extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2020-04-02 09:28:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Zviedrija būs ļoti interesants pētāms piemērs. Viņi izvēlējās neslēgt uzņēmumus, izņemot tikai tur, kur ir vislielākie riski. Nezinu, cik ilgi viņi noturēsies pret populistiem, kuri nepārtraukti brēc, ka kaut kas ir jādara, jo cilvēki mirst. Bet šobrīd viņu pieaugums neizskatās diez ko atšķirīgs no tām valstīm, kur ieviesa ļoti drakoniskus ierobežojums slēgt visus uzņēmumus un sēdēt tikai mājās.

Lielākā neskaidrība ir par vīrusa izplatības modeli. Ir doma, ka ļoti būtiska ir sākotnējā saņemtā vīrusa deva. Varbūt ja sākotnēji saņem nelielu devu, tad caurmēra slimība arī būs viegla. Bet ja saņemtā deva ir liela vai atkārtota – kā tas varētu notikt ar ārstu, kurš slimnīcā ārstē koronavīrusa slimnieku – tad pat ar spēcīgu imunitāti šī slimība būs ļoti smaga un biežāk nāvējoša. Šo teoriju apliecina agrākie vērojumi par citām vīrusu slimībām, ka pirmais cilvēks ģimenē izslimo vieglāk nekā pārējie, kuri inficējas no viņa pastāvīgā, ciešā kontaktā, tāpēc saņem lielu vīrusa devu.

Tas varētu arī labāk izskaidrot Itālijas neveiksmi, ka pat pēc ļoti stingriem ierobežojumiem mirušo skaits joprojām ir ļoti augsts. Studenti un strādnieki, kas varbūt saķēruši šo vīrusu uz ielas vai bārā, izslimo ar viegliem simptomiem. Bet tā kā viņiem tagad ir jāsēž mājās, tad viņi aplipina savus vecākus radiniekus ar lielu devu, un viņi mirst. Ja šī teorija ir pamatota, tad ironiski stingrā karantīna stāvokli tikai pasliktina.

Bet kas notiek ar Japānu, Singapūru un Dienvidkoreju? Vai tur joprojām iztiek ar vieglākiem ierobežojumiem? Ja tā, to varētu izskaidrot ar plašo masku lietošanu. Ja maskas krietni samazina saņemtā vīrusa devu, tad inficēšanās joprojām notiek, bet izslimošana parasti notiek vieglāk. Vissliktākais, ko mēs šajās dienās varam darīt, ir kaunināt cilvēkus par masku lietošanu.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dumshputns
2020-04-02 19:19 (saite)
Man ir tāds paradums turēt visus neizdomātos "tabus" vaļā uz telefona, un šķirklis par 'Viral load" stāv jau trīs nedēļas. Cik saprotu, pirmais vīrusa nēsātājs tik ātri nolikās, jo dēļ strādāšanas wetmarket viņam jau bija augsts "viral load".

Man bija diskusija ar cilvēkiem, kas negribēja ticēt, ka sāpoša kakla skalošana jebkā var līdzēt, jo vīruss jau ietekmē plaušas. Gribēju argumentēt par labu vīrusa populācijas cikliskai samazināšanai slimības gaitā, jo tā austrumu metodes un strādājošās padomu metodes iesaka, lai palīdzētu imunitātei. Pakarsēt kakla un krūšu rajona limfmezglus, lai aktivizētu imūnsistēmas "skolas", dezinficēt telpas ar UVC lampu vismaz vienreiz dienā; skalot kaklu ar siltu sāls vai etiķūdeni, paelpot eikalipta tvaikus - tie ir derīgi ieteikumi, kas nevis "ārstē", bet gan samazina vīrusu populāciju un tādejādi asistē ķermenim. Tāpat arī maskas. Tas ir acīmredzami. Nevis viena lieta, kas ārstē vai izsargā, bet gan ieradumu apkopojums un sinerģija.
Paldies, ka pacietīgi turpini skaidrot tiem, ka noliedz šo vienkāršo patiesibu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2020-04-02 21:06 (saite)
"Viral load" gan nav gluži tas pats, kas "infectious dose".

Šajā rakstā nedaudz vairāk par to.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?