Sickbay of my imagination [entries|archive|friends|userinfo]
Entitious

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jan. 22nd, 2019|02:20 pm]
[Tags|, ]

Cmuxā kolēģīte atvilkās pie manis prasīt konsultāciju par vibrobeņķiem. Sak, tu tak magu par to uzrakstīji, gan jau ka visu zini. Jā, bļaģ, tas bija apaļus 5 gadus atpakaļ, kopš tā laika pat skatījies virsū neesmu. Un vispar - kur izraki manu magu? Viena drukātā kōpija kautkur apkārt peld, aber soursi pat man pašam nav saglabājušies. Izrādas, ka uni publicē savā publikāciju portālā visus darbus brīvai pieejai. Gūglējot pēc adreses, atradās pāris ierkasti no skopusa, kas pat ir atsaukušies uz manu magu. Par spīti tam, ka patlaban esmu atradis vismaz 5 rupjas kļūdas darbā... Science - it werks!

Labi, tas tā. Bet tagad nākamais izaicinājums - izlasīt, ko esmu tur samurgojis un izskaidrot to jaunkundzītei, kurai nav sajēgas ne par elektrōniku, nedz statistiku. Kas ir 2 pamatnovirzieni darba izpratnei.

P.S. gandrīz aizmigu lasot savu magu pie ~30%
linkiestādi koku

[Jan. 13th, 2019|09:13 pm]
Sēžu barčikā ar nosaukumu Santana, skan kautkāda huiņa. Disilusionment
linkiestādi koku

No šofera uz kājnieku [Jan. 11th, 2019|09:43 am]
[Tags|, ]

Mums saimei lietošanā bija autiņš aizdots no radiem. Vecs, vajadzēja remontu pus auto vērtībā. Pēc zēsvētkiem ar saimnieku piekodāmies un iestūmām pārdošanā. 20h vēlāk autiņš jau aizbrauca, kāposts kešā. Laikam pārāk zemu novērtējām. Bet poh par to, tagad tak nav vairs ratu! Aber pa pēdējiem gadiem bijām tā pieraduši, ka reizi nedēļā var aizmaukt uz bodi, piestumt bagāžnieku ar paiku un atlikušo nedēļu pirkt tikai maizi, alu un fistaškas piemājas bodītē. Kundzīte izdomāja, ka darīs pa vecam, tikai autiņa vietā brauks mājās ar taksi. ~2.5km, šoferis nokāsa četrarpus naudiņas. Sākām funktierēt. 2.5km x 52 nedēļas gadā = 125km. Patēriņš pilsētā smuki noliek to uz 10 litriem. Tuda-sjuda - divreiz vairāk, tobiš jau 20 litri. Bendzīna cena 1.30 (tas vēl pa lēto), kopā 26 naudiņas. Apdrošināšana 100, jau 126 naudiņas. Tehniskā vēl 40. Jau 166. Ja atrod taksifaju pa 3.5/4 naudiņām, jau 40 nedēļas nosegtas. Tas bez eļļām, riepām, logu šķidrumiem un buksēm. Pēdējo pāris gadu laikā es stabili tērēju 500 naudiņas gadā detaļu maiņai un servisiem. Ergo, auto turēt īsti neatmaksājas, ja braukā tikai tā. Vienīgā problēma ir vasarā peldes, meži, purvi, bet to var ar sabtransu kautkā nebūt izbraukāt. Vēl ir garākie ceļojumi, bet tas arī uz vilcieniem ir izdarāms. Galu galā, var tak arī noīrēt uz tām pāris nedēļām, tāpat lētāk sanāks, nekā skatīties, kā auto pūst pagalmē 95% laika.
link2 koki mežā|iestādi koku

[Jan. 10th, 2019|04:21 pm]
[Tags|]

Sievasmāte dēlam atstiepa foršu spēļu autiņu, kuru kautkādā ūtrūpē vai secondhandā atradusi. Es paskatījos - kruts autiņš, izskatās taisīts kautkad sen, nepietika prāta paklusēt, pateicu: "O, vintridžs!". Šī satrakojās, ķip nekas jums, jaunajiem, nav labs mūsdienās. Aber es to domāju pozitīvi. Vakar intereses pēc pameklējos, izrādās, 1976. gada matchbox #11 transportieris. Lieliskā stāvoklī, tiesa, bez kastītes. Autiņš, ar kuru gandrīz pati vecmutere būtu varējusi spēlēties savā laikā.
linkiestādi koku

Mintī freš [Jan. 9th, 2019|09:20 am]
[Tags|, ]

Vakar, protams, debilānis atkal atteicās būtoties iekš GUI (draiveri pat ar nomodeset atteicās ko rādīt, monis slēgajas iekšā-ārā kā traks, bet nebrēc, ka nav signāla). Kautkas kautkur sajājās, toļi xorg, toļi lightdm, toļi paši draiveri, visdrīzāk pēdīgais. 2h nopisos debagojot un gūglējot caur telefōnu (laptopu slinkums bija ārā vilkt), nospļāvos un uzliku Mint, ja jau phežiks tā jūsmo, var tak pamēģināt. Būtojas 5x ilgāk par vanilla debilāni, bet būtojas. Un gandrīz viss darbojas out of box, kas ir patīkami. Iepatikās tas, ka uzreiz rekomendē setapot bekapus. Eclipse, tiesa, no repo uz pirmo neaizgāja. Nu i poh, lietošu vendōra. Ko es nesaprotu - man eklipse nekad nav gājusi ne no vienas off distribūcijas repo, vienmēr kautkāda laža. Nahuj tādu tur turēt vispār? Pie tam pāris gadu vecu.
link3 koki mežā|iestādi koku

Uzlikās linuskis [Jan. 8th, 2019|09:29 am]
[Tags|, ]

Uzlikās veikli, ar netinstallu 15minūtēs. Debilānis 9.6 ar Xfce4. Tad, pie pirmā būta - video resolution not supported. Izrādās, ka nouveau video draiveri defaultā nāk līdz, kas esot gļukaini nejēgā. Ok, rekoverī konsōle, bloķējam visur nouveau, piejūdzam vifli, dabonam envīdijas draiverus, viss jauki.
Installeris piedāvāja defaultā 25GB swap partīciju, jo ar 24GB rāmja varētu nepietikt.
Tālāk klavierei (K800) skaņas pogas nedarbojas. Izrādās, ka pulseaudio plagins panelī jāiestumj, tad sāk pašīt. Umm, vat?
Nākamais - kautkā viss ahūni velkas, procis kautko spaiko. i7 6600 hujārī uz pilni klapi. Vēl viens jaunums kopš 6. debilāņa - orca defaultā lasa visu. Kas nozīmē to, ka skrīns tiek analizēts, spīč sintesaizers gāž ārā, bet neko nedzird, jo autputs iet uz TV caur HDMI. Danke, danke.
Instaļaška atpazina vindozi, bet grubam klāt nepielika. Ok, grub-update to salaboja, kā izskatās. Tagad vindoze nevis šatdaunojas, kā pieklājas, bet restartējas bez mašīnas restarta. Izskatās pēc logauta ar melnu ekrānu pa starpai.
Laikam nāksies vēl nedaudz paauklēties ar to setapu, pirms kampfortabli lietojams
link3 koki mežā|iestādi koku

[Jan. 7th, 2019|02:58 pm]
[Tags|, , ]

Pus dienu nopisos setapojot embedoto unittestu freimvorku zem vidõõzes. Uznāca vispārējs zajobs par situāciju un aktīvs buntnieciskums pret M$, iztīrīju vienu cietni un mēģināšu uzstumt linuski virsū. Vecā instaļaška, kas man bija, neredz SSDšku, jāpamēģina kas svaigāks
linkiestādi koku

[Jan. 2nd, 2019|02:15 pm]
Ak, jā, izskatās, ka vienīgā diena gadā, kad kurati krata ķepas, ir pirmā gada darba diena, kad visi visiem spaida taustekļus un novēl laimīgus
linkiestādi koku

(N)Youyear [Jan. 2nd, 2019|09:28 am]
Pirmo reizi pa ilgiem gadiem jaunais tika sagaidīts kodienā. Labi, ja tā aizdomājas, slīpēšana sākās jau 21. decembrī, bet jaunais godam sagaidīts vietējā panku klubā dzerot šņabi ar kautkādiem skiniem. Kas vēlāk solīja nogalināt mūs un mētāja glāzes. Mājās pārsalis piecos no rīta, pirmais aizvadīts skumjās (es uz pohu izskatoties skumjš)
linkiestādi koku

Zēsvētki pie sievasmātes. [Dec. 28th, 2018|08:52 am]
[Tags|]

Kundzītei pa nedēļu vecāki uzkrīt uz nerviem. Tad vēl bračka atbrauc un paņirgājas. Izrādās, tā kārtīgi uz varžacīm uzkāpa. Es pa to laiku ar piekabīti krāmējos, nepiefiksēju. Nolicis diendusā, ievelkos istabā un paziņoju, ka pēc augšāmcelšanās mēs laižam ar ragutiņām braukāties. Ķipa "es ar sīko". Ar mājienu, ka vari nagus lakot, lasīt internetus, vārdu sakot, pati sevi izklaidēt. A šī pretī, tajā tradicionālajā kašķa meklēšanas balsī "a ko, es līdzi jums nevaru nākt?". Turpmākais dialogs:
E: "Nāc, tak, žēl nav un pavisam noteikti netraucēsi"
K: "A ko tad tu tā 'Es un sīkais', nevis 'Mēs'?"
E: "Saku tev taisnā tekstā - domāju, ka varbūt vēlies atpūsties no mums, pate aizšaut uz bodēm vai hz ko sadarīt. Es tak dodu tev brīvu pēcpusdienu savā vaļā!"
K: "A tu tā pateici, itkā es būtu totāli nevēlama jums līdz"
E: "Nu tak nav tā, tu vnk esi uzvilkusies un meklē kašķi tagad"
K: "A ja es teikšu, ka nē, nekur neiesiet, jo mēs ar sīci iesim uz rotaļu laukumu?"
E: "Nu tad es iešu viens pats pastaigāties, jau cik dienas sēžu un riju, neko nedaru. Kājas jau sāp no nelietošanas"
K: "Ak tā, tad tu gribi no manis vaļā tikt?"
E: "Tu tak uzliki veto manis iešanai braukāties ar ragavām, ko es jums pa kājām pīšos?"
K: "Aizmirsti to, kas es ķipa veto uzliku! Ignorē to teikumu"
E: "Nu tad aizmirsti manu atbildi. Jo tu patlaban uzstādi sarunas kontekstu, dabon atbildi un tad maini kontekstu un apspēlē manu atbildi jau citā kontekstā. Tā normāli cilvēki nedara"
K (sapūšas un aizskrien ar asarām acīs. Nevar saprast kas par asarām - dusmu, mazspējas vai problēmu)
link1 koks iestādīts|iestādi koku

Ziemassvētki sabraukuši [Dec. 27th, 2018|11:25 am]
[Tags|]

Šogad lēju piparkūkas un sveces, dabūju daudz laika lasīšanai. Tagad sēžu štārtaphabā, jo vajag strādāt, bet mājās nevar, jo piekabe traucē. Vispār ne pārak iet pie dūšas visa tā stārtapu scēna - nekādas organizācijas. Aizmaucu uz vienu, tur ciet - sorry, christmas, have a rest and piss off. Mājas lapā info nekāda par to, ka ciet, nav. Labi, ka otrā vismaz kautkas notiek. Tencinam garāžu 48. Lai gan 20 naudiņas par dienu nav tas lētākais, bet ko darīt? Vispār dīvaini sanāk, ka es maksāju par to, lai varētu mierīgi pastrādāt. Nevis otrādāk.
linkiestādi koku

[Dec. 25th, 2018|11:11 pm]
[Tags|]

Šodien pirmo reizi nodzinos ar nazi. Izdzīvoju. Nogriezu tikai pāris pumpas un lielāki daļu bārdas. Labā puse teicami, kreisā auzās, zods auzās. Jāpraktizē kreilene un kontūras
linkiestādi koku

[Dec. 21st, 2018|09:27 am]
[Tags|, ]

Patlaban krāmējos ar spektrometriem, ir tāda iekārta, kā FieldSpec 3. 10+ gadus vecs lūznis, bet savu darāmo dara. Programmatūra, protams, custom un paredzēta īstermiņa mērījumiem. Aber man vajag simtiem stundu garumā skatīties, kā spektrs slīd projām. Aber instruments pats slidinās. Lai novērstu slidināšanos, laiku pa laikam (parasti pirms katra mērījuma) tiek veikts fōna trokšņa mērījums (dark reading). Softs, protams, neatbalsta tumšo mērījumu veikšanu sesijas vidū, vismaz ne automātiski. Pa xmasiem uz darbu braukt, lai nospiestu vienu podziņu manuālajam mērījumam galīgi negribas. Tagad jautājums tāds - mēģināt iebraukt, kā zem XP simulēt F3 nospiešanu vai uzkodēt USB HID klavieri, kas to periodiski darīs manā vietā? Jautrībai papildus ierobežojums - to aparātu pie tīkla slēgt nedrīkst
link2 koki mežā|iestādi koku

Accept all there is [Dec. 19th, 2018|03:05 pm]
Priekšsvētku zepulčers https://youtu.be/OP3knt-cbpQ Nevarēju atkost, kā embedot
link2 koki mežā|iestādi koku

Ģereveņšķina [Dec. 12th, 2018|12:55 pm]
[Tags|]

Man periōdiski vietējie piepišas - iesaki kādu labu latvju mūziku/filmu/grāmatu. Es pamirkšķinu un saku, ka nezinu nevienu. Nu, sak, kas ir pēdējā filma, ko esi noskatījies? Pamirkšķinu, parakņājos atmiņas dzīlēs un saprotu, ka neesmu nevienu pašu latvju filmu noskatījies no sākuma līdz galam. Vismaz tādu, kuru būtu vērts atcerēties.

Ar mūziku vienkāršāk, atkarībā no prasītaja tiek pasūtīts vai nu pie skajiem vai breinfrīza. Grāmatas? Zaļā zeme, ibo ņehuj
link3 koki mežā|iestādi koku

[Dec. 11th, 2018|01:06 pm]
[Tags|]

Ar kundzīti atkodām vārda "pisties" izcelsmi. "Pistma" kurratiski nozīmē "bakstīt". Uz "-ma" galotni var neskatīties, lokot tā veikli pazūd.
link4 koki mežā|iestādi koku

[Nov. 30th, 2018|11:08 am]
Redzēju sētnieku(?) kapsētā slaukām sniegu no pieminekļiem. Izrādās, ka kādam tā ir profesija
linkiestādi koku

Abstinences slapjumi [Nov. 29th, 2018|11:31 am]
[Tags|]

Trīs lāči mēģina šķērsot ceļu, kurš ir noklāts ar dēlēm. Kārtīgām tādām, pirksta resnumā. Un zibenīgi ātram un lēkājošām. Pirmais lācis gāja, tika noklāts pilnībā, bet iztīrīja pusi ceļa. Otrais lācis notīrīja otru pusi ceļa. Trešais tika pāri. Es tikmēr ar kautkādu lielu ratu braucu tām dēlēm virsū.

What?
link3 koki mežā|iestādi koku

[Nov. 19th, 2018|09:23 am]
[Tags|, , ]

Kundzīte nogalē lasīja žurnalus intervebza arhīvā. Smuki novelc PDF, lasi, nepisies. Sāku domāt, vai mums ar maz ir kas tāds, kur varētu palasīt Mazputniņu onlainā. Izrādās, ir un var. periodika.lv, kuriē LNB. Jauki. Tikai gandrīz viss, kam mēģinu piekļūt, ir pieejams tikai lasīšanai uzvietas. Pamēģināsim izvilkt status.

Tātad, kalendārīts pirmajā lapā piedāvā rakstus no až 1748. gada. Foršiņi, foršiņi. Cik ir kopā pieejami - statistikas nav. Labi, mēs paši savus status taisīsim. Izvērstajā meklēšanā ievadam laika posmu 01.01.1500 - 19.11.2018. Tobiš visu, lūdzu!

Atrasti: 11347063 rezultāti. Tas ir nedaudz virs 11 miljōniem. OHO
Publiski pieejams: 871068 jeb 7.6%

Ok, pieņemsim, ka viena liela daļa no pēdējos 30-50 gados sarakstītā ir aizsargāta ar autortiesībām. https://likumi.lv/doc.php?id=5138 saka, ka autortiesības saglabājamas līdz pat 70 gadiem pēc autora nāves. Ok, meklējam tad līdz 1948. gadam sarakstīto:
Atrasti: 6570445 rezultāti jeb 6.5 miljōni
Publiski pieejams: 27339 jeb mazāk kā 0.5%

Aptuveni trešā daļa ir vācu valodā.

Pat, ja izslēdzam visus bārņdarbus (legālā pelēkā zōna), 6478836, mums atliek 91 609 darbi, no kuriem joprojām ir pieejami knapi 30%.

Tātad, jautājums studijā: HUĻI MĒS NEVARAM LASĪT VISU TO ČERNI INTERNETĀ?
link5 koki mežā|iestādi koku

Lemme manage! [Nov. 16th, 2018|11:35 am]
[Tags|]

Kopš esmu piereģistrējis uzņēmumu, nāk visādi interesanti spami. Ķipa, nāc mācīties grāmatvedību, grāmatvedības kursi par pēdējām izmaiņām saistītajos likumos, davaj mēs tev personālu atradīsim, utt. Tā kā reģistrācijas dati ir brīvi pieejami, tur ir arī brīvi pieejams mans tel.nr. Zvanās visādi ķēmi no ārzemēm un piedāvā menedžēt manu velsu. Kas interesanti, runāja ātri un pareizā britu akcentā. Kevins teicās, es viņu identificēšu kā "Čalis":
Čalis: "hello, (insert name here), I'm from suchandsuch wealth management company in Bangkok. May I have a moment of your time?"
Es: (neko nepaspēj pateikt)
Č: "a couple of weeks ago you briefly talked with our surveying subcontractor blablablabla"
E: "May I interrupt you for a moment?"
č: "blablabla, yes, sure"
E: "You said wealth management company?"
Č: "yes, we provide assistance with wealth management through investments blablabla"
E: "Please stop. I'm from eastern Europe, I have no wealth to manage"
Č: "Well, 'wealth' means different things for different people"
E: "I repeat, I'm from EE. I barely manage my daily expenses, you sure you want to manage my 10$?"
Č: "But I have an interesting offer for you, are you willing to be open-minded and at least listen?"
E: "I'm pretty sure, that this is waste of both of our time, but sure, please do go on"
Č(laikam daleca, ko iepriekš pateicu) (klusām fõnā): "fuck!"
(zvans pārtrūkst)
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Nov. 15th, 2018|10:41 am]
[Tags|, ]

Alibaba atsūtīja izpārdošanas piedāvājumus (MOQ ir minimālais pasūtījuma apjoms. Mazāk nekā):
- vijoles (MOQ: 10)
- neredzamus sirsniņveida krūšturu ielikņus (MOQ:30)
- ausu sildītājus (MOQ: 300)
- 70L automazgātuves putu kompresōrus (MOQ: 20)
- Mērtruciņus(saliekamus) (MOQ: 500)
- bambusa magnētiski dēļī (WTF?) (MOQ: 50)
linkiestādi koku

LV100 [Nov. 15th, 2018|08:22 am]
[Tags|, ]

Vietējie sabiedriskie mēdiji (valstij piederošie 3 TV kanāli un 4 radio stacijas), kā izrādās, ir pasludinājušas šo par Dievzemītes nedēļu. Raidījumi un filmas par un ap Dievzemīti - "Paradīze '89", "Milda", "Četri balti krekli", tā nosacīti jaunā basketbōlistu filma, raidījumi no sērijas zini vai mini, par dabu, par Baltijas ceļu. Vārdu sakot - smagi. Kundzīte priecājas par iespēju pabaudīt latvāņu kultūru, jo man pašam tā garšo reti un nelielos daudzumos
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Nov. 7th, 2018|02:28 pm]
[Tags|, ]

Šodien sakas BFV prilouds. 2 nedēļas tā vien būs, lai novilktu tos 50GB un beidzot sasniegtu 100lvl iekš iepriekšējā. Nemaz nerunāsim par pēdējo. Bet tas priekš nolaiferiem
linkiestādi koku

[Nov. 6th, 2018|09:32 am]
[Tags|, ]

Piehdien braucu rāpuļot, pusceļā izdomāju, ka laikapstākļi ir pietiekami forši, lai tā vietā izmīcītu līkumu ap pus pilsētu uz dzelzs rumaka. Pa tumsu. Izrādās, pārupē tik daudz kas ir saremontēts, sacelts un salabots, ka bija tiešām interesanti braukāt pa jaunajiem celiņiem un vērties riņķī uz visādiem interesantumiem ar gaismām un arhitektūru.
Pusceļā ieripoju klizmā, lai nopirktu pienu. Aber tur tantes jau krāmē xmasu porterus un piparkūkas. 1.(!) novembrī! Protams, ka paķērās abi.
Vēl izrādījās, ka bija kautkādas miroņu dienas - visās kapsētās sveces saliktas. Sanāca braukt garām trim palielām kapsētām (tehniski, septiņām), skats labs. Neko neredz, tikai jūra ar vizuļojošam gaismiņām. Minoties garām, daļa no tām pazūd aiz kokiem, daļa atkal parādās un efekts ir diezgan foršs. Piefiksēju, ka daudzi cilveki nodarbojās ar kapu tūrismu, tobiš visi parkingi bija pārbāzti ar autiņiem. Un ne tikai penši, bet arī jaunas ģimenes ar maziem bērniem. Laikam tomēr nāksies paņemt to Rehepapp kā nākamo lasāmvielu, lai iepazītos ar vietējās faunas kultūru biš tuvāk
linkiestādi koku

Rīl lajf ačīvment [Nov. 5th, 2018|02:40 pm]
[Tags|, ]

Aizlaidu notecināt žulti, izrādās, jau 25. reize. Dabūju piespraudīti sirds piliena formā ar zelta 25 virsū. Sudraba kāzas.
Vispār Kurratijā forši nodot - baro ar tēju/kafiju un cepumiņiem, dod suliņas, pēcāk vari izvēlēties katru reizi kādu trofejiņu - krūzītes, krekliņus, medus podu, tējas, šokolādes, etc. Diemžēl, naudu šmigai nedod, kā Dievzemītē. Toties apber ar piespraudītēm un atstarotājiem.
linkiestādi koku

Jobanie krievi [Oct. 28th, 2018|10:19 pm]
[Tags|]

Bija jau aizdoma, ka doties uz pastu sestdienā ir neprāts. Un, protams. Iestājies rindā ar kārtas numuru 254, tablõ rādīja 247. 2 tantes strādā, pēc pieredzes max 5 minūtes uz paciņu, max 15 minūtes gaidīšanas laiks.
Pus stundu vēlāk jobanijs kries, kas bija aizsitis kasi ar savu smirdīgo wire-transferu, kad ierados, joprojām kasījās ar kasieri par to, ka kautkur citur esot par 0.1% mazāka nodeva. "Мужик, не парь мозги кассирше и остальным, она тебе помочь не может, только заябываешь всех." Čalis apgriezās, paskatījās uz kuratu mobu, kas jau skatījās nevis uz savām kurpēm, bet uz viņa, un saprata, ka joki mazi - tuvāko pāris stundu laikā mobs būtu uzsprādzis, ja ne atbesījies latvānis, kas sāka smirdēt stūrītī un manāmi katalizēja visu pasākumu.

Vispār besī, ka pasts nodarbojas ar huiņu kautkādu, nevis ar to, ar ko vajadzētu pa profesionālo jomu
link2 koki mežā|iestādi koku

Follow the leader [Oct. 23rd, 2018|12:12 pm]
[Tags|]

Bija aptaujas, tika pieņemti lēmumi. Nu, par to laika tīšanu tuda-sjuda. Mana balss arī tika uzklausīta starp iezemiešu. Draudzīgi barā izlēmām, ka paliksim pie vasaras laika. Jo tak pohuj, vai bērnu ved uz dārziņu tumsā vai tumsā, bet vismaz vakarā iespēja noķert kādu saules staru.
Somainie ķenguri izdomāja, ka paliks pie ziemas laika. Iezemiešu ganāmpulka vadošie auni sāka raudāt, ka moš mēs arī tomēr paliksim pie ziemas laika tad? Jo, nu, viņi tak... a kā mēs bez viņiem veselu stundu? A jūs te par neatkarībām ekonōmiskām un sociālām. Kurratija sēž uz adatas tā, ka maz neliekas
linkiestādi koku

100 zolitūdes grādi [Oct. 16th, 2018|03:26 pm]
[Tags|]

Pēdīgā laikā diezgan pabieži nākas uzskriet virsū subjektam. Nu, referencēm un relācijām. Izdomāju, ka ļaušos arī, ja reiz Juniverss uzskata, ka man noteikti vajag to izlasīt. Esmu kādām 20 lpp izbūries cauri, nevaru saprast, cik tur to José Arcadio un viņa dēlu/vecvecāku īsti ir. Visi ar vienādiem vārdiem. Un pietrūkst sadalīšanas pa nodaļām. Vai kaut vai pa paragrāfiem. Tikai blāķis blāķim virsū. Kā Peļēvina Ūdenstornis
linkiestādi koku

[Oct. 15th, 2018|09:59 am]
[Tags|, ]

Visu vasaru jājos ar velo. Ik pa pāris simtiem riepa caura. Vienam pūslim jau 5 ielāpi. Visu laiku domāju, ka spieķi izrīvē, jo pāris vietās bija caur aizsarglentai izgrauzušies. Aizstiepu pie večiem, lai pārspieķo un apgriež galus. Izdarīja, nomainīja lentu, tāpat pūslis mīksts pēc nedēļas. Vakar atrāvu vaļā - jopcīts, aber caurumi tak ne spieķu pusē, bet riepas pusē! Izgriezu riepu ar iekšām uz āru, sāku pētīt tuvplānā un, bļaģ, atradās. ~1 mm gara stikla lauska, smuki iesēdusies gumijā. Tā, ka gandrīz pat pamanīt nevar. Jācer, ka ar to šis līmes ostīšanas fests beigsies uz kādu laiku.
link4 koki mežā|iestādi koku

[Oct. 11th, 2018|11:16 am]
[Tags|, ]

Vakar atrāvu 6+ gadus veco Contado. Jā, jau vintidžš. Garšoja dīvaini, bet varbūt es vnk esmu aizmirsis, kā jams garšo. Šodien galva un MDB, uz ielām bastotāji
linkiestādi koku

Аппарат не раб. [Oct. 11th, 2018|09:18 am]
[Tags|, , ]

Mašīnu sacelšanās ir sākusies. Sākumā darbā atteicās 2 tējkannas, tad lielais kafijas automāts. Šodien arī mājās kafijas aparāts atsakās ko darīt. Vēl vakar nokurināju kameras moduli (šķiet). Tāpat šķiet, ka jams jau iepriekš nebija ejošā stāvoklī, jo, nomainot pašu kameru waveshare modulī (ieliku čīnīzeri), viss zapahalo. Nu, vismaz kautkādi kloki sāka klejot tuda-sjuda.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

Žopings [Oct. 4th, 2018|11:19 am]
[Tags|, ]

Visgrūtākais manā darbā ir iepirkšanās. Precīzāk, komponenšu izvēle. Ielien digikejā, tur 8 miljōni komponenšu. Vajag kapacitāti. Tās tur ir gandrīz miljōns. Burtiski. Sāc filtrēt pēc parametriem, samazini kandidātus līdz 50. Labi, tas nosacīti vienkārši, atlasi pēc cenas, ja korpuss un ESR der, tad atfiltrē dīvainos kantorus un ņem lētāko.
Bišķiņ trakāk ir, kad gribas impulsnieku DC/DC konvertoru salasīt. To kontrolierīšu tur arī tūkstošiem. Pēc filtrācijas un atlases paliek atkal 50. OK, ņemsim SOIC-8, tos ērti lodēt un testēt. Lopi, viņi par pinautu nevar novienoties viena kantora robežās, kur nu vēl starp ražotājiem. 8 kājas tikai. Nu tak vienojieties, ka pirmā būs in, astotā būs out, kautkur pavidu apkare. Citādi skaties, ko gribi, katram savs. A ja iedizainēšu vienu produktā, kam ražošana plānota vismaz 5 gadus, kas zin, vai nākamgad vēl būs pieejami, jebšu man būs plate jāpārzīmē, lai AD vietā TI komponenti iepakotu... SAD!
link2 koki mežā|iestādi koku

[Sep. 29th, 2018|01:38 pm]
[Tags|, ]

Par nedarbiem runājot. Vajag kameru ar autofokusu, nopirkās ībejā šitāds lūznis. Dalbajobs, bļa. Varēju tak papētīt, ka omnivision datašīti ir zem NDA un internetos ir pieejamas n versijas un hz, kuru versiju tieši čainietis ir pielīmējis. Par pašu moduli dokumentācijas 0. Mēģināju piejūgt, tikai trokšņo. Reversot laika nav, pasūtīju no waveshare alternatīvu, kurai ir kautkāda dokumentācija un pat soursi. No čainas laikam nāksies izraut pašu moduli, kad soursos un šēmās būs iebraukts.

Aber savādāk interesanti - 300 eur komponentēs (bez mehānikas), 4 slāņi, 2oz kapars, 4 dažādas barošanas ar savām zemēm, summāri ~1A uz 12V. Un tas viss, lai darbinātu vienu LED lampiņu. Pati spuldzīte rij max 100mA, viss pārējais ir apkure, kontrole un verifikācija. Viss pasākums apkarināts ar spiediena, mitruma, temperatūras, sprieguma, strāvas un gaismas sensoriem.

Nupat ienāca prātā, ka tās kameras tak VCM fokusēšanai izmanto. Jāpierunā dramņbeisu dziedāt kādā brīdī būs...
linkiestādi koku

Manipulatori un taustekļi [Sep. 29th, 2018|01:34 pm]
[Tags|, ]

Ir viens čoms, viļikijs kombinātors. Vasaras beigās piezvanīja, prasa, vai nevaru vienu frici uz pāris dienām izmitināt. Kā nu ne, var var. Protams, ka vakar pielikām seju ar frici, protams, ka unsolicited dating advaisi. Protams, ka šodien poha. Vakar uz darbu nebiju, šodien jāatstrādā. Un, protams, trakais kaļeka nolaiferis arī ir darbā. Es viņu esmu pat svētdienās redzējis, pat pa naktīm. Nekas jamam nav svēts.

Šodien ierodas sievasmāte, kas nozīmē to, ka sieva jāved ārā. Bet man gribas alu jau tagad.
linkiestādi koku

Ahujeķ piedāvajums [Sep. 27th, 2018|04:17 pm]
[Tags|]

Atsūtīja uzaicinājumu aizmaukt uz fūdporn eventu. Meņū:
Starter: Raw bull testicles in marinade, served with ciabatta, and fried testicles with onions (prepared like hunters do it)
Main course: Grilled quail with a side dish
Dessert: Oven-baked ice cream
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Sep. 26th, 2018|09:27 am]
[Tags|, ]

Pisties bez bučošanās ir dīvaini
link5 koki mežā|iestādi koku

[Sep. 25th, 2018|12:23 pm]
[Tags|, ]

Mums te rukātavā periodiski eksursijas un vorkšopi notiek skolniekiem. Gan pamat-, gan vidusskolniekiem. Vorkšopus vada viena čiksīte, kas pēc visiem parametriem izskatās pēc 13gadnieces. Rēcīgi skatīties, kā jamā mēģina savaldīt vidusskolniekus. Daža laba vidusskolniece izskatās krietni tuvak pusmūžam, nekā tā vadītāja. No malas skats tāds, itkā skuķis mēģināta savu māti mācīt par kosmosu
link3 koki mežā|iestādi koku

[Sep. 21st, 2018|08:43 am]
[Tags|]

hz kādēļ fēčģļuks sāka rādīt man reklāmu par Psycherence konferenci Tallinā. Labi, joka pēc paskatīsimies. Viena diena, 200 naudiņas par biļeti ar veģetārajām pusdienām, 250 ar zivi. Laba zivs, droši vien. Bet nu ok, kas runā, par ko runā?
1. Čalis, kas Amazones mežos DMT ir ņukājis iekšā ar vietējiem šamaņiem, stāstīs par spirituālismu un environmetalismu. Mmmkay
2. Etnofarmakologs Danny MacKenna par iespējām tripot no dažādiem vairāk vai mazāk zināmiem augiem. Terenca brālis un līdzgaitnieks. Atšķirībā no Terenca, šis izskatās biš... mazāk ekspresīvs.
3. "Memju" (memes) pētnieces lekcija par saviem tripiem un meditāciju
4. Čalis, kura aprakstā ir "Now scientists are starting to view plants as sentient beings capable of learning, remembering, communicating and acting, and consequently to place them in the catgory of “persons” rather than of “objects”". Šķiet, ka pietiek.

Ā, vēl var laivstrīmu skatīties par 15/20 naudiņām.

Tātad, par 200+ naudiņām var 6h paklausīties tripsterus. Sampli biļetes aprakstā nav minēti, pieļauju, ka nebūs.
linkiestādi koku

Microshaft strikes again! [Sep. 14th, 2018|09:49 am]
[Tags|, , ]

Mājās mums ir koplietošanas bezvadnieks, kas sēž uz DSL līnijas. Uz bezvadnieka parasti karājas vismaz 5 telefōni, pāris datori un šmārtTēVē. Un visi, protams, skatās džūķūbu, velk un aploudo caurām dienām. Attiecīgi, kad gribas ko onlainā pakaplēt, nākas vietējo hotspotu uz 4g pacelt, citādi pingi, paketes zūd, utt. Kas nebūtu problēma pati par sevi.
Vakar izdomāju ar phižiku pakaplēt BF4. Ieslēdzu hotspotu, ielienu rotaļā - pings kontstants 260+ms. Čozanah? Sāku pētīt, pa 10 minūtem 2 gigi jau aizgājuši. Vāt? Izrādās, vindoze apdeitojas. Par spīti tam, ka norādīts ka "metered network". Visas failu sinhronizācijas atslēdzas, bet apdeiti (tai skaitā ofisa) nāk uz urrā. Apturēju visus failu apmaiņas un apdeitu procesus, sāku gūglēt WTF. Izrādās, ka normāli lielos apdeitus uz metrotā slēguma nevelk, bet "sekjuritī" apdeitus vajag noteikti. Pat, ja viņi ir iekļauti lielajā apdeitā. Viens čalis sūdzējās, ka viņam vindoze normālu rēķinu esot uzģenerējusi velkot apdeitus caur satelītu. Varu iedomāties, cik čalim būtu jāsableķo par Irridium iezvanpieeju, kad vindoze izdomā ko tādu darīt okeāna vidū...
Piezīme sev - braucot uz antarktiku jāņem līdz linusīgs lapsis.
linkiestādi koku

[Sep. 13th, 2018|04:08 pm]
[Tags|, ]

Hurrdurr BF īstereggi, ko nezināju
linkiestādi koku

[Sep. 13th, 2018|09:45 am]
[Tags|, , ]

Čika, kas manā vietā tagad pārvalda testēšanas laboratoriju sak: "man telefōnam apdrošināšana beidzas pēc nedēļas. Kā tu viņu iznīcinātu?" Testēšanas laboratorija. Paredzēta iekārtu testēšanai dažādos apstākļos. Tātad, sāku uzskaitīt piedāvājumus:
1. nolidināt no antēnas torņa uz asvalta. Triviāli, garlaicīgi
2. Iemest mikroviļņu krāsnī. Triviāli. Garlaicīgi.
3. Iestūķēt šoka testa iekārtā. Triviāli. Garlaicīgi.
4. Uzlikt uz vibrostenda, atrast rezonanci, rezonēt ilgtermiņā ar 30+ G. Vēlams filmēt ar HS kameru un ielikt džūķūbā. Jau sarežģītāk, bet smuki.
5. Iebāzt vakuumā un uzkarsēt līdz 250 ´C. Laikietilpīgi, bet veiksmi ekspertīzei atkost, kas notika. Vakuumā visi gaisa burbulīši, kas ir ekrānā un lodējumos smuki sprāgst. Atkarībā no asembija kvalitātes var smuku šrapneli dabūt.
6. 200kV barošanas ieejā? Triviāli, bet efektīvi.
7. Elektrōnu mikroskōps?


Krč, apdrošināt iekārtas cilvēkiem, kas strādā elektrōnikas laboratorijās ir vējā izmesta nauda.
linkiestādi koku

[Sep. 12th, 2018|02:58 pm]
[Tags|, ]

Stāvu, ziļīju, apgremoju gremojamo. Pēkšņi no krūmiem izlien viens zintnieks ar divām čikām. Man acis lielas. Smaidīdams prasu: "Ko tad jūs tur pa krūmiem, khehehe?". Aber šie tā nevainīgi - mērījām koka mizas spektru. Aha, spektru gan...
linkiestādi koku

[Sep. 10th, 2018|08:38 am]
[Tags|, ]

Pamodos, kasu padusi - kautkas dīvains. Sāku pētīt - ērce. Diezgan paliela, gandrīz pus centimetru diametrā. Nu neko, izvelku, jūtas kautkāda aizdomīga. Nekustās, cieta. Izrādās - izkaltusi. Mežā biju nedēļu atpakaļ, kopš tā laika oldspaiss žāvē visu paduses kontentu. Nez, viņa apvēmās no tās eļļas/smakas vai tomēr samīlējās?
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Sep. 7th, 2018|09:55 am]
[Tags|, ]

Šodien gandrīz sabraudzu lambordžīnī. Izminos no dārza, trotuārs manā pusē pilns ar skolniekiem, ceļš vienvirziena, domāju - pārmaukšu pa diagonāli pāri. Nevienu autiņu neredz, tikai saparkotie. Izrullēju uz ceļa (pretī kustības virzienam), skatos - orandža pankūka ducina virsū. Labi, ka lēnām un ieraudzīja, citādi tiešām būtu pārbraucis pāri. Paceltu priekšējo ratu un ripotu tālāk, tas autiņš tak kā rampa uz riteņiem. Galvenais stiklu nesaplēst, negribētos tādam vējstiklu mainīt no savas kabatas :) Pēcāk uz štrāses turbulence gandrīz benzovozā iesūca. Lops man tik tuvu garām pabrauca, ka krekls gar spārnu norīvējās. Pidari.
linkiestādi koku

Microshaft [Sep. 6th, 2018|09:20 am]
[Tags|, ]

Piedur, ka vindozes login skrīns rāda laiku brīvās pasaules režīmā(12h), tad attopas, kautrīgi nomirgo un pārslēdzas uz 24h laiku. Interesanta pieeja kloderiem. Vai tiešām vieglāk ir konvertēt 2x (jo, afaik, liela daļa RTC glabā 24h formātā vai vispār kā taimstampus)
linkiestādi koku

FK Centrāltirgus [Sep. 3rd, 2018|09:58 am]
[Tags|]

lolvat?
linkiestādi koku

[Aug. 30th, 2018|11:20 am]
[Tags|, ]

Visu rītu divi resni čaļi aiz loga raka aliņu. Izskatās, ka beidzot aizrakās līdz aliņam.
linkiestādi koku

Liekvedis [Aug. 28th, 2018|02:15 pm]
[Tags|]

Kas par profesiju ir lietvedis? Ko tāds dara? Bīda štelli? Vadā mantas?
link5 koki mežā|iestādi koku

[Aug. 23rd, 2018|09:24 am]
[Tags|]

Man patīk Battlefield sērija. Visvairāk kā kājniekam. Jau trešajā (ceturtajā? tie abi tik tuvu un tik līdzīgi, ka jūk) labi garšoja infantīļu kartes. Tādēļ izdomāju pamēģināt BF1 Incursions, kas smagi tendēts uz skvadpleju un objektīviem. 14h vilkšanas, vakar beidzot davilkās. Izskraidīju training graundu, paskatījos par kitiem un modēm, izdomāju, ka jāielec MP. 10 minūtes vēlāk mačmeikeris joprojam meklē. Tad pamanīju small print skrīna apakšā - "current number of players across all queues: 2". Bļaģ. Vajadzēja iepriekš pagūglēt, lai atrastu faktu, ka jau martā EA atrubīja visus BF1I publiskos serverus.
Vēl vakar redzēju phz lēkājam pa BF4 serveriem, vienu brīdi galvā iešāvās ķecerīga doma pievienoties, bet gribējās WW1 lidaparātus pašķaidīt.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Aug. 22nd, 2018|09:38 am]
[Tags|, ]

Bez vakara micītes galīgi neguļas. Nekas, jāpieradinās, jāatradinās, citādi kas par daudz, tas par skābi.
linkiestādi koku

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]