gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2021-03-27 16:58:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Btw, Krišiņš manā uztverē izcili prot paskaidrot "what christianity is all about". Viņš nav nekāds "fundamentālists" vai "ekstrēmists". Vienkārši ticīgais, kuram pie reizes piemīt laba valodas pārvalde un dziļš intelekts. Ļoti prasmīgi prot apskaidrot pamata lieta par šo lietu un principā noteikti būtu gudrs pietiekami, lai saprastu kā un kāpēc citos reģionos ir izpaudusies cita Tradīcija.
Tas, ka viņš cibā vienmēr ir mobbinga/bulijinga sabžekts tikai vairo šo pārliecību. Bezdievjiem viņš akūti riebjas.Bet viņš tik staigā un sludina. Malacis!

ps.
btw, esmu ievērojis, ka pat cibā ir daži cilvji, kas ļoti uztraucas par ts bulijingu. nez kāpēc viņi paši sevī nekad neredz buliju.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]antiprojekcija
2021-03-30 15:06 (saite)
Es jau pilnīgi piekrītu, ka patiesībai nav sakara ar demokrātiju. Jautājums tikai, kā nošķirt patiesību no maldiem un iedomām?

Tu jau arī pats noformulēji, kāpēc konsenss ir neslikta mēraukla - "speciālistu grupa vienkārši pakāpeniski nonāca pie tās pašas patiesības jeb būtības atzīšanas". Ja reiz nav vienprātības, tātad, patiesība vēl nav sataustīta. Tāpat kā ar fiziku senatnē.

Es kā taisnīguma standartu pieņemtu arī Zālamanisku pierādījumu - ja kāda morāles sistēma vai autoritāte spētu demonstrēt spriedumus, par kuriem man visos gadījumos būtu jāatzīst - jā, tas tiešām ir taisnīgi, - tad es atzītu, ka tas ir Tuvu tai būtībai. Piemēram, suniskumam, mums bioloģija un ģenētika piedāvā tieši šādus demonstrējumus. Taisnīgumam mums nav šādu skaidrojumu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2021-03-30 17:27 (saite)
Patiesību no maldiem var nošķirt ar empīriska (pieredzē balstīta) vērojuma un saprāta rūpīgas, saskanīgas, disciplinētas darbības palīdzību.

Neliec man vārdus mutē. Es neteicu, ka konsenss vispār ir mēraukla. Mēraukla vienmēr realitāte pati, lietas būtība, kuru eksperti var vai nu atzīt vai neatzīt. Kāds no šīem ekspertiem vai vairāki savstarpēji sadarbojoties vai paralēli nesaistīti vienmēr būs piemrie nonākuši pie lietas būtības, pārējiem atliek to pārbaudīt un vai nu atzīt, vai noluget un vēl minstināties, taču ieskats lietas būtībā no tā jau nemainās. Kāds atklāja, ka ūdens būtību var izteikt, kā H20, šī ieskata patiesumu nemaina tas, cik audzi eksperti vēlāk piekrita vai nepiekrita šim vērojumam.

Nē, šādi taisnīguma, skaistuma utml skaidrojumi mums ir.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-03-30 17:37 (saite)
/Patiesību no maldiem var nošķirt ar empīriska (pieredzē balstīta) vērojuma un saprāta rūpīgas, saskanīgas, disciplinētas darbības palīdzību./

Nu re tu par zini kas jādara.

Dari to un kļūsti par ateistu :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2021-03-30 17:50 (saite)
Nominālistiem no empīriskas pieredzes nav nekādas jēgas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-03-30 17:51 (saite)
Nu nominālistiem varb nav, materiālistiem ir, viņi to lieto kā ieejas datus lai izveidotu teorijas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2021-03-30 20:17 (saite)
Materiālisti ir nominālisti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-03-30 21:31 (saite)
Okej tie ir kaut kādi citi nominālisti , laika šitie par kuriem ir teikts

``Nominālisti paši stingri un nepiekāpīgi atradās vispārpieņemtās Baznīcas dogmas gultnē. ``

https://vesture.eu/Nomin%C4%81lisms

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2021-03-30 21:43 (saite)
Labāk paliec pie zinātniskās fantastikas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-03-30 21:45 (saite)
Kāpēc tev ir uzmācīga tieksme dot padomus?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]antiprojekcija
2021-03-30 20:33 (saite)
Atvaino, nebiju domājis likt noprast, ka man piekrīti, tikai to, ka, manuprāt, Tavi vārdi atbalsta, ko saku.

Nezinu, man liekas, ka esmu izsmēlis savus argumentus - es vienkārši neredzu, ka par šiem jautājumiem būtu šāda skaidrību. Patiesībā, viss ko rāda manas acis, norāda uz pretējo (mainīgais taisnīguma saturs / forma, vienprātības trūkums, utt). No pirmā cilvēka, kam izdevās ūdeni izskaidrot kā H2O līdz brīdim, kad katrs skolēns par to zina, pagājuši mazāk nekā 300 gadi. Kā var būt, ka šie cilvēcei kritiski svarīgie fakti par taisnīgumu, skaistumu, utt, kādai baznīcai varētu būt zināmi tūkstošiem gadu, kamēr visa cilvēce joprojām par tiem strīdas?

Tā kā Tavs viedoklis atšķiras no lielā vairuma cilvēku, tad arī Tavs pienākums būtu šos skaidrojumus demonstrēt, nevis man mēģināt pierādīt, ka Tev tādu skaidrojumu nevar būt (protams, ka var būt, tikai neticu).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2021-03-31 00:37 (saite)
Manas acis savkārt norāda, ka suum cuique ir lielisks taisnīguma būtības apraksts, un citas versijas nešķiet diez ko pārliecinošas ("taisnīgums ir godīgums" - lol!). H20 kā lielisks ūdenīguma apraksts bija vienlīdz patiess gan tajā brīdī, kad to noskaidroja tikai viens cilvēks, gan pēc 300 gadiem, kad par to tekstbukos uzzina skolnieki, gan tad, ja cilkvēci pēkšņi iznīcinātu asteorīds.

Šie kritiskie svarīgie "fakti" (drīzāk atziņas) par taisnīgumu, skaistumu nav tikai kādas baznīcas pūrā, bet labākās filozofijas skolas tos sargā saudzē un slīpē gadsimtiem, gadu tūkstošiem. Ja "pārējie strīdās", tā ir viņu problēma, ritenis nav jāizgudro divreiz.

Es domāju, ka mans viedoklis īpaši neatšķiras no "lielā vairuma cilvēku" (tev kaut kāda fiksācija uz to skaitu, daudzumu, vairumu, piekrišanu, balsošanu). Ja tas vispār ir svarīgi, es domāju, ka vairums normālo cilvēku, pateicoties neaptumšotai pieredzei un veselajam saprātam, daudz maz zina, kas, piemēram, ir taisnīguma vai skaistuma būtība. Citādāk dzīve ģimenē, sabiedrībā, valstī būtu neiespējama.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?