extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2020-03-14 07:37:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
UK plānu var raksturot ļoti vienkārši – ja tu esi riska grupā, tad izolējies tūlīt un paliec izolācijā, kamēr slimības izplatība noplaks vai parādīsies vakcīna utt. Bet pārējie, lai turpina darboties.

Bet nevis otrādi – tas ir, neesi egoists un nestaigā apkārt, lai būtu jāizolējas visai valstij, kas neizbēgami apturēs darbu ļoti daudzos uzņēmumos, piebremzēs ekonomiku un visbeidzot iedzīs dziļā recesijā.

Vēl jau arī tas, ka izņemot bērnus no skolas un bērnudārza, uz darbu netiek arī daļa medicīniskā personāla. Samazināt medicīniskās aprūpes jaudas šobrīd ir vislielākais absurds, ko dara Eiropa, savukārt bērniem infekcija diez ko nekaitē.

Es domāju, ka tiek pieņemts, ka agrāk vai vēlāk neizbēgami aplips visi. Bet jo vairāk to lockdowns palēninās, jo ilgāk jums būs jātup mājās bez iespējām satikties ar citiem, bez darba, bez ienākumiem.

Atbilstoši R0=2.2 pulka imunitātei ir vajadzīgi aptuveni 60% inficēto. Ja tu neesi 10% riska grupā, vai tiešām tev tik ļoti bail no saslimšanas ar gripu?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]hedera
2020-03-14 11:50 (saite)
"Šie dati apstiprina, ka varbūtība, ka neizstrādājas imunitāte, šobrīd ir ļoti niecīga."

Bet tā gluži vienkārši nav taisnība, varbūtība pagaidām nav niecīga. + vēl tas, ka šobrīd vispār nemaz vēl nav datu par to, cik ilgstoša varētu būt tā iespējamā imunitāte. Tādēļ es uzskatu, ka pagaidām optimistiski vāvuļot par herd immunity ir krietni par agru.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-03-14 12:26 (saite)
Šie case studies ir ļoti pārliecinoši. Lai tevi nemulsina, ka normāli zālēm ir vajadzīgi pētījumi 3 fāzēs. Tas attiecas uz zālēm ar mazāku efektu. Ja efekts ir iespaidīgs, tad arī atsevišķi case studies var būtu pietiekami.

Paredz, ka Covid-19 uzliesmojumi varētu atkārtoties katru gadu. Tāpēc arī lockdown un citi ierobežojumi ilgtermiņā var nebūt pareizā izvēle. Šeit vienkārši ir jāizvērtē riski, vai nedaudz samazinot mirstību tagad mēs nekropļojam ekonomika tik lielā mērā, ka tas izraisīs lielāku mirstību no visām citām lietām ilgtermiņā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]rindra
2020-03-15 02:01 (saite)
Paldies, Hedera.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?