friends [entries|archive|friends|userinfo]
runcis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Portal Latest Tags ]
[||| Make your bed ]

Laimīgā vieta 2 [9. Apr 2020|21:48]

sarkans0987
Atradu jaunu laimīgo vietu- 15min attālumā no mājas pa meža taku var aiziet līdz ezeram, kurā laipa iesniedzas pašā ezerā un galā soliņš. Apsēžoties uztā, pārņem ezera šalkoņa un putnu sarunas. Līdz pat horizontam - ūdens un mākoņu spoguļi. Miers. Mana jaunā miera osta.
Linkir doma

[9. Apr 2020|20:56]

missalise
Man ļoti patīk tā covid māksla - kur cilvēki mēģina ar mājās esošajiem līdzekļiem attēlot slavenus mākslas darbus. Mana favorīte ir šī te -

Linkir doma

Koronas hronikas. Rindas [9. Apr 2020|12:39]

217
Aizbraucām līdz Lidlam, aizbraucām līdz Tesco, no mašīnas tā arī neizkāpām, jo psihas rindas.
Arī piemājas veikalos visur rindas, tikai coopā nebija, nopirku pāris lietas, lai izvilktu līdz rītdienai, mēģināsim vēlreiz agri no rīta.
Laikam visi domā, ka jāiet šodien iepirkties, jo visi citi ies iepirkties rīt, jo bank holiday, vai arī rīt būs vēl lielākas šausmas.
Link2 raksta|ir doma

pandēmijas dienasgrāmata [9. Apr 2020|14:10]

inese_tk
[Tags|, , , ]

mēnesis ārkārtas stāvoklī. tādā praktiskā ziņā viss joprojām labi - ko ēst ir, ko darīt arī, ir kur iet ārā, bet jūtu kaut kādu trauksmes apakšstraumi. baigi negribas neko darīt, gribas spēlēt Heroes (personīgais red flag), negribas darīt jogu. negribas pat braukt pie zirga, lai gan tas ir tas, kas mani tiešām iepriecina un nekad neesmu nožēlojusi, ka aizbraucu. cenšos savus erorus apiet, sarunājot ar staļļa saimnieci cikos un kad būšu, tas motivē tikt līdz mašīnai un sākt braukt, jo ir taču sarunāts. pēc tam jau ir labi un priecīgi. brīžiem naktīs sapņoju garus, nogurdinošus un ļoti sarežģītus, vārdos neieliekamus sapņus. pārreiz esmu modusies arī nosvīdusi pilnīgi slapja. mājās un dārzā neesmu izdarījusi gandrīz neko. vīrs arī pārstājis pievērsties saimniecības lietām - spēlē ģitāru, skatās Peaky Blinders vai taisa audio failus KVFR Dekamerona projektam. pusotru nedēļu nebijām bijuši veikalā. vakar bijām un, lai gan gandrīz vienīgā lieta, ko reāli vajadzēja bija maize, iztērējām veselu žūksni naudas, jo - ja nu sagribas to, ja nu šito, labāk jāpaņem tagad... apnicis arī internets. neskatos un nepatērēju nekādu ēkultūru. tikai no rīta un vakarā nočekoju ziņas un periodiski truli skrollēju soctīklus.

aizvakar gan bija ļoti forša diena. sapratām, ka dabas takas ir mīkstajiem un pēc manas dziedāšanas biedrenes - hidrobioloģes ieteikuma gājām pārgājienā pa džungļiem Rauzas krastiem. ļoti skaista upe, tepat mūsu rajčikā, kuras liela daļa ir dabas liegums, tāpēc, ka tajā dzīvo vairākas ļoti, ļoti retas gliemenes. tās gan nemācējām pamanīt, bet es pirmo reizi redzēju mežirbi, kuru nav nemaz tik viegli tā ieraudzīt. izbridāmies pa brikšņiem, kraujām, zvēru agorām un upes krastiem. nogājām tik nelielu daļu no upes, tā kā palika citām reizēm arī ko iet. vēl plānā ir turpat blakus esošā Šepka un Kapusila senkapi un pilskalns. ja kas, šādām aktivitātēm iesaku LVM GEO aplikāciju. var redzēt grāvjus un mazos celiņus + to, kas ir LVM, kas privātīpašums, t.i., kur var droši vazāties. pēc pārgājiena beidzot atklāju arī peldsezonu.

kas jums jauns?
Link2 raksta|ir doma

[9. Apr 2020|11:38]

watt
Berlīnē ir ļoti silts, un visiem ir grūti nosēdēt mājās. Infekciju līkne paleksies - bet ar novirzi par apmēram 10 dienām. Skat, Bojo, 10 dienas tupēja mājās, kamēr saprata ka nu ir sūdi un ielikās ICU (Intensive Care).

Šeit, man liekas, neviens testēties neskrien, un pie oficiālās statistikas gan jau tiek pieskaitīts tad, kad ieveļas slimnīcā ar smagiem simptomiem, un dabū testu un diagnozi.

Viens faktors kas varbūt Vācijā samazina vīrusa izplatīšanos, ir ka šeit viss ir svētdienās slēgts - cilvēkie neiet burzīties pa visādiem iepirkšanās centriem. (Restorāni, krogi, klubi - tas gan ir [bija] vaļā.) Tad vienu brīdi bija runas ka atļaus veikaliem svētdienās strādāt - es īsti nesapratu ar ko tas beidzās - bet ceru ka, neatļāva strādāt. Jo fakts ir tāds, ka cilvēki testēties iet tikai kad simptomi ir nopietni, bet infekciozi ir visu laiku (un daudzi ir un būs slimi, bet asimptomātiski).

The Daily Show nodemonstrēja tādu kolāžu kā ziņu cilvēki ASV vīrusu nolika par "just a flu", un "just common cold" - tagad kad tuvu 2000 cilvēki dienā mirst, biški citu dziesmiņu sāk dziedāt. Ar koferīšiem skraida un aizsargmasku sūtījumus āzijas lidostās skaidrā naudā pārpērk. (Es nebrīnītos ja tās kravas drīz sāks vīri ar stobriem sargāt, lai citi vīri ar koferīšiem netuvojas.)

***

Kad viss šis būs aiz muguras, es domāju Ķīnai būs diezgan smagi jautājumi jāatbild: kāpēc būtu jāēd sikspārņi un pangolin. Kāpēc būtu pangolin jāķer un jātirgo, ja tie jau tā ir aizsargājama suga? Kāpēc Ķīna savus ārstus, kas slimību jau no paša sākuma sauca par SARS2 policejiski sodīja? (Interesanti gan, ka Ķīna pēc tam saņēmās un visai ātri reaģēja, tik ātri ka rietumi par nesamērīgu reakciju sāka apsaukāties. Bet paši rietumi to laiku tik urbināja degunu un sēdēja dziļā denial.)

Tas, kā Ķīna rīkojās ar ārstiem pašā sākumā, es domāju CCP varētu diezgan smagi atsaukties.
Link1 raksta|ir doma

Anita [9. Apr 2020|10:44]

pavisam
Saņēmu apsveikumu dzimšanas dienā no Lutera draudzes.
Baigi mīļi!!!

Škrobe, ka šodien nav mana dzimšanas diena.
Vai, ka neesmu Anita...

Bet izdarīju labu, uzrakstīju, lai pārbauda numuru.
Parasti ignorēju, bet palika žēl jubilāres.

Bet vispār interesanti - Anita ieņem īpašu vietu draudzē, vai viņi patiešām sveic visus?
Link13 raksta|ir doma

filma [9. Apr 2020|08:38]

pajautaa

[arkls]
Apmēram pirms desmit gadiem bija filma, kuras daļa filmēta Gulbenes stacijā, bet noteikti bija pilns vagons ar grūtniecēm. Kas šī par filmu?
Link7 raksta|ir doma

Vārda diena [9. Apr 2020|06:51]

eos
pagāja diezgan trauksmaini

Dzīrojām

Svaigā dabā vingrojām

Smējāmies

Dejojām?

Un daudz, daudz jauna iemācījāmies
Linkir doma

[8. Apr 2020|20:23]

pavisam
Kaut kad, kad regulāri apmeklēju RTU baseinu, neatceros - jaunu apņemšanos sezonā, vai sakrita ar sportistu treniņiem citos celiņos, bet uz viena celiņa palika 16 (sešpadsmit!!!) cilvēki. Tai skaitā galos torčītājas, rāmās omes un megaveselīgie superpeldētāji, kas sasmaržojušies ar ķiplokiem pieslīpē savu brasu.
Nekāda peldēšana nesanāca, tik vien kā pagrābstījos ap citiem un tiktu apgrābstīta.

Lūk. Mūsu miesta veloceļš ap septiņiem ir tieši tāds. Praktiski nav iespējams paiet, ar suni jau sen nemēģinu.
Tikai sešos no rīta vai desmitos vakarā, pa mežu, un arī tur nevar laist vaļā.

Veloceļš mums ir kādus gadus 3-4.
Tieši tik arī diendienā staigāju.
Nekad šitāda biežņa nav bijusi.

Atdodiet sporta zāles, bērnudārzus un skolas!!!

Un vispār sāk besīt - sēžu mājā 3 nedēļas, bet saslimušo skaits tik pieaug.
Link3 raksta|ir doma

produktīva nedēļa bijusi [8. Apr 2020|17:20]

217
- pieteicos settled status
- iesniedzu vid iesniegumu, lai neskaitītos nodokļu rezidente lv vairs
- iesniedzu hmrc pašnodarbinātā nodokļu deklarāciju par 2019/20 gadu

gandrīz vai prasās vēl kādus ķēpīgus dokumentus aizpildīt, bet šogadam nekas vairs pagaidām nav plānā, ar britu pilsonību varēs ķeskāties nākamgad.
vienīgi gribētos aiziet pie zobārsta pārbaudīties, kad karantīna beigsies, un pabeigt macīties braukt un dabūt tās tiesības beidzot.
Link9 raksta|ir doma

[8. Apr 2020|17:32]

laba_doma
Sēžu istabā pie datora, strādāju, te piepeši aiz loga uz balkona margas nosēžas balodis. Draudzīgu nodomu vadīts, es viņam saku: "Ū! Ū!", bet šis tik bola acis, nevarēdams saprast, kas un no kurienes ar viņu runā. Aizkari man stāv vaļā, tā ka istabas telpa viņam ir redzama, bet, kas tur pustumsā ir iekšā - nevar saprast. Beigu beigās balodis laikam nospriež, ka istabā ūjina viņa sugas brāļi, tāpēc ceļas spārnos un mēģina ielidot iekšā, bet - BAMS! - atsitas pret loga stiklu un apdullis nogāžas uz balkona grīdas. Ups!
Link3 raksta|ir doma

Skatījums no Zviedrijas, publicēts žurnālā IR [8. Apr 2020|14:24]

adirred
Latviešu stāsti 2020. Valsts tiks galā

Dažādās pasaules valstīs dzīvojoši latvieši stāsta par situāciju un noskaņojumu viņu pašreizējās dzīves vietās

Jānis Rozenbergs Upsalā Zviedrijā

Tik daudz svaigā gaisā kopā pavadītu stundu mums vēl nav bijis. Pēc koronavīrusa pandēmijas abi ar vīru būsim kļuvuši slaidāki un veselīgāki, jo dodamies pusdienlaika pastaigās pa mežu gandrīz katru dienu, desmit kilometru vairs nešķiet daudz. Daba palīdz aizmirst skarbo realitāti. Mazgājam rokas vēl cītīgāk, izejam tikai uz pārtikas veikalu, pēc iespējas strādājam no mājām. Ēdam daudz dārzeņu un augļu. Valdība mūs neaicina palikt četrās sienās, tieši pretēji — ja esi vesels un neesi riska grupā, kusties, bet esi atbildīgs un domā ar galvu.

Pēc Novus aptaujām, 62% zviedru uzskata, ka valsts tiks galā ar vīrusu. Lielākā daļa uzticas veselības aprūpei un Sabiedrības veselības aģentūrai, pēc kuras rekomendācijām lēmumus šobrīd pieņem valdība. Zviedrija iet savu, no lielākās daļas valstu atšķirīgu ceļu, uzsvars uz katra cilvēka individuālo atbildību un spēju izvērtēt riskus. Šāda stratēģija pagaidām attaisnojas.

Sabiedrības veselības aģentūras ģenerāldirektors Juhans Karlsons intervijā SVT noraida kritiku par pārāk maigiem ierobežojumiem: «Esam diezgan pārliecināti, ka izvēlamies ceļu, kurā vislabāk izvairāmies no infekcijas izplatīšanās, neradot daudz nelabvēlīgu faktoru. Nav nozīme tikai tam, cik mums inficēto ir bijis. Jāskatās arī tas, kas notika ar cilvēkiem, kuri bija ieslodzīti savās mājās, kas notika ar sabiedrības veselību. Arī skolu slēgšanas ietekmi uz veselības aprūpi. Labāku rezultātu nevar sasniegt ar aizliegumu, vismaz ne Zviedrijā, ir jābūt sabiedrības atbalstam un sapratnei.»

Covid-19 testu līdz šim veica tikai pacientiem ar smagiem simptomiem, taču no šīs nedēļas analīžu veikšanu izvērš plašumā, sākot ar veselības aizsardzības darbiniekiem un tiem, kas strādā veco ļaužu aprūpē. Arī citi sabiedrības dzīvei svarīgu jomu darbinieki varētu tikt testēti drīzumā, otrdien paziņoja Zviedrijas valdība. Ieviests arī aizliegums apmeklēt veco ļaužu mītnes. Cilvēkiem ar vieglām pazīmēm tiek lūgts ievērot mājas karantīnu. Palikt mājās arī tad, ja ir saaukstēšanās simptomi. Slimības pabalstu no pirmās dienas uzņēmusies apmaksāt valsts, mājās bez slimības lapas var palikt pirmās 14 dienas. Attālinātās mācības notiek ģimnāzijās, pieaugušo izglītības iestādēs un universitātēs. Publiski aizliegts pulcēties vairāk par 50 cilvēkiem, noteikumu neievērošanas gadījumā draud sods. Cilvēki pāri 70 un riska grupas aicinātas palikt mājās. Zviedrijā drīkst iebraukt Eiropas Ekonomiskās zonas un Šveices pilsoņi.

Visos reģionos notiek papildus intensīvās terapijas gultu veidošana. Bažās par straujo pacientu pieaugumu visvairāk skartais Stokholmas reģions izsludināja papildspēku uzņemšanu un dažu dienu laikā saņēma vairāk nekā 6500 pieteikumu no cilvēkiem ar medicīnas izglītību. Piepilsētas izstāžu kompleksā izveidotais pagaidu hospitālis ar papildu gultasvietām pagaidām vēl stāv tukšs.

Viena no grūtākajām lietām ir pašizolācija. Mūsu draugs Jorans Bongs ir uztraucies: «Mazā Karlskrūna līdz šim ir salīdzinoši saudzēta, tāpēc pirmais Covid-19 nāves gadījums ir satricinošs. Veco ļaužu aprūpes namā, kur dzīvo mana mamma, nomira viens no iemītniekiem. Turpinājums — karantīna. Ļoti nepatīkami.» Maja Bonga ar vīru dzīvo Stokholmā: «Esam veseli, meita iet bērnudārzā, vīrs strādā no mājām, es darbā. Bet daudzi ir atlaisti no darba.» Jans Bjorkmans, pāri 70, jūtas ieslodzīts, lielu daļu laika pavada mājās. Izejot dārzā, pamāj kaimiņiem: «Kad satiekos ar kādu, man ir mazliet slikta sirdsapziņa, bet cenšos ievērot iestāžu aicinājumus palikt mājās.»

Visi pauž atbalstu valdības noteiktajiem ierobežojumiem. Brita Kilandere, pensionēta medicīnas māsa vēl piekodina: «Nesēdi sociālajos medijos, tie sniedz informāciju, bet arī daudz spekulāciju un histērijas, kas veicina paniku. Tā reizēm bīstamāka par infekciju. Gudrākais — ievērot iestāžu ieteikumus.»

Sabiedrība ar nodokļiem uztur valsti un pretī gaida kompetenci, uzticas lēmumiem. Stokholmā dzīvojošā Petra Iniņberga uzsver, ka daudzi nesaprot zviedru mentalitāti: «Es uzticos, uzskatu, ka viņi izvilks mūs cauri grūtībām. Zviedrija aizsargā katru cilvēku labāk nekā daudzās citās valstīs.»

Anna Sofija Os Bodīna, strādā vadošā amatā veselības aprūpes jomā Jēvleborjā: «Kā nodrošināt aprūpi pacientiem gadījumā, ja liela daļa personāla saslims? Apstākļi mainās katru dienu.» Krīze izgaismo to, ka veselības aprūpei trūkst resursu gan ikdienā, gan krīžu laikā. Anna Klaucāne, anestezioloģe Akadēmiskajā slimnīcā Upsalā: «Jāveic medicīnas sistēmas izmaiņas. Varbūt nākamreiz pateicībā par darbu aplaudēsim bankām, bet vairāk naudas tomēr novirzīsim medicīnai.»
Linkir doma

Fakti un fantāzija. [8. Apr 2020|13:53]

adirred
Heda par Zviedrijas valsts epidemiologu.

"Salīdzināt viņu un Ugu Dumpi, ir kā salīdzināt neprātu ar saprātu."

Uga Dumpis par Zviedriju.

"Ir tāds naivs priekšstats — ja viss apstāsies divas nedēļas un visi pasēdēs mājās, tad pamodīsimies citā Latvijā. Pēc tam varēs sākties bizness, visi varēs sportot. Nebūs tā. Honkongas piemērs to pierādīja. Viņi apstādināja visu, tad palaida vaļā, un atkal viss sākās no jauna. Ir jāiemanās dzīvot, skatoties — kas mums jāapstādina, bet kas varbūt jālaiž vaļā. Jo mums ir jādzīvo. Šī situācija var turpināties pusgadu un pat vairāk.

Angļi, kas visneprātīgāk piegāja un it kā gribēja izslimdināt visu populāciju, tagad arī jau domā, ka līdz jūnijam paralizēs visu, varbūt pat līdz oktobrim. Saka, ka zviedri neuztraucas. Zviedri uztraucas pamatīgi, viņi arī tūlīt visu apstādinās.

Nezinu, vai ilgtermiņā mēs vinnēsim vai zaudēsim, bet pagaidām man šķiet, ka šī novilcināšana ir devusi rezultātus. Mūsu cilvēki tomēr staigā apkārt, dzīvo. Veikali ir pilni ar pārtiku. Mūsu reanimācijas nodaļās īsti nav pacientu. Ir pāragri teikt, kurš būs vinnētājs, bet es domāju, ka mums iet tīri labi. Taču nezinu, kas notiks nākamnedēļ."
(IR)

"Ņemot vērā, ka Latvijas slimnīcu infrakstruktūra un medicīniskā personāla resursi pēdējos gados ir novājināti un prasa nopietnu pārstrukturēšanu, lai tiktu galā ar pieaugošu pacientu plūsmu, diez vai būtu lietderīgi atcelt Covid-19 epidēmijas dēļ valstī noteiktos ierobežojumus, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

“Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija, kuru lieliski attīstītās intensīvās terapijas nodaļas ir plānveidīgi gatavotas šādiem pārbaudījumiem,” izteicās speciālists un atzīmēja, ka Covid-19 jomā situācija joprojām ir nestabila. Infektologs domā, ka Latvijā ieviestie ierobežojumi ir salīdzinoši nelieli uz citu valstu fona."
(LA)
Link1 raksta|ir doma

Secinājums [8. Apr 2020|10:14]

adirred
Redzot, ko raksta heda, es atļaujos secināt sekojošo - tikko robežas vairs nebūs slēgtas, viņa pārvāksies uz citu valsti. Jo Zviedrija ir absolūti vissliktākā vieta zemes virsū. Nav jau arī nekur dikti tālu jābrauc, var taču dzīvot tepat blakus Norvēģijā, kur atšķirībā no Zviedrijas viss ir pilnīgā kārtībā.
Link2 raksta|ir doma

[8. Apr 2020|08:52]

watt
Parādās balsis, kas saka ka karantīna/lockdown ir ekonomikai vairāk ļaunu daroša nekā pandēmija pati. (Michael Burry, MD, zināms no The Big Short). Tas ir, idejas ka varbūt Zviedrijai taisnība.

Es uz šito īsti neparakstos. Lockdown idea ir "flatten the curve" - samazināt, saplacināt infekcijas līkni, tā lai ražotāji paspēj piegādāt pietiekami daudz respiratoru, sejas masku, dezinfekcijas līdzekļu, visādu PPE (Personal Protective Equipment), ventilatorus un slimības gultas, pirms ļaut epidēmijai izvērsties masās. Saražot tās zāles, kuras it kā palīdzot - pirms ļaut visiem saslimt. Varbūt var paspēt vakcīnu uzražot pirms iet vaļā tā pa īstam.

Ar dezinfekcijas līdzekļiem ASV ir interesanti, viņiem parasti ir viens mega monster ražotājs, Purell, piemēram, kurš apgādā visu valsti, un daži sīkaļas, kas it kā skaitās konkurenti, bet ražošanas kapacitāti kāpināt nespētu pat ja gribētu.
Ar 3M ir jocīgi - visa ražošana hz kur. Ķīnā un āzijā cilvēki reāli var saģērbties kosmosa tērpos un izolēties, bet Eiropa un ASV apdiršas, jo no ražošanas kapacitātes čušs. Piemēram Vācijā ir kaut kādi pāris mazi ražotāji kas it kā augsti kvalitatīvas maskas ražo priekš slimīcām, bet sacensties as Ķīnas rūpnīcām nekādi nevar. Un ja Ķīna nepiegādā, Vācija sūkā ķepu.

***

Par izolāciju es domāju šādi: aizliegt pārvietošanās brīvību (= cilvēkiem iziet no mājas) nevar. Bet varētu uztaisīt tā, ka cilvēki grib rīkot savas "corona party" saietus kur viens otram virsū klepo, policijai varētu būt iespēja izsniegt cilvēkiem DNR (Do not resuscitate) papīrīti, kas saka - ja cilvēks uzskata ka Covid ir hoax, vai ka viņu tas neskar, vai ka viņš smagi nesaslims: tad gadījumā ja šis slimīcā nonāk, cilvēks ir atteicies no intensīvās palīdzības. Tb, apārstēt šo apārstēs, bet gadījumā ja plaušas atsaka un ir uz miršanas robežas - ventilatoru viņš nedabūs - to dabūs kāds kas savu (un līdzcilvēku) veselību ciena. Lai ir tāda personīgā izvēle.

***

Vācijā šīs dažas dienas bija labs laiks, cilvēki vairs nepēj mājās tupēt: infekciju līkne bija sākusi noliekties, bet atkal aug.
Link31 raksta|ir doma

[8. Apr 2020|07:56]

heda
[Tags|]

8. aprīļa rīts, Zviedrijas sabiedriskā televīzija jautā:
- "Kāda šobrīd ir situācija Stokholmā?"
Danderīdas slimnīcas virsārsts Juhans Stīruds (Johan Styrud) atbild:
- "Tas ir saspringts. Situācija ar ārstēšanas vietām, īpaši Intensīvās terapijas vietām, ir saspringta. Ļoti daudz darbinieku ir mājās, jo viņi nezina, vai viņi ir slimi, vai nē."

Kāda kapacitāte ir valstij, kura nespēj testēt pat ārstniecības personālu? Ja tā nav nespēja, bet negriba, tad vienīgais, ko ar to var panākt, laikam ir uz brīdi daiļāka statistika īstā sociālisma garā.
Linkir doma

[7. Apr 2020|15:15]

heishy
Vai tu vēl jautā, kamdēļ sirds 
Tev krūtīs baigi saraujas? / J.V.Gēte ''Fausts'' / 

 Šitā skan pats Mefistofelis.
Linkir doma

<3 [7. Apr 2020|15:01]

heishy
Dzīvojam tā, it kā katram būtu savs horizonts, kuru locīt un lauzt pēc patikas un vajadzības. Paštaisnie ar līmeņrādi sit tos otrus, cerot, ka paradīzes vārtu vīrs katru tvītu liek uz svariem. Šobrīd degam mēs visi… / K. Breidaks / 
Linkir doma

[7. Apr 2020|14:53]

vajag

[kochka]
Labdien! Labprāt nopirktu kameru skaipam. Saite saziņai http://klab.lv/users/eos/474636.html?mode=reply
Linkir doma

Meklēju divistabu dzīvokli Imantā, kurā var turēt kaķi [7. Apr 2020|10:13]

eos
Murr.
Link2 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]