decembris

Posted on 2018.12.26 at 22:22
Tags:
rota vīrusu nedabūju, esmu saldū. tā kā šī ir vieta un apstākļi, kas ar nemainīgu neatlaidību padara mani traku, anksietisku un pasīvi agresīvu, tad padalīšos ar lietām, kas man šogad kopumā ir palīdzējušas uzturēt kaut cik ciešamas attiecības ar savu galvu un vairāk vai mazāk uzlabot mentālo/emocionālo metabolismu:
*Bessel van der Kolk M.D. grāmata The Body Keeps the Score: Brain, Mind, and Body in the Healing of Trauma;
*skatīšanās uz cilvēku savstarpējām attiecībām no Karpmana trīsstūra aspekta un sapratne, ka jebkura no lomām ir personīga izvēle (+ darbs pie tā, lai atpazītu brīžus, kad ieņemu kādu no lomām un apzināta nodarbošanās ar tā pārtraukšanu);
*ashwagandha;
*random internetā saganīti video un raksti par to kā strādā smadzenes un neiroplasticitāti;
*L-theanine;
*Gabor Maté grāmata In the Realm of Hungry Ghosts: Close Encounters with Addiction (rindā uz lasīšanu stāv viņa When the Body Says No: The Cost of Hidden Stress);
*iespējams arī magnijs un d vitamīns

pie terapeita neesmu bijusi aptuveni gadu. nevarētu teikt, ka vispār negribētos, bet dažādu apstākļu dēļ nav sanācis.

Comments:


Strēlniece
[info]str at 2018-12-26 22:38 (Saite)
L-theanine manu šīgada atklājumu sarakstā, dikti labs ir.
*
[info]inese_tk at 2018-12-26 22:59 (Saite)
es esmu izmēģinājusies kādu strēķīti ar uztura bagātinātājiem, bet no visa kaut cik reālu efektu esmu jutusi tikai no tiem, kas minēti šajā postā. + īstenībā arī ziemeļbriežu pantu ekstrakta, kuru kādreiz lietoju c hepatīta dēļ. bet tas ir dārgs un dzīvnieku izcelsmes, tāpēc cenšos piemeklēt kaut ko citu, no kā jūtu kaut kādus uzlabojumus.
Strēlniece
[info]str at 2018-12-26 23:03 (Saite)
Tie panti vairāk hepatītam līdzēja?
( man arī visādas lietas mēģinātas - migrēnai. Daudz magnija regulāri un teanīns- labi palīdz)
*
[info]inese_tk at 2018-12-27 00:49 (Saite)
tieši pašam hepatītam nē, bet tiešām, kā reklāmās solīts, ievērojami uzlabojās aknu rādītāji (es tolaik ļoti regulāri taisīju analīzes), pašsajūta, spēja no rītiem pamosties, piecelties un sākt dienu, kā arī mati baigi biezie saauga
porcelāna lellīte
[info]neraate at 2018-12-26 23:04 (Saite)
Kur par to trijstūri var palasīt? Saprotu, kā mani regulāri liek vienā stūrī un kā vajag info. Par to neiroplasticitati ir arī latviski dažādi video un info fB Ineta? Iveta šķiet Meldere. Baigi interesē, bet galīgi nav bijis laika
*
[info]inese_tk at 2018-12-27 01:00 (Saite)
jāguglē :D turklāt neviens Tevi neliek stūrī, visi paši liekas tajos stūros :)
esmu šo to no Melderes klausījusies, mani kaut kas viņā kaitina un apgrūtina spēju to klausīties, bet info vismaz daļēji mēdz būt ok. kāds Tev meils? man ir nozagts audio ieraksts no Melderes lekcijas par Karpmana trīsstūri, varu padalīties.
visādi citādi - kad uznāk vēlme un laiks kaut ko par šīm tēmām klausīties, vnk guglēju un klausos. reizēm trāpu uz kādu sūdu, reizēm kaut ko labu. ir ted talki par šo tēmu arī. un biohakeru lapās var visko atrast
porcelāna lellīte
[info]neraate at 2018-12-27 15:30 (Saite)
Viņa līdz gada beigām bez maksas dod IG? Visiem un pēc tam tikai abonentiem uz rīta jogu un meditāciju vai tml

narinasirsmukas inboksaa
*
[info]inese_tk at 2018-12-28 17:44 (Saite)
es tā ļoti aktīvi nesekoju Melderei līdzi, reizēm, ja pamanu, ka kaut kas interesants parādījies, tad noklausos. viņai tā taktika pēc neilga laika ņemt ārā tās savas lekcijas, tāpēc to par Karpmana trīsstūri nepieklājīgi nozagu - ierakstot audio, jo bija cilvēki, ar kuriem gribējās padalīties un, kuri pieejamajā laikā nebūtu varējuši noskatīties. nosūtīju Tev uz minēto epastu.
porcelāna lellīte
[info]neraate at 2018-12-29 09:19 (Saite)
brīnišķīgi, paldies! Saņēmu

es vietējiem kad varu un ja esmu redzējusi/dzirdējusi nelegāli pavairotu kopiju kad esmu bagātāka tāpat to nopērku kad varu
in a river of teas
[info]teja at 2018-12-26 23:39 (Saite)
o, ashwagandha, man draugi lieto bet neesmu sàkusi, pastàsti, ko jūti?
un vèl, esmu pamanījusi, ka Tu lieto alkoholu, varbūt vari padalïties ar labàkajàm atkopšanàs receptēm.
*
[info]inese_tk at 2018-12-27 00:55 (Saite)
neko tādu ļoti konkrētu no ašvagandhas nejūtu. bet pavasarī bija tāda baigi intensīva trauksmes sajūta, nespēju arī sev nekā atbildēt uz jautājumu par tās cēloni, pasūtīju iherbā to ašvagandhu, sāku dzert, pa ~2 kapsulām dienām. nekāda tūlītēja atvieglojuma nebija, bet kaut kādā mēneša griezumā pamanīju, ka tā trauksme tā baigi vairs nenomāc, ka es biežāk esmu priecīga un nākotnē vairāk skatos ar ziņkāri, nevis bažām.

no alkohola lietošanas es "atkopjos" visklasiskākajā un neveselīgākajā formā - gānu sevi par sadirsto dienu, guļu gultā, skatos debīlas filmas vai serikus, ēdu visu, kas ir sāļš, trekns, ass, salds (asi zupveidīgi virumi, piemēram, ar tomātiem un lēcām, picas, cepeškrāsnī ceptas siermaizes, balto miltu izstrādājumi utt.) un dzeru gāzētu minerālūdeni. labākais, ko mēdzu darīt ir ēst augļu salātus un dzert smiltsērkšķu sulu.
Dr. Jurčiks Janzons
[info]tiesibsargs at 2018-12-27 11:32 (Saite)
kas ir ašvaganda?
vārnu skaitītājs
[info]saikne_neochin at 2018-12-27 11:55 (Saite)
gaboru mate ir skatīts jotūbos daudz, bet izrādās kāds arī lasa grāmatas :)
kur tu dabū tos uzturinātajus un to briežu pantu(?) to ar var mūszemē dabūt? nekad neesmu aizrāvusies ar uzturinātajiem, bet varbūt, ka beidzot ziemā vajag kaut ko pret ziemas miegu.
*
[info]inese_tk at 2018-12-27 13:46 (Saite)
Briežu pants epsorin.lv
Pārējo sūtu iherbā
vārnu skaitītājs
[info]saikne_neochin at 2018-12-27 13:49 (Saite)
tajā īherbā tak var kaklu nolauzt kaut ko saprotot vai jāzina ko meklē?..bet uz vietas nekas lāga nav dabonams, ne?
*
[info]inese_tk at 2018-12-27 14:26 (Saite)
Iherbs man patīk ar to, ka lētāk, vegāniskas opcijas un var izvēlēties stiprumu - nu cik mg kapsulas. Uz vietas izvēle krietni mazāka, pārsvarā želatīna kapsulas, dārgāk. Bet vispār jau ir viskautkas arī aptiekās. Ašvagandhu var dabūt arī Rudrā un herbals.lv.
*
[info]inese_tk at 2018-12-27 14:31 (Saite)
P.s. esmu izmēģinājusies arī dažādus uztura bag. bez nekāda efekta un sapratusi, ka ir vērts līst dziļāk tb kaut vai papildīt random online testus par to ar kādiem neirotransmiteriem potenciāli ir lielākas problēmas un tad meklēt tādu uztura.bag. kas vismaz potenciāli palīdz tieši ar to
Lacy F
[info]panacea at 2018-12-27 15:14 (Saite)
es tikai gribu piebilst, ja jebkāda info par neirotransmiteriem visticamāk nav zinātnē balstīta (jeb nav ņemama nopietni). problēma ar smadzenēm ir tāda, ka mēs tur neko no viņām nesaprotam, kur nu vēl par neirotransmiteriem. kaut vai tā depresijas teorija par neirotransmiteru līdzsvara traucējumiem jau ilgu laiku zinātnē netiek ņemta nopietni. pašlaik labākā teorija ir ka smadzenes ir sarežģīts tīkls, kurā kaut kas notiek.

info avots - pēcbakalaurā studēju neirozinātni & strādāju ar patentiem, kuros ar uztura bagātinātājiem mēģina veicināt smadzeņu darbību. zinātniskais segums ir patiešām slikts un ļoti retajos gadījumos, kad it kā kaut kas strādā, efekts ir minimāls un šaubīgs.
vārnu skaitītājs
[info]saikne_neochin at 2018-12-27 15:26 (Saite)
bet kā tad tās smadzenes ietekmē? piemēram, ar tā saukot sezoniālo depresiju mūsu tumsas grādos..daudziem uztura bagātinājas - d vitamīns ir līdzējis..
Lacy F
[info]panacea at 2018-12-27 15:35 (Saite)
nu, labākā teorija ir, ka attiecīgā viela kaut ko tam smadzeņu tīklam izdara, kā rezultātā cilvēks sāk justies labāk. bet KĀ tas tieši notiek neviens nezina, tāpat kā neviens nezina, kas notika pirms lielā sprādziena. we're just not there yet.

tas attiecas gan uz sezonālo depresiju, gan šizofrēniju, gan alcheimera slimību.

par D vitamīnu - nu, ja ir bijis trūkums, tad D vitamīna lietošana šo trūkumu novērsīs.
*
[info]inese_tk at 2018-12-27 15:35 (Saite)
Jā, jā es saprotu. Bet man ir zināmi aizspriedumi arī pret galcai domātajiem recepšu medikamentiem, lielā mērā Tevis nosaukto iemeslu dēļ + pieradums, tāpēc eksperimentēju ar bezrecepšu lietām un tiešām cenšos sevi vērot. Ar placebo efektu man liekas, ka man sūdīgi, neesmu novērojusi, ka man baigi steādātu tādā veidā. Par to ka magnijs un d vit ir palīdzējis esmu pārliecināta 99,99%. Par pārējo varbūt mazāk proči. Varbūt nestrādā uz neirotransmiteriem, bet kaut ko citu - kopumā jau man tas vienalga, ja pašsajūta un dzīves kvalitāte uzlabojas un tas netiek izraisīts ar kokaīna palīdzību :D
*
[info]inese_tk at 2018-12-27 15:36 (Saite)
P.s. Sorry par drukas kļūdām, rakstu telefonā kratoties mašīnā
Lacy F
[info]panacea at 2018-12-27 15:45 (Saite)
jā, man arī ir liela skepse pret 'smadzeņu' zālēm :) ieraksts vairāk bija par to, ka 'neirotransmiteru testi' ir BS, jo mēs vnk par viņiem neko nezinām.
*
[info]inese_tk at 2018-12-28 17:38 (Saite)
tiem testiem pieķēros, jo likās, ka varētu palīdzēt saprast kāpēc kaut kāds saplements kaimiņu Juri padara rāmu un priecīgu kā jēru, bet man ne silts, ne auksts vai, gluži pretēji, pat sliktāk paliek.
tas bija jau kādu laiku atpakaļ, neatceros no kura tieši, bet šķiet, ka lietojot 5HTP palika reāli sliktāk ar trauksmi. sākumā nesapratu, bet kā pārtraucu lietot, uzreiz bija atšķirība. un es tomēr esmu tāda prātīga, nepārsniedzu ieteiktās devas un necenšos maukt iekšā maksimālās.

katrā ziņā uzhakot savas psihproblēmas man ir tāds kā hobijs :D galīgi nav arī tā, ka riju visas pieejamās bezrecepšu tabletītes pēc kārtas un gaidu mirakulāru dziedināšanos. drīzāk cenšos nodarboties ar kaut kādiem saviem problemātiskajiem domāšanas un uzvedības savienojumiem galvā un uztura bagātinātājos meklēju tādu kā pēc iespējas drīzāk atmetamu kruķi, jo tīri ar savu enerģijas levelu mēdz reizēm nepietikt.
Lacy F
[info]panacea at 2018-12-29 10:35 (Saite)
nu, tā arī sanāk problēma, ka kāpēc Jurim strādā un Sašam nē. visbiežāk uztura bagātinātāju sakarā tas droši vien ir vai nu placebo dēļ, vai tāpēc, ka mainās citi vides apstākļi, kas notiek Jurim, bet ne Sašam, bet kuru efektu Juris piedēvē uztura bagātinātājiem.

ja reiz būtu tāds īsts efekts, tad darbotos gan Jurim, gan Sašam, piemēram, kā opiāti darbojas visiem, no question about it.

pa lielam uztura bagātinātājus dzert nav liela bēda, bet vienīgais, ka var apsvērt naudiskās izmaksas un opportunity costs un savilkt vai tas ir tā vērts.

ja tas palīdz, tad patentu darbā vienīgais, kam bija bīīīīšķiņ bīīīīšķiņ pozitīva ietekme uz smadzenēm, bija uracila monofosfāta un omega3 lietošana kombinācijā industriālās devās. atsevišķi viņi nestrādāja un devas ĻOTI lielas, kas beigās sanāca visnotaļ dārgi.
putnu novērotājs
[info]_re_ at 2018-12-27 23:16 (Saite)
gravitāciju, piemēram, arī neviens nevar zinātniski izskaidrot, tas gan nenozīmē, ka tā nestrādātu vai tiktu apšaubīta. :)
Lacy F
[info]panacea at 2018-12-28 14:31 (Saite)
jā, es arī neapšaubu, ka smadzenēm ir kaut kāda funkcija. no otras puses arī gravitāciju es tomēr necenšos izskaidrot ar ūdensvīra laikmeta ceturto čakru :)
 Stiller Ozean
[info]klusais_okeans at 2018-12-27 21:41 (Saite)
o, kur tos testus var pildīt?
*
[info]inese_tk at 2018-12-28 17:32 (Saite)
viens, ja pareizi atminos, bija šis https://www.bravermantest.com/
in a river of teas
[info]teja at 2018-12-28 11:52 (Saite)
karpmana 3stūri nezinàju bet tas ir tik geniàli vienkàrš ka tas man palīdzēja sàkt sarunu ar mammu, kurai vispàr ir nulle pašrefleksijas bet pēc tèva nàves sàkušàs panikas lèkmes
nolèmu klūt par màjas psihoterapeitu lol, 3stūris 4ever
*
[info]inese_tk at 2018-12-28 18:58 (Saite)
tas, ka uzzināju par Karpmana trīsstūri ir palīdzējis dažādos veidos. bet galvenie laikam ir a) spēju just vairāk compassion (man vārds "līdzcietība" neliekas precīzs attiecībā, uz to, kā jūtos, compassion šķiet precīzāks); b) mazāk pārdzīvot citu reakcijas un uzvedību attiecībā pret sevi; c) labāk saprast kāpēc reizēm gribas uzvesties tik muļķīgi; d) labāk saprast kāpēc citiem reizēm gribas uzvesties tik muļķīgi; e) un viena no lielākajām svētībām - saprast, ka būt par upuri (un protams arī pārējām lomām, bet tas upurisms laikam man personīgi visvairāk errorē) ir izvēle un, ka es varu izvēlēties neieņemt nevienu no šīm lomām. trigeri gan mēdz būt daudz un dažādi un daļu nemaz vēl neatpazīstu, tikai jau post factum pamanu, ka, bļe, atkal iekritu
in a river of teas
[info]teja at 2018-12-28 19:10 (Saite)
jā, līdzjūtība, pazemība un pozitīva vieglprātība
Previous Entry  Next Entry