Indra
rindra
.:.::
Back Viewing 0 - 20  
Skaņu Mežs vēlreiz

Vēl joprojām domāju par Skaņu Mežu. Droši vien lielā mērā tāpēc, ka parasti man nav sociālās dzīves. Tā nu šis mazais socdzīves gabaliņš iesēdies manā galvā. Un arī tāpēc, ka dzīvo mūziku esmu diezgan apzināti ignorējusi pēdējos apmēram 6 gadus. Laikam laiks atgriezties.
Tātad.


11. oktobris

Chaines – nedzirdēju.
Irvine Arditti – ne priekš manis.
Daniel Rozenhall & Sten Backman – Tīri labi patīk koncepts, kad laptopa mūziķi nemaz paši nekāpj uz skatuves. Kaut kas budistisks šajā pieejā.
Sofia Gubaidulina – nedzirdēju.
Anita Mieze - ne priekš manis.
Michael Gira – skaisti un spēcīgi, burvīgi un brīnišķīgi! Tāds kā dievkalpojums. No viņa nāk kaut kāda melnā burvja/priestera enerģija. (Lai gan man priekšā sēdēja sieviete, kas regulāri apsmējās, kad Džirā kā netipiskāk iekaucās, hehe.)
Vispār Swans sāku klausīties tikai kādā 2008-9.gadā. Tad 2010. gadā redzēju viņus Braitonā. Tagad šeit. Gribu vēl! Viena lēdija man teica, ka esot jau sākusi koncerta laikā iedomāties visādus romantiskus scenārijus ar viņu, hehe…tas man lika aizdomāties, kurai latvietei izdevās ar viņu kaut kas pēc festivāla, m?
White Suns – dzirdēju tikai vienu mazu brītiņu un gribētu dzirdēt vēl (dzīvajā, bet droši vien ne ierakstā)
Norman Westberg – drusku garlaicīgi. Nepatīk, kad uzstājoties kožļā kožļeni un uzkrītoši cenšas izskatīties/uzvesties nevērīgi.
Terrence Dixon – neatceros, vai dzirdēju, tātad nedzirdēju.

12.oktobris

Krists Auznieks – nedzirdēju.
Alvin Lucier – brīnišķīga uzstāšanās/koncerts/nezinu, kā nosaukt. Lūk, konceptuālā māksla, ko varu sagremot pat es. Ar šo arī ļoti labi varēja just, cik laba bija apskaņošana un akustika (imho). Plus bija prieks redzēt cilvēku, kurš arī 88 gadu vecumā (un ne pārāk labā formā) turpina. Es ceru, ka arī es tā varēšu.
John Bence – Jā! Interesanta mūzika (kuru gan droši vien ierakstā nepārklausīšos) un aizraujoša performance. Kaut kas kafkiānisks. Es tā jūtos dažkārt. Un ir labi, ka ir mākslinieki, kas aizved apskatīt arī šos tumšos nostūrus (vienreiz 10 gados). Viņam tik jocīgs veidols. Seja tāda it kā klasiski skaista, bet reizē šizofrēniska…lika aizdomāties.
Aaron Dilloway – Jā! Vienreiz 10 gados vajag paklausīties arī tik drūmu un smagu mūziku. Bet, ja sirgst ar depresiju - labāk nē. Mani aizmugurē sēdētāji gan to nosauca par “bālā zēna murgiem”. Vispār jau šo mākslinieku nevajadzēja ieplānot uzreiz pēc John Bence (imho), bet ok.
Manonmars – sākumā galīgi nepatika. Ar repu/hip hop esmu uz “Jūs”. Bet tad, kad frontmenis aizgāja un palika tikai pārējie divi, sākās tāds super salds un maigs un žūžojošs, un mīļš vaibs! Es pat aizgāju padejot kopā ar snoufleikiem. Sweet!
Lucy Railton – ne priekš manis. It sevišķi, ja tikko esi klausījies daudz iespaidīgākos John Bence un Aaron Dilloway. Kaut ko randomā pagroza kaut kādus grozāmos, tad paspēlē nejēgā garas notis uz čella, nezinu, nē, nevarēju tur just vienotu estētiku. Šeit tiešām likās, kā daudziem liekas par elektronisko mūziku – es arī tā varētu. Nu, ok, čellu nevarētu…bet, jūs saprotiet manu domu.
patten – Jā! Tehno burvis. It sevišķi, kad stāv tuvāk skatuvei un ļauj mūzikai iet sev cauri. Foršas vizualizācijas.
Posverdad Trax – Jā! Kārtīgi izdārdināja! Biju pārsteigta, ka tas ir latvietis (jā, es neko par neko vairs nezinu, lūdzu, neapvainojieties, tā nu ir sanācis, cenšos laboties).

Parasti augstāk vērtēju mūziķus, kas māk spēlēt kādu “klasisku” instrumentu, ne tikai laptopu/sintus. Bet šoreiz izskatās, ka man daudz vairāk patika otrā diena, kas bija daudz elektroniskāka par pirmo. Tik smagu mūziku ikdienā gan neklausos, bet dzīvajā ir tiešām labi.

Kopumā, protams, mani pozitīvie vērtējumi var būt bezgala naivi, jo es nesekoju pat pus-sistemātiski mūzikai vairs, it sevišķi eksperimentālajai/industriālajai/elektroniskajai (lai gan klausos kaut kādā savā bezsistēmā vis kaut ko).

Protams, jāpiemin, ka Hanzas Perons ļoooooti piestāv Skaņu Mežam (un otrādi) (lai gan ko gan es zinu – pēdējo reizi SM biju pirms 10 gadiem…). Ļoti patīkama vide. Ā, gaismas arī bija skaistas.

Vienīgais jautājums – vai tiešām praktiski visa eksperimentālā mūzika ir drūma?

Tags:
Slikts

Bija tāda grupa Mala.

Šis man lika aizdomāties, ka tās nosaukums iespējams bija domāts kā "Slikts" no latīņu valodas...

Tags: ,
It's Coming, It's Real

Skaņu Mežs 2019 bija brīnišķīgs. Es ļoti izbaudīju.

Bet cik brīnišķīga bija šī nedēļas nogale, tik drausmīga ir šodiena. Es un vecāki šobrīd gaidām, kad ieradīsies policija, lai izvāktu no mājas manu piedzērušos un ālējošos brāli.

Tags: ,
Current Music: Swans - It's Coming, It's Real
Andergraunds

Arī dakteres Djačenko koncerts manā istabā notika deviņdesmitajos. Vot, tas bija reāls andergrounds ;)

Tags: , ,
Koncerts manā istabā

Viens no skaistākajiem koncertiem manā mūžā bija, kad ģimenes ārste Djačenko atnāca mājas vizītē mani saaugstējušos apraudzīt un sāka spēlēt uz klavierēm visādas krievu balādes.

Tags: ,
Pareizā demonstrācija

Fū, laikam tomēr aizgāju uz pareizo demonstrāciju. Rekur pat supreme court man piekrīt (hehe), ka Lielbritānijas parlamenta darba apturēšana bija nelikumīga.

Tags: , ,
Putra Re Mažorā

https://soundcloud.com/indra-tundra/putra-re-mazhoraa-ar-midi-16092019

Tags: ,
Current Music: putra
Ziņas no Salaspils

Šajā vasarā kopā ar tēva kungu gājām meklēt dīķīšus mūsējā botāniskā dārza pusē. Visi izkaltuši. Bet pa garo zāli ērces lasīdami, ievērojām kaut kādu krietni nopietnu būvnieciskošanos turpat blakus un nospriedām, ka saules paneļi.

Lūk, jaukas ziņas no manas dzimtās pilsētas: Uzstādot saules kolektoru lauku ar akumulācijas tvertni, Salaspils siltums ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš ir izveidojis centralizēto siltumapgādes sistēmu, kas izmanto saules enerģiju.


https://www.diena.lv/raksts/latvija/novados/salaspili-atklata-pirma-lielizmera-saules-siltumenergijas-stacija-latvija-14226377

Tags: ,
Deklasētie Elementi

Первым классом школы жизни будет им тюрьма

Tags: ,
Rainis un Aspazija

Manas mēnešreizes sākās Raiņa un Aspazijas muzejā Baznīcas ielā. Un kur sākās tavas mēnešreizes?

Tags: , ,
Saki nē ego tripam!

Bet vispār man kauns, ka Lielbritānijā nekaunīgi tiek apturēta parlamenta darbība, bet es peros pa kaut kādu ego zupu.
Rīt jāiet uz demonstrāciju.
Parakstīju arī petīciju šodien:
https://petition.parliament.uk/petitions/269157

Tags: ,
Vai Badalamenti?

Sacerējās šāds kaut kāds filmas soundtreks:

https://soundcloud.com/indra-tundra/vai-badalamenti-v2-270819-midi-melnraksts

p.s. Nemāku uzlikt fade out midi reģionam.

Tags: ,
Un kurš ir tavs?

Tags: ,
Pirmatskaņojums

Kad viss apriebjas, ākstos ar midi iekš Logic:

https://soundcloud.com/indra-tundra/motivs-070819-2

Maurīcija

No visām tautām, ar ko nācies šeit saskarties, vispriekpilnākā un labsidrīgākā šķiet maurīcieši (Mauritians). Aizvakar biju vienās maurīciešu kāzās (jā, es bildēju (ne tikai, bet arī) kāzas, un to man ir (nez kāpēc) grūtāk atzīt nekā, piemēram, to, ka esmu resna), un tās bija ļoti sirsnīgas un kaislīgas. Un man gandīz katrs viesis paprasīja, vai vēlos ko iedzert vai ieēst (bieži vien nepaprasa it nemaz). Un tādas dejas! Awww..
Šie gan bija laikam ne-musulmaņi, jo krietni arī iedzēra. Viņiem tur liels mikslis uz tās salas - afrikāņi, franči, holandieši, indieši, ķīnieši, visas lielās reliģijas. Esmu arī saskārusies ar Maurīcijas musulmaņiem, un viņi ir ieturētāki, bet arī ļoti labsirdīgi...

Noteikti gribētu uz turieni aizbraukt kādreiz...

37 graadi.
Reaali gjiibiens naak virsuu.

Blusu maiss

Fleabag foršs seriāls, jā (arī es pamodos beidzot), asprātīgs un aizraujošs, un man nav arī nekas pret "bagātie arī raud" sižetiem. Bet kāpēc tāds nosaukums?

Tags:
Ar plato vai šauro ē?

Indiešiem ir tāds sievietes vārds Rešma.

Vot, es domāju, varētu nosaukt meitu vārdā Resna.

Augsti godātā Resna Lažiņa...

:D

Tags:
Jauki skan

We hope that you have an uneventful recovery.

Tags:
Neformāle

Pēkšņi atcerējos, kā pamatskolā savācu tāfeles lupatu, izmazgāju, un tā kļuva par manu mīļāko krekliņu turpmākos pāris gadus.
Man vēl joprojām liekas, ka tas bija kool :)

Tags:
Current Mood: tikko pasportoju & dzīve ir ok
Back Viewing 0 - 20