reimonds_pols' Friends
20 most recent entries

User:juvenal
Date:2023-05-30 11:18
Subject:
Security:Public

Var diskutēt, cik latviska ir kristietība un vai dievturiem (kas ir tādā pašā pozīcijā - pirmsmonoteisms utml - kā ietekmīgā un cienītā hindu reliğija un kas ir tādā pašā pozīcijā ka antīkăs pasaules reliğijas) pienākas vieta pie Latvijas "oficiālo" ticību galda. Bet pateikt, ka Dievturība nav latviešu DNS un apzināti izteikt nicinājumu lietojot lādēto izteicienu "pagānisms" ir uzd...šana otriem uz galvas. Luturi Latvijā tā mēdz darīt. Un daudzās situācijās, piem., baznīcu koncertos ir bijuši gadījumi, vēlāk varbūt izstāstīšu.

Šo es nevaru saprast. It kā kristīgi. It kā cilvēki. Bet kaut kur atrod sevī lopiskumu, lai atmestu visas manieres, audzināšanu, cilvēka cieņu - un uzd...rstu otram uz galvas. Tas taču sabojā pašu cilvēku? Grūti pēc tam atrast orientierus dzīvē, kad esi izdarījis kaut ko tik zemisku.

2 comments | post a commentUser:juvenal
Date:2023-05-29 14:49
Subject:
Security:Public

Ja LPV ir sadomājuši balsot par Pīlēnu, tad jau pārējie ne-liberāļi arī var. Tā pat ir vienīgā iespēja pretdarboties JV un iegūt savā rīcībā aktīvu. Latvija pārdzīvoja Bērziņu un nebija slikti. Viņš bija cilvēcisks un austēriķi Dombrovski pielika pie vietas, vismaz uz brīdi. Paraudāja pat laikam. Bet Pīlens nav redzējis nedz profesionālu MBA un akadēmisku zinātni (tāpēc arī integrālās izglītības fonds), nedz arī ir spējīgs saredzēt MI un robotus (tāpēc viņa ekonomikas programma būs cilvēku močīšanas programma). Vai slikti būs Pīlēna laikmetā? Gan jau cilvēki varēs novērtēt. Bet sniegpārsliņu tukšība un angažētās "intelektuālās elites" atpalicība galīgi nav alternatīva ne-liberāļiem un Pīlēnam. Un šis būs vērtīgs laiks, lai to saprastu visi, kas kaut nedaudz par to domā un uztraucas. Turcijā arī nebija nobriedusi alternatīva. Krievijā nav pat apjaušama. Labs iemesls starptautiskas alternatīvās, modernās politikas pieteikumam.

1 comment | post a commentUser:mazaa_maasa
Date:2023-05-29 19:23
Subject:833. 3 gadi un 8000+ km
Security:Public

Pirmo reizi atrāvos no tā Covid..
Divas dienas 38.3'C, muskuļu sāpes no jostasvietas uz leju, spēka tik vien cik saņemties uz māsīcas kāzu ceremonijas tiešo translāciju un noskatīties vēsturiskās hokeja spēles. Visu pārējo laiku tāds pus-delīrijs. Šodien sāku justies kā cilvēks, bet īsti vairs neatceros, kas notika iepriekšējās divās dienās.

Radi un draugi labu gribēdami raksta un jautā kā iet, kā simptomi un atgūšanās, kas ar macībām un laboratorijas darbiem, bet nu.. B**, tak besī ārā - tu jau tā pussamaņā un vēl jāatbild uz 50 vienādiem jautājumiem?? Un nedod dievs neatbildēsi - būs panika!

post a commentUser:juvenal
Date:2023-05-29 00:52
Subject:
Security:Public

Rezultātu joprojām nezinu.

Tā vien liekas, ka Vasarsvētkos (vismaz Latvijā) atškēlās paralēlā realitāte un tā nu ir sākusi savu dzīvi un aizvien vairāk novirzās no galvenās (precizāk būtu teikt, masīvākās, jo galvenā jau var būt vietējā) realitātes plūsmas.

post a commentUser:ulvs
Date:2023-05-28 22:45
Subject:
Security:Public

Dievs faking svētī Latviju!

1 comment | post a commentUser:juvenal
Date:2023-05-28 19:14
Subject:
Security:Public

Nezinu, cik tas jocīgi, bet no FB virsrakstiem zinu, ka Latvijai ir bronza. Bet man nav ne jausmas par rezultātu ciparos. Nulles interese.

---

Šis nedēļas The Economist spēlējas ar superinteliģentā AGI ideju, kas automatizē darbus un viņi atreferē kādu pāris gadus vecu pētījumu (nodaļa lieliskā NBER grāmatā https://www.nber.org/books-and-chapters/economics-artificial-intelligence-agenda) par šāda AGI efektu uz ekonomiku. Izrādās, ka eksponenciālā izaugsme var notikt, ja vien - un tas tiek uzsvērts - automatizēti tiek visi darbi (t.sk., protams, arī AGI pašattīstība un zinātne). Ja paliek darbi, kurus var darīt tikai cilvēki, tad šo darbu cena kļūst ļoti augsta, to īpatsvars IKP nesamērīgi pieaug un izaugsme var apstāties. Tas ir t.s. Baumol efekts (tas skaidro izglītības un veselības aprūpes cenu). The Economist domā, ka to nākotnē var attiecināt uz spēlēm un cilvēku socializēšanos. Tātad. Ja neieguldām robotos, tad cilvēkiem var nākties fiziski strādāt AGI profesoru un menedžeru vadībā. Ja spēli un socializāciju padarām par tirgus lietu tad var nākties izvelēties starp spēli un izaugsmi.

---

Jāņa Atklāsmes grāmatas 13. nodaļa ir par 2 laika zīmēm. Par zvēriem, kurus rada Sātans. Šie zvēri spēj pašsadziedēt nāvīgas brūces un darīt brīnumainas lietas. Un cilvēki pielūdz zvērus ne jau kāda ļaunuma dēļ, bet gan apbrīnas dēļ. Un par zvēra zīmēm, kuras cilvēkiem jāpieņem, tikai cilvēki, kas pieņēmuši zīmi, var pirk un pārdot un piedalīties tirgū. Vai tas būtu paredzējums par AGI un par obligātām id kartēm, blokkēdes identitātēm (Worldcoin Orb) un gēnu kartēm? Aicinājums industriālistiem domāt ētiski.

---

Par "Rethinking Marxim" https://www.tandfonline.com/loi/rrmx20 žurnālu zinu vismaz kopš 2009. gada krīzes. Un, lai arī utopiskās idejas mani ir aizrāvušas, žurnāls man nekad nav paticis, jo, tāpat kā visa pārējā kreisā intelektuālisma, politiskā soc-kom kustība un heterodoksā ekonomika, tas faktiski nerunā par tehnoloģiju apzinātu attīstību, lai vismaz jelkādi censtos planot vai veicināt ceļu uz utopismu.

Tomēr pēdējā laikā, līdz ar visām OpenAI lietām esmu atgriezies tieši pie šī žurnāla. Un ne tikai tāpēc, ka tas runā arī par post un trans humānismu un nav dogmatisks, bet ir kritisks pret Marksa avotiem. Bet galvenokārt 2 citu iemeslu dēļ:

1) ja tiešām tuvojamies utopismam, AGI automatizācijai, tad būs jādomā par "stiprākais paņem visu", nevienlīdzību, utml. Un šis žurnāls ieskicēt visdažādākās solidaritātes formas. Kas ir ļoti svarīgi - šīm formām gandrīz nekad nav jelkāds sakars ar soc-kom pieredzi un noziegumiem, kas ir bijuši līdz šim.

2) kā iztēloties šo nākotni? Kādi mākslas tēli, emocijas, laimes pieredzes var būt šajā nākotnē? Un atkal, šis žurnāls ļauj radikāli pateikt, ka līdzšinējā soc-kom pieredze (blokmājas, pilsētplānošanas principi, utt.) nav galīgi nekāds pienesums, lai šo iztēli virzītu. Tam, kas ir noticis soc-kom vārdām, tam nav un nevar būt vara pār cilvēku pārdomām un idejām par labāku nākotni. Jā, noteikti no pagātnes kļūdām vajag mācīties un ir jābūt sistēmām, lai pagātnes noziegumus nevarētu atkārtot. Bet žurnāls ir par jauniem apvāršņiem.

---

Pēc pāris nedēļām Stokholmā notiks kārtējā (nu jau 16.) AGI konference, kuras programma nupat kā ir publicēt https://agi-conf.org/2023/2023-schedule/ Konference ir laba, tās rakstu krājumi faktiski vienmēr ir LNCS sērijā un konference pastāv kopš aizlaikiem. Programma stāv pāri tām GPT evaluācijām un trenēšanas shēmu uzlabojumiem, kas pašlaik pārpludina MI nozari. Bet tajā pašā laikā nespēju ieinteresēties par kādu no rakstiem (daži jau laikam ir atrodami publiski), jo savas domas prātā.

---

Šonedēļ netā apskatījos reemigrējušā (?) smukā matemātika profilu un atklāju, ka viņš ir pievērsies neiro-topoloģijai (neuro-topology), piem., https://www.abdn.ac.uk/ncs/departments/mathematics/ntg-1156.php#panel1158 Tas gan nav diezko teorētiski, rēkina (co)homoloģiskās grupas, bet visa tālākā kēžu kategoriju mašinērija izpaliek. Bet vienalga, laikam ir cibiņi kuriem tas ļoti patiktu un kur varbūt jau ir investēti šajā visā.

3 comments | post a commentUser:black_robin
Date:2023-05-28 17:12
Subject:trū sajenc
Security:Public

"After analyzing the contents of over 1,200 ancient graves from seven sites in central Europe, the authors of the new study determined that up to 10 percent may have belonged to non-binary individuals."

https://www.iflscience.com/non-binary-people-existed-in-prehistoric-europe-burial-site-study-suggests-69102

Visu pirms: jau pati ideja paņemt mūsdienu trendu un to projicēt uz senajām kultūrām ir ļoti adekvāta un ir pelnījusi uzslavu. Kā arī skaidrs, ja sieviete ir jājusi ar zirgu, nēsājusi zobenu vai cirvi un bijusi karotāja vai, ja pie viņas ir atrasts zvejas āķis, tad viņa nav sieviete, bet gan non binary vai vismaz trans-masc kā minimums - loģiski. Kā arī, lai noteiktu kā šīs senās personas identificējās, arheologiem vajadzēja noskaidrot šo cilvēku bioloģisko dzimumu - ko viņi izdarīja un paprasīt šīm personām to izvēlētos vietniekvārdus, ko viņi nevarēja izdarīt. Vadoties pēc dzimšu doktrīnas, arheologi tomēr nedrīkstēja patvaļīgi pieņemt kāda dzimti, viņam nepajautājot. Tāpēc nākas secināt, ka aptuvenais non binary personu skaits apbedījumos varētu būt no 1 līdz 1200.

4 comments | post a commentUser:punkts
Date:2023-05-27 21:37
Subject:
Security:Public

gatavs anniņ apsedzies uz terases pīles dzēra tasītes lietus tās pielija no jauna un no jauna varēja dzert no tasītēm asiņu kafiju un desu varēja ēst ar muti tajā bija zobi kas palīdzēja tasītēm klusēt tāpēc visi kas jelkad bija bijuši uz mazajiem šķīvīšiem zināja cik tur ir vietas drupačām un putraumu desas gariņiem un viņiem visiem rokās bija dekoratīvie cimdi nejau siltumam vai aizsardzībai pret saules iedarbību un arī degunā lietussargus viņi nebāza lai pasargātos no norkišņu dažādības bet gan lai pielaikotu saulesbrilles vietās, kur tas bija kategoriski aizliegts bija aizliegts iet uz baletu katedrālē bija aizliegts urinēt apstādījumos bet apstādījumus kopa organizētas grupas tās braukāja ar iekšdedzes dzinēju brillēm un kapāja zemi ar grābekļiem sita viens otram ar grābekļiem un skrāpēja acis ārā pienācējiem un piebraucējiem un visiem, kas gribēja viņiem atņemt kumosiņu zemes un uz sejas parādījās zemenes tās varēja vākt saujām un likt mutē, kas atradās zem soliņa, bet seja atradās saulē un zemenēm patika sauļoties ar saviem sarkanajiem vaigiem tās lieliski piestāvēja sejai un dažas zemenes arī varēja iekarināt ausīs un klausīties kā pa leternām tiek translēta klasiskā mūzika kāda uvertīra serenāde vai rokkoncerta kaverversija kā govīm patīk pie piena pieliet mazliet terakotas siera ar vigvamu stalažiņām tā brodskim patika dzert bušmili un viņš tik daudz piepīpēja savus rītus, ka pamosties varēja vienīgi caur dūmiem zem deguna turot bļodiņu kur nospiest tarakāniņus un viņu spārniņus sarullēt paklājiņā un izlikt uz balkona tur pēc tiem nāca baloži kā pēc pārtikas paciņām un piezilināja visus zilos dūmus, kas kāpa bēniņos un piezilināja visu gaisu ar tiem zilajiem dūmiem ka tie sariesās asarās un zāģītis skrējās ar vilcienu un gandrīz uzvarēja raundā un varbūt kādā stafetē bet tikai ne stafetē kur ar pinceti vajadzēja izļurcēt puņķīti un ietīt to pūķu spārniņos ko papīpēt kā kotlešu papīrīšus kas mazliet plankumaini no eļļas.

post a commentUser:punkts
Date:2023-05-27 21:26
Subject:
Security:Public

lielais ilgvilnis uzvēlās tik stipri, ka nevarēja pamanīt, kā tas attīstījies par pūpēdi kur tu viņu vispār redzēji tas bija tik daudz ūdens matos sastīdzējis ielēja viņam arī kaperā vienu glāzi ūdens un tas bija papīra glāzes trūkums, ka neviens nemācēja uzvesties uz skatuves un tas daiļslidotājs, kurš bija atbraucis tūrē un bija sapelnījis naudu vasaras mājai un lauku īpašumam, kur aizbēgt no pilsētas drūzmas no pasaules apceļošanas un tūres sniedzot viņš kā teātra darbinieks bija nopelnījis naudu vasaras mājai un lauku īpašumam, kur ar ģimeni atrestaurēt īpašumu un iekopt zaļumus uz vasaru tas kļuva par viņa stimulu dzīvot, bet pārējā laikā braukāja pa pasauli spēlēja flautu uzstājās uz koncertflīģeļiem un braukāja ar mašīnām lidmašīnām vilcieniem viņiem patika viņa spēle bet viņam patika kvalificēts darbs un viņš bija mašīnu cilvēks viņš uzticējās mākslīgajam intelektam un viņam bija pašam sava bibliotēja un kafijas automāts viņš nēsāja filca cepuri un viņš bija drukns kā tieviņš un viņš bija sapratis no savas bibliotēkas ka kafija padara cilvēku par sagremojamu būtni un varēja patverties prāta perifērijā bet ja nostāda sevi pretim morālas dabas jautājumiem tad klasificētais darbs ir iegansts lai izrādītu savu perifēro redzi un viņš redzēja daudzas lietas, kas viņam patika šajā pasaulē tas kā domājot par lietām varēja iedziļināties pakistāniešu runas manierē un viņam patika zinātne tā atgādināja teatrālo pasauli un cilvēki taču pirka biļetes uz viņa izrādēm bet sieva strādāja veikalā un nesa mājās naudu un viņi savā lauku īpašumā ielika cirvi kokā viņiem jau bija kādi septiņpadsmit bērni daudzi jau patstāvīgi un viņi paši saviem spēkiem šajā pasaulē bija iekopuši lauciņu un viņiem bija vienpadsmit bērni kuri paši spēja smieties raudāt un padarīt šo pasauli par labāku vietu un par lociņiem viņiem bija prieks, ka tie katru pavasari auga un lietus lija un pasaule griezās un tā viņi nodzīvoja savu dzīvi lai dotu vietu citiem cilvēkiem dzīvot kuri ar savu bioloģisko procesu lieliski sastrādāja degvielu metorītiem.

post a commentUser:mlaumlaumlaumla
Date:2023-05-27 18:53
Subject:
Security:Public

Vakar bijām trīs L, Mūkusalas reivā. Bija tāda jocīga atmosfēra, mūzika galīgi neiedarbojās tā kā bijām gadījušas.
Pamanīju Arti. Vēlos, kaut nebūtu pamanījusi.
Papļāpāju ar Daigu un varu droši teikt, ka reivā var normāli parunāt.
Smejoties teicu, ka tā noteikti nav vieta, kur iepazīties, bet Arvis gribēja! žēl, ka tik tik vēlu, jo pēc 5 min braucu prom. Viņš bija drosmīgāks par mani. Un tik pieklājīgs arī. Jā, foršs džeks. tas ir tik savādi, ka tik ātri saprotu vai man cilvēks patīk vai nē. mēs tā arī neparunājām.
cerams satikšu vēl, bet neatceros kā izskatījās
hahahahaha
#lauka

post a commentUser:black_robin
Date:2023-05-27 10:18
Subject:
Security:PublicDroši vien bija pazaudējis savu zizli, citādi gau jau būtu varējis vielas noslēpt tā, ka neviens neatrod.

post a commentUser:punkts
Date:2023-05-26 21:59
Subject:
Security:Public

un tirpst pakāpieni uz apskrandušām zeķēm pār ceļgaliem paceļas putekļi ceļa rokas pēc tam notrauks asfaltētos akmens spieķus trauksies ledus pārgriezties pie krustiņiem paliks uz daivām driftējam čaumalas un rakstīs grāmatas ledlauzim starp ribām gurgstēs grāmatas kad tās lauzīs drifts tas lauzīs arī čaumalas vēl nebijušas grāmatas laizīs ceļus un putekļi būs tie vienmēr paliks atmiņā kā pluss tas ir dabiski ka elpot var caur vadiem tas ir dabiski un dīkdienīgi elpot pa vadiem pa vadu galiem pa vaidelotiem un vēl iedod vienu plāksteri kur garām iet gaiss tas ir elpošanas plāksteris un tas ir trekteris tu apsien to sev ap roku un liec tīģeri pie krūtīm tas ir tīģeru plāksteris un tas ir plastmasas trekteris tu to pieliec pie auss un tīģeri rēks tajā un tu klausies kā tīģergarneles plēsīs plusu tīģerim plāsteri paņems no oderes augslējas un režģa miesiņu un viņas to saliks plūša somiņā un tur vēl ieliks vītolu mizas un medus kāri un vienu cālīti un viņas to sakratīs un uzmetīs gaisā un cālītis aizbēgs un somiņa saplīsīs un plāksterīts izrāpos sasities un ieķersies tīģerim spalvās un tīģeris kodīs plāksterītim un plēsīs sev spalvas no galvas un viņš domās ka berete ir traks bet tā vis nebūs jo visu var noslēpt čemodānā un aizslēgt ar lūpukrāsu un neviens nemācēs attaisīt, jo tā ir sarkanā zīme kas atturēs un apstāsies pačurāt rokturis no lifta un sakārtos savas tualetes un tad atsvaidzināsies uz vaigiem viņiem būs plākserveidīgas rokas un no tām birs lifta pogas un lasīs augšā un birs lejā un lasīs pa vaigiem un birs pa vaigiem un zodu un grubulīši uz asfaltiņa sadosies rokās un sadosies kājās un tas būs režģis kam pāri brauks mašīna un saplēsīs riepu un izbirs stikli un sadursies pirksti lasot uz ielas grāmatas mazas plānprātīgas grāmatiņas sabirušas uz ielas tās ir jāsalasa tās ir jāievieto šuplādē un tur tās grabēs un taisīs mūziku uz palodzes jau sasēdās omītes un klausās kājas šūpodamas un elpo par visiem plāksteriem kam īsi pirksti.

post a commentUser:punkts
Date:2023-05-26 21:38
Subject:
Security:Public

viena blakne taisnāka par iekārtu atnkārtoju aploksne ir taisnāka par iekārtu un izkārtni bet beidziet baltās lentas virtuves iekārtā izkārtne paziņo tipiski varētu būt uz jūtām balstīts vēl dzīvs jancītis berete un stilete vorkr panna strādāt uz izmešiem smiedamies raustīt tīrās galvas plantācijas peruānis pankūku pātaga švamme sēž uz ilgviļņiem maritīms pārtiek nolobītām avotu afīnām pilorama mehikāņu pūdētais siets uzgulst pāriniekam pēdējā klūgā pilsētnieks austs karbonārs uz spilvena stūra parūka ledenes un insulta grāmata polka perelmans atslēdznieks prāta kripta volāns vēsta starpdisciplīns tā pie plašiem ceļiem izceļojušais šaipus drifta nekurienes grēdas pēdējā pēda pēdējākā pēdākā lēkā čieps klausies tā ir izceļošanas soma liftam rokturis ir šeit bijis labības gādā ar stikliem breiks un enters sastopieties uz jurtas ir tā tātad uz jurtas soma uzlikta pleciem pārākā pakāpēc uzlikta soma ar štepseli viņi uz vienas irbes dzīvoja gadu un tad jurta nodega bet pēc tam bija jurtas un jancīša kāzas un viņi nedega varbūt gribētu radīt beretes sniegā un stiletes zem tā burtu jau lika un ar kāju cirta jurta piecēlās no sniega izkasīja stileti uzlika bereti un lika jancītim pliku pannu uz auss un tu tajā pannā redzēji rezignāciju? vai tu tajā redzēji kādu bālāku varbūt vilka aci redzēji vai varbūt tu redzēji bet neliki tam saprast par simfoniju tu redzēji to simpoziju bet tu viņam neliki saprast tāpēc tas ir stereotipiski tas ir tipiski tas ir filmogrāfiski un telepātiski tu redzi ka sienas ir pilnas šķīvjiem tu taču redzi drupačas uz acīm tās ir filmas iezīmes tas ir raksturīgi tu filmas vispār kur liec tajā skapī vai arī tu viņas liec čemodānā ar aizžmiegtām acīm vai aizmiedzi acis kad kāpi vilcienā ar čemodānu pie rokas un vai tu tajā pannā biji ielicis filmu ko cept tu sacep viņu kārtīgi tās ir baložu olas kas kāro pēc kārtības un tās nedaudz smilkst un arī sarkst.

post a commentUser:nistagms
Date:2023-05-26 11:16
Subject:
Security:Public

post a commentUser:mindbound
Date:2023-05-26 05:03
Subject:
Security:Public
Mood:working
Music:Угасание - Пустоты: Безмолвие

FDA aprobē Neuralink klīnisko testu uzsākšanu.

2 comments | post a commentUser:punkts
Date:2023-05-25 22:24
Subject:
Security:Public

ievietojiet stāvas glazūras brankā saule saucas ar gaili par piektdienu dienas gaitā sasaucas ar gastromu, lai ievainotu tā viņš barankā braukāja pa asfaltu iestiguši gliemeži sašauti ar gaismas paviljonu un dienas ēdienreizēs jauktajā jau tajā brīdī asfiksētie sausiņi ilkņu batuti saslauki sapircies sanpedikrē sasēja saišķi skaudīgā vēja lauzts liktenis sapieris sauss klimpu klājs sapircies kniedes arabesqā atgaiņā bandītu lūdzu trejāda zāle baudi ar kapuci kluss vakars klimpu centrā sēņu sniegs saslauki logā lievēņus gaidīts parbaranks uzgaidāmā zāle sausa svece lietaskoks antresols sigurdnijs vāvers ienesa servīzi boksa sekcijā lustras dārgas tirgīza zālē vecenes vāra vardes un vāļinkus lustra tecēja bet tai piemeta saziepētas avīzes un tā nepiekrita taktilajai vukvamu klanei un tāpēc viņa bija saliedētāka nekā tablešu miriāde un tāpēc viņa bija ielikta margarīna svecē un vēl tāpēc viņa kā mēdekle papīra turzu rokā saukāja sevi par braukāja sevi viņa deklinēja un noliedza un viņa bija toksiskais toniks in the eye of the beholder pa begemotiņu modei un viņa slaucīja seju ar trulo plaukstas daļu un truleņojās un lēkāja no acs uz aci no pantmēra uz taktiljāņa braucamrīku tepat pagalmā noparkotā rīga noapaļota un saeļļota tā bija o lieliski piemērota slaucīšanai ar grimasēm un palmu slotām o tā bija mongoļu sanipedstacija kas viņai piestāvēja tā bija ovāla sejā un ovāli braucīja pa vaigu ar plaukstas daktilo daļu un saņēma stipendiju no ierakumu magnātiem kas ar grnātābolu palīdzību bij aizcētuši karā pret odiem karā pret ornamentālo bakaleju un ogre slaucīja magnītu ar brezenta rikām viņām visām pietika pacietības slaukt rozetes un garšļenās bļambas jau tajās acīs vien bija iekodēsts cilvēka sakodiens un sausas piena tribīnes gribētu redzēt kā plombīrs uzturētu formu svena acīs ar kāli un cirvja kulināriju un kulturāniju bet ne piliena veiksmes tikai runas manieres un stilbs pie acīm kontūru gravīras.

post a commentUser:ulvs
Date:2023-05-25 22:56
Subject:Latvija, Latvija, Latvija!
Security:Public

Jāatzīst, ka tik, cik man sanācis redzēt (un tas nav daudz, jo sāku tik no spēles ar Šveici), Latvijas izlase šogad spēlē sev netipiski baudāmu hokeju (Ar to es domāju - beigās uzvar). Prieks skatīties. Nav vairs nepārtrauktā spēle savā aizsardzības zonā un truls metiens pēc metiena pa mūsu vārtiem. Tiešām būs palīdzējis jaunais treneru korpuss? Vai arī tas, ka tēvzemes bērni spēlē uz savas zemīte palielina viņu Willpower un Resolve status par +20%? Iespējams abi.

Dievs svētī Latviju!

11 comments | post a commentUser:black_robin
Date:2023-05-25 14:42
Subject:
Security:PublicInteresanti, ka šis teksts ir sarakstīts jau pirms 20 gadiem, vai tas jau tad bija redzams vai arī autors ir pravietis?

Es reizēm skatos paneļduskusijas VICE un jubilee yt kanālos, galvenokārt par feminismu un tajās ir novērajamas dažas lietas:
Teikumi bieži tiek sākti ar "As a [black, hispanic, disabled] woman..." uzsvars ir uz identitāti, ka tieši identitāte ir tā, kas konkrētās personas viedoklim dod svaru un nozīmi, turklāt - atsevišķām identitātēm ir atšķirīgas nozīmīguma pakāpes. Šad tad kāda baltādaina sieviete tiek pārtraukta un viņai skaidri un gaiši tiek pateikts (nepārspīlēju): ka tu, tāpēc, ka esi baltā, esi priviliģēta un tāpēc tu neko par īsto dzīvi nezini un tavam viedoklim nav nekādas nozīmes. Reizēm baltās sievietes pašas ir tās, kas pasaka, ka viņām vajag aizvērties un klausīties, ko stāsta citas izcelsmes sievietes. 'Bēdīgi slavenais' baltais, heteroseksuālais vīrietis šajā hierahijā, protams, atrodas pašā apakšā. Es saprotu, ka mūsu izcelsme, identitāte, etc ir ietekmējusi mūsu pieredzi, bet vai nav kaut kas drūmi dīvains tajā, ka mēs pasakām, ka cilvēka viedoklim nav nozīmes, balstoties uz lietām, kas nav bijušas no viņa atkarīgas un ko vins nevar mainīt - viņa ādas krāsu, dzimumu, seksualitāti, etnisko izcelsmi utt. Vai tas nav tas pats rasisms, seksisms un diskriminācija, kuru tā cenšamies iznīdēt?

Kāpēc lai kādas grupas viedoklis (ja vien viņi nav slepkavas un psihopāti) nebūtu nekā vērts? Vai tāpēc, ka pagātnē kāds izdarīja drausmīgas lietas, mums ir jāmāca, ka ir cilvēki, kuri ir vainīgi jau no dzimšanas? Atceros, ka Džordanam Pītersonam pārmeta, kā viņš uzdrošinājies būt par daudzu jauno vīriešu balsi, un, kad viņam acīs sariešas asaras (ka tā ir demogrāfija, kura aizstāvību nedrīkst prasīt), tad tie paši cilvēki, kas runā par toksisko maskulinitāti un to, ka vīriešiem vairāk jābūt kontaktā ar savām emocijām, par viņu ņirgājas un jautā vai viņam gadījumā nav nervu sabrukums, kas viņš pa cilvēku un vīrieti, ja ļauj savai balsij aizlūzt.

Par pēdējo punktu, saistībā ar to, ka zinātniskai metodei jābūt izglītības sistēmā tikai kā vienai no alternatīvām, pēdējā laikā samērā bieži runā Ričards Dokinss. Tas balstās uzskatā, ka rietumu zinātne ir balto apsiedēju mācība un tai vajag alternatīvas. Dažādu citu kultūru mācībām un medicīnai var būt sava vieta rietumu izglītībā un tās var mācīt un pētīt, bet kā tās var būt kā alternatīvas rietumos rietumu zinātnei? Tas būtu, piem, ja jaunajiem mediķiem tiktu mācīts, ka, lūk, šo audzēju vajag izoperēt VAI ARĪ veikt rituālu un izkūpināt - es, protams, kariķēju, bet domu gan jau var saprast. Zinātne ir par izziņu, nevis par apspiešanu, tā nav par rasismu, seksismu, un visiem pārējiem ismiem un, ja mēs uzskatām, ka tā tomēr ir gan (kā tagad jau tas tiek mēģināts), tad varam pateikt zinātnei ardievas.

8 comments | post a commentUser:ulvs
Date:2023-05-25 13:30
Subject:Par mūzikas spēli, aparatūru un būšanu par vājāko ķēdes posmu
Security:Public

Pēdējā laikā izdzīvoju pazemīgu (humbling) pieredzi saistībā ar t.s. musicmanship.

Tagad, kad man ir laba basa aparatūra- viss nepieciešamais, lai dārdinātu pagrabos, pļavās un stadionos-, esmu sapratis, ka savā mūzikas sistēmā es esmu vājākais ķēdes posms, a bottleneck if you will. Un kā nekāda jauna muzikālā aparatūra nemainīs šo faktu.

Tā ir patīkama apziņa - ka viss, kas man tagad atliek, nav atkarīgs no naudas, bet no paša gribasspēka. Jo skaidrs, ka mūzikas teorijas pamatu apguve nav saistīta ar talanta esamību vai neesamību, bet gan gribu un pacietību. Tīra graindošana.

Jāatzīst, es agrāk biju sasodīti spītīgs cilvēks - neizmantodams youtube mūzikas pamatu tutoriāļus (un tagad jau chatGPT, kas man ļoti jauki izskaidroja par SUS akordu veidošanu). Jūtu, ka pus gada laikā, kopš paralēli fokusējos uz teoriju, mana spēlētprasme un muzikalitātes izjūta ir augusi.

Tai pat laikā apzinos, ka, ja visi nokļūtu pie šīs atziņas, mūzikas instrumentu tirgus nebūtu diezko priecīgs. Cilvēki pārstātu pirkt pedāļus un instrumentus, cerībā, ka tas darīs viņus laimīgus (nespējot līdz galam īstenot laimi muzikāli bāzes teorijas nezināšanas dēļ; been there, fel that).

2 comments | post a commentUser:punkts
Date:2023-05-25 12:13
Subject:
Security:Public

Laiks pielikt zupai zeķes. Dari to, ingmār.

post a comment


browse
my journal