gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2020-06-27 00:51:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
te
un te un te kaut kāds kārtējais jewish science

Man personīgi par to nav nekāda viedokļa, jo jau sen nesekoju nekādā mērā līdzi, bet ko saka scientologi aļa ctulhu, mindbound etc.?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2020-06-27 02:33 (saite)
Well, tas atkarīgs no tā, ko saprotam ar "taustāmību". Protams, ka ne tikai daudzas, bet absolūtais vairākums lietu pasaulē ir tādas, ko nesanāks aptaustīt ar plikiem pirkstiem un ieraudzīt ar neapbruņotu aci. Vai smalka aparatūra un pastarpināti mērījumi personīgo ekstremitāšu un redzokļu vietā skaitās mazāk "taustāmi"? Manuprāt, nē.

Relacionālā interpretācija, savukārt, ir veca dziesma vecās skaņās, pirmās publikācijas par to ir no agrīnajiem deviņdesmitajiem. Tā ir interesanta, bet nepieciešamā kārtā ne sevišķi unikāla, jo tai ir jāspēj iekšēji nepretrunīgi aprakstīt tieši tās pašas formulas, ko apraksta visas pārējās interpretācijas.

Es teiktu, ka domāt par dažādajām kvantu mehānikas interpretācijām ir fiziķim veselīgi, tiesa gan, tajā pašā laikā kā atskaites punktu paturot prātā nullto interpretāciju: "aizveries un rēķini" (resp., formulām jau interpretēšanu nevajag, to vajag (vai, pareizāk, gribas) mums).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-06-27 02:47 (saite)
Man tas "aizveries un rēķini" liekas tās galvenā prblēma ar fiziku, kad to nolēma apsēst, es atvainojos, (((matemātiķi))). Cik var rēķināt, ja no tā nav nekādas jēgas? Lai grantus no naiviem sponsoriem (tajā skaitā nodokļu maksātājiem) dabūtu?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2020-06-27 02:54 (saite)
Well, tieši rēķinot (un skatoties uz aparātiem) iegūtie rezultāti jau ir tie, kas dod tālāku jēgu, jo tos var pārvērst modeļos un prognozēs, ko pēc tam var pārvērst vai nu tālāku eksperimentu ievaddatos, vai proverbiālajās taburetēs.

Visas šīs interpretācijas ir lielā mērā domātas tam, lai pašiem zinātniekiem nedaudz mazāk sāpētu galva, domājot par iegūtajiem rezultātiem, kas var (un mēdz) būt ļoti kontrintuitīvi. Tie, kam galva no tā tik ļoti nesāp, joprojām bieži vien izvēlas t.s. "the silent approach", paliekot agnostiski attiecībā uz to, vai kāda no interpretācijām ir adekvāts šo ciparu traktējums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-06-27 03:18 (saite)
Man liekas šāda veida viltīgā "inkrementālā pētniecība" ir tas, kas lej ūdeni uz (potenciālām) pseidozinātnēm. Klimatisti ir vismaz ar vienu kāju šajā purvā pat neņemot vērā ideoloģisko 'palīdzību'. Nu jā, davai gatavosim spekulatīvus modelīšus uz iepriekšējo sopekulatīvo modelīšau (kuri feiloja) bāzes. Hrmph..

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2020-06-27 11:31 (saite)
Nē nu tajā brīdī kad tavs modelis neklapē ar nākamajiem datiem, tu zini ka tavā modelī ir feils, ja šito atceras tad viss ir kedā. Ja aizmirst - sanāk dogma.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2020-06-27 11:29 (saite)
aziveries un rēķini - tas nozīmē apmēram - ja tu no šiem dīvainajiem rezultātiem, kuri dzen kokā tavu intuīciju vari izrēķināt jauna veida kriptogrāfiju vai GPS vai labāku plazmas stabilizēšanu vai vispār jauna veida materiālu tad tas ir galvenais

P.S. Nē es neaicinu nedomāt par būtību, tas viens otru galīgi netraucē, domāt par būtību un mēģināt to visu iztēloties vismaz neļauj smadzenēm izlaisties.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?