Šugā faiv
 
26.-Maijs-2021 06:29 pm
Man laikam ir jāuzraksta par to, kas notiek Tokijā un vispāri Japānā, jo ir sakrājies tik daudz un to nevar turēt iekšā.
Bez noteiktas kārtības, vienkārši fakti un epizodes.

+ Visi maksas parki Tokijā ir slēgti, bet bezmaksas parkos gar celiņiem ir novilktas troses lai neviens neiet no tiem nost. Uz trosēm ir paskaidrojums, ka tas ir tāpēc, lai aizsargātu tokijiešus no koronavīrusa.
+ Tokijas lielākā parka pašā vidū tiek izcirsti mūžkoki, lai ierīkotu olimpisko spēļu skatīšanās arēnu, kur būs jāsanāk vairākiem tūkstošiem cilvēku skatīties uz ekrānu.
+ Lielākā restorānu un kafejnīcu daļa ir vaļā. Alkoholu tirgot ir aizliegts kovida dēļ, bet to lietot gan nē, tāpēc visi tusē ar bezalko aliņiem, vai vienkārši atstiepj savu vīna pudeli.
+ TV un mediju naratīvs ir "vēl mazliet un mums būs sava, made in Japan vakcīna! Jau ir pirmie rezultāti! Paciešās!".
+ Politiķi un publiskās figūras katru dienu parādās skandālos, kur tie ietusē kādā privātā pārtijā uz pārsimts cilvēkiem.
+ Hokkaido salā, kur kovida situācija ir vissliktākā, visas skolas ir vaļā, notiek futbola mači ar skatitājiem, ja kāds saslimst, tad tam saka nenāc skolā līdz nākamai nedēļai.
+ Japānas lielais brālis ASV Japānu ir iekļāvis īpaši kovidbīstamo vietu sarakstā, jo kādā oficiālā atskaitē tika minēts, ka Japānas kovidcipari skatlogu pušķošana vien ir un patiesie cipari ir līdz 7x lielāki.
+ Pēc aptaujām, 86% iedzīvotāju ir pret olimpiskajām spēlēm. Tiek rīkotas parakstu vākšanas un taml. TV rāda olimpisko šefu, kurš saka, ka nu, jāupurējas taču, jo japānai ir svarīgas medaļas.
+ Vakcinācijai ir atvērti divi vakcinācijas centri - viens Tokijā, otrs Osakā. Var nākt tikai veci cilvēki pēc pieraksta. Vakcinācijas tempa ziņā Japāna ir kaut kur trešajā vietā no otrā gala pasaulē.
+ Lielākie mediji raksta par anafilaktisko šoku, vakcīnu komplikācijām un, atkal, par to, ka sava, made in japan vakcīna būšot droša un laba.
+ Vakcināciju neveic valsts pa tiešo, bet bruņotie spēki. Kāpēc? Kādā preses konferencē "vakcinācijas ministram" jautāja kas ir atbildīgs par vakcinācijas norisi. Tas atbildēja, ka bruņotie spēki. Protams, paši spēki par to dzirdēja pirmo reizi.
+ Japānā ir daudz klīniku un slimnīcu, bet kovidslimniekus pieņem tikai valsts iestādes. Principā, vairs nepieņem, jo limits ir pārsniegts.
+ 2020. gadā tika aizliegta iebraukšana visiem ārzemniekiem, neatkarīgi no tā, vai tiem ir uzturēšanās atļauja, ģimene, darbs, jebkas Japānā. Tagad ar atļaujām var, bet studentiem nevar.
+ Uz ielas man nereti kāds pārmet, ka ko es te staigāju, kovidains un ārzemniecisks. Propaganda strādā.
+ Jebcik pamanāma valdības kritika sociālajos tīklos pievelk neskaidras izcelsmes kontu komentārus, kuri raksta, ka autors ir dumjš. Troļļu fabrikas strādā.

Nekad tik labi kā tagad nesapratu dzīvi citā melu impērijā -- Padomju Savienībā un nekad tik ļoti negribējās aizbraukt prom uz neatgriešanos.
Comments 
26.-Maijs-2021 01:00 pm
Esi mierīgs – Eiropā šīs muļķības ar slēgtajiem parkiem bija vēl lielākas. Valdībai taču kaut kā jāizrāda, ka tās kovidu uztver nopietni.

Principā man nešķiet, ka Olimpiskās spēles (ja tās būs zem atklātas debess) ir īpaši bīstamas. Tikai nezinu, kā viņi domā uzaicināt sportistus un skatītājus, ja ārzemniekiem iebraukt ir aizliegts :D

Bet kopumā šķiet, ka jums tomēr cenšas samazināt nevajadzīgu paniku. Pieņemot, ka jums saslimstība ir tiešām 7 reizes lielāka nekā oficiāli, tas parāda, ka kovids nekas īpašs tas nav. Nav taču tā, ka šie 7 reizes lielāki rādītāji būtu kaut kā reāli pamanāmi. Cilvēki neģībst uz ielām utml.
26.-Maijs-2021 01:04 pm
Skatītājus laidīs iekšā, tiem būšot īpaša atļauja. Kāda tieši nezinu.
Par "neko īpašu" runājot, sievas māsa, kura strādā slimnīcā, diezgan labi apraksta situāciju un tā galīgi nav smuka. Cilvēki mirst lielā daudzumā, turklāt jauni. Par pamanāmību runājot - katru dienu pa pilsētu braukā ātrās palīdzības turpu-šurpu, menklējot slimnīcu. To nevar nepamanīt.
26.-Maijs-2021 01:20 pm
Diez vai ātrajām palīdzībām vairs nav telefonu, ka tās nevarētu iepriekš piezvanīt, lai noskaidrotu, vai ir brīvas vietas.
26.-Maijs-2021 01:26 pm
Jēziņ..
26.-Maijs-2021 01:26 pm
Kas to lai zina. Fakts paliek fakts - ātrās braukā zigzagos, lielā daudzumā.
26.-Maijs-2021 01:44 pm
Domāju, ka tā ir selektīva uztvere. Tieši tāpat kā daudzi japāņi, kas agrāk tevi neredzēja, tagad redz tevi staigājam zigzag, turklāt visu tādu kovidainu ;)
26.-Maijs-2021 01:10 pm
baisi.
26.-Maijs-2021 03:25 pm
Kā ar darbu no mājām? Vai valsts un privātie uzņēmumi atļauj strādāt no mājām? Man nez kāpēc liekas, ka JP tas varētu būt not done, jo kā gan nevienam neredzot, izliksies, ka strādā :P
27.-Maijs-2021 04:25 am
O! Labs komentārs. IT uzņēmumi strādā no mājām. Visi pārējie nestrādā, jo vilcieni tāpat ir pilni un ne-IT biroju ēkās tāpatās ir daudz cilvēku. Ir dzirdēts, ka daudzi strādā no mājām tikai tajā dienā, kad atnāk pārbaude, jo no mājām strādājošajiem uzņēmumiem ir atvieglojumi.
26.-Maijs-2021 04:52 pm
kas to būtu domājis. kaut gan arī pēc tevis iepriekš rakstītā standarta priekšstati par japānu ir sākuši pamatīgi mainīties.

tu no valsts viedokļa tur skaities ārzemnieks vai vietējais? skaidrs, ka pēc izcelsmes ārzemnieks, bet kāds ir tavs juridiskais statuss? ilgtermiņa vīza, pastāvīgā uzturēšanās atļauja, vēl kas cits?
27.-Maijs-2021 04:23 am
Taisnību sakot, man negribētos lai priekšstati stipri mainītos, jo Japāna kopumā ir jauka vieta, bet būtu nepareizi uzskatīt, ka jaukai esot tai nav problēmu.
Man ir uzturēšanās atļauja, tāpēc varu braukt iekšā un ārā, vismaz teorētiski.
27.-Maijs-2021 05:12 pm
es joprojām domāju, ka japāna ir ļoti interesanta un īpaša vieta. mani tikai pārsteidz brīžiem neracionālā, aprobežotā domāšana kaut kādos jautājumos. bet ja padomā rūpīgāk, vinu izteiktā pieturēšanās pie saviem konservatīvajiem uzskatiem tomēr nav pārsteidzoša. viņu ekonomiskais un elktroniskais uzrāviens 90 gados ir radījis maldīgu pieņēmumu par ļoti modernu un inovatīvu sabiedrību, bet patiesībā tā ir sena, strukturēta, skarba sabiedrība ar noteiktu sistēmu un kārtību.

par potēšanās tempiem un kārtību nemaz nebrīnos, zinot stāstu, kā tiek pārdots mobilais telefons, piemēram. :D
28.-Maijs-2021 03:37 am
Jā, tieši tā. Konservatīva, skarba sabiedrība un tikai pateicoties 80-to gadu elektronikas būmam tai ir tehnoloģiju mekas tēls.
26.-Maijs-2021 11:01 pm
Ļoti interesanti,paldies!
27.-Maijs-2021 12:12 pm
Visvairāk laikam mani pārsteidza šis "+ Tokijas lielākā parka pašā vidū tiek izcirsti mūžkoki, lai ierīkotu olimpisko spēļu skatīšanās arēnu, kur būs jāsanāk vairākiem tūkstošiem cilvēku skatīties uz ekrānu."
Kaut gan arī pārējais izklausās jocīgi. Bet pēc Taviem iepriekšējiem ierakstiem kaut ko tādu, tai skaitā saistībā ar ārzemniekiem, jau varēja nojaust.
27.-Maijs-2021 02:22 pm
bet kāds tieši pamats ir viņu vakcīnu nacionālismam?
27.-Maijs-2021 02:24 pm
Oficiālais iemesls ir tāds, ka “savas” vakcīnas esot drošākas, turklāt tās varēšot pārdot uz ārzemēm, kur, kā zināms, ir pilnīga kovidapokalipse. /s
28.-Maijs-2021 03:56 am
Anonymous
klau, bet kāpēc pie tautas vispārējā pofiga uz kovidu tauta negrib olimpiādi?
tāpēc, ka sabrauks sportisti kovidainie ārzemnieciskie un atvedīs kovidapolokolalalalalipsi? vai kāpēc?

to, ka tauta negrib olimpiādi, to es pat šeit pa radio, esvēhā vaikautkātā, dzirdu, atšķirībā no visa pārējā, par ko tu šai postā vēsti
28.-Maijs-2021 04:07 am
Galvenokārt tāpēc, ka varas iestādes ir aizņemtas tikai un vienīgi ar olimpiādi, ignorējot pilnīgi visu citu, tai skaitā arī kovidu. Par nodokļu naudu, protams. Tautai uz kovidu nav pofigs, praktiski visi nēsā maskas un pārsvarā stulbības nedara, arī labprāt iet vakcinēties, ja ir iespēja. Valdība, toties, kā antikovidlīdzekli aizliedz alkoholu un masīvi pumpē propagandu medijos par to, cik viss ir labi šeit un slikti citur. Nu, līmenis, laikam, ir skaidrs.

Turklāt, daudziem tā olimpiāde ir sākusi riebties vēl no momenta kad to Tokijai piešķīra, jo ir populārs viedoklis, ka par to vienkārši samaksāja kukuli no nodokļu maksātāju naudas. Tas tā kā būtu, bet kad sāka izcirst tokijiešu iemīļotos parkus, tad daudziem tā pacietība sāka plīst, jo nodokļus neredz, lai arī tos izšķērdē, bet parki ir šeit un reāli.
31.-Maijs-2021 11:20 pm
Paldies, ļoti labs ieraksts, lai neieslīgtu neproduktīvās žēlabās, cik pie mums viss slikti.
This page was loaded Sep 25. 2021, 3:12 pm GMT.