Chloroform Sauna ([info]martcore) rakstīja,
@ 2010-01-06 22:24:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
bezmaz 20 gadi bija vajadzīgi, lai saprastu šo patiesību
tagad 20 gadi būs nepieciešami, lai saprastu, ka arī lielie uzņēmumi ir nepieciešami, un to, ka uz neražojošām valstīm ES krānu uzliek, un pareizi dara


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]watt
2010-01-06 23:49 (saite)
ES rekomendētā MVU definīcija, kura ES stājās spēkā ar 2005. gada 1. janvāri.
Vidējie uzņēmumi:
darbinieku skaits – (50 – 249);
gada apgrozījums nepārsniedz 50 milj. eiro;
gada bilances kopsumma nepārsniedz 43 milj. eiro.
Mazie uzņēmumi:
darbinieku skaits – (10 – 49);
gada apgrozījums nepārsniedz 10 milj. eiro;
gada bilances kopsumma nepārsniedz 10 milj. eiro.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]spicausis
2010-01-07 00:08 (saite)
Ah tā. Mikro esot (un ekon. min. arī piekrīt šai definīcijai) ir līdz 9 nodarbinātajiem un (gulp) 2m € apgrozījumam. Bet still, kapēc tiek bīdīti sfēriski mikrouzņēmumi vakuumā, nevis atbalstīti mūsu apstākļos pavisam reālistiski frīlanseri/ģimenes pasākumi, kam sākotnēji 2k €/mēnesī ir nesasniedzams skaitlis?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]watt
2010-01-07 00:35 (saite)
nu, man kautkā nāk prātā tas kārtējais "lai taču viņi ēd kūkas" variants.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]losthighway
2010-01-07 01:02 (saite)
Jā es ar biju domājis - šādus mikrouzņēmumus. Tad nu lūk paskatīsimies pa nodokļiem, kas viņiem ir jāmaksā:
IIN un sociālais nodoklis (vai citas tā formas) par darbiniekiem - mikrouzņēmumi, kurus es pazīstu to nemaksā kā sugu.... bet ja maksātu, tad tur ir vienalga vai liels uzņēmums vai mazs, šie nodokļi ir par lielu.
PVN - ja kaut kādā veidā mikrouzņēmumi to nemaksātu, tad tā būtu tirgus kropļošana. Ko varētu arī pieļaut līdz zināmam apgrozījuma līmenim. Plus man zināmie mikrozuņemumi arī PVN valstij maksājamo daļu samazina ar reprezentācijas izdevumiem vai īpašniekiem noderīgu preču iegādi.
Peļņas nodoklis - sastāda 15% no peļņas. man pazīstamie mikrouzņēmumi nestrādā ar peļņu, jo peļņa tiek ieguldīta attīstībā vai īpašniekiem noderīgu preču iegādē.

Sekojoši tomēr man liekas, ka martcore ir taisnība. Nodokļi kā tādi ir par lielu (jebkura līmeņa uzņēmējam) un kas vairāk ir apgrūtinoši, tās ir birokrātiskie šķēršļi (mikrozuņemumu īpašniekiem parasti nav pietiekošas pieredzes, kā tos apiet), kā arī kredītresursu piesaistes problēmas (it sevišķi apgrozāmajiem līdzekļiem). Bet nu varbūt es kļūdos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]spicausis
2010-01-07 01:16 (saite)
Es ekstrapolēju sevi, kas vēl nav padevies valsts pēkšņajam un uzmācīgajam spiedienam (IIN pacēlums, etc) pārvērsties par SIA (es neesmu nekāda sabiedrība, zinies), un spītīgi turas kā pašnodarbināts saimnieciskās darbības veicējs. Par cik mans apgrozījums ļauj man PVN nemaksāt, tad mēnesī izrakstot rēķinu uz 200 latiem, es varu sev kabatā ielikt 105 latus, bet izrakstot 500 ls — 330 (soc. 56 ls + 25% IIN).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]losthighway
2010-01-07 01:33 (saite)
Nezinu precīzi ka ir individuālajiem uzņēmējiem, bet principā pēc tā, ko nosauci, redzu, ka esi ieguvis sociālās garantijas un samaksājis valstij 25% iedzīvotāju pelņas nodokli. Sociālās garantijas iespējams tev noderēs, bet ja tu nemaksātu IIN, kāpēc valstij tu būtu vajadzīgs un kāpēc tevi būtu jānostāda augstāk par jebkuru citu algotu personu, kas maksā IIN, tagad jau 26% apjomā. Es zinu, ka ir grūti atteikties no naudas, kas tev ienāk, bet nu šie nodokļi ir racionāli, iracionāls ir tikai to lielums un izlietojums valsts pārvaldē (neatkarīgi no uzņēmēja/uzņēmuma lieluma).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]spicausis
2010-01-07 01:45 (saite)
Es taču par apmēru runāju, un to, ka tieši tai grupai, no kuras nāk vismazākie ieņēmumi, un kurai to visvairāk vajag, you know, SEV, paēst un tā, nevis valstij, tas sit visskarbāk — līdz ko tu pacelies virs ienākumu minimuma 180 ls, tā nodokļos aiziet apaļi 50%, fucking piecdesmit procenti aiziet nodokļos, that's the point un ārprāts.


(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?