Marts 27., 2012
Comments:
mani līdzīgas domas nodarbina jau labu laiku.
mēs, piemēram, birojā izmantojam tādu sistēmu kā Redmine (darbu/projektu vadībai).
tur, protams, var stundas norādīt un atrakstīties un viss skaisti, tikai neviens to negrib darīt.
Lūk kā reiz es iedomājos, ka šādām sistēmām būtu jābūt tāda iekšējā ranga. Vajadzētu varēt salīdzināt darbus pēc nozīmības (nu, kas parasti arī ir izdarāms.. prioritātes utt) un atbilstoši tam dot punktus par šo darbu izdarīšanu (vai daļēju padarīšanu.. piemēram procentuāls izpildījums, ieguldītās stundas).
Nedēļas/mēneša laikā var secināt, kurš ir līderis pēc savāktajiem punktiem un, piemēram (es kā valsts institūcijas darbinieks, kuram nav nekādu veidu, kā atalgot darbinieku), piemēram, varu patvaļīgi kaut kā apbalvot labāko (piemēram iedot vienu brīvu dienu).
Problēma, ko es tajā saskatīju (pat tehniski tas neizklausās nekas šaušalīgs) ir tas, kā dažādos amatos veicamos darbus vienlīdz objektīvi novērtēt. Lai nav tā, ka viens plēšas visu dienu un dabon mazāk punktu, nekā otrs, kuram ir cits darbiņš un tas izdarās 2 stundu laikā (pie iedomātas situācijas, kad abi ir vienlīdz piemēroti dotajam uzdevumam).
Man, kā geimerim, protams, liekas visai ideāls motivātors, tādēļ bija it kā šaubas par tiem, kuriem nav tāda azarta varbūt un pati 'spēles' ideja neiet pie sirds (tādu arī ir daudz).
Bet in general - to 'spēles' elementu arī var tik daudz neizvirzīt uz priekšu, kā vairāk to, ka ir labi redzams darbošanās rezultāts un progress, savstarpēja salīdzināmība (lai ko arī neteiktu un nemācītu, ir skaidrs, ka mēs visi skatāmies uz citiem (vai viņam mazāk jāstrādā, vai lielāka alga utt)). Būtu vai nu mazāk apvainošanās pašu darbinieku vidū (par to, ka tie it kā netiek novērtēti), gan arī, iespējams, priekšnieki spētu ieraudzīt kādu padoto ieguldījumu, ko iepriekš nav spējuši novērtēt...
tā.. es laikam izplūdu.. bet tu tiešām trāpīji pa tēmu, ko es ar savās smadzenēs marinēju.
Nu, man liekas, ka tā geiminācijas ideja tomēr neder ikdienas darbu uzskaitei/novērtēšanai - tai ir jābūt tādai kā virsbūvei - uzbūvētai pa virsu eksistējošiem vērtēšanas procesiem un darba plānošanai. Attiecīgi, ja vienā nodaļā cilvēki lāpa palagus un otrā nodaļā sacer dziesmas, tad nevajag obligāti dot par katru palagu 3 xp un par katru dziesmu 27xp. Vajag tā vietā teiksim rēķināt, ka mums uz viens palags jāsalāpa vidēji 20 minūtēs un jāpiegādā atpakaļ klientam 2 stundu laikā, un ja mēs to sasniedzam, tad saņemam 15 xp, ja pārsniedzam, tad vairāk. Un tas nekas, ka dažkārt nav neviena palaga ko lāpīt vai arī citreiz ir vairāk. tikmēr dziesmu rakstītājiem izsniedz 400xp par katru sarakstīto dziesmu ko klients atzinis par labu esam un 100xp par katru, kas ir atmesta. Un bonusā 3000xp par dziesmu kas iekļūst top20 radio lāgā. Diferencēti, pielāgojoties apstakļiem, vienlaikus cenšoties ieturēt katra punkta svaru gan attiecībā pret kompānijas mērķiem gan salīdzinot dažādus darbiniekus.
mmm... nu jā.
redzi no manas perspektīvas tas varbūt nedarbojās tik labi, jo darbības specifika ir tāda, ka daļai darbu nav tāda 'klienta', kas pasaka, ka viņam tā ir super prece vai tikai ok.
tāds back-office valsts iestādes darbs..., kas, tik un tā, ir visai iestādei svarīgs (manuprāt, protams).
Es gribētu, lai kaut kādus sasniegumu punktus (xp) varētu izsniegt arī par tādu mazāku darbu (projektu) izpildi, kas ne vienmēr ir kāda cita darbinieka, nodaļas vai apmeklētāja patērējams produkts vai pakalpojums.
Tādēļ gribētu mehānismu (tīri automātisku, vai kā kaut kādu loģisku shēmu), kas dotu iespēju šādu 'Expu' piešķirt balstoties uz mazāku darbu aprakstošjiem rādītājiem (sarežģītību, nepieciešamām zināšanām, paredzamo izpildes laiku utt).
Šāds rīks noteikti varētu tikt plašāk izmantots (der tevis aprakstītajam scenārijam un manējam).
+ pieņemu, ka, ja dziesmas sarakstīšana aizņem vairākas nedēļas, tad darbiniekam var pazust kaut kā tas 'darba pavediens' un šķist (viņam.. vai viņa vadībai vai citiem kolēģiem), ka netiek darīts vispār nekāds darbs.
Tādēļ būtu labi redzēt, kā 'xp' nāk par katru sarakstīto rindiņu vai veiksmīgu ritmu/rīmu sakombinēšanu!
Principā es labprāt šādu ideju noformulētu un varētu mēģināt nostartēt kādā no miljons 'startup' pasākumiem, lai dzirdētu, ko par to domā plašāka publika :)
visus negatīvos un nesaprotošos viedokļus var parasti jaunām idejām sadzirdēt jau cibā - tur nevajag speciālus pasākumus apmeklēt :D |
|
|