: who's that girl? -

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Links
> the cut
> fashion telegraph
> more life

Janvāris 7., 2020


Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
08:54
un sen arī nebija viebies ne no viena ēdiena, bet te iedevu grieķu jogurtu bez piedevām, un interese par to viņam fiksi noplaka. nezinu, piena produktus vispār mēģināt dot vai arī nav nekādas nepieciešamības iespringt? no kurienes vispār ņemt uzticamas zināšanas par to, ko vajag un kāpēc?

(18 with milk | cup of coffee?)

Comments:


[User Picture]
From:[info]kihelkonna
Date:7. Janvāris 2020 - 10:43
(Link)
no manas pavisam nieciigaas pieredzes - ja tagad saaksi dot gardos jogurtinus, tad beerns vairs nemuuzam neeediis normaalu veseliigu paartiku. par piena produktiem kopumaa nezinaasu teikt, jo nezinu, ko veel beerns eed.
[User Picture]
From:[info]shelly
Date:7. Janvāris 2020 - 11:37
(Link)
Nu, es vienmēr atceros Ufo, kam vecāki nedeva konfektes, tāpēc izaudzis liels, viņš krietnu laiku no tām vien pārtika :D
[User Picture]
From:[info]kihelkonna
Date:7. Janvāris 2020 - 14:36
(Link)
pieredze nieciiga. mans jaunaakais agri dabuuja, kompaanijaa ar vecaako maasu, mums dienas reziimaa bija mazais jogurts katru vakaru. sis aatri pasaaka pa dienu no visiem eedienem atteikties, lai dabuutu to vakara jogurtu, un kops taa laika daarzenus nav eedis. arii tagad (9) vins vislabpraataak paartiktu tikai no jogurtiem, un tamliidziigas paartikas truukuma gadiijumaa speej neeest visu dienu. vins mieriigi speetu neeest vairaak nekaa diennakti, jo nav eedienatkariigs, bet badinaat arii taa kaa neklaajas.
[User Picture]
From:[info]f
Date:7. Janvāris 2020 - 15:03
(Link)
es pagaidām vēl stingri skatos uz to, lai viņam netiktu dotas visādas figņas, saldie jogurti tai skaitā. meņjū gan nav diez cik daudzveidīgs vēl, pamatā dodu to, ko paši ēdam - dārzeņi, vista, olas dzeltenums, banāni, āboli, bumbieri, auzu pārslas. reiz ēda kartupeļu biezeni ar meža gaļu, aizgāja šņakstēdama :) nu un piena maisījumi. d vitamīnu reliģiozi pilinam. bērns veselīgs un enerģisks. lūk, ieviesu grieķu jogurtu bez piedevām. ko vēl tādu piedāvāt, ne pārāk smalku, ērti gatavojamu, garšīgu?
From:[info]polija
Date:7. Janvāris 2020 - 17:02
(Link)
tvaicēti brokoļi kopā ar tvaicētu zivi (mazajām varavīksnes forelēm - mūsu gadījumā) mums aizgāja uz urrā!!! Nevajadzēja ne garšvielas klāt, neko...
devu tai laikā arī banānus, vārītu bieti pa druskai, galetes (pēc gada vecuma)..
[User Picture]
From:[info]tvarj
Date:7. Janvāris 2020 - 11:48
(Link)
es viņu labi saprotu - nav daudz negaršīgāku lietu par pliku grieķu jogurtu :D
[User Picture]
From:[info]au
Date:7. Janvāris 2020 - 11:58
(Link)
Nav daudz garšīgāku lietu, hmmmmmnom nom nom
[User Picture]
From:[info]f
Date:7. Janvāris 2020 - 14:59
(Link)
no cilvēka, kas ēdis īstu grieķu jogurtu es sapratu, ka latvijā nopērkamie nav grieķim pat tuvu stāvējuši. a manas garšas kārpiņas to varētu viegli sajaukt ar krējumu. vot, ar tomātiem un gurķiem vasarā var sajaukt :)
[User Picture]
From:[info]tvarj
Date:7. Janvāris 2020 - 15:17
(Link)
tā jau ir cita lieta - mans viebiens viennozīmīgi ir par lv paciņās pieejamajiem
[User Picture]
From:[info]217
Date:7. Janvāris 2020 - 12:41
(Link)
man atkal otra problēma, meita to tik vien grib, kā pienu dzert, ēd jau arī šo to citu it kā, bet paranoja, ka nepietiekami :D

NHS saka šitā https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/understanding-food-groups/,
bet tur arī baigi konkrēti nav nekas, a la dodiet 350ml pienu vai 2 porcijas jogurtu/sieru, 1-2 porcijas pākšaugu vai olu vai gaļas vai zivju, utt..

es cenšos maksimāli daudz piedāvāt zaļumus/augļus/dārzeņus/veselīgu paiku, bet domai par saplānotām sabalansētām maltītēm jau atmetu ar roku, galvenais, ka ēd vispār kko :D grūti arī plānot, ja vienu nedēļu visu laiku grib banānus, otru nedēļu viņus ienīst. Bērni!

[User Picture]
From:[info]f
Date:7. Janvāris 2020 - 15:04
(Link)
lūk, lūk, manējam meņjū arī balstās uz trīs vaļiem - viegli pieejams, ērti pagatavojams, garšīgs (pēc manas saprašanas, hehehe)
[User Picture]
From:[info]neraate
Date:7. Janvāris 2020 - 12:59
(Link)
Turku jogurts? Bezpiedevu lakto? Rjaženka? Kefīrs? Rūgušpiens? Visi raudzēti piena produkti. Var jau ēst ar auzu pārslām, ogām un augļiem
[User Picture]
From:[info]f
Date:7. Janvāris 2020 - 14:57
(Link)
man šie produkti kaut kā neiet kopā ne ar augļiem, ne ar ogām, ne ar auzu pārslām :D bērnam, tātad, arī nav lemts tāds eksperiments, hehe
[User Picture]
From:[info]neraate
Date:7. Janvāris 2020 - 21:41
(Link)
Laiks kāpt ārā no komforta zonas :D
From:[info]polija
Date:7. Janvāris 2020 - 14:12
(Link)
Manā pieredzē bezpiedevu jogurtus dot var un vajag. Kkur zem gada sāku savai dot. BET kopā ar gabaliņos sagrieztu banānu. Vēlākos laikos dāzkārt arī drusku biezpiena tur iejaucu.
UN mans bērns jau šobrīd savos 3,5 gados ir absolūtākajā sajūsmā par kombināciju bezpiedevu jogurts un banāns (citus saldos jogurtus arī neesmu devusi.. priekš kam riskēt uzrauties uz kaut kādām kārtējām alerģijām un grūst to cukuru iekšā).
Es gan pērku to Baltais eko jogurtu, jo viņam vairāk tauku iekšā, un tas IR garšīgs..
Ā un proporcija - viens vidējs banāns uz ~100 gramiem jogurta..
Kad mēs bērna mazāk kā 2u gadu vecumā tusējām pa slimnīcu, VISI ārsti, ar ko sanāca saskarme, approvoja, ka tāda kombinācija esot pat ļoti laba. (Nu mums tā bija 1a ēdienreize dienā arī - nevis no rīta līdz vakaram :) )
[User Picture]
From:[info]f
Date:7. Janvāris 2020 - 15:06
(Link)
ar banānu manējam laikam var iebarot arī kurpju zoli (vai kas nu tādiem mazuļiem šķiet dikti negaršīgs. olīve? :))

man te ieteica kefīru, jau jau piena produktus, jo "jogurti ir slikti & stuff", bet grieķu jogurts tomēr šķiet sātīgāks, nekā tāds pliks kefīrs.
[User Picture]
From:[info]shelly
Date:7. Janvāris 2020 - 15:48
(Link)
Jā, banāns liekas kolosāla ideja! :)
From:[info]polija
Date:7. Janvāris 2020 - 17:04
(Link)
nu par kefīru mana pirmajā reizē pamatīgi viebās, bet šobrīd reizi pa reizei dzer, un pat prasa. Bet tas jogurts ar banānu iet vnm uz urrā. Vnm uz akcijām iepērku šitos abus, lai gadījumā "ko lai ātri iedod vakariņās" vnm būtu plāns B :)

> Go to Top
Sviesta Ciba