Šugā faiv
Recent Entries 
28.-Feb-2020 06:12 pm - Japānas kriminālziņas
Kādam zvejniekam esot uzbrukusi no jūras izkāpusi mežacūka. Zvejnieks cūku nožņaudzis, bet viegli ievainots.

***

Kāds autobusa vadītājs Osakā esot vairākus gadus zadzis sēdekļus no divriteņiem. Skaidro, ka sēdekļi ļoti patīk un neko nevarot darīt. No viņa garāžas izņemti 5.8 tūkstoši sēdekļu.


***

Mazveikala darbinieks piezvanīja policijai un paziņoja, ka veikalā kāds pusmūža vīrietis ar zobenu nokāva sievu.
24.-Feb-2020 01:25 am
Panika un elementāra dumjība ir lielākas problēmas nekā pats vīruss.

Šodien biju Isetanā, vienā no Tokijas pazīstamākajiem universālveikaliem. Pirmajā stāvā, kur pārdod dārglietas, pilnīgi visas pārdevējas, visas kā viena, bija maskās. Pircēji arī, bet ne visi. Izskatās kā tāda fundamentālistiska islama valsts - sievietēm sejas paslēptas. Deizgan savāda sajūta.

Osakā ir manīti paštaisīti ziņojumi pie mājām ka, redz, lai netuvojas ķīniešiem, vjetnamiešiem un tajiešiem, jo tie noteikti aplipinās ar vīrusu.
Asakusā Tokijā kāda rāmena bode uzlikusi paziņojumu, ka ārzemnieki vispāri lai neiet iekšā. Jā, pagaidām visi aplipinātie ir japāņi, bet noteikti tie ārzemnieki ir pie vainas.

Veselības ministrijas darbinieki, kuri strādāja uz Diamond Princess, netika pārbaudīti pirms atgriešanās birojā jo, redzi, ja atklātos, ka viņi ir inficēti, tad tie vairs nevarētu strādāt. Jo nu, protams, kamēr nav atrasts, tikmēr nav vīruss. Dzelžaina loģika.
Bet nu, tas nav salīdzināms ar kādu tantiņu, kura būdama nopietni slima gāja uz dievkalpojumiem, jo priesteris teica, ka no slimībām nav jābaidās un koronavīruss esot velna nedarbi. Esot viena pati inficējusi kādus piecsimt cilvēkus.

Pa to laiku, kamēr japāņi, slimi būdami, tēlo varoņus un iet uz darbu, Tokijā ir diezgan riskanti. Cik tieši riskanti ir grūti pateikt, bet drošības labad braucu uz darbu ar riteni.
12.-Feb-2020 11:24 pm
Stāvēju parkā uz tiltiņa, pētīju pīlītes dīķī.
Pienāca mīlīgs večuku pāris un sāka barot pīlītes ar baltmaizi. Iedeva mazliet arī man. Pilnīga idille: pavasarīga saulaina diena, pīlītes, ziedi, maize, smaidīgi večuki.
Pēkšņi no brikšņiem atskanēja balss: "no fīd! no fīd! nedod pīlēm maizi! nedod!". Pieskrien kā Teksasas reindžers ģērbies penzonārs platmalē un sāk klaigāt ka, redz, atnākuši, baro te pīles un baložus.
Mīlīgie večuki maizi paslēpa, bet reindžeris vien nelikās mierā: skraidīja pa apli apkārt un bļaustījās par to, ka, redz, kur nu mēs tādi neģēļi salasījāmies, barojam pīles un baložus. Un ja nu zivis to apēd?
Mīlīgo večuku pāra vectētiņš, neteikdams ne vārda, apgriezās, paskatījās reindžerim acīs un niknā, jakudzas cienīgā rūcienā aicināja likties mierā.
Rendžers uz desmit sekundēm, ja ne vairāk, sastinga, sastinga arī gaiss apkārt. Pēc desmit sekundēm reindžera pēdas zibēja vien. Bet, pretekllis tāds, no dīķa otrā krasta vēl uzbļāva, ka kauna mums neesot.
5.-Feb-2020 03:32 pm
Un vēl, amerikāņi esot atgriezuši Japānai gaisa telpu virs Tokijas (kas vispāri ir diezgan interesanti pats pa sevi, kā fakts), un tagad lidmašīnas, kuras nolaižas Hanedas lidostā, lido smuki man virs mājas. Ar visu troksni. Diezgan zemu. Katras pāris minūtes. Skats no pašām lidmašīnām ir, droši vien, ko vērts.
5.-Feb-2020 03:29 pm
Visi runā par to ka, redz, japāņi ir tik punktuāli, pareizi un nevainojami.
Bet tikai retais atcerās par to, ka japāņi ir punktuāli sākot, bet galīgi tādi nav beidzot.
Piemēram, ja man darbā sanāksme ir no 12:00 līdz 13:00, tad tā sanāksme tīri labi varētu beigties arī ap trijiem.
Bet tas nekas. Veinreiz bija laime strādāt projektā, kur ap astoņiem vakarā bija jocīga sanāksme, kura beidzās tā ap pusnakti. Tās sanāksmes jēgu es joprojām īsti nesaprotu.
12.-Jan-2020 10:22 pm
Japāna mainās. Ja pirms desmit gadiem diezgan centīgi slēpu savas domas par to, ka, redzi, jāstrādā ir rezultāta pēc, nevis lai visi redz to centību, bet tagad tās idejas ir īstais meinstrīms.

Visur esošie 7/11 konbinī, tie Japānas brīnumnarveseni, kur var izmest miskasti, nopirkt vārītus rīsus divos naktī, aiziet uz mazmājiņu un izņemt naudu bankomātā, tie 7/11 jau labu laiku nestrādā cauru diennakti. Cauru diennakti nestrādā tāpēc, ka frančīzu īpašniekiem neizdodas atrast cilvēkus, kuri gribēs par to samaksu visu nakti klanīties un teikt "iraššaimasē" katram pidzāmā tērptam hikikomorī. Tie vienalga atnāk tikai izlasīt pornomangu no plaukta un dodas projām. Tiešām nav: stripri pietrūkst darbinieku, gandrīs visās industrijās.

Japānas ekonomika lēnām, bet tomēr aug, bet cilvēku kļūst aizvien mazāk un tie cilvēki ir egoistiskāki nekā iepriekš: domā vien par savu sirdsmieru un komfortu, tai vietā, lai iedzītu sevi kapā kaišjai par labu.

Cilvēku ir mazāk un uz tā fona ir uzlabojies arī serviss: piemēram, taksometru izsaucot, agrāk bija jārunā ar īstu padomju birokrātu, kurš tikai to vien zināja, kā nočīkstēt, ka "es nezinu ko jums darīt, dāmīt, nu ejiet kājām, mums nav mašīnu lai ieliktu jūsu divus čemodānus", tagad uzreiz atpazīst klientu pēc tālruņa numura un pat paredz kas ir vajadzīgs. Par samaksu, jo, kā teicu iepriekš, pa lēto īsti neviens strādāt negrib.

Un tā, man beidzot šķiet, ka pārmaiņas ir tepat uz sliekšņa: 7/11 ir krīzē un likvidē frančīzes, veco, kvadrātaino taksometru firmas grib lietot tikai retais, lielās, vecās firmas sarūk korupcijas skandālos un no Japan Co. sāk veidoties kaut kas jauns. Īsti nezinu kas tieši, bet tas jaunais ir noteikti draudzīgāks pret cilvēku kā indivīdu, nevis kā lopu baru.
17.-Dec-2019 08:50 pm
Briesmīgi daudz latviešu Japānā nav, bet tie, kuri ir, runā savādā latviešu valodā, ar japāņu piesitienu. Vispāri to nebiju manījis līdz gadījumam, kad tikāmies ar vienu vietējo un nevietējo, kurš bija atbraucis paciemoties. Tas nevietējais smīknāja par mūsu valodu, sak', jocīgi jums tie vārdi.
Bet nu, jā: piemēram, neviens jau nesaka "pasaki man savu tālruņa numuru", jo numurus, vārdus, adreses taču iemāca, nevis saka. Viesnīcās apstājas. Ar draugiem kopā dzer. No vilciena nokāpj. Mājup atgriežas, nevis iet. Bomzis ir bezpajumtnieks. Iepirkumus dara. Onsenā iekāpj. Jebkura ēstuve ir restorāns. Jebkura iestāde ir bode. Pipari ir sarkanie, jo melnie ir melnie pipari un nekā savādāk. Makaroni ir pasta. Baltmaize neeksistē.
Tāda ir tā valoda.
8.-Dec-2019 02:32 am
Šibuja, mana mīļā, putekļainā, mazliet smirdīgā, bet tik mājīgā un labsirdīgu, dīvainu cilvēku pilnā Šibuja mainās. Izauga trīs jauni debesskrāpji, vecās ēkas ar piecdesmito gadu kondicionieru mucām ir nojauktas nost, publika arī ir mainījusies. Pat izmocīto Šibujupīti kāds ir iedomājies izdabūt no pazemes ārā un tagad šibujai ir sava krastmala. Diezgan gara, apgaismota, smuka un jauna, bet patukša, jo tikai retais par tās esamību ir informēts. Šauros, balto tualetes flīžu tuneļus nomainīja gaisīgas un platas ejas ar melniem griestiem, kurus nemaz nevar saskatīt. Nelielo, bet ērto pazemes metro staciju nomainīja ļauns labirints: vienreiz divi vācu tūristi jautāja kur ir izeja. Atbildēju, ka gribētu to zināt arī. Jau divus gadus staigāju apkārt. Šibuju vairs nevar pazīt.
Bet tas nav tas svarīgākais. Tie jaunie debesskrāpji izskatās tik futūristiski, galīgi nav Tokijas rāmajā, konservatīvajā un, es pat teiktu, garlaicīgajā stilā. Šibuja tagad ir visdīvainākā vieta Tokijā. Vecās, mājīgās šibujas ielas ar neskaitāmajām pagajušā laikmeta bodēm un veikaliem ir nemainīgas, bet no debesīm uz tām noskatās visās varavīksnes krāsās spīdošie debesskrāpji, kā tādi kosmosa ciklopi, kuri nokāpa no zvaigznēm neviena nelūgti un tagad sēž uz zemes un skatās. Tas izskatās ja ne iespaidīgi, tad dīvaini. Nevaru īsti atrast to vārdu, kurš to jocīgo skatu aprakstītu.
Ja būsiet Tokijā, tad Šibuja ir apmeklēšanas vērta. Ne tik daudz to skatu dēļ, bet kaut vai tāpēc, ka tā vieta mainās katru dienu. Tad jums būs sava, unikāla, personīgā Šibuja, kura vairs nekad neatkārtosies.
4.-Dec-2019 11:44 pm
Ā, jā, un vēl man terasē ir inficētas zemes pleķītis. Nav svarīgi ko es tur stādu, viss ar laiku nožūst, nodzeltē un iet bojā.
Mimoza nožuva, jasmīns nožuva, gladiolas nožuva un pat šisō īsti labs nesanāca.
Optimisma pilns pavasarī iedēstīju trīs čilī mazuļus.
Jau ir decembris un čilī ražo kā negudri.
Laikam tā infekcija viņus neņem ciet.
4.-Dec-2019 11:21 pm
Nopirku Apple Store jaunu skuvekli. Jā, tieši Apple Storē.
Izņēmu no iepakojuma, pats skuveklis bija plastmasas kastītē.
Kastītei pa vidu mazi burtiņi. Ja ieskatās, tad var izlasīt: "Syka blyat".
Kas tie vēl būs par jokiem?
To domājot, aizgāju pie spoguļa un noskuvu sev uzacis.
Izgāju ārā, gāju pa ielu, nepazīstams garāmgājējs smaida un slavē, sak', beidzot tu izskaties pēc īsta ebreja!

Nē, jucis es neesmu, tas bija sapnis.
Šķiet, ka bija kas jāzuraksta, bet īsti nekas neiet ārā.
This page was loaded Jul 10. 2020, 10:54 pm GMT.