļ, kad VISAS uzpildes stacijas pilsētā un ap to (izņemot vienu tīklu) piedāvā degvielu par vienu cenu, kas nav mainījusies jau 2 nedēļas. Baisi smird pēc karteļa. Ķip, pohuj par pāris simtiem klientu turpu-šurpu, vismaz visiem būs konstants un stabils navars. Izskatās, ka veiksmīgi arī paslīd zem radara, jo viss ir pilns ar kronīti.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

Āmen [Mar. 31st, 2020|01:37 pm]
[Tags|, , ]

Saistībā ar karnatīnu, pulcēšanās ir aizliegtas. Dievnami arī nepasargā no zinātnes. Ergo, nac. zombojaščiks ir pasācis pārraidīt dievkalpojumus svētdienās. Skatīties nesāku un īpaši neiedziļinājos, bet nupat radās jautajums - dievkalpojums ir luterāņu vai katoļu? Un ko dara visi citi (žīdi, dvieļagalvas, uc)?
linkiestādi koku

Freshmaker [Mar. 26th, 2020|01:02 pm]
[Tags|, ]

Nez, menti arī raustās no kronīša? Jau otro nedēļu braukāju ar autiņu uz darbu un ne reizi neesmu redzējis nevienu mentu autiņu. Pat netrafarētos nē. Posmos, kur vasarā gandrīz katru dienu sēž, jo naudas posmi (80 zōna). Vai tagad vispār kāds vēl liek pūst trombōnā, ņemot vērā apstākļus? Tobiš vai var sīņot pie stūres nesodīts mūsdienās?
link3 koki mežā|iestādi koku

[Mar. 25th, 2020|12:55 pm]
[Tags|, , ]

Kā jau ierasts, pēc darba un vakariņām nolikos uz 10-20 minūšu powernapu. Piecēlos tikai no rīta. 11h uz dīvāna, apģērbts. Slims neesmu, baisākais pārgurums arī, šķita, ka nav. Dzerts nav veselas 5 (!) dienas. Nez, kas korpusam uznāca.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

TP histērija pt2 [Mar. 16th, 2020|06:44 pm]
[Tags|, ]

Nedēļas nogales šoppingu pārcēlu uz šodienu. Nu, tur pienu, gaļu, etcetera.
Aizbraucu uz bodi, cilvēku nav daudz, bet joprojām krietni vairāk, kā parastā pirmdienas pēcpusdienā. Vairāk izskatījās pēc parastās sestdienas. Protams, ka ziepes, zobu pasta un TP beidzās kā reiz tagad. Tad nu nācās izskatīties pēc viena no panikas cēlājiem un sirot pa higiēnas līdzekļu nodaļu. TP bijas pieejams tikai daudzbērnu ģimenes pakās, poh. Ziepes izpirktas, zobu pastas izpirktas (WTF? cilvēki tikai tagad sākuši zobus tīrīt?). Kas pārsteidza, ka ir izpirkti ne tikai makarōni un griķi, bet arī visa veida milti, olas un dārzeņi. Pat kāļi, kurus parasti neviens nepērk, bet mūsu mājās izbeigušies. Wow.

Kas patika, bija roku dezinfekcijas šķidrums un salvetes pie izejas.

Vēl kas - ieskrēju aptiekā pēc D vitamīna, jo mūsu polārajā lokā sauli nesola līdz nākamajam novembrim. Viss aizbarikadēts, ka tik cilvēki nelien kautko taustīt. Aptiekāre gandrīz vai skadandrā - maska, cimdi, cimdu malas vēl ar lentu notītas.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

TP histērija [Mar. 13th, 2020|09:35 am]
[Tags|]

Vakar iepeldēju piemājas bodītē nopirkt pāris alus un čipšus. Bodītē 80% telpas ir aizpildītas ar šmigu, pārējais ir ilgi stāvoša un nocenota pārtika - pēdējās dienas maize, desa un siers ar nedēļas termiņu, grūbas, burciņzupas. Nu un pirmās nepieciešamības preces - ziepes, šampūns, tampōni, sūdu ruļļi un sezonālais saldējums. Pirmais, ko pamanīju - skuķēns ap 20 ar astīti krāmē 6(!) pakas sūdu ruļļa uz letes. Blakus rati piekrauti ar kaudzi. Aiz viņas stāv uzpisējs, vēl vieni rati, arī ar kaudzi. Bļaģ, es pat nezināju, ka viņiem veikalā vispār rati ir pieejami.
Pačolēju, ko īsti viņi pērk - pus rati piekrāmēti ar limonādēm un čipšiem. Pārējais burciņas, maize, siers un desa. Ok, jaunatne. Veiksmi.

Alu tā arī nenopirku.

Vakar ar kundzīti parunājāmies par to, ko mēs ar paiku darīsim. Parasti mums mājās ir rupji 2 nedēļām īzī paika, uz putrām varam mēnesi izvilkt līdz pilnīgam sausumam. Šonakt būs jāpamēģina aizbraukt uz diennaktnieku un arī piekrāmēt kādu ķerru. Ir aizdomas, ka ik-sestdienas augļu/gaļas/piena pirkšana rīt būs apgrūtināta.
linkiestādi koku

Take one for the team [Mar. 13th, 2020|09:31 am]
[Tags|, , , , ]

Skat, kā Putlo ziedojas valstij:
"Krievijas prezidents Vladimirs Putins apstiprinājis likumprojektu, ka ļaus viņam vēlreiz pretendēt uz jaunu pilnvaru termiņu, savu lēmumu pamatojot ar bažām par globālo nestabilitāti, jaunā koronavīrusa izplatību un citiem draudiem Krievijai."

Voloģa šas visus nostabilizēs un sadakterēs.
linkiestādi koku

[Mar. 11th, 2020|04:44 pm]
[Tags|]

Vakar, saistībā ar zinātnes otrdienu, izdevās aizvilkt uz krogu iekapāt, jo čoms uzstājās ar prezentāciju. Ok, pēc prezentācijas sēžam, pļāpājam, slīpējam alus. Čalim alus beidzas, šis aizslāj līdz bāram, pasūta, attopas, ka maks jakā, atnāk pēc maka, samaksā, savāc alu un atgriežas. Visu šo laiku un visu ceļu viņam astē sēž kautkāds dīvainis. Saku čalim - eu, tev aste, moš grib piesēst un aprunāt uzstāšanos vai vnk papļāpāt par tēmu. Ok, aste piesēžas pie galda un sāk liet pilnīgu beztēmu. A ļa "es esmu zinātnieks, bet nodarbojos ar investīcijām, jo zinātnē ne sūda nemaksā". OK, good for ya. Tālāk tēma par kroņavīrusu un ražošanas supply chain, blablabla. Šis saka - a kas ta man? Es pretī - ja čipus un silikōna vafeles neražo, nebūs tev nedz ledusskapju, nedz vešmašīnu, nedz kompju nedz autiņu, jo visur tak proči un cita elektrōnika, kuru ražo no tās pašas smilts. Pretī dabūju "a man poh, man ir raspberry pi un vispār, es lietoju tikai opensoursu". Seja pret galdu, labi, let it slide. Tālāk sākās vnk bezsakarīgs betōns - par to, ka viņam 97% tehnika darbā esot opensoursīga (lai ko tas arī nenozīmētu), par to, ka vistizlākais bārs bārs pilsētā ir īstenībā visforšākais. Jo (šas būs LOĢIKA), tur viena slavena zinātnieka mazdēls esot dabūjis pa seju. VAT?

Pus stundu vēlāk vairs nevar tolerēt to sūda straumi, kas no astes plūst. Mēģinājām pieklājīgi, kā jau iezemiešiem pienākas, aizmigrēt pie cita galda pa vienam. Šis piefiksēja un slāja pakaļ. Tad tika skaidrots, ka mēs pēc viņa kompānijas netiecamies. Mājienu nesaprata. Konkrētu tekstu par to, ka pis nah arī nesaprata. Nācās solīt pa purnu, ja līdīs klāt un mēģinās runāt (es arī esmu slavena zinātnieka mazdēls, un šis bārs kļūs par labāko bāru pilsētā, kad viņš dabūs pa seju no manis). Brīdināju 3x, asti kājstarpē ierāva tikai tad, kad piecēlos. Tad sākās draudi, kas mani noveda līdz asarām. "Jobanie latvieši! Es pastāstīšu /90gadīga kolēģa vārds/, ar kuru es iepazinos pirms 25 gadiem, ka tu šitāds. Es pastāstīšu /cita kolēģa vārds/ un tev būs dirsā!" Mierīgi mēģināju paskaidrot, ka var stāstīt kaut vai ANO asablejai, man tas nekrata, ja vien šovakar būs miers no viņa. Sākās histērija ar bļaušanu, kuras dēļ man atkal nācās piecelties kājās, kas izrādījās labs motivātōrs. Brīdī, kad tas pidars bļaustīdamies izmuka no bāra, visi apmeklētāji sāka applaudēt.

Īpaši nesajūsmināja fakts, ka cilvēks neko citu bez vardarbības nesaprot, bet labāk to, nekā 5h garu smadzeņu pišu.
link3 koki mežā|iestādi koku

De-bill koleģiāts [Feb. 28th, 2020|09:30 am]
[Tags|, ]

Kundzīte pastāstīja par kaļeku, kas aizbrauca uz Itāliju ekstendotajā nogalē (mums te bija valsts svētki, pirdiena brīva), tur saslima, un otrdien, šķaudīdams un klepodams, aizvilka uz ofisu. Cilvēks, kuram jau normālos darba apstākļos NAV tur jābūt. Vēl jo mazāk, ja esi slims. Vēl jo mazāk, ja atgriezies saslimis no ārzemēm. Vēl jo mazāk, ja tas viss notiek globālas epidēmijas laikā. Vēl jo mazāk, ja tu atgriezies no epidēmijas skarta reģiōna. Kur prāts?
link2 koki mežā|iestādi koku

[Feb. 20th, 2020|09:34 am]
[Tags|, ]

Ak, jā, vēl viena lieta šinī pat sakarā - ja ir plāns pirkt dzelžus (cietos, atmiņu, komplektētus datōrus, etc), silti iesaku to darīt tagad. Vēlāk būs dārgāk. Vismaz procentus 10. Jo stāv ne tikai PCB, bet arī silikōna vafeļu, čipšu ražošana, kā arī visa veida detaļu ražošana. Kas nozīmē to, ka, tanī brīdī, kad ražošana atsāksies uz pilnu klapi, būs caurums supply-chainā. Ja vafeles neražos vēl mēnesi, bet atmiņas/cietos lēnām liks kopā, paies kāds mēnesis PĒC ražošanas atsākšanās, līdz šis caurums tiks aizpildīts. Kas nozīmē 2 mēnešu dīkstāvi daudziem-jo-daudziem. Kas nozīmē to, ka būs iztrūkumi. Kur trūkst, tur cenas ceļas.
link3 koki mežā|iestādi koku

Par profesionālo nCOV19 [Feb. 20th, 2020|09:14 am]
[Tags|]

Kā jau katru gadu, Ķīna bija ciet uz 2 nedēļām lai jaungadotos. OK, industrijā visi to zin un ar to rēķinās. Šīgada kroņavīruss bišķiņ čakarē plānus. Dēļ tā sākotnējie termiņi bija "Closed until Feb 10th", tagad visi apgalvo, ka darbojas minimālajos režīmos - ražo tikai standarta setapus un tikai mazos apjomos (līdz 1m2). PCBWay sniedz patiesāku infu - ar minimālu cilvēkresursu mēģina iztīrīt backlog'u, reālie termiņi ir ~1.5 mēnesis iepriekšējās nedēļas vietā. Man kā reiz deg 4slāņu ar dubulto kaparu. Nāksies bleķot eiropiešiem 5x, lai iekļautos termiņos. Ar komponenšu iepirkšanu ir tas pats. Labi, ka farnelim un digikeyam ir noliktavas Eiropā, kas ir daudz maz pilnas (pagaidām)
linkiestādi koku

Atskats uz gadu 2019 [Jan. 20th, 2020|09:45 am]
[Tags|]

Neko daudz nerakstīšu, tik vien to, ka elektrības rēķins gada griezumā krities par ~20 naudiņām (salīdzinot ar 18). Par spīti tam, ka elektrības cenas ceļās, par spīti tam, ka ir ieviests papildus apgaismojums. LED spēks. Gada laika 5gab atpelnās. Jāsagaida, kad atlikušās kvēlspuldzes nonīks, varēs arī tās nomainīt.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Jan. 6th, 2020|09:09 am]
[Tags|, , ]

Vietējais zombojaščiks jau gadus piecus nepārtraukti translē 2 serčikus - Tvinpīksus un Puarō. Ir 3 nac kanāli, kuri raida bez reklāmām un abi šie sečiki klejo no viena kanāla uz otru. Katru reizi, kad vakarā pēc desmitiem ierubīju kasti, lai paglūnētu kautko no cietņa, kamēr cietnis lasās, redzu, ka atkal ir. Tas notiek rupji reizi-divas nedēļā. 5 gadus! Vismaz! Tas ir kautkāds nacionālā līmeņa eksperiments? Ārējā tumsa jāizdedzina ar iekšējo?
linkiestādi koku

[Dec. 30th, 2019|12:37 pm]
[Tags|, , ]

Ņamkamgad braucu uz Somiju uz SoaD, Disturbed, Deftones, Korn, Gojira un kemikāļiem. \m/
link1 koks iestādīts|iestādi koku

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]