Dunduks ([info]dunduks) rakstīja,
@ 2011-01-13 14:05:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
kaut arī apzinos, ka visi tie, kas lasa mani, lasa gan jau arī [info]divi_g, tomēr nevaru neielikt saiti uz fantastisku diskusiju - http://klab.lv/users/divi_g/1694610.html.
es saprotu, ka var diskutēt par to kādi bija mērķi, par to kādi tika sludināti un kādi tika reāli iedomāti, kas un kāpēc (ne)tika īstenots, bet cilvēkam, kurš (ja tic userinfo) ir dzimis 1973. gadā nespēt pamatīt ekonomisko faktoru milzīgo ietekmi uz PSRS sabrukumu ir visai dīvaini.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dunduks
2011-01-14 11:07 (saite)
Piekrītu, ka PSRS cilvēki ekonomiski nebija tik noslāņoti, bet tam nav nekāda sakara ar valsts bankrotu un sabrukšanu un absolūti nepiekrītu tam, ka nebija (valsts) ekonomiskais sabrukums - talonus neievieš tāpat vien.

Protams, glasnostj utt. veicināja centrbēdzes procesus, bet bez ekonimiskā bankrota, ko izraisīja http://en.wikipedia.org/wiki/Price_of_petroleum#History & co, ja arī sabrukšanu notiktu, tad noteikti ne tik strauja un vispār hvz kāda.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]karuna
2011-01-14 11:31 (saite)
Tas jau arī bija izdiskutēts – talonus ieviesa, kad juku laiki bija sākušies, nevis kad Gorbačovs pasludināja glastnost un sāka perestroiku. Tās bija sekas viņa uzsāktajām pārmaiņām nevis cēlonis.

Turklāt taloni uz atsevišķiem produktiem kā tādi vēl neattaino kopējo situāciju. Tad jau arī ASV rindas pēc jaunizlaistā iPhone norādītu uz šīs valsts ekonomisko sabrukumu.

Es saprotu, ka daudziem ir vienkāršāk domāt, ka PSRS bija "ekonomiskais bankrots", jo tad nav jāiedziļinās sīkākās niansēs. Bet zināmā statistika to neapstiprina. Piemēram, http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_the_Soviet_Union

Īpaši interesants ir šis grafiks: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soviet_Union_GDP.gif

kur var redzēt 10% kritumu 1983-1985 un turpmāku augšupeju. Un turpmāko KR kritumu 1990–1999 par 60%. Domāju, ka par Latviju līkne būtu stipri līdzīga. Lūk, to jau var saukt par bankrotu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dunduks
2011-01-14 11:42 (saite)
ja GDP tika rēķināts pie valūts kursa 1USD=0.67 rubļi, tad ne to vien var uzzīmēt.
ja vēlies vari uzskatīt, ka PSRS sabruka tikai tāpēc, ka dažiem Kremlī palika pofig uz impēriju un ļāva nomalēm pamukt kur nu kurai - katram savs, un liekot saiti uz Wiki vajag tomēr arī izlasīt, kas tur ir rakstīts:

par sabrukšanu

After Mikhail Gorbachev came to power, continuing economic liberalisation moved the economy towards a market-oriented socialist economy. All of these factors contributed to the final dissolution of the Soviet Union in 1991.

par lauksaimniecību

The authors report that in 1979, 28% of the Soviet agricultural production was from small plots of private citizens, which represented less than 1% of the cultivated land. So according to them, collective farms operated very inefficiently.

Punkts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]karuna
2011-01-14 11:57 (saite)
Es tam pilnībā piekrītu, un tas nekādi nav pretrunā ar apgalvojumu, ka nebija ekonomiskā bankrota, bet bija stagnācija.

Pat divi_g to pašu būtībā izklāstīja savā sākotnējā postā. Man tikai nav saprotams, kāpēc tāda attieksme, ja mani argumenti atšķiras tikai dažās, ne īpaši svarīgās niansēs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?