gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2016-10-23 12:54:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Call it a reverse of fortunes. It certainly was rigged against everyone else in the most blatant ways for most of America's history. The thing about oppressed groups is that as soon as the oppression ends, they're the ones that start oppressing. Look at the LGBT community. For decades they complained about not getting equal rights, not being able to marry and the crucible argument they used (which was 100% correct) was that they should be able to be themselves, live their lives as they choose and be with who they want to be. Now that they've basically achieved all of that, they've changed. They don't hold the same standard anymore when it comes to now-oppressed Christian bakers who want to be themselves, live their lives and be who they want to be with by refusing to offer their services for gay weddings. But they can't. If they do, they're accused of "discrimination" and are punished. But they're really the ones being discriminated against now and the LGBT community now holds a different standard when it comes to their rights and their ability to live life as they choose. Now it's "Bake my cake, bitch, or else!"


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]pinjons
2016-10-23 16:18 (saite)
Ja runājam par Latviju, tad, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzīvbas likuma 3.1 pantā atrunāts atšķirīgas attieksmes aizliegums.

Un ja tā globālāk, tad arī ES līmenī dažādi diskriminācijas aizliegumi jau sen ir iestrādāti ne tikai valsts-indivīda attiecībās, bet arī privāto tiesību jomā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2016-10-23 16:37 (saite)
Welp, okej, bet tās ir no tā tipa normām, ka vienmēr būs ''fuzzy'' un man personīgi nepatīk, ka likumus iespējams interpretēt vai apiet simts dažādos veidos. Tas ir kā ar tām starptautiskajām konvencijām, kuras regulāri tiek ignorētas no tām pašām lielvalstīm, kuras tās cenšas ieforsēt citām valstīm rīklē (cue, Vācija ar saviem begļeciem).

Ja man nepatīk tava plikā pļašķa un es dēļ tā tevi slikti apkalpoju savā bodē, taču nesaku, ka daru to dēļ savas nepatikas, man neko nevar piešūt, jo nav pamata. Tāda veida normas vienkārši forsētu cilvēkus slēpt savus nodomus, kas manuprāt ir kaut kas, ko likumam nevajadzētu provocēt. Tas būtu pretrunā ar tiesiskuma mērķi (teleoloģija laikam saucās, ja pareizi atceros).

Mind you, es neesmu no tiem, kam ir kaut kāda instinktīva nepatika un vēlme apbižot dīvainīšus. Prosta riebjas politkorekcija visās tās izpausmēs un fakts, ka valsts man var likt kā pareizi domāt vai rīkoties. Tas vienmēr būs slippery slope un jebkurā momentā var nozīmēt, ka valsts ierēdņi var izmantot likumu savās interesēs, lai kādu apspiestu. Tur jau visas tās tirādes doma. Dabūji liberāciju, bet tagad pats rīkojies tā kā senāk rīkojās ar tevi. Šitam svērtenim vajag apstāties un lai valda sauss un garlaicīgs likums bez politikas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pinjons
2016-10-23 16:53 (saite)
Nav daudz likumu, kurus nebūtu iespējams interpetēt dažādos veidos. Ja likumi būtu tik vienkārši un spētu paredzēt visas iespējamās dzīves situācijas, tad pēc juristu profesijas nebūtu pieprasījuma.

Tā par gandrīz jebkuru aizliegumu var teikt, ka tas "forsē cilvēkus slēpt savus nodomus". Tikai ar likumu un tā uzspiešanu likuma pārkāpumus neiznīdēsi, bet cilvēki tomēr mēdz būt slinki un ne visiem būs vēlme par katru cenu likumu apiet.

Tevis minētā "tīro tiesību" izpratne nav nekas jauns - minētās teorijas spilgākais pārstāvis bija Kelzens. https://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Kelsen


(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?