302cc9b4780f8cbef6f70c3a8417913050b6aafb ([info]mindbound) rakstīja,
@ 2015-06-02 03:28:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Garastāvoklis:awake
Mūzika:Headscan - Shaper And Mechanist: Silent Running
Entry tags:art:literature, personal

Laikam ejot un brīvajam laikam sarūkot, arvien vairāk novērtēju audiogrāmatas. Iespēja patērēt literatūru, kamēr patērēju literatūru.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2015-06-03 04:18 (saite)
Kādēļ lai es lasītu/klausītos kaut ko, pie kā nav jāpiedomā?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-06-03 08:59 (saite)
Es nezinu. Vienkārši tu nevarētu klusīties kaut kādu Hesi, Mannu, Dostojevski vai pat Eko, vienlaikus urbjoties cauri tehniskai grāmatai, un tajā pašā laikā pilnvērtīgi uztvert to jēgu. Nopietna literatūra nav sižetiska, tās galvenā funkcija ir provocēt uz pārdomām un dažreiz tā ir smagi uztverama, pat, ja esi ekskluzīvi tai koncentrējies.

Nē nu nezinu, var jau būt tu tiešām esi kaut kāds augmentēts ūbermenšs aļa JC Dentons, kam šādas mirstīgo problēmas svešas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-06-03 10:32 (saite)
Tev tiešām nav man jāstāsta, kādas īpašības piemīt nopietnai literatūrai. Par pārējo, well. This is a time of great innovation.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-06-03 18:22 (saite)
Es nezinu ko tu ar to domāji, bet lasīt vienlaikus tehnisku literatūru par savu tēmu un klausīties Dostojevska audibuku ir tas pats, kas lasīt tehnisku literatūru par vienu tēmu, vienlaikus klausoties audobuku par citu tehnisku tēmu un perfekti paturēt prātā. To tu arī spēj?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-06-03 23:32 (saite)
Droši nezinu (neesmu mēģinājis), bet domāju, ka nē. Lielākā daļa tehniskās literatūras satur formulas, attēlus, tabulas, vairāku veidu un līmeņu atsauces u.c. ne-tekstuālas detaļas, kuras būtu ļoti grūti translēt audio formātā un bez kurām teksts ir faktiski nelietojams. Daiļliteratūrai, lai cik "domīgai", nav šādu papildus ierobežojumu. Pie tam, izmantojot tehnisko literatūru, lielākoties nākas izmantot ne tikai konkrēto tekstu, bet arī vismaz daļu no papīriem, rokasgrāmatām utt., uz kurām tas atsaucas.

No otras puses, ar to, ko varētu saukt par "pustehnisku" literatūru (konkrēts piemērs — Kurcveila "How to Create a Mind"), kur augstākminēto detaļu nav vai to ir ļoti maz, es šādā veidā galā tieku.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2015-06-04 03:32 (saite)
Nākamreiz kad izmēģināsi šito triku, uzmet iekš audio Heses ''Stikla pērlīšu spēli'' vai kaut ko no Kafkas. Pēc procesa mēģini sacerēt aptuvenu atstāstījumu. NEVIS sižeta, bet PAR KO TUR IR. Tas būs lakmusa papīrs tam vai šī tava metode strādā vai nē. =)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-06-04 05:58 (saite)
"Spēli" un lielāko daļu no Kafkas es gan esmu lasījis un atceros pietiekami labi, taču ideju sapratu, fair enough. Tas, protams, paver iespēju arbitrārai kritikai no sērijas "neesi SAPRATIS PAREIZI", bet tas šajā gadījumā jau būtu sekundāri.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?