making sense - [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[10. Jun 2020|10:03]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:10. Jūnijs 2020 - 10:53
(Link)
Mēģināt panākt ieklausīšanos caur šādiem gājieniem gan ir kaut kas tāds, ko es vēlētos redzēt rezultējamies tieši pretējā virzienā (jo īpaši tad, ja arī paši izvirzītie argumenti ir lielā mērā atvasināti ex recto). Yielding to the demands of savages has never, ever ended well.

Čērčila pieminekļi UK arī ir tikuši apķēzīti, jo Čērčils taču arī ir bijis liels, ļauns rasists. Vai tos arī vajadzētu samest Temzā? Man nav sevišķas pieķeršanās pieminekļiem, bet man ir vēl daudz mazāk simpātiju pret vandālismu.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:10. Jūnijs 2020 - 10:54
(Link)
Mēs joprojām dzīvotu monarhijā pie jūsu "status quo" attieksmes.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:10. Jūnijs 2020 - 10:57
(Link)
Interesanti, kādu reakciju tu no manis sagaidi šī apgalvojuma sakarā.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:10. Jūnijs 2020 - 11:10
(Link)
Viņš laikam māj uz to, ka šie protesti ir spontāns tautas nemiers pret kaut kādu netaisnību vai tirāniju, kura jāizlabo, kas, protams, nav tiesa.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:10. Jūnijs 2020 - 11:17
(Link)
Neņemšos analizēt to, cik un kas tur ir vai nav spontāns, bet manā grāmatā pat lielā franču revolūcija ierakstās vismaz ailē "ļoti neviennozīmīgi vērtējami", nerunājot par 1905. g. un tamlīdzīgām revolūcijām (skatoties tīri konsekvenciālistiski, "no viņu augļiem jums tos būs pazīt" līmenī) un pavisam nerunājot par pašreizējiem hair-trigger izlēcieniem. Pēc manām domām, spontaneitāte un grassroots arī nav universāls attaisnojums šādām izdarībām.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:10. Jūnijs 2020 - 11:20
(Link)
Mani tas neizbrīna. Mums ir atšķirīgas vērtības un politiskie uzskati. Es esmu demokrāts, tu ne - tas nav domāts kā uzbrauciens, vienkārši fakta konstatēšana.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:10. Jūnijs 2020 - 11:21
(Link)
That's fair.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:10. Jūnijs 2020 - 11:22
(Link)
Vai es pareizi sapratu ka tas nozīmē ka tev ir pieņemama destrukcija, progresa apstāšanās, dzīves līmeņa krišanās, zināšanu un vērtību zaudēšana ja vairākums tā vēlas? Tas ir - ja tas notiek demokrātiski?
From:[info]krishjaanis2
Date:10. Jūnijs 2020 - 11:50
(Link)
Āha, tautā iemīļotu vadoņu - kāds neapšaubāmi ir Čērčils - vandalizēšana no mazas, izlutinātu un priviliģētu fringe trako puses ir ļoti demokrātiski.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:10. Jūnijs 2020 - 12:22
(Link)
Tu neesi demokrāts, tu esi kriesais autoritārists/totalitrārists.
[User Picture]
From:[info]artis
Date:10. Jūnijs 2020 - 13:13
(Link)
Pareizi. Latvijā okupantu pieminekļi pazuda tikai pēc LR likumiskās varas—ministru padomes lēmuma: izslēgt šādus pieminekļus no kultūras pieminekļu saraksta. LR ministru padomes lēmumam sekoja katras pašvaldības ievēlēto pārstāvju—pilsētas valdes lēmumi par demontāžu. Tas bija demokrātiski. Spontāns vandālisms, ko piedāvā [info]gedymin, nav leģitīms.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:10. Jūnijs 2020 - 16:39
(Link)
"Neņemšos analizēt to, cik un kas tur ir vai nav spontāns, bet manā grāmatā pat lielā franču revolūcija ierakstās vismaz ailē "ļoti neviennozīmīgi vērtējami", nerunājot par 1905. g. un tamlīdzīgām revolūcijām.."

Lūk, tā tas patiešām ir. Visas nozīmīgās pagātnes revolūcijas parasti izpaudās kā grautiņi, slepkavības un izvarošanas. Tai pat laikā, nevar arī noliegt, ka politiskās sekas dažos gadījumos ir bijušas pozitīvas. Tiesa, es nedomāju, ka 5. gadā, kad dega muižas, laikabiedri spēja paredzēt, kādas pārmaiņas tas radīs.
From:[info]avralavral
Date:10. Jūnijs 2020 - 12:46
(Link)
hot take: vērojot, kāda kaluma cilvēkus demokrātiskās valstīs ievēl par prezidentiem un armiju virspavēlniekiem, gandrīz vai paliek žēl par hereditāro monarhiju gāšanu :)
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:10. Jūnijs 2020 - 12:54
(Link)
Es senāk atpakaļ lasīju SSC apkopojumu, kas mani pārliecināja, ka monarhija nav laba doma:

2: Are traditional monarchies better places to live?
https://slatestarcodex.com/2013/10/20/the-anti-reactionary-faq/
From:[info]avralavral
Date:10. Jūnijs 2020 - 13:13
(Link)
Izlasīšu, paldies.

Bet par to, ka Tevi "nepārliecina"... Aristotels IV gs. p.m.ē. bija *pilnīgi pārliecināts*, ka monarhijas ir arhaiska valdīšanas forma, no kuras cilvēki ir izauguši, un viņš sprieda apmēram tāpat, kā mēs šeit komentāros varētu spriest (cilvēki kļuvuši izglītotāki, ar lielāku pašvērtības sajūtu, viņi nepieļaus, ka pār viņiem tā valda). Oh how wrong he was... (Viņa skolēns Aleksandrs, Filipa dēls, no mazās purvainās Makedonijas, ko visa tālaika brīvo polisu pasaule uzskatīja par doomed place, kas pati sevi tūlīt noslaucīs no kartes, šīs lekcijas rūpīgi noklausījies...)