juvenal ([info]juvenal) rakstīja,
@ 2024-06-29 05:03:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
NYT redakcijas raksts par to, ka Baidenam būtu jāizstājas no sacensības. https://www.nytimes.com/2024/06/28/opinion/biden-election-debate-trump.html

Īstā sacensība šeit ir par vecumu. Cilvēce vs novecošanās procesi. Šis ir brīdis, kad cilvēcei vajadzētu sadoties rokās, ātri pabeigt (visas) iesāktās anti-aging zālītes un tās iedot Baidenam, lai viņš kļūst jaunāks. Negribu, ka vecums uzvar jau atkal. Bet varbūt tas ir Baidena plāns "če tev! Ja jūs nevarat man uztaisīt zālītes, tad saņemiet Trampu?! Nu saņematies! Mēģiniet!" Jāsaka, ka labs plāns dzīvei.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2024-07-03 19:07 (saite)
Tā nav filozofija, tā ir pielietojamā zinātne jeb perspektīva tehnoloģija.

Faktiski tas ir apmēram tik pat tālu kā patiess vispārīgais mašīnintelekts. Ko priekš tam [MU/WBE] vajag? 2 lietas: 1) skaitļošanas substrātu kura jauda un ietilpība ļauj realizēt adekvātu cilvēka smadzeņu modeli saprātīgā izmērā (tuvāko 10 - 20 gadu jautājums) un paņēmiens kā šo smadzeņu struktūru precīzi nokopēt jeb pārlikt uz augstāk minētā skaitļošanas substrāta.

Tā būs pēdēja protezēšana- smadzeņu audu protezēšana. Visu pārējo jau mēs protezēt protam vai mācamies, šis ir palicis pēdējais.

Ar pilnu smadzeņu protezēšanu medicīnas pamatjautājums būs atrisināts.

Piezīme: Nevajag jaukt spēju nokopēt ar pilnu saprašanu. Smadzeņu darbības pilna saprašana tiešām ir tālākas nākotnes jautājums, bet šeit mums nevajag saprast, te ir vienkāršāks uzdevums - korekti noskenēt un nokopēt.

Tas ir tāpat kā ar grāmatu nezināmā valodā. Vienkārši pārrakstīt ir vieglāk nekā iemācīties to valodu. Valodas nezinātāja korekti pārrakstītu valodas zinātājs varēs izlasīt.


(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2024-07-03 19:47 (saite)
Par kādu veiksmīgu protezēšanu tu runā?

Mēs pat nevaram uztaisīt nieru protēzi un cilvēkiem gadiem jāgaida, līdz atradīs piemērotu donoru. Ja ir beigtas aknas, tad reti izdodas veikt veiksmīgu transplantāciju, un tās ir beigas. Ja sirds ir čupā, arī tad tikai sirds transplantācija var palīdzēt (reti, un veciem cilvēkiem to parasti nedara, jo neizturēs operāciju).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2024-07-03 19:50 (saite)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6856720/

utt. Daudz rakstu, cik es saprotu paņēmieni ir atstrādāšanas stadijā

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2024-07-03 19:52 (saite)
Bet protams, ka ne viss ir 100% atrisināts, es tikai saku ka medicīnai nav robežu un ja ir teorētiska iespēja apturēt novecošanos vispār atsakoties no bioloģiskajiem audiem caur totālu protezēšanu, tad tas [paralēli attīstot bioloģisku audu uzurēšanas paņēmienus, protams] arī ir risinājums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2024-07-03 20:21 (saite)
Mums nav pat teorētiski skaidrs, kā var apturēt novecošanu. Procesi, kas notiek šūnām, mums ir tikai daļēji zināmi. Mēs joprojām nezinām, ko iesākt ar vēzi, kura molekulārie mehānismi ir samērā skaidri, un vairums zāļu tikai aptur progresēšanu uz kādu laiku, bet ne mūžīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2024-07-03 20:42 (saite)
Mums nav līdz galam skaidrs, kā apturēt novecošanu. Progress pēdējo gadu laikā ir bijis masīvs un nerādās, ka palēninātos.

https://www.cell.com/cell/abstract/S0092-8674(24)00592-0

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2024-07-03 20:45 (saite)
Kādi 3. fāzes klīniskie pētījumi jau ir uzsākti?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2024-07-03 20:47 (saite)
Jā: https://www.lifespan.io/road-maps/the-rejuvenation-roadmap/

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2024-07-03 20:54 (saite)
Pilnīgi apturēt bioloģisko novecošanos iespējams ir ļoti sarežģīti, kaut vai tāpēc ka dabiskais radioaktīvais fons pastāv. Tieši tāpēc jau tiek apskatīta alternatīva - pilnā smadzeņu protezēšana.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mindbound
2024-07-03 20:47 (saite)
Gadiem ilgi jāgaida ir tāpēc, ka pagaidām nav klīniski pieejamas orgānu audzēšanas no paša pacienta šūnām, līdz ar to ir scarcity, host-graft compatibility un pārējie sarežģījumi. Ļoti svarīga avangarda medicīnas joma, kam noteikti vajadzētu veltīt vairāk uzmanības un resursu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?