Oktobris 4., 2016
| 23:49
|
Comments:
Šitā būtu paradīze visādiem veikliem darboņiem, kuri ātri ar solījumiem/ vadāmo konfliktu un naida stratēģijām savāktu no tiem mazizglītotajiem izmisušajiem cilvēkiem balsis. Ko viņi izdarītu pēc tam - nu tur var visu ko iztēloties.
Eksperiments, tikai eksperiments! Nevis aizspriedumi vēl pirms eksperimenta uzsākšanas!
Nu labi, tu būtu viens eksperimenta subjekts. Būs vēl?
Ekonomiskos eksperimentus parasti veic Āfrikā, jo tur naudas visiem nepietiek, bet izaugsmei ir plašas iespējas. Randomizē ciematu atlasi un pēc tam salīdzina rezultātus.
Eksperiments negatīva spiediena cimdu kameras sociopolitiskajā ekvivalentā, nevis brīvā dabā – lūdzu, uz priekšu. Eksperimentēt ar potenciāli letāliem patogēniem kopīgajā virtuvē nav prāta darbs.
Bulšits. Gavande tieši šādi pierādīja antimikrobisko ziepju neefektivitāti ar 3 grupām nabadzīgajās valstīs – 1. kontrolgrupa bez izmaiņām, 2. parastās ziepes, 3. antimikrobiskās ziepes. Turklāt to visu apmaksāja antimikrobisko ziepju ražotāji, kuri pēc tam bija vīlušies rezultātos. :)
Ziepes ir sārmainas (taukskābju nātrija sāļi, stipra bāze/ vāja skābe). Attiecīgi ziepes ir baktericīdas. Visas.
Tikai neaizmirsti, ka šo pētījumu kopsavilkums ir "triklozāns un triklokarbāns nav efektīvi infekciju novērsoši aģenti", nevis "tagad dzīvosim bez ziepēm".
Tie ir efektīvi, bet ne sadzīvē. Citās situācijās, kā slimnīcās tām ir pielietojums.
Šīs ir nianses, kurās zināšanas par darbības mehānismu vēl neļauj paredzēt rezultātu konkrētajā vidē.
Ekonomika un politika it īpaši ir sfēra, kur teorijas ir ļoti tālu no “dzīvē” novērotajiem rezultātiem.
*tagad* viņi ir paradīze visādiem veikliem darboņiem, jo pārējiem par viņiem ir pofig. tas vēl obligāti nenozīmē, ka pie situācijas, kurā ir iespēja reāli mainīt un uzlabot savu dzīvi, viņi tā vietā izvēlētos naida stratēģijas.
Jā, kaut kas šleserveidīgs apsolīs tajā Latgalē uztaisīt pāris lēta alkohola bodes. Varbūt par vienreiz izpildīs solījumu, nav jau dārgi. Vairums pavilksies. Nobalsos. OK, vienmēr ir izņēmumi un varbūt Tevis aprakstītā daudzbērnu māte - izdzīvotāja nepavilksies.
Ja viņi būtu svarīgi ne tikai šleserveidīgajiem, bet arī sajēdzīgiem politiķiem, tad viņiem būtu ne tikai piedāvājums lētā alkohola bodei, bet arī, teiksim, piedāvājums nodrošināt privātskolotāju bērniem, kuriem vecāki nevar palīdzēt ar mājasdarbiem, un bērnu pabalsts 300 EUR mēnesī, jo tai mātei jau objektīvi nav iespēju strādāt. Domā, izvēlētos lētā alkohola bodi?
Tā māte (ja nav jau smagā fizioloģiskā atkarībā) izvēlētos rūpēties par bērniem. Bet viņa/ viņai līdzīgie būtu mazākumā.
Kur ir problēma?
Problēma ir tajā, ka sajēdzīgu priekšlikumu/ politiķi kas tādu izvirza atbalstītu gan izglītotie/ pārtikušie, gan daļa neizglītoto. Savukārt ``lētā alkohola`` politiķi atbalstītu vairums neizglītoto. Ja būtu šis ``otrādais`` cenzs, tad vienkāršāk un ātrāk dabūt balsis būtu lēts alkohols vai kas analoģisks.
davaj izstāsti, kāpēc. pamato pa punktiem, kuri tieši cilvēki izvēlētos sliktāko risinājumu, nevis labāko, un kāpēc. presuming ka tu neuzskati, ka, teiksim, es un mindbound izvēlētos lētāko alkohola veikalu (lai gan par mindbound neesmu droša, ja.)
Galvenā problēma šeit nebūtu cilvēkos - vēlētājos, bet tajos, kas grib tikt ievēlēti http://klab.lv/users/honeybee/1163438.html?replyto=7627438Tas, kas cilvēkiem ir sliktākais risinājums - viņi paliek nabadzībā bez izglītības, značit ar augstu koeficientu + dotajiem politiķiem tic - politiķiem šajā gadījumā ir labākais risinājums: viņus ievēl atkal. Drūmais moments ir tas, ka nemaz ne tik atšķirīgi lietas notiek realitātē.
Vēl tikai pirms dažiem gadiem uz visiem Rīgas transportiem bija salīmētas reklāmas par to, kā Saskaņas centrs, kad to ievēlēs Rīgas domē, palielinās pensionāriem pensijas.
Tikai pirms dažiem mēnešiem Lielbritānijā braukāja busiņš, kas stāstīja, izstājamies no eiropas savienības, un mums būs milzīgs naudas cipars, ko dot veselības aprūpēi un vispār vietējiem.
Come on, pat ja politiķu solījumi būtu godīgi, '300eur šodien, vai 1000eur+bezmaksas bērnudārzs taviem bērniem pēc 3 gadiem + vēl 1000eur tev, ja gadījumā saslimsi' liela daļa izvēlas tos 300eur šodien. Bet mēs šobrīd esam sabiedrībā, kur politiķi jau labu laiku drīkst ļoti atklāti melot, eksperimenti jau šobrīd notiektikai ar to tieši CIK atklāti.
Pirms Breksita abas puses totāli meloja.
Reāli tomēr šķiet, ka NHS no Breksita varētu iegūt. Šobrīd tiek plānota medicīnas studentu skaita palielināšana. Būtībā studēt medicīnu UK ir izdevīgi, jo viņiem NHS maksā lielas stipendijas, kuras citi studenti nesaņem.
Šobrīd arī šķiet, ka UK ekonomika aug ātrāk nekā visas ES valstis. Eksperti jau sākumā teica, ka īstermiņā Breksits nedraud ne ar kādām problēmām, grūtības būs ilgtermiņā. Bet līdz cik daudziem mēdijiem, pat starptautiskām reitingu aģentūrām, IMF utt., vispār aizgāja šis ekspertu viedoklis?
Izdevīgi ir studēt, problēmas ir pēc studijām. NHS kvalitātes rādītāji arī krītas.
Un, atvaino, pet '350mil dienā NHS' līmeņa meli no remain puses nebija, tas pats arī attiecībā uz imigrantiem un bēgļiem.
Politiķi ir melojuši vienmēr. Tas, kas ir interesanti pēdējā laikā ir tas, ka šobrīd var atļauties melot par ļoti konkrētām, ļoti pārbaudāmām lietām un nekas par to nav. Vispirms tas sākās austrumeiropā, tagad aizgāja arī rietumos.
No remaineru puses bija vēl lielāki meli – ka samazināsies investīcijas, ka pieaugs bezdarbs, ka nevarēs braukt uz Spāniju atvaļinājumā – kas caurmēra cilvēkam ir vēl būtiskāka informācija nekā nekonkrēti cipari NHS budžetā.
Jā, tas viss var notikt (jo nākotni neviens nevaram paredzēt), bet saskaņā ar ekspertu viedokli nav nekāda pamata šādiem apgalvojumiem saskaņā ar to, ko mēs šobrīd zinām par ekonomiku.
Vēl jau neviens nekur nav izstājies, sāksim ar to.
Nav svarīgi. IMF (un vēl daudzi citi korifeji) prognozēja UK recesiju tūlīt jau tūlīt pēc balsojuma, pretēji ekspertu viedoklim.
Fondu biržā daudzu UK kompāniju vērtība pēc balsojuma nokrita straujāk par Kamerona biksēm cūku kūtī, piedodiet šo mentālo bildi.
Forši. Gudrākie var izmantot šo iespēju, lai lēti iepirktu akcijas un vēlāk krietni nopelnītu.
Savukārt šo
* līstu no ādas ārā, lai saprastu, kā *patiešām* uzlabot dzīvi cilvēkiem, kuriem pašiem savu dzīvi uzlabot dotajā mirklī šķiet neiespējami.*
drīzāk izdarīs kāds no realitātes atrauts sapņotājs, vienkārši tāpēc, ka viņam būs **interesanti** viņš to traktēs kā abstraktu problēmu, viņam niezēs pakaļa to atrisināt, tāpat kā citiem niez saprast kā daļiņas mijiedarbojas un tml.
Tas *drīzāk* ir salīdzinājumā ar politiķi, kurš ir orientēts uz publisku veiksmi, varu, ievēlēšanu uz nākamo termiņu - pat ja ne tupa uz naudu.
jāuzaug "no realitātes atrautai" ideālistu sapņotāju paaudzei studentu campus dzīves pašpārvaldē, kas spēj ienākot ar post-materiālām vērtībām nevis rausēju psiholoģiju nomainīt korumpēto sistēmu, kas notika rietumos pēc 68.g. studentu revolūcijas |
|
|