24 Februāris 2003 @ 13:28
fragmentācija  
pamēģini skatīties uz televizoru iesāņus. ar perifēro redzi. tu redzēsi krāsu maiņas, nenormālā tempā zibošus fragmentus. pameģini, ir interesanti.
īpaši asi izjūtams šis efekts ir reklāmas un videoklipu laikā. pēdējā laikā līdzīga pieeja ir pamanāma arī ziņu pasniegšanā un mākslas filmās. uztvere tiek bombardēta. ielādēt pēc iespējas daudz, varbūt kaut kas aizķeras, varbūt kaut kas tiks pamanīts. spaidot tv pulti, katram kanālam tiek veltītas 10-15 sekundes. ja tajā laikā nekas nepiesaista uzmanību, tiek pārslēgts nākamais kanāls. uztveres fragmentācija. bērniem tiek fiksētas uzmanības noturēšanas problēmas.
kaut kā paši esam līdz tam nonākuši, paši akceptējuši. masu kultūra ir pastāvējusi vienmēr, arī antīkajos un viduslaikos, tāpat kā manipulācija ar masām. vai neierobežota un brīva komunicēšanās var kaut ko mainīt? radīt fragmentāru (ne-masu) kultūru? ierobežot manipulāciju?
Tags:
 
 
( Post a new comment )
putnupr[info]putnupr on 24. Februāris 2003 - 14:43
atkal praataa naak Generation P...
(Atbildēt) (Link)
[info]suic on 24. Februāris 2003 - 22:28
Zini, bet šī fiška ir labi zināma arī TV programmu veidotājiem un bilde apzināti tiek veidota dinamiski, lai aizvien no jauna un no jauna piesaistītu uzmanību. 15 sekundes, šķiet, bija viens no minētajiem laikiem, īsti gan neatceros.

Cilvēki nenotur uzmanību uz statisko. Arī nopietnās radio pārraides tiek strukturētas ļoti līdzīgi, visu laiku no jauna un jauna piesaistot prom slīdošo uztveri.

Nu ja - mūsu gadsimts.
(Atbildēt) (Link)