Zane
02 May 2018 @ 03:50 pm
769. Why brain??  
Kad, gatavojoties Domā līdzi, lasi par slaveiem gejiem un uzej lapas par sērijveida slepkavām, sāc lasīt par viņu noziegumiem un mocīt savu dvēseli -_-
 
 
Zane
21 April 2018 @ 11:08 pm
768. 6dienas kopsavilkums  
-pag.neg nopirku fensī šainī auskarus; domāju, kur gan tādus vilkšu, jo uz fensī vietām neeju un baigi daudz fensī drēbju arī nav.. :| bet tik skaisti un tā uzrunāja! ^^'
-3dien piereģistrējos Magnētā. Piešķīra riktīgi smuku numuru, ar tādu jau nevarēs nepiedalīties.. Nostaigāju/noskrēju distanci - sajutu baigo gandarījumu un prieku, lai arī pavadīju trasē vairāk laika nekā biju cerējusi, bet pēdējā nepaliku. Atskārtu, ka 1)pēdējo reizi orientēties biju 2010.gada Kāpā, tā kā laikam jau nav slikts rezultāts; 2)joprojām drīzāk iešu pa taisno, nevis apkārt pa taciņām, kas galīgi nav pa ceļam; 3) nav tā, ka man nepatīk skriet - man vnk nepatīk skriet bezmērķīgi un pa asfaltu vai trenažieri :D
-tikām izvēlēties tēmu nākamajai Domā līdzi kārtai. Jau vairākas nedēļas marinēju domu par Saules sistēmas tēmu, tad nu to arī piedāvāju un guvu atbalstu :D
-5dienas naktī guļot svešā mājā atcerējos un piedomāju par to čali pirms apmēram gada. Izfantazēju visu dzīvi kopā ^^' Atskārtu, ka, lai arī tas viss nav reālistiski, man neuznāca jautājumi "Priekš kam man to?" un "Kāda jēga?". Līdz aizmigšanai domāju, ko darīt šajā sakarā..
-A Perfect Circle jauns albums ^^
 
 
Current Music: Perfect Circle - Eat the Elephant album
 
 
Zane
20 February 2018 @ 08:53 pm
767. Neaizmirst, pat ja neatcerās  
Reiz Positivusā mani uzrunāja viens jauns čalis, jautājot vai es kādreiz mācījos licejā un vai es viņu atceros, jo viš mani atcerējās un atpazina. Biju diezgan šokā, ka tik izskatīgs čalis mani ievērojis (jo es vnmr biju tikai kkur fonā tiem ievērojamākajiem cilvēkiem), bet viņu neatcerējos tur redzējusi. Tā nu atvainojos, ka diemžēl neatcerējos un devos tālāk, bet notikums neatstāja prātu un grauza. Pēc kāda laika gan atcerējos viņu, un atkal nošokējos kā mazais piemīlīgais blondais puika no liceja, par kuru vienmēr biju domājusi, ka tas nu gan meitenēm lauzīs sirdis, bija mainījies un nobriedis pa tiem dažiem gadiem. Bet toreiz tā arī neatradu brīdi, lai pateiktu, ka atcerējos.
Šorīt sapnī viņu redzēju.
Pati savu sirdi salauzu :D
 
 
Current Mood: nostalgic
Current Music: Patrick Wolf - Overture (Sundark and Riverlight)
 
 
Zane
16 February 2018 @ 12:18 am
766. World off  
Mājās un jau darbos un nedarbos dienās un nedienās.

Dažreiz dzīvē kļūst skumji - ne pašsajūta tā izcilākā, ne noskaņojums tas gaišākais - bet no darba un skolas īsti neaizbēgsi. Tad atliek vien uzvilkt savas komforta drēbes un doties ārā. Aukstā laikā tās ir tāds pasens paliels, silts vilnas džemperis zaļganā tonī un kopš nesenākiem laikiem viena melna vilnīga jaka. Paši par sevi tie apģērba gabali arī forši un tiek vilkti arī jaukākos un priecīgākos noskaņojumos. Bet, ja jūtos slikti, tad tās ir manas bruņas.

Restaurējot datoru un atjaunojot datu krājumus no iepriekšējiem datoriem, "atradu" sen savākto mūziku. Ak, atmiņas! :D Grūti izvēlēties, ar kuru skaņdarbu sākt..
 
 
Current Music: Pendulum - Watercolor
 
 
Zane
26 January 2018 @ 05:12 am
765. Stundas  
6h līdz pēdējam dāņu eksāmenam
43,5h līdz pametu Aarhus
53h līdz būšu LV

Tik ļoti gribu mājās..
 
 
Zane
15 January 2018 @ 06:55 pm
764. Nestabila sistēma  
Flip the table! Fuck this shit!
Tik zaļa no skaudības! Tik nepamatotas dusmas uz viņiem visiem!
Hate this!
Es arī gribu kalnus un sniegu un pārejošo brīvības ilūziju!
 
 
Zane
10 January 2018 @ 03:26 am
763. Dzīves jetlag  
Kamēr biju LV, bij ļoooti grūti pamosties no rītiem, jo bij grūti aiziet gulēt pirms 2iem naktī. Domāju, ka tas kāds mistisks jetlag nomainot 1h laika zonu.
Bet tagad braucot atkal uz DK, sapratu, ka tas laikam bij tas reversias kultūršoks, par ko brālis brīdināja, tikai izpaudās citādāk. Ne jau gaismas/tumsas periods baigi mainījās, ne apstākļi, bet tā attiesksme pret dzīvi un citiem cilvēkiem. No tā grūti atradināties.

Pirms ~2h ierados savās DK mājās. Pēc ~5,5h pirmais eksāmems DK. Mācījusies baigi neko neesmu, bet varēšot visu izmantot.
Bet bail iet gulēt - ka nenoguļu..
 
 
Zane
04 January 2018 @ 11:49 pm
762. Post-movie thoughts  
I'll be disappointed if the Resistance wins.
Because it has to be about the balance.
Tags:
 
 
Zane
30 December 2017 @ 06:49 pm
761. Prioritāšu pārpratums  
Attapos, ka ar vienu kāju esmu vēl vienā konvencionālā rāmīti. Jau sen sajūta, ka tas nav priekš manis un tur nepiederu, bet izkāpt ārā pavisam arī bail.
Un tā parasti - ne šur, ne tur, pa vidu kaut kur..
Tags:
 
 
Zane
28 December 2017 @ 01:53 pm
760. Loks  
Atbraucu uz brīvdienām mājās. Sajūta it kā nebūtu bijusi prom, nekas nav mainījies. Viss tikpat noplucis un nolaists, nesavākts un nekārtīgs. Iestagnējis. Tikai tagad tas viss ļoti lec acīs. Gandrīz kā reversais kultūršoks, par ko brālis brīdināja, tikai nekas jau nepārsteidz.
Bet pēc padzīvošanas Dānijā ir radusies interese izmēģināt padzīvot ilgāku laiku dienvidos - Spānijā vai Italijā vai Horvātijā. 
Tālāk prom no visiem.

Vakar aizgāju uz JAK lekciju par zvaigznājiem. Liekas, ka tagad būs vieglāk atrast un atpazīt, un varbūt pat iemācīties kko.
Nākamās lekcijas būs par dzīvības meklējumiem kosmosā, bet es būšu Dānijā. Tik žēl, jo tiešām interesētu paklausīties par to astrobioloģijas daļu.. :(

Kad dienas pavadi steigā, lai tiktu pie brīva brītiņa, tad sanāk "Time's after us, we're after time" /"Madness" by Lucius/.
Vai ir vērts?
 
 
Zane
06 December 2017 @ 11:30 pm
759. Domu lidojums [un sāpīga piezemēšanās]  
Kāpēc cilvēki, spriežot par nākotnes pārtikas iztrūkumu pieaugošās populācijas pieprasījuma dēļ, plāno kā optimizēt lauksaimniecības metodiku un zemes izmantošanu, bet ne par to kā ierobežot cilvēku skaitu?
Kāpēc cilvēki ir tik egoistiski? Ka tik ražot vairāk un turēt pie aparātiem ilgāk.
Nav jau tā, ka cilvēkam kā sugai draud izmiršana tuvākajā laikā.. :/
Tehnoloģijas un uzlabojumi un [dažas] inovācijas ir laba lieta, bet tak jāsaprot, ka arī atjaunojamie resursi ir ierobežoti!
Masas nezūdamības likums - lietas nerodas no nekā - ja gribi radīt dzīvību vai kādu pabarot, tad kaut kas ir jāiznīcina un jau laicīgi un jēdzīgi, lai ātrāk tiek vielu aprites ciklā.
Neesmu ne destruktīvs, ne suicidāls cilvēks [varbūt nedaudz depresīvs], bet šī pasaules iekārta un cilvēku neaizdomāšanās par tādām lietām ļoti skumdina :(
 
 
Zane
20 November 2017 @ 06:35 pm
758. Atskaites punkti un kontroles  
3 nedēļas, un lekcijas šeit cauri.
3 nedēļas un 3 dienas, un būšu mājās (lai aizietu uz dažām lekcijām LU).
Vēl 3 prezentācijas, šūnu krāsošana un bildēšana, 2 projektu atskaites.
Neironi sanāca! pēc krāsošanas un bildēšanas redzēs vai aug arī šķiedru virzienā.
Augi.. augi izdarīja "interesantas" lietas -_- šajā projektā es esmu ļoti skeptiska un neredzu tajos rezultātos tādu nozīmi kā pārējie, bet lai jau - gan jau background zināšanu trūkums pie vainas..

Sāku apjukt ar to izglītību šeit - vairs nesaprotu, ko te uztver nopietni un ko nē, kas ir svarīgi un kas nav. Zūd saprašana par kārtību, organizētību un standartiem. Kam augstākas prasības - man vai dāņiem?


I can whisper, I can yell
But I know
I'm just talking to myself
/Linkin Park/
 
 
Zane
12 November 2017 @ 10:43 am
757. Atgriežoties realitātē  
Pirms aizdevos apbraukāt Jitlandi, sāka likties, ka pietrūkst Latvijas māju un tur atstāto cilvēku un lietu, un ka gribu atpakaļ.
Bet izbrauciena noslēgumā sapratu, ka man vnk nedaudz jau apnīk Aarhus un sāku nogurt no dzīvošanas ar citiem [svešiem] cilvēkiem un naudas trūkuma un konstantās runāšanas angliski. Jūtos šeit ierobežota.
Pat ja mani paņemtu uz PhD vietu šeit un es varētu atļauties dzīvot viena, nez vai gribētu te dzīvot vēl 4-5 gadus :/
Bet sākumā jāpabeidz maģistrs..

Biotopu sezona iet uz beigām un cilvēki plāno noslēguma semināru.
Laikam vakar atcerējos par biotopu mācību laika ieķeršanos. Pagājušonakt redzēju viņu sapnī. Šodien atcerējos viņa vārdu :D
Redz - ar laiku un jauniem apstākļiem viss pāriet.

[Vismaz līdz brīdim, kad atceries un atkal sāc domāt "kā būtu, ja būtu.." ietvaros, lai arī cik bezcerīgi tas nebūtu.
Bet šobrīd jebkas ir labāks par elpošanas sistēmas specifiku nirstošajos zīdītājos -_-]
 
 
Zane
30 October 2017 @ 11:12 pm
756. Es un..  
..plašums
 
 
Zane
27 October 2017 @ 12:09 am
755. Roadtrip  
6 dāmas, 1 jaunskungs. Visi no politikas un sociālajām zinātnēm.
Un tad es viens tāds biologs.
Būs drausmīgi, bet citādāk Dāņzemi var nesanākt apskatīt.
 
 
Zane
21 October 2017 @ 09:15 pm
754. Daži uzskata, ka sievietes vieta esot virtuvē..  
Virtuve ir labākā vieta mājās. Tur ir vissiltāk, visjaukāk, ledusskapis un labākais internets.

Pēdējās brīvlaika dienās ieviesu telefonam PSP opciju un uzsāku Persona 3 Portable versiju.
Tad nu kamēr tā sēdēju virtuvē un spēlēju, parunājāmies ar mājasbiedreni par spēlēm un brīvlaiku, un tā un šitā, un viss beidzās ar viņas stacionāro datoru uz virtuves galda.
Tā nu mēs pavadījām vakarvakaru un gandrīz visu šodienu - viņa ar Witcher, es ar P3P.
Mājīgi :)
 
 
Zane
12 October 2017 @ 11:25 pm
753. Autumn cleaning  
Klavierfestivāls par tēmu Bēthovens. 7 dienas, 7 koncerti. Bezmaksas. 
Šodien apmeklēju. 
Tik haotiski tie skaņdarbi, ka smadzenēm bij ļoti grūti apstrādāt ienākošos signālus un saprast, un atrast ko vienojošu. Tik grūti, ka nebija spējīgas izdomāt nevienu savu domu, tikai uztvert. 
Un tā ir mūzikas/skaņu terapijas galvenā ideja - dabūt smadzenes ārā no ierastiem ritmiem un rakstiem un atkārtotām sekvencēm. Asinhronizēties. 
Neatceros, kad būtu pavadījusi tik ilgu laika periodu nedomājot par kaut ko.. Neomulīgi.  
Bet tā jābūt, kad kāpj ārā no rāmjiem. Un tad no malas to kastīti atkal var sakārtot un pārkārtot. 

Tiku līdz mājām un, taisot kafiju un desmaizi, galvā sāka skanēt Stereophonics - In A Moment.
 
 
Zane
08 October 2017 @ 08:28 pm
752. Christmas came early  
Vakarnakt saņēmu paciņu no mājām, šorīt pakoju vaļā. Tik eglīte pietrūka.
Pārsteiguma brūnītis bij ļoti garšīgas brokastis.
Tāda sajūta, ka vispār pārtieku tikai no saldumiem un sviestmaizēm, lai gan tā laikam nav, jo kartupeļi, burkāni un makaroni arī beidzās :/

Un vēl liekas, ka kkas fundamentāli nepareizs psihē un uztverē, jo diezgan vienalga, ka neesmu Latvijā un mājās. Cilvēki arī diezgan nepietrūkst, bet tas laikam saistāms ar to, ka arī LV biju diezgan viena visu laiku un visus reti satiku, pārsvarā tik online sarakstēs dalījāmies pārdomās un idejās un tamlīdzīgi, līdz ar to nav īsti atšķirības.

Esmu te jau 7 nedēļas. Kā laiks skrien. Ātrāk nekā Kolkā.
Būšu vēl 9,5. Gandrīz pusē. Jāpaspēj vēl tik daudz..
 
 
Zane
28 September 2017 @ 12:20 pm
751. Mums viss ok.  
Jup, manas īsās un neizsmeļošās atbildes noteikti ir tēta audzināšanas ietekme.
Šodien pārmaiņas pēc atbildēju viņam bik detalizētāk par to kā man iet, ar cerību, ka viš darīs tāpat. Bet nē :)

Pag.nedēļ mācījāmies kodēt dizainu 3D printēšanai. Šodien apguvām elektrovērpšanu (electrospinning).
Pēc brīvlaika jātaisa savs mini-projektiņš pašiem.
Tik daudz iespēju un pielietojumu! :D
 
 
Zane
25 September 2017 @ 09:22 am
750. There's more than one way to do it  
Gandrīz viss liekas kā pienākums. Pienākums ēst, gulēt, iet uz uni, iet ciemos, braukt ar riteni, mazgāties.. Jādara tāpēc, ka jādara.
Tik kafija un grāmatas vēl neliekas kā obligāts pienākums. Un Biofabrication ir kaut kur pa vidu..

Nesen sapnī redzēju J. Apķēros un nelaidu vaļā - tik ļoti pietrūkst cilvēciskā fiziskā kontakta. Tas arī, visticamāk, iemesls, kāpēc gandrīz sanāca atkārtot to 10 gadus seno kļūdu. Bet sekas nav tā vērtas.
Būtu jauki, ja varētu kādreiz tikt pie cuddle-buddy - būtu skinship bez visām problēmām, ko sagādā romantisko/intīmo atiecību veidošana. Kā kādreiz bij ar Nim..

Piekdien pavadīju 9h stādot mazas nezālītes. Meditācija un šausmas vienlaicīgi. Un muskuļu sāpes. Kāpēc cilvēki to dara?
Šodien jāiet apraudzīt, kā audžubērniņi pārdzīvojuši brīvdienas.