Sickbay of my imagination [entries|archive|friends|userinfo]
Entitious

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Nov. 19th, 2018|09:23 am]
[Tags|, , ]

Kundzīte nogalē lasīja žurnalus intervebza arhīvā. Smuki novelc PDF, lasi, nepisies. Sāku domāt, vai mums ar maz ir kas tāds, kur varētu palasīt Mazputniņu onlainā. Izrādās, ir un var. periodika.lv, kuriē LNB. Jauki. Tikai gandrīz viss, kam mēģinu piekļūt, ir pieejams tikai lasīšanai uzvietas. Pamēģināsim izvilkt status.

Tātad, kalendārīts pirmajā lapā piedāvā rakstus no až 1748. gada. Foršiņi, foršiņi. Cik ir kopā pieejami - statistikas nav. Labi, mēs paši savus status taisīsim. Izvērstajā meklēšanā ievadam laika posmu 01.01.1500 - 19.11.2018. Tobiš visu, lūdzu!

Atrasti: 11347063 rezultāti. Tas ir nedaudz virs 11 miljōniem. OHO
Publiski pieejams: 871068 jeb 7.6%

Ok, pieņemsim, ka viena liela daļa no pēdējos 30-50 gados sarakstītā ir aizsargāta ar autortiesībām. https://likumi.lv/doc.php?id=5138 saka, ka autortiesības saglabājamas līdz pat 70 gadiem pēc autora nāves. Ok, meklējam tad līdz 1948. gadam sarakstīto:
Atrasti: 6570445 rezultāti jeb 6.5 miljōni
Publiski pieejams: 27339 jeb mazāk kā 0.5%

Aptuveni trešā daļa ir vācu valodā.

Pat, ja izslēdzam visus bārņdarbus (legālā pelēkā zōna), 6478836, mums atliek 91 609 darbi, no kuriem joprojām ir pieejami knapi 30%.

Tātad, jautājums studijā: HUĻI MĒS NEVARAM LASĪT VISU TO ČERNI INTERNETĀ?
link4 koki mežā|iestādi koku

Lemme manage! [Nov. 16th, 2018|11:35 am]
[Tags|]

Kopš esmu piereģistrējis uzņēmumu, nāk visādi interesanti spami. Ķipa, nāc mācīties grāmatvedību, grāmatvedības kursi par pēdējām izmaiņām saistītajos likumos, davaj mēs tev personālu atradīsim, utt. Tā kā reģistrācijas dati ir brīvi pieejami, tur ir arī brīvi pieejams mans tel.nr. Zvanās visādi ķēmi no ārzemēm un piedāvā menedžēt manu velsu. Kas interesanti, runāja ātri un pareizā britu akcentā. Kevins teicās, es viņu identificēšu kā "Čalis":
Čalis: "hello, (insert name here), I'm from suchandsuch wealth management company in Bangkok. May I have a moment of your time?"
Es: (neko nepaspēj pateikt)
Č: "a couple of weeks ago you briefly talked with our surveying subcontractor blablablabla"
E: "May I interrupt you for a moment?"
č: "blablabla, yes, sure"
E: "You said wealth management company?"
Č: "yes, we provide assistance with wealth management through investments blablabla"
E: "Please stop. I'm from eastern Europe, I have no wealth to manage"
Č: "Well, 'wealth' means different things for different people"
E: "I repeat, I'm from EE. I barely manage my daily expenses, you sure you want to manage my 10$?"
Č: "But I have an interesting offer for you, are you willing to be open-minded and at least listen?"
E: "I'm pretty sure, that this is waste of both of our time, but sure, please do go on"
Č(laikam daleca, ko iepriekš pateicu) (klusām fõnā): "fuck!"
(zvans pārtrūkst)
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Nov. 15th, 2018|10:41 am]
[Tags|, ]

Alibaba atsūtīja izpārdošanas piedāvājumus (MOQ ir minimālais pasūtījuma apjoms. Mazāk nekā):
- vijoles (MOQ: 10)
- neredzamus sirsniņveida krūšturu ielikņus (MOQ:30)
- ausu sildītājus (MOQ: 300)
- 70L automazgātuves putu kompresōrus (MOQ: 20)
- Mērtruciņus(saliekamus) (MOQ: 500)
- bambusa magnētiski dēļī (WTF?) (MOQ: 50)
linkiestādi koku

LV100 [Nov. 15th, 2018|08:22 am]
[Tags|, ]

Vietējie sabiedriskie mēdiji (valstij piederošie 3 TV kanāli un 4 radio stacijas), kā izrādās, ir pasludinājušas šo par Dievzemītes nedēļu. Raidījumi un filmas par un ap Dievzemīti - "Paradīze '89", "Milda", "Četri balti krekli", tā nosacīti jaunā basketbōlistu filma, raidījumi no sērijas zini vai mini, par dabu, par Baltijas ceļu. Vārdu sakot - smagi. Kundzīte priecājas par iespēju pabaudīt latvāņu kultūru, jo man pašam tā garšo reti un nelielos daudzumos
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Nov. 7th, 2018|02:28 pm]
[Tags|, ]

Šodien sakas BFV prilouds. 2 nedēļas tā vien būs, lai novilktu tos 50GB un beidzot sasniegtu 100lvl iekš iepriekšējā. Nemaz nerunāsim par pēdējo. Bet tas priekš nolaiferiem
linkiestādi koku

[Nov. 6th, 2018|09:32 am]
[Tags|, ]

Piehdien braucu rāpuļot, pusceļā izdomāju, ka laikapstākļi ir pietiekami forši, lai tā vietā izmīcītu līkumu ap pus pilsētu uz dzelzs rumaka. Pa tumsu. Izrādās, pārupē tik daudz kas ir saremontēts, sacelts un salabots, ka bija tiešām interesanti braukāt pa jaunajiem celiņiem un vērties riņķī uz visādiem interesantumiem ar gaismām un arhitektūru.
Pusceļā ieripoju klizmā, lai nopirktu pienu. Aber tur tantes jau krāmē xmasu porterus un piparkūkas. 1.(!) novembrī! Protams, ka paķērās abi.
Vēl izrādījās, ka bija kautkādas miroņu dienas - visās kapsētās sveces saliktas. Sanāca braukt garām trim palielām kapsētām (tehniski, septiņām), skats labs. Neko neredz, tikai jūra ar vizuļojošam gaismiņām. Minoties garām, daļa no tām pazūd aiz kokiem, daļa atkal parādās un efekts ir diezgan foršs. Piefiksēju, ka daudzi cilveki nodarbojās ar kapu tūrismu, tobiš visi parkingi bija pārbāzti ar autiņiem. Un ne tikai penši, bet arī jaunas ģimenes ar maziem bērniem. Laikam tomēr nāksies paņemt to Rehepapp kā nākamo lasāmvielu, lai iepazītos ar vietējās faunas kultūru biš tuvāk
linkiestādi koku

Rīl lajf ačīvment [Nov. 5th, 2018|02:40 pm]
[Tags|, ]

Aizlaidu notecināt žulti, izrādās, jau 25. reize. Dabūju piespraudīti sirds piliena formā ar zelta 25 virsū. Sudraba kāzas.
Vispār Kurratijā forši nodot - baro ar tēju/kafiju un cepumiņiem, dod suliņas, pēcāk vari izvēlēties katru reizi kādu trofejiņu - krūzītes, krekliņus, medus podu, tējas, šokolādes, etc. Diemžēl, naudu šmigai nedod, kā Dievzemītē. Toties apber ar piespraudītēm un atstarotājiem.
linkiestādi koku

Jobanie krievi [Oct. 28th, 2018|10:19 pm]
[Tags|]

Bija jau aizdoma, ka doties uz pastu sestdienā ir neprāts. Un, protams. Iestājies rindā ar kārtas numuru 254, tablõ rādīja 247. 2 tantes strādā, pēc pieredzes max 5 minūtes uz paciņu, max 15 minūtes gaidīšanas laiks.
Pus stundu vēlāk jobanijs kries, kas bija aizsitis kasi ar savu smirdīgo wire-transferu, kad ierados, joprojām kasījās ar kasieri par to, ka kautkur citur esot par 0.1% mazāka nodeva. "Мужик, не парь мозги кассирше и остальным, она тебе помочь не может, только заябываешь всех." Čalis apgriezās, paskatījās uz kuratu mobu, kas jau skatījās nevis uz savām kurpēm, bet uz viņa, un saprata, ka joki mazi - tuvāko pāris stundu laikā mobs būtu uzsprādzis, ja ne atbesījies latvānis, kas sāka smirdēt stūrītī un manāmi katalizēja visu pasākumu.

Vispār besī, ka pasts nodarbojas ar huiņu kautkādu, nevis ar to, ar ko vajadzētu pa profesionālo jomu
link2 koki mežā|iestādi koku

Follow the leader [Oct. 23rd, 2018|12:12 pm]
[Tags|]

Bija aptaujas, tika pieņemti lēmumi. Nu, par to laika tīšanu tuda-sjuda. Mana balss arī tika uzklausīta starp iezemiešu. Draudzīgi barā izlēmām, ka paliksim pie vasaras laika. Jo tak pohuj, vai bērnu ved uz dārziņu tumsā vai tumsā, bet vismaz vakarā iespēja noķert kādu saules staru.
Somainie ķenguri izdomāja, ka paliks pie ziemas laika. Iezemiešu ganāmpulka vadošie auni sāka raudāt, ka moš mēs arī tomēr paliksim pie ziemas laika tad? Jo, nu, viņi tak... a kā mēs bez viņiem veselu stundu? A jūs te par neatkarībām ekonōmiskām un sociālām. Kurratija sēž uz adatas tā, ka maz neliekas
linkiestādi koku

100 zolitūdes grādi [Oct. 16th, 2018|03:26 pm]
[Tags|]

Pēdīgā laikā diezgan pabieži nākas uzskriet virsū subjektam. Nu, referencēm un relācijām. Izdomāju, ka ļaušos arī, ja reiz Juniverss uzskata, ka man noteikti vajag to izlasīt. Esmu kādām 20 lpp izbūries cauri, nevaru saprast, cik tur to José Arcadio un viņa dēlu/vecvecāku īsti ir. Visi ar vienādiem vārdiem. Un pietrūkst sadalīšanas pa nodaļām. Vai kaut vai pa paragrāfiem. Tikai blāķis blāķim virsū. Kā Peļēvina Ūdenstornis
linkiestādi koku

[Oct. 15th, 2018|09:59 am]
[Tags|, ]

Visu vasaru jājos ar velo. Ik pa pāris simtiem riepa caura. Vienam pūslim jau 5 ielāpi. Visu laiku domāju, ka spieķi izrīvē, jo pāris vietās bija caur aizsarglentai izgrauzušies. Aizstiepu pie večiem, lai pārspieķo un apgriež galus. Izdarīja, nomainīja lentu, tāpat pūslis mīksts pēc nedēļas. Vakar atrāvu vaļā - jopcīts, aber caurumi tak ne spieķu pusē, bet riepas pusē! Izgriezu riepu ar iekšām uz āru, sāku pētīt tuvplānā un, bļaģ, atradās. ~1 mm gara stikla lauska, smuki iesēdusies gumijā. Tā, ka gandrīz pat pamanīt nevar. Jācer, ka ar to šis līmes ostīšanas fests beigsies uz kādu laiku.
link4 koki mežā|iestādi koku

[Oct. 11th, 2018|11:16 am]
[Tags|, ]

Vakar atrāvu 6+ gadus veco Contado. Jā, jau vintidžš. Garšoja dīvaini, bet varbūt es vnk esmu aizmirsis, kā jams garšo. Šodien galva un MDB, uz ielām bastotāji
linkiestādi koku

Аппарат не раб. [Oct. 11th, 2018|09:18 am]
[Tags|, , ]

Mašīnu sacelšanās ir sākusies. Sākumā darbā atteicās 2 tējkannas, tad lielais kafijas automāts. Šodien arī mājās kafijas aparāts atsakās ko darīt. Vēl vakar nokurināju kameras moduli (šķiet). Tāpat šķiet, ka jams jau iepriekš nebija ejošā stāvoklī, jo, nomainot pašu kameru waveshare modulī (ieliku čīnīzeri), viss zapahalo. Nu, vismaz kautkādi kloki sāka klejot tuda-sjuda.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

Žopings [Oct. 4th, 2018|11:19 am]
[Tags|, ]

Visgrūtākais manā darbā ir iepirkšanās. Precīzāk, komponenšu izvēle. Ielien digikejā, tur 8 miljōni komponenšu. Vajag kapacitāti. Tās tur ir gandrīz miljōns. Burtiski. Sāc filtrēt pēc parametriem, samazini kandidātus līdz 50. Labi, tas nosacīti vienkārši, atlasi pēc cenas, ja korpuss un ESR der, tad atfiltrē dīvainos kantorus un ņem lētāko.
Bišķiņ trakāk ir, kad gribas impulsnieku DC/DC konvertoru salasīt. To kontrolierīšu tur arī tūkstošiem. Pēc filtrācijas un atlases paliek atkal 50. OK, ņemsim SOIC-8, tos ērti lodēt un testēt. Lopi, viņi par pinautu nevar novienoties viena kantora robežās, kur nu vēl starp ražotājiem. 8 kājas tikai. Nu tak vienojieties, ka pirmā būs in, astotā būs out, kautkur pavidu apkare. Citādi skaties, ko gribi, katram savs. A ja iedizainēšu vienu produktā, kam ražošana plānota vismaz 5 gadus, kas zin, vai nākamgad vēl būs pieejami, jebšu man būs plate jāpārzīmē, lai AD vietā TI komponenti iepakotu... SAD!
link2 koki mežā|iestādi koku

[Sep. 29th, 2018|01:38 pm]
[Tags|, ]

Par nedarbiem runājot. Vajag kameru ar autofokusu, nopirkās ībejā šitāds lūznis. Dalbajobs, bļa. Varēju tak papētīt, ka omnivision datašīti ir zem NDA un internetos ir pieejamas n versijas un hz, kuru versiju tieši čainietis ir pielīmējis. Par pašu moduli dokumentācijas 0. Mēģināju piejūgt, tikai trokšņo. Reversot laika nav, pasūtīju no waveshare alternatīvu, kurai ir kautkāda dokumentācija un pat soursi. No čainas laikam nāksies izraut pašu moduli, kad soursos un šēmās būs iebraukts.

Aber savādāk interesanti - 300 eur komponentēs (bez mehānikas), 4 slāņi, 2oz kapars, 4 dažādas barošanas ar savām zemēm, summāri ~1A uz 12V. Un tas viss, lai darbinātu vienu LED lampiņu. Pati spuldzīte rij max 100mA, viss pārējais ir apkure, kontrole un verifikācija. Viss pasākums apkarināts ar spiediena, mitruma, temperatūras, sprieguma, strāvas un gaismas sensoriem.

Nupat ienāca prātā, ka tās kameras tak VCM fokusēšanai izmanto. Jāpierunā dramņbeisu dziedāt kādā brīdī būs...
linkiestādi koku

Manipulatori un taustekļi [Sep. 29th, 2018|01:34 pm]
[Tags|, ]

Ir viens čoms, viļikijs kombinātors. Vasaras beigās piezvanīja, prasa, vai nevaru vienu frici uz pāris dienām izmitināt. Kā nu ne, var var. Protams, ka vakar pielikām seju ar frici, protams, ka unsolicited dating advaisi. Protams, ka šodien poha. Vakar uz darbu nebiju, šodien jāatstrādā. Un, protams, trakais kaļeka nolaiferis arī ir darbā. Es viņu esmu pat svētdienās redzējis, pat pa naktīm. Nekas jamam nav svēts.

Šodien ierodas sievasmāte, kas nozīmē to, ka sieva jāved ārā. Bet man gribas alu jau tagad.
linkiestādi koku

Ahujeķ piedāvajums [Sep. 27th, 2018|04:17 pm]
[Tags|]

Atsūtīja uzaicinājumu aizmaukt uz fūdporn eventu. Meņū:
Starter: Raw bull testicles in marinade, served with ciabatta, and fried testicles with onions (prepared like hunters do it)
Main course: Grilled quail with a side dish
Dessert: Oven-baked ice cream
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Sep. 26th, 2018|09:27 am]
[Tags|, ]

Pisties bez bučošanās ir dīvaini
link5 koki mežā|iestādi koku

[Sep. 25th, 2018|12:23 pm]
[Tags|, ]

Mums te rukātavā periodiski eksursijas un vorkšopi notiek skolniekiem. Gan pamat-, gan vidusskolniekiem. Vorkšopus vada viena čiksīte, kas pēc visiem parametriem izskatās pēc 13gadnieces. Rēcīgi skatīties, kā jamā mēģina savaldīt vidusskolniekus. Daža laba vidusskolniece izskatās krietni tuvak pusmūžam, nekā tā vadītāja. No malas skats tāds, itkā skuķis mēģināta savu māti mācīt par kosmosu
link3 koki mežā|iestādi koku

[Sep. 21st, 2018|08:43 am]
[Tags|]

hz kādēļ fēčģļuks sāka rādīt man reklāmu par Psycherence konferenci Tallinā. Labi, joka pēc paskatīsimies. Viena diena, 200 naudiņas par biļeti ar veģetārajām pusdienām, 250 ar zivi. Laba zivs, droši vien. Bet nu ok, kas runā, par ko runā?
1. Čalis, kas Amazones mežos DMT ir ņukājis iekšā ar vietējiem šamaņiem, stāstīs par spirituālismu un environmetalismu. Mmmkay
2. Etnofarmakologs Danny MacKenna par iespējām tripot no dažādiem vairāk vai mazāk zināmiem augiem. Terenca brālis un līdzgaitnieks. Atšķirībā no Terenca, šis izskatās biš... mazāk ekspresīvs.
3. "Memju" (memes) pētnieces lekcija par saviem tripiem un meditāciju
4. Čalis, kura aprakstā ir "Now scientists are starting to view plants as sentient beings capable of learning, remembering, communicating and acting, and consequently to place them in the catgory of “persons” rather than of “objects”". Šķiet, ka pietiek.

Ā, vēl var laivstrīmu skatīties par 15/20 naudiņām.

Tātad, par 200+ naudiņām var 6h paklausīties tripsterus. Sampli biļetes aprakstā nav minēti, pieļauju, ka nebūs.
linkiestādi koku

Microshaft strikes again! [Sep. 14th, 2018|09:49 am]
[Tags|, , ]

Mājās mums ir koplietošanas bezvadnieks, kas sēž uz DSL līnijas. Uz bezvadnieka parasti karājas vismaz 5 telefōni, pāris datori un šmārtTēVē. Un visi, protams, skatās džūķūbu, velk un aploudo caurām dienām. Attiecīgi, kad gribas ko onlainā pakaplēt, nākas vietējo hotspotu uz 4g pacelt, citādi pingi, paketes zūd, utt. Kas nebūtu problēma pati par sevi.
Vakar izdomāju ar phižiku pakaplēt BF4. Ieslēdzu hotspotu, ielienu rotaļā - pings kontstants 260+ms. Čozanah? Sāku pētīt, pa 10 minūtem 2 gigi jau aizgājuši. Vāt? Izrādās, vindoze apdeitojas. Par spīti tam, ka norādīts ka "metered network". Visas failu sinhronizācijas atslēdzas, bet apdeiti (tai skaitā ofisa) nāk uz urrā. Apturēju visus failu apmaiņas un apdeitu procesus, sāku gūglēt WTF. Izrādās, ka normāli lielos apdeitus uz metrotā slēguma nevelk, bet "sekjuritī" apdeitus vajag noteikti. Pat, ja viņi ir iekļauti lielajā apdeitā. Viens čalis sūdzējās, ka viņam vindoze normālu rēķinu esot uzģenerējusi velkot apdeitus caur satelītu. Varu iedomāties, cik čalim būtu jāsableķo par Irridium iezvanpieeju, kad vindoze izdomā ko tādu darīt okeāna vidū...
Piezīme sev - braucot uz antarktiku jāņem līdz linusīgs lapsis.
linkiestādi koku

[Sep. 13th, 2018|04:08 pm]
[Tags|, ]

Hurrdurr BF īstereggi, ko nezināju
linkiestādi koku

[Sep. 13th, 2018|09:45 am]
[Tags|, , ]

Čika, kas manā vietā tagad pārvalda testēšanas laboratoriju sak: "man telefōnam apdrošināšana beidzas pēc nedēļas. Kā tu viņu iznīcinātu?" Testēšanas laboratorija. Paredzēta iekārtu testēšanai dažādos apstākļos. Tātad, sāku uzskaitīt piedāvājumus:
1. nolidināt no antēnas torņa uz asvalta. Triviāli, garlaicīgi
2. Iemest mikroviļņu krāsnī. Triviāli. Garlaicīgi.
3. Iestūķēt šoka testa iekārtā. Triviāli. Garlaicīgi.
4. Uzlikt uz vibrostenda, atrast rezonanci, rezonēt ilgtermiņā ar 30+ G. Vēlams filmēt ar HS kameru un ielikt džūķūbā. Jau sarežģītāk, bet smuki.
5. Iebāzt vakuumā un uzkarsēt līdz 250 ´C. Laikietilpīgi, bet veiksmi ekspertīzei atkost, kas notika. Vakuumā visi gaisa burbulīši, kas ir ekrānā un lodējumos smuki sprāgst. Atkarībā no asembija kvalitātes var smuku šrapneli dabūt.
6. 200kV barošanas ieejā? Triviāli, bet efektīvi.
7. Elektrōnu mikroskōps?


Krč, apdrošināt iekārtas cilvēkiem, kas strādā elektrōnikas laboratorijās ir vējā izmesta nauda.
linkiestādi koku

[Sep. 12th, 2018|02:58 pm]
[Tags|, ]

Stāvu, ziļīju, apgremoju gremojamo. Pēkšņi no krūmiem izlien viens zintnieks ar divām čikām. Man acis lielas. Smaidīdams prasu: "Ko tad jūs tur pa krūmiem, khehehe?". Aber šie tā nevainīgi - mērījām koka mizas spektru. Aha, spektru gan...
linkiestādi koku

[Sep. 10th, 2018|08:38 am]
[Tags|, ]

Pamodos, kasu padusi - kautkas dīvains. Sāku pētīt - ērce. Diezgan paliela, gandrīz pus centimetru diametrā. Nu neko, izvelku, jūtas kautkāda aizdomīga. Nekustās, cieta. Izrādās - izkaltusi. Mežā biju nedēļu atpakaļ, kopš tā laika oldspaiss žāvē visu paduses kontentu. Nez, viņa apvēmās no tās eļļas/smakas vai tomēr samīlējās?
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Sep. 7th, 2018|09:55 am]
[Tags|, ]

Šodien gandrīz sabraudzu lambordžīnī. Izminos no dārza, trotuārs manā pusē pilns ar skolniekiem, ceļš vienvirziena, domāju - pārmaukšu pa diagonāli pāri. Nevienu autiņu neredz, tikai saparkotie. Izrullēju uz ceļa (pretī kustības virzienam), skatos - orandža pankūka ducina virsū. Labi, ka lēnām un ieraudzīja, citādi tiešām būtu pārbraucis pāri. Paceltu priekšējo ratu un ripotu tālāk, tas autiņš tak kā rampa uz riteņiem. Galvenais stiklu nesaplēst, negribētos tādam vējstiklu mainīt no savas kabatas :) Pēcāk uz štrāses turbulence gandrīz benzovozā iesūca. Lops man tik tuvu garām pabrauca, ka krekls gar spārnu norīvējās. Pidari.
linkiestādi koku

Microshaft [Sep. 6th, 2018|09:20 am]
[Tags|, ]

Piedur, ka vindozes login skrīns rāda laiku brīvās pasaules režīmā(12h), tad attopas, kautrīgi nomirgo un pārslēdzas uz 24h laiku. Interesanta pieeja kloderiem. Vai tiešām vieglāk ir konvertēt 2x (jo, afaik, liela daļa RTC glabā 24h formātā vai vispār kā taimstampus)
linkiestādi koku

FK Centrāltirgus [Sep. 3rd, 2018|09:58 am]
[Tags|]

lolvat?
linkiestādi koku

[Aug. 30th, 2018|11:20 am]
[Tags|, ]

Visu rītu divi resni čaļi aiz loga raka aliņu. Izskatās, ka beidzot aizrakās līdz aliņam.
linkiestādi koku

Liekvedis [Aug. 28th, 2018|02:15 pm]
[Tags|]

Kas par profesiju ir lietvedis? Ko tāds dara? Bīda štelli? Vadā mantas?
link5 koki mežā|iestādi koku

[Aug. 23rd, 2018|09:24 am]
[Tags|]

Man patīk Battlefield sērija. Visvairāk kā kājniekam. Jau trešajā (ceturtajā? tie abi tik tuvu un tik līdzīgi, ka jūk) labi garšoja infantīļu kartes. Tādēļ izdomāju pamēģināt BF1 Incursions, kas smagi tendēts uz skvadpleju un objektīviem. 14h vilkšanas, vakar beidzot davilkās. Izskraidīju training graundu, paskatījos par kitiem un modēm, izdomāju, ka jāielec MP. 10 minūtes vēlāk mačmeikeris joprojam meklē. Tad pamanīju small print skrīna apakšā - "current number of players across all queues: 2". Bļaģ. Vajadzēja iepriekš pagūglēt, lai atrastu faktu, ka jau martā EA atrubīja visus BF1I publiskos serverus.
Vēl vakar redzēju phz lēkājam pa BF4 serveriem, vienu brīdi galvā iešāvās ķecerīga doma pievienoties, bet gribējās WW1 lidaparātus pašķaidīt.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Aug. 22nd, 2018|09:38 am]
[Tags|, ]

Bez vakara micītes galīgi neguļas. Nekas, jāpieradinās, jāatradinās, citādi kas par daudz, tas par skābi.
linkiestādi koku

Kāposti ir aizraujošākais, kas notiek manā dzīvē [Aug. 17th, 2018|12:16 pm]
[Tags|, ]

Pusdienu piedāvājumā maltās gaļas-kāpostu kotletes ar kartupeļu-kāpostu bumbām piedevās. Ar svaigu kāpostu salātiem. Saldajā kāpostu gan nebija.
link1 koks iestādīts|iestādi koku

[Aug. 16th, 2018|11:20 am]
[Tags|]

Aizvakar uzkāpu zemes bitei. Niez lopā. Vakar pārgriezu tur izveidojušos tulznu, ar pinceti izurķēju visu gaļu, dzeloni neatradu. Šodien joprojām niez. Niez niez niez niez niez ahhhh
link2 koki mežā|iestādi koku

[Aug. 10th, 2018|09:30 am]
[Tags|, , ]

Paklausījos Nūmanu pa ilgiem laikiem, tagad katru reizi, kad atslēdzu kādu devaisu, galvā skan "I disconnect from you... nananana"
linkiestādi koku

[Aug. 6th, 2018|10:05 am]
[Tags|, , ]

Interwebzos uzskrēju tādam fotomāksliniekam, kā Ofer Dabush. Ja tas ir viņa īstais vārds, tad vecākiem ir hellava humōra izjūta
linkiestādi koku

[Aug. 6th, 2018|08:45 am]
[Tags|, ]

Pieaugušo tiesības man ir tikai 3 mēnešus, šon pienāca pirmais rēķins par fotografēšanos. Veselas 9 naudiņas. Jo tumsā mīcīju uz 97 uz lielmiesta štrāses, kad visi cenšas doties pretējā virzienā ar saviem jobanajiem ksenōniem. 2h konstanti krāsu riņķi acīs, tā, ka pat labo malu redzēt nevar tālāk par 10 metriem
link4 koki mežā|iestādi koku

[Aug. 5th, 2018|12:31 pm]
Dārza zālē lieliski var redzēt, kur krīt ēna no kokiem. Pat ar gradientu - procentuāli cik lielu daļu no dienas konkrētais zāles pleķis ir aizēnots. Jo ilgāk ēnā - jo zaļāks. Jo mazāk, jo brūnāks. Placdarma vidus, kur ēnas nav vispār, jau ir pārvērties par tuksnesi
linkiestādi koku

[Aug. 4th, 2018|08:27 am]
[Tags|]

Šorīt pamodos izejamajā laikā. Modinātāja nebija, tobiš 10 minūtes kavējos jau. Fiksi izskrāpēju žaunu, aizskrēju uz transportu. Transports bija neparasts, bet ērtāks. Apmēram pusceļā sāku apcerēt modinātaja neesamību, transporta tukšumu un kaļeku trūkumu busā. Izrādās, šodien ir sestdiena. Esmu darbā. FML
link2 koki mežā|iestādi koku

Pooshitivus [Aug. 2nd, 2018|08:38 am]
[Tags|, ]

Iepriekš rakstīju, ka nopirku biļetes uz festivālu jau ziemā, kad jamie anonsēja Keivu. Pohuj par pārējo, Keivs. Tā kā šedžūls nebija zināms, paņēmu uz visām trim dienām. Vēlāk vēl iebira prodračī, arī labi. Saorganizējāmies un ar kundzīti izrullējām jau 5dienas pēcpusdienā, jo tomēr pāris sotaki jānobrauc.

Draugi, es biju šokā. Šī bija mana pirmā vizīte uz konkrēto festu. Pirmais ahujs bija pie ieejas, kad baisa paskata, bet diezgan draudzīgs apsargs paziņoja, ka ūdeni nedrīkst nest iekšā. Arī tukšu pudeli nē. Šitādā tveicē? Ibaķ. Labi, nometu savu daudz cietušo četrus gadus veco pudeli aiz koka, cerībā, ka neviens nenospers un vakarā varēs savākt. Par laimi, izdevās, pudele turpina savus ceļojumus kopā ar mums. Bet kāda ir organizātōru lōģika?
Pirmkārt, ūdeni reti kur varēja nopirkt. Laikam Lāčplēsis uzlika veto (stc, interesanti būtu uzzināt, cik Galvplēsis samaksāja, lai tiktu tur tirgoties?). Kas ir dīvaini - pat uz vietas pirktajām ūdens pudelēm nedeva korķus līdz. Kādēļ? Bailes, ka ļautiņi ieplivinās Maximam ar ūdens pudeli pēc kārtējā "All my Latvia people! All my prodigy people!"? Kad "The Confidence Man" iemeta skatītājos ūdens pudeli, es cerēju, ka apsargi ies rokas lauzt laimīgajam pudeles noķērājam, bet neko tādu nepiefiksēju.

Otrais ahujs bija fakts, ka tas ir, bļaģ, supermārkets, nevis festivāls. Labi, mazais telšu tirdziņs ir norm, fūdkorts arī. Šmigas stendi sagaidāmi. Bet nu šprotlandes veikaltelts un JBL? Brīnos, ka K-rauta neatvilka fūri pilnu ar reģipsi, bet laikam mērķauditōrija nepareizā. To vairāk uz AC/DC un zaļumballēm.

Enīvej, bijām sagatavojušies, klausoties lielu daļu no lainapa jau iepriekš. Un nosecinājām, ka diži daudz ko tur darīt(klausīties) nebūs. Tā arī bija. Piektdien ap pusnakti pirms Years and Years, kas mums abiem šķita ahujenna garlaicīgs troksnis, devāmies gulēt. Un, bļaģ, viss stāvlaukums pie ieejas pilns ar jauniešiem līdz lūpai. Visi pārpālī mēģina tikt iekšā pēdējā brīdī. Uz Years and Years! Sajutu paaudžu konfliktu pirmoreiz mūžā.

Prodračī bija meh. Spēlēja saraustīti un nepilnas versijas. Keivs, savukārt, spēlēja daudz un gari. Forša mijiedarbība ar skatītājiem. Visvairāk piedūra skuķis strīpainajā kreklā kas uz skatuves raudāja. Pieļauju, ka ūziņas bija viscaur izmirkušas.
Izskatījās, ka skatītāju interekšns bija improvizēts, bet nē. Vēlāk no Somijas koncerta apmeklētājiem uzzinājam, ka tas viss bija iestudēts. Līdz pat uzkāpšanai uz skaļruņa un mazas meitenītes uzcelšanai līdzās. Heh. Bet labs šovs tikuntā.

No pārējiem mazulīšiem bija pāris interesantumi, bet pa lielam meh. Pārsteidza Baltijas stendapa zemais līmenis. Sadface.

Visā visumā - never again. Šaubos, ka jamie vēl uzaicinās kaut ko, ko gribētos redzēt. Un, ja arī notiks, tad 1 dienas biļete jau ir par daudz. Kopsummā notriekta pus kilonaudiņa (ieskaitot degvielu, pirkumus, biļetes, utt) uz diviem. Esmu nedaudz pārsteigts, ka visi tie jaunieši spēj pavilkt. Pat bez ēšanas/dzeršanas uz vietas, šķiet diezgan pasāļi
link3 koki mežā|iestādi koku

Tveice hujeice [Jul. 31st, 2018|12:28 pm]
[Tags|, , ]

Kamēr visur Hektōra grādi, bijām aizpiļījuši uz vienu no salām. Uzvilku vaifbīteru, jo karsts taču. Huj jums. Knapi 18 grādi un vējš. Beigās vēl negaisu norāvām. Sēdēju laivā, lietus pončō ietinies un tirinājos 2h, laivai zvārojoties un zibeņiem zibinoties. Toties Dirhamas bodītē jauniņš Stīvens Frajs pārdeva mums saldējumu.

Citās ziņās - visur līst un negaiso, izņemot mūsu miestu. Ūdens nav bijis jau kādu mēnesi. Tās 3 piles, kas pāris nedēļas atpakaļ krita, iztvaikoja nesasniedzot zemi. Viss jalaista. Bet, izskatās, ka mētrām patīk siltums un tikt 2x dienā laistītam. Tējas mežs aug. Plus atradu, ka mūsu dārzā zemenes ievākušās savā nodabā, laikam skaidas iet pie dūšas.
linkiestādi koku

[Jul. 31st, 2018|11:37 am]
[Tags|, ]

Izrādās, ka ja nenotriec visu brīvo laiku datōrspēlēs un pornogrāfijā, atliek daudz laika lasīšanai.
link4 koki mežā|iestādi koku

USB USB USB [Jul. 26th, 2018|11:48 am]
[Tags|, , ]

Jājos ar USB. Gan iekārtu, gan PC. Eksternā vēl jāizbrauc cauri "USB Complete", lai vispār saprastu, kas tur notiekas. Tā nu pa dienu kloderēju, vakaros/busā lasu. Pilnīga imersija. Tagad pat pa naktīm sāku sapņot par deskriptōriem. No rīta pamodos ar tādu "FFFFŪŪŪŪŪŪŪŪŪ!". Nekas, drīz beigsies.
link4 koki mežā|iestādi koku

[Jul. 18th, 2018|12:51 pm]
[Tags|]

Šonakt redzēju savu ideālo mājvietu kautkur Valdemāra ielas pagalmā. No ārpuses paplukusi, bet iekšpusē šiki. Toļi 4, toļi 6 istabas, visur augstie griesti. Pa vidu virtuve, kurai divās pusēs pa koridōrim, katrā koridōrī pa vairākām durvīm uz dzīvojamajām/guļamajam/daba istabām. Visas plašas, teiktu ka 6x6 vai 8x8 metri. Dēļu grīdas, apkure mistiska, bet ir arī kamīni un krāsnis. Gulta 4x3 metri, lai ar drāmu var gulēt kliedziena attālumā un sīkais var kūleņot pa vidu. Bija sabraukusi tauta palīdzēt ievākties, bet, kad visi notinās, līdz ar visiem arī paša saime. Pamodos ar neizpratni - nah man vienam tik liels dzīvoklis?
linkiestādi koku

[Jul. 18th, 2018|10:49 am]
[Tags|, ]

Nekad mūžā nebiju redzējis zemē nobirušus gatavus ķiršus. Vienmēr strazdi un citas lidvāveres nolasa turpat kokā. Pie mums miestā pilnas ielas ar sabirušiem ķiršiem. Neviens nelasa. Nedz lidvāveres, nedz rāpuļi (saimnieki). Tas pats attiecas uz visu pārējo. Mums caur žogam no kaimiņiem spraucas iekšā ķirši, ērkšķogas un avenes. Ņukā tik iekšā. Nevienu neinteresē. Gandrīz jāprasās ar spaini kaimiņu dārzā. Bet nelaidīs tak, jo "mans!"
linkiestādi koku

Zabtranz [Jul. 3rd, 2018|12:14 pm]
[Tags|, , ]

Nezinu, kā jums, bet estos ir bezmaksas autobusi. No 1. jūlija viena liela daļa reģionālo autobusu kļuvuši par virspusēji bezmaksas. Šorīt uz darbu braucu, dabūju biļeti par 0.00 ērām.

Bet ideja ir kāda - kādreiz reģionālos busus finansēja no "lielo" maršrutu ienākumiem - Tartu-Tallina, Tallina-Hāpsala, etc. Tad ielaida tirgū luksi, jams uzsēdās uz naudas līnijām, reģionālie sāka raudāt. Subsīdijas cēlās un cēlās, pēdējais, ko es biju dzirdējis - 60% esot bijis subsidēts. Tad Tallina izdomāja, ka ieviesīs bezmaksas transportu tiem, kas reģistrēti pilsētā. Pāris gados saprata, ka nekāda vaina nav. Tagad izdomāja, ka nu nah mocīties un kapeikas pist - subsidēs reģionālos arī par visiem 100%. Bet ne visus maršrutus. Slinkums meklēt, pēc kādiem kritērjiem maršruti tika izvēlēti, bet mans darba buss ir iekļauts. Kas ir interesanti - lai vizinātos par velti, ir nepieciešams iegādāties transporta karti (2 eur, ja nemaldos). Tās darbojas arī Tallinas un Tartu pilsētas busos (kas, stc, ir par maksu. Pie kam nupat pacēla cenas). Tīri statistikai, cik saprotu. Process tāds pats, kā bija - iekāp busā, pasaki kurp, tu nopīkstini karti, čalis izdrukā biļetōnu. Ja kartes nav - maksā ragā.
link2 koki mežā|iestādi koku

[Jul. 1st, 2018|08:48 am]
Laika ziņu v/portālā zem prognozes ir links "piezvani sinoptiķim (1.10€)". Es nevaru saprast - nafig? Noprecizēt, kāds būs vēja ātrums starp miestiem A un B, kuru prognōze ir norādīta, bet interesējošā nē? Jebšu apmierināt kautkādus fetišus?
link1 koks iestādīts|iestādi koku

trokšņi un alkoritmi [Jun. 22nd, 2018|11:04 am]
[Tags|, , , ]

marta koris laikam bija tas, kas pukstēja par to, kad 30 gados cilvēki beidz meklēt jaunu mūziku. Man, kā reiz, 30 bija tas vecums, kad beidzot bija parādījusies nauda pirkt visu to, kas savā laikā tika zagts, tai skaitā maksāt par mūziku.
Pirms tam meklējos pa last.fm - skrobbloju to, ko klausijos, skatījos, ko kaimiņi klausās, rekomendācijas, utt.

Tad pamēģināju gūgles mūziku (jo amazōne tak neuzticās ne-eiropiešiem) par maksu. Piedāvājums ierobežots, rekomendāciju algoritmi arī so-so. Daudz kas no interesējošā vispār nebija pieejams. Pametu pamatā dēļ tā, ka ik pa pāris dziesmām jams vnk uzkarās.

Tā kā jau biju pasācis maksāt, izdomāju, ka jāpagaršo šprotifajs. Mūzikas daudz, gan vietējās, gan zabugorjes. Applikācija darbojas normāli, pleilistes, šērošana starp iekārtam, utt. Ērti.
Kas patīk - rekomendāciju algoritmi diezgan labi viņiem. Sākumam iebaroju savus long-term favorītus (Ministry, Monster magnet, EN (pisviņzirgs to vācisko nosaukumu), NiN, Rammstein, Laibach, Coil, Dimmu Borgir, Kilimanjaro darkjazz ensemble, random elektrōniku), kā arī īslaicīgās intereses. Periōdiski nostaļģēju ar gaudulīgo tīņu periōdu mūziku (Deftones, SoaD, Pink Floyd, Keivs, Death in Vegas, Moonspell, Kino, Rome, Audioslave, etc), daudz elektrōnikas, bišķiņ kontemporārijs, bišķiņ blūzs, bišķiņ metāls. Vārdu sakot, totāla bezgaumība. Visam pa virsu skuķis vēl mājās klausās savu huiņu no mana konta - ikauņus, elektrōniku, kautkādu deju mūziku. Vārdu sakot, īsti dzīvi neatvieglojam.
Par spīti sūdainam inputam, šprotifaja alkoritmi tomēr spēj patīkami pārsteigt ar piedāvājumiem par zināmu, bet piemirstu mūziku (Earth, Bohren & der club of gore, PJ Harvey, The Fall, The Blue Angel Lounge, Brian Jonestown Massacre, White Zombie, Lamb, Autechre, Trent Moller, Coal Chamber), kā arī piedāvāt jaunus interesantumus (Nils Frahm, Swans, (kā es šitos palaidu garām, nezinu), Black Heart Procession, VoX LoW, Suuns) un dahuja somu kantrī mūzikas, because finnish country is the same as estonian pop, right?

Visā visumā esmu apmierināts ar servīzi. Ja neskaita to, ka daudz albūmi mistiski nav atrodami (Oomph! pirmie 5 albūmi, pirms viņi tika kastrēti; Sepulturas Roorback, vēl šis tas). Nevar saprast - tas ir grupu imidžmeikinga polisijs vai kautkādi Sony ekskluzīvi?

Vispār es uzskata, ka tie ļautiņi paši sev iešāva kājā ar lielgabalu ar to DMCA. Tas nu nepavisam nesamazina pirātisma daudzumu, tikai apgrūtina wannabe legāļu dzīvi. Es, kā austrumeirōpietis nevaru skatīties filmas, klausīties mūziku un lasīt grāmatas legāli. Pat gribēdams. Man ir 10x vieglāk nozagt, nekā legāli nopirkt. Gribēju skuķim uzdāvināt vienas vietējās grupeles albūmu. Digitālu kopiju. Ripas var dabūt tikai grāmatnīcās, digitāli - tikai amazōnē. Amazōnes polisiji neļauj tirgot digitālo audio uz austrumeiropu. Tās grupas ierakstu studija ir manā fakin' pagalmā! Retardodrōms
linkiestādi koku

Me legs don't work! [Jun. 14th, 2018|11:33 am]
[Tags|, ]

Otrdien biju uz badmintōna treniņu. Nevis vnk paspēlēt, bet treniņu treniņu. Ar treneri. Jams ierādīja kā pareizi turēt, sist un pārvietoties pa laukumu. Tautasdejas ir vienkāršākas. Vakar/šodien sāp kājas. Augšstilbi šoreiz.

Rotaļu jaunumos - Battlefield V. Preorderoju caur Paypal. Perorderoju piektdienas vakarā, pārskaitījums netiek veikts līdz pirmdienai. Sestdienā izdomāju, ka jāaktivizē jaunā bankas karte, vecā automātiski slēdzās. Paypalā atslēdzu veco karti, pārnesu visus maksājumus uz jauno. Izskatās, ka EA sapisušies meistarībā - no jaunās kartes BFV maksājums vēl joprojām nav novilkts (jau 2+ nedēļas), bet Origins rāda, ka man jau ir. Jācer, ka neattapsies un viss darbosies na haļavu.
linkiestādi koku

[Jun. 8th, 2018|09:11 am]
[Tags|, ]

Estu modes festivāls sevi mārketē kā "Eff". Эффочка?
link1 koks iestādīts|iestādi koku

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]