Oktobris 4., 2016
| 23:49
|
Comments:
Pirms Breksita abas puses totāli meloja.
Reāli tomēr šķiet, ka NHS no Breksita varētu iegūt. Šobrīd tiek plānota medicīnas studentu skaita palielināšana. Būtībā studēt medicīnu UK ir izdevīgi, jo viņiem NHS maksā lielas stipendijas, kuras citi studenti nesaņem.
Šobrīd arī šķiet, ka UK ekonomika aug ātrāk nekā visas ES valstis. Eksperti jau sākumā teica, ka īstermiņā Breksits nedraud ne ar kādām problēmām, grūtības būs ilgtermiņā. Bet līdz cik daudziem mēdijiem, pat starptautiskām reitingu aģentūrām, IMF utt., vispār aizgāja šis ekspertu viedoklis?
Izdevīgi ir studēt, problēmas ir pēc studijām. NHS kvalitātes rādītāji arī krītas.
Un, atvaino, pet '350mil dienā NHS' līmeņa meli no remain puses nebija, tas pats arī attiecībā uz imigrantiem un bēgļiem.
Politiķi ir melojuši vienmēr. Tas, kas ir interesanti pēdējā laikā ir tas, ka šobrīd var atļauties melot par ļoti konkrētām, ļoti pārbaudāmām lietām un nekas par to nav. Vispirms tas sākās austrumeiropā, tagad aizgāja arī rietumos.
No remaineru puses bija vēl lielāki meli – ka samazināsies investīcijas, ka pieaugs bezdarbs, ka nevarēs braukt uz Spāniju atvaļinājumā – kas caurmēra cilvēkam ir vēl būtiskāka informācija nekā nekonkrēti cipari NHS budžetā.
Jā, tas viss var notikt (jo nākotni neviens nevaram paredzēt), bet saskaņā ar ekspertu viedokli nav nekāda pamata šādiem apgalvojumiem saskaņā ar to, ko mēs šobrīd zinām par ekonomiku.
Vēl jau neviens nekur nav izstājies, sāksim ar to.
Nav svarīgi. IMF (un vēl daudzi citi korifeji) prognozēja UK recesiju tūlīt jau tūlīt pēc balsojuma, pretēji ekspertu viedoklim.
Fondu biržā daudzu UK kompāniju vērtība pēc balsojuma nokrita straujāk par Kamerona biksēm cūku kūtī, piedodiet šo mentālo bildi.
Forši. Gudrākie var izmantot šo iespēju, lai lēti iepirktu akcijas un vēlāk krietni nopelnītu. |
|
|
|
Sviesta Ciba |