El pueblo unido jama sera vencido
martcore
.. :.:... .:... .::: .::: ::::......

Februāris 2019
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Atkāpties Viewing 0 - 20  
Krāšņais Kurvjziedis [userpic]
Protopavasaris forštatē

Šodien mēs ar seru R staigājām pa Maskačku. Pa Maskavas forštati. Pa vienu no senākajām un dzīvākajām Rīgas priekšpilsētām. Iespējams - vispoētiskāko un maģiskāko.

Kusa pēdējais dubļainais sniegs, laidelējās pirmās pavasara mušas, baznīcas mirdzēja saulē. Starp pusssabrukušiem šķūnīšiem stāvēja koka namiņi, svaigi ieliktiem pakešu logiem - kā krunkaini amerikāņu pendžas ar sniegbaltiem porcelāna zobiem.
Rudi, raibi un pelēki kaķi dažādās barojuma un noplukuma pakāpēs sildījās saulē, miedza aci zīlītēm un strazdiem. Pumpuri ceriņos brieda, kāda romu ģimene pagalmā dauzīja uz striķa izkārtu rakstainu tepiķi, vārnas knābāja no plastmasas maisiņiem kaut ko droši vien ēdamu.

Mēs aizgājām līdz Kojusalas dārzam, pie vecās liepas, par kuru daži raksta, ka tā varētu būt Rīgas vecākais koks, iestādīts vēl poļu - zviedru kara laikā. Katrreiz izjūtu vieglu bijību pret šo dzīvo organismu, kurš pieredzējis, kā vella kalpi auļo zirgos, kā kupči un mūki uz derībām ēd vienmazcuciņ, kā zviedru karavīru vietā nāk krievi, kā Polijas-Lietuvas jūdi savos plostos brauc pa Daugavu, lai še tirgotos, kā Lielais mēris, ugunsgrēki un Daugavas pali aiznes cilvēku dzīvības, bet tie kā mizgrauži uz liepas saknēm sarodas atkal un atkal no jauna. Poļi un čigāni, leiši, žīdi un krievi. Protams, arī latviešu zemnieki, atbēguši no Vidzemes muižām. Bārdainie vecticībnieki, vajāti un atklīduši uz birģerisko Rīgu, kurā kādu varbūt satrauc, ko tu ēd un ar ko guli, bet tikpat kā nemaz - kam tu tici, kādā manierē to apliecini, un vai vispār. Un tad tās zaļumballes šeit, pirmajā publiskajā parkā, pārīšu saskatīšanās, greizsirdības scēnas un Šīspuses kautiņi ar Topusi.

Un atpakaļ mēs gājām caur vecajiem jūdu kapiem, vienīgo vietu Rīgā, kur ebrejs jau 18.gadsimtā drīkstējis palikt ne tikai uz tirgošanās laiku. Un pēc tam gājām pa šaurām, dubļainām ielām, un es domāju par veco bruģi, pār kuru lijušas neskaitāmu ievainotu karavīru, dzemdējošu sieviešu un kauslīgu žūpu asinis. Par īstajām un viltotajām monētām, kas birušas dubļos starp akmeņiem. Par daudzu paaudžu pļāpām, mīlas un agonijas vaidiem, bērnu brēcieniem, suņu rejām, zirgu zviedzieniem un vistu kladzināšanu.

Un es pati tajā visā sajūtos tik sīka un tomēr nozīmīga - kā baktērija vai mikroskopiska ērcīte, kura pagūst piedzimt, uzaugt un nomirt uz suņa vai cilvēka deguna, iekams tas paguvis ieelpot un izelpot. Un domāju par to, ka mūsu visu - sīko, kauslīgo, kaislīgo radījumu misija ir kopt, auklēt un nodot stāstus nākamajām mūsu sugas paaudzēm, kas skraidīs starp šiem kokiem un akmeņiem.

gnidrologs [userpic]

Nez cik miljoni nodokļu dolāru tika izlietots priekš Trampa muh rašen kolūžen apmelošanas kampaņas, kura nu beidzot ar gariem zobiem tikusi atzīta par fufeli. Iedomājies, zaudējusī partija bija tik sore losers, ka viņi paņēma dučiem ļimonu no ierindas pilsoņu sagādātā obščka, lai prosta saārstētu savu personīgo frustrāciju, izmazgātu smiltis no vagīnas. Dac librul politics for ya.

basta [userpic]

https://www.salisburyjournal.co.uk/news/17438785.russian-flag-hung-from-salisbury-cathedral-overnight/

unpy [userpic]
Dīvainību vērotāja piezīmes.

Ar katru gadu šis paliek arvien dīvaināk:

https://en.wikipedia.org/wiki/Oldest_people#Ten_oldest_living_people pret https://www.pmlp.gov.lv/lv/assets/backup/ISVG_Latvija_pec_DZGada_VPD.pdf

Dots. [userpic]

Es esmu no citas planētas, un cilvēki ar savu slikto uzvedību nonāk manā kuriozu galerijā, kur viņus dienu un nakti aprunā komisijas.

Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija. [userpic]

es nedaudz pielaboju tekstu, nemainot ideju/domu (pilns raksts lasāms hotlinkā, zemāk)

We're Ready to Unite With Russia, Belarus Leader Alexander Lukashenko Says

Belarus is ready to commit suicide by marrying Russia in an obviously unequal and turbulent marriage, Belarussian Tzar Alexander Lukashenko said on the third and last day of his bilateral talks with Supreme Being Vladimir Putin on Friday.

Rumors resurfaced this year that Russia could give free chocolate treats on Mondays to the people of Belarus as Putin’s constitutional term limits bar him from running for the presidency in 2024.jan09 draugiem un ne tikai tiem [userpic]
interesanti

ar izbrīnu atklāju, ka ir Zemessardzes orķestris, un jau no 2011

oblica [userpic]
pirmo

Bingo šodien pirmo reizi bija birojā, kur nelaimīgā kārtā bija arī kolēģis, kurš pusdienām līdzi bija paķēris vītinātas desiņas. Tur bez apriešanas nekādi, nācās iespundēties kabietā. Stūrus un paklājus nesačurāja, varbūt rīt paņemšu atkal līdz.

atveracisieklausies [userpic]
Par suņiem

sveicināti,

Kā vislabāk - gan lielajiem, gan bērniem - sagatavoties suņa ienākšanai ģimenē (Rīgas dzīvoklī) - vai ir kādas must-read grāmatas, labi forumi (ar ieteikumiem), YT klipi, apmācību semināri suņu saimniekiem utt. ?

Ir jau braukts ciemā pie kādas esošas suņa saimnieces, to sīki iztaujājot, arī izejot kopīgā pastaigā... ir arī www šis tas meklēts, bet varbūt ir kaut kas konkrēts un specifisks no jūsu pieredzes, ko ņemt vērā un "iečekot"?

Suņa pieredzes nav - ir tikai kaķa.

Paldies

Iksirugumta [userpic]

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ [userpic]
wreckage

Firemen had to cut him free from the wreckage of the car.

Dr. Jurčiks Janzons [userpic]
krusteniskā

svaigi izoperēts tīri normāli uzkāpu līdz trešajām stāvam. značit būšu dzīvotājs.

unpy [userpic]
Laika vērotāja piezīmes.

Šodien sajūta, ka pavasaris tomēr kaut kad būs.

‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉Ingmārs‫‬‭‮‪‫‬‭‮҉ [userpic]
18gf.jpg

Skabičevskis [userpic]
Someone was disgruntled, weren't they.

What philosophy books would you recommend?

I can't think of any I'd recommend. What I learned from trying to study philosophy is that the place to look is in other fields. If you understand math or history or aeronautical engineering very well, the most abstract of the things you know are what philosophy is supposed to be teaching. Books on philosophy per se are either highly technical stuff that doesn't matter much, or vague concatenations of abstractions their own authors didn't fully understand (e.g. Hegel).

It can be interesting to study ancient philosophy, but more as a kind of accident report than to teach you anything useful.
//Paul Graham

gnidrologs [userpic]
foodbalz

Barsas menedžments ir katastrofāls. Viņi pagarinājuši līgumu ar Valverdi, kas ir pilnīgs āksts priekš Barsas, neko nav sasniedzis ar klubu un turpina kāpt uz visiem tiem pašiem grābekļiem, ko sezonu iekpriekš. Tāda škrobe, ka Messi ziedu laiki tikuši pilnībā izbojāti ar absolūti nekompetentu komandas vadību. Barsa būtu sasniegusi pavisam citus augstumus normālos apstākļos ar arguably GOAT spēlētēju, kas spēj izručīt komandu no jebkuras situācijas. Senāk katrs Barsas mač bija svētki, tagad "nu kādu huiņu šoreiz tas idiots būs izperējis" un "vai izturēšu cauri neaizmiegot".

honeybee [userpic]

Izaugšu liela un būšu kā reperis ansis

No idea ko viņš dara mūzikā, bet būt uz skatuves un nerunāt sūdu, kā arī nerunāt to, ko nerubī, pat ja pats izskaties muļķīgi paklusējot, that's kind of cool un tbh nevienam citam attiecīgajā diskusijā īsti neizdevās

Dots. [userpic]

Thebrowser.com man iedeva trīs bezmaksas subskripcijas uz trim mēnešiem dāvināšanai. Kāds tādu grib? Vajag epastu un vārdu.

gnidrologs [userpic]

Bailes ir mana vienigā emocija. Viss pārējais ir atvasinājumi. Tā nebija mana izvēle, tāds esmu bijis kopš sevi atceros. Dažreiz gribas Radītāju pasūtīt nahuj.

unpy [userpic]
***

Ļoti labi.

"7 iemesli, dēļ kuriem amerikāņi vairs neuzticas viens otram" - angļu valodā; krievu valodā.

Šis viss labi sasaucas ar manām pēdējās nedēļas pārdomām par lapsu. Nu, par slaveno vīnogu lapsu un to, kālab gan mums būtu jāsmīkņā par To lapsu un Tām vīnogām, ja Tā lapsa varbūt citudien atnāks pēc Tām vīnogām ar trepēm, bet mēs esam pilnīgi citā dimensijā, mums, visiem tādiem gudriem un attapīgiem, pie Tām vīnogām netikt jebkurā gadījumā.

Atkāpties Viewing 0 - 20