Zane
11 June 2017 @ 08:19 pm
742. Dropped my cup of tea  
Skumīgi, ka cilvēce nonākusi līdz līmenim, kad sabiedriskais, velo un kājas ir alternatīvie pārvietošanās līdzekļi.

Šajā sakarā šodien atbalstīju alternatīvo kustību - līdz Cēsīm braucu ar vilcienu un tad ar kājām 35km. Beigās gan līdz Valmieras autobusam netiku un pa-ceļam sabiedrisko nokavēju, tāpēc izmantoju piedāvājumu tikt mājās ar ne-alternatīvo pārvietošanās līdzekli.
Pastaigas kopsavilkums - fiziskās, psihiskās un alģiskās izturības tests. Sajūtas atgādināja TMB - tulznainas pēdas, celis čupā, bet ļoti skaista un jauka daba! 
 
 
Zane
05 June 2017 @ 10:08 pm
741. Why bother?  
Kad lasi bioētikas lekcijas un argumentus par un pret un riskus dažādām jaunām metodēm un tehnoloģijām.
Un saproti, ka nekas tāds tāpat nekad nenotiktu, jo cilvēki nekad nebūs tik vienoti, nekad neatbalstīs zinātni un medicīnu tādā līmenī, lai attīstītu minētās tehnoloģijas, un, visticamāk, drīz tāpat iznīcinās pasauli un izmirs :|
 
 
Current Music: Aqme - si n'existe pas
 
 
Zane
31 May 2017 @ 09:43 pm
740. Wired that way  
Kad lasi par smadzeņu dzimumdimorfismu un saproti kāpēc nemāki noteikt šūnu konfluenci un koku projektīvo segumu :D
Apzinies, ka Tolkīnam, Šekspīram un Rainim tiešām ir bagātīgāka valoda un apraksti, bet Ostinai, Brontē un Brigaderei emocionālāki un uz savstarpējām attiecībām fokusēti darbi.
Izfiško, ka kognitīvajās funkcijās esi kkur pa vidu starp vīrieti un sievieti..un nopriecājies, ka neesi ne grāvī, ne auzās :D
 
 
Zane
31 May 2017 @ 12:24 am
739. Baseina sloka  
Kad gadās kādā ieskatīties, un nezini kā rīkoties un ko darīt, jo sen neesi bijis tādā situācijā, un arī iepriekšējā reizē tāpat nezināji ko darīt, kā rezultātā neizdarīji neko un visu nokavēji..
Bet kā zināt vai jau nav par vēlu un vispār vērts censties ko panākt?

Citā sakarā - uz 3x3 dančiem vērts iet tikai tad, ja esi čalis, no danču kluba vai ir pašam savs draudziņš vai vairāki.
Būtu labāk sēdējusi savā DACā un malusies cauri smadzeņu rakstiem..
 
 
Zane
07 May 2017 @ 11:50 pm
738. Sabiedrības  
Q: Kā atšķirt botāniķus/ekologus no pārējiem?
A: Pēc tā kā viņi saprot/uztver vārdu "nemorāls".

*Gan jau tas nedarbojas 100% gadījumu, bet nu..
 
 
Zane
04 May 2017 @ 10:14 pm
737. Kad liekas, ka Tu saproti, kā otrs cilvēks jūtas, bet patiesībā nezini neko  
Pa ilgiem laikiem aizgāju uz Alas danču vakaru un biju genuinely happy.
Pa ilgiem laikiem nokavēju pēdējos transportus uz mājām un gāju ar kājām [lai arī tikai no depo]. Laba pastaiga sanāca [ko šodien pie laba laika atkārtoju].
Kā par brīnumu pat nebij grūti no rīta uz mācībām piecelties un aizbraukt, tik galva tāda jutīga uz straujām asinsspiediena maiņām.
Uz dienas otro pusi jau kļuva labāk, bet sāku just, ka muskuļi ir arī vēdera, muguras un sānu virskārtā.
 
 
Zane
26 April 2017 @ 01:04 pm
736. Inner otaku  
Painteresējos google resursos par Yuri! On Ice (nosaukumam nav pilnīgi nekāda sakara ar meitenēm). Noskatījos pirmās epizodes intro. Sākuma titru dziesma ļoti labi sasinhronizējās ar smadzeņu darbību. 6h vēlāk pabeidzu skatīties pēdējo sēriju. Un šoreiz pat ne tik daudz tas shounen-ai aspekts (jo galvenie tēli man ne īpaši patika), cik mūzika un dejošana (uz ledus) un dažu otrā plāna tēlu attīstība. Un kā to vispār var tā uzzīmēt un animēt!!! *mindblown*
Divi galvenie muzikālie skaņdarbi: 

 
 
Zane
22 April 2017 @ 05:45 pm
735. Tukša loze  
Jau kādu laiku nepamet domas, ka no manis nav nekādas jēgas un labuma nevienam - ne draugiem, ne dzimtai, ne sabiedrībai kopumā. It kā jau nekas īpašs - ne jau es vienīgā tāda, bet žēl to apzināties un turpināt tērēt resursus, kuru jau tā ir maz pasaulē. Var vienīgi cerēt, ka kādreiz izdarīšu kko tādu, lai justos, ka dzīve ir attaisnota.

Pirms kāda laika atrisināju savu mājās-nav-laika-spēlēt-PS; tagad apmēram stundu dienā spēlēju Lunar SSS autobusos ceļā uz un no laboratorijas, universitātes un mājām. Ak, bērnības atmiņas un mūsdienu tehnoloģijas!

Kamēr daži zinātni skaļi ar vārdiem atbalsta uz ielām, tikmēr citi to dara klusu ar rokām laboratorijās. Kā pareizāk?
 
 
Zane
29 March 2017 @ 02:54 pm
734. I know  
Tas dzīves posms, kad iet uz skolu un darbu ir foršāk, nekā slimot.
Bet mājasdarbi joprojām sakss! Kpc man jālasa tik daudz garlaicīgu publikāciju ne pa manu tēmu?
 
 
Zane
19 March 2017 @ 05:23 pm
733. She crossed to the multiverse  
Jāierīko Kleistos saldumu krājumi tādām dienām kā šī.
Visu dienu domāju kā kārojas zefīri. Un saldais, kas izskatās kā sāļais.
 
 
Current Music: Aqua - My mamma said
 
 
Zane
16 March 2017 @ 10:17 pm
732. The annoying part of biology  
Bufferšķīdumu sastāvdaļu koncentrāciju rēķināšana (nezinu kā bez brīnišķīgā Sigma-Aldrich online kalkulatora iztiktu..)
pH regulēšana (un pārregulēšana, jo piegāzi par daudz NaOH un tad par daudz HCl..)
Mājasdarbu un konferenču pieteikumu un atskaišu rakstīšana (pirmo vēl nepabeidzu, otro vēl neiesāku un trešam nav laika)
Garu publikāciju lasīšana (un kādus jautājumus var uzdot cilvēkam, kas to publikāciju prezentē un diez vai kaut ko vairāk par to tēmu zina, ja pašam to publikāciju jāizlasa un jāatbild uz citu jautājumiem pirms prezentēšanas???? turklāt pati par baktērijām neko nezinu..)


Priecīgajās ziņās - izvācu istabas grīdas segumu/paklāju. Apakšā baigā pludmale un vecais linolejs ar gludekļa piedegumu. Bērnības atmiņās rakstāmgalds bija lielāks.
 
 
Current Music: Mofo - Mans lielais rakstāmgalds
 
 
Zane
09 March 2017 @ 09:13 pm
731. The opposite of falling  
Atkal kaut kā biju palaidusi garām šos puišus

Klusuma brīdis dzīvē..
 
 
Zane
26 February 2017 @ 07:37 pm
730. Sarcasm is my friend  
5dienās mācību process beigsies ar laboratorijas darbiem. Savā ziņā labi - darīsim praktiski [vismaz daļēji] to, par ko vislaik tik tiek runāts lekcijās. Pirmais bija diezgan jauki un relaksējoši, tikai žēl, ka ievilkās līdz pus8iem vakarā (kad paredzēts līdz 6iem..), bet tā kā man patīk laboratorijā darboties un nekas nav jāaizpilda un jāraksta, un jānodod, tad jau vispār bērnu spēlītes. Tikai viens tāds kursabiedrs, kas baigi gudrais un baigi grib izcelties, un mani tas nokaitināja līdz snapoju. Un bija tika laba sajūta :D

Nolēmu, ka jānomaina istabā grīda. Sāku izkrāmēt lielo skapi, lai var pārbīdīt. Atradu 2 spoguļus, ko man vairāk nevajag (ja kāds vēlas pieteikties - droši). Revidējot mantas atradu vēl lietas, ko varētu kādam atdot. Žēl, ka LV nav populāri garage sale.

Paklausījos vienu radio raidījumu, kur uzaicinātie viesi teorētiski diskutēja par studentu idejām.
Teorētiski tādēļ, ka praktiski runāja ne pa tēmu. Like WTF??? Studenti aiziet ar savām idejām par vietējo "Nokia", bet tā vietā, lai saņemtu atsaucību, strukturizētu izvērtējumu, pamatotu kritiku un varbūt kādu padomu kā labāk realizēt, dabū kaut kādas stulbas diskusijas par gaisa un vietējo talantu pārdošanu, visas pasaules robotizēšanu, valsts pabarošanu un citām nesaistītām lietām.
Neesmu ekonomists un politiķis, bet tak loģiski, ka nevar visa valsts nodarboties ar vienu un to pašu; loģiski, ka tās idejas būs atsevišķu uzņēmumu veiksmes stāsti, bet tāpēc jau tā ir panākumu ATSLĒGA (lai pievērstu valstij uzmanību un piesaistītu ārzemju investīcijas), nevis f-kin BULDOZERS!!
 
 
Zane
21 February 2017 @ 08:25 pm
729. Slenderman + Salad fingers  
Intereses pēc iesaistījos Tinder kustībā. Un tik svaipopju visus prom.
Tas ir tik smieklīgi kādas bildes citi liek. Manējās jau ar nav neko superīgas, bet tas tāpēc, ka man besī fočēties vispār.

Sāk likties, ka esmu tik vienkārša, ka citiem grūti uztvert.
 
 
Zane
12 February 2017 @ 12:30 pm
728. One more day  
Draugi atgriezās no ziemas kalnu ceļojuma. Nezinu kā viņi, bet es jūtos vīlusies viņu ceļojumā. Un laikam arī viņos pašos.
Katrā ziņā, no dzirdētā, šis brauciens ir kā kārtējais piemērs, kādēļ neesot pārītī nedrīkst nekur braukt kopā ar pārīšiem un cerēt, ka būs interesanti un jautri kopā, jo viņiem patiesībā ir pofig par vienīšiem. Viņiem eksistē tikai sava pārīša un citu pārīšu intereses.
Lai gan vienīši arī ir specifiski, un ne vienmēr ar viņiem iespējams sinhronizēties, jo arī viņi mēdz nerēķināties ar citiem.
No kurienes tāda mentalitāte?

Vakar aizdevos apskatīt ledus skulptūras. Arī vilšanās - ņemot vērā cik ļoti tas pasākums tiek daudzināts un skaistināts, biju cerējusi uz vairāk.

Bet toties 5dienas pēcpusdienas darbiņš gan mani iepriecināja - šķidrumiņi, krāsiņas, un tik labi var redzēt, cik svarīgi ir filtrēt lietas.
 
 
Current Music: Razorlight - Back to the start
 
 
Zane
28 January 2017 @ 10:51 pm
727. Kāpēc?  
Citi maksā bargas naudas, lai ar sniega čībām aizietu pa purvu pastaigā un redzētu tos dabas brīnumus, uz ko ar pirkstu parāda. Un es nesaprotu. 
Uzvelc parastos gumpīšus, iebrien purvā, paskaties apkārt un mēģini pats ieraudzīt brīnumus.
 
 
Zane
24 January 2017 @ 06:11 pm
726. Kondīcijas  
Pēdējās dienās mokos ar ožas halucināciju - viss ož pēc dūmiem un cigaretēm. Bet, tā kā tas sakrīt ar zāļu lietošanas sākumu, tad ceru, ka tā ir zīme uz labu un drīz pāries. Jo drausmīgi un traucē koncentrēties citām lietām.
Viena no lietām, par kurām uzzini tikai tad, kad pats pie tās tiec.

Atnāk kaķis, paskatās uz mani. Es paskatos pretī. Šis pamāj ar galvu: "Ņur! [hey man!]". Es pamāju atpakaļ:"Ņur! [wazzap!]". Komunikācija.
 
 
Zane
19 January 2017 @ 12:22 am
725. Who we are  
Ir tēmas, par ko ir dzirdēts, bet kas visu dzīvi nekad tā īsti nav ieinteresējušas. Līdz brīdim, kad sanāk biš vairāk ar to saskarties.
Whitechapel spēles ietekmē palasīju vairāk par Jack The Ripper, Whitechapel slepkavībām un Abberline.
Un tas ir drausmīgi, ko viens cilvēks spējīgs otram nodarīt, un kādas cilvēkiem psihes problēmas.
Un vai tiešām neviens nekad neuzzinās, kas bija Jack The Ripper? Kāda bija viņa motivācija un mērķis?
Un kā viņš pats nomira?
Un vai tiešām bija tikai viens?

Atmiņas atsvaidzināšanai noskatījos "From Hell". Tagad zinu no kurienes nosaukums.
Jātiek kādreiz spēles otrā pusē.

Un vēl interesanti kā citi uztver tādas spēles - kuram tā ir tikai spēle, ar ko aizpildīt laiku, un kurš tajā saskata ko vairāk, kurš cenšas tik ļoti iejusties un domāt kā slepkava.
Un ko tas pasaka par cilvēka psihi?

Rīt jāpalasa vēl..
 
 
Current Music: Marilyn Manson - The Nobodies
 
 
Zane
17 January 2017 @ 10:41 pm
724. Kontrole  
Sēdi lekcijās, klausies, un saproti, kas ar organismu notiek. Zini, pie kuriem ārstiem jātiek, kādas pārbaudes jāuztaisa. Aizej, visu izdari. Tas ir kā uzdevums, kā misija.
Un balvā dabū savu diagnozi, un to, ka bij taisnība.
Un ko tālāk?
Uzdevuma atrisināšana neatbrīvo no problēmas.

Šodien Brūsa Vilisa diena.
 
 
Zane
16 January 2017 @ 12:28 am
723. Firewall  
5dien pamostoties, pirmā apzinātā doma bija "Gribu siera kūku. To garšīgo pašcepto."
Ļoti lādzīgi sagadījās, ka biju uzņēmusies hostot galda spēļu [7]dienu pie sevis, tad nu 6dien meistaroju kūku un spēļu starplaikos cienāju.
Bet man pašai ne pārāk garšoja. Nebij tā garša, ko atcerējos un iedomājos.

Bet toties pirmo reizi iemēģinājām spēli, ko jau pasen iegādāju tikai tāpēc, ka tur bildītes ar pūķiem :D
Izrādījās interesantāka, nekā biju gaidījusi no apraksta.
Redz, kā dažreiz paveicas ar spēļu skatīšanu no vāka..