ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-08-24 15:54:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Krišjānim duša
šeit

https://telos.lv/preses-apskats-4/

runājot par publikāciju

Cristopher Lane, “A Decisive Blow to the Serotonin Hypothesis of Depression”, Psychology Today, 19.07.2022.: https://www.psychologytoday.com/intl/blog/side-effects/202207/decisive-blow-the-serotonin-hypothesis-depression

Te mēs redzam atsevišķu humanitārās izglītības programmu, konkrēti LU VFF, nepilnīgumu. Viņi ražo pseidoizglītotus ļautiņus. Konkrēti Krišjānim prātā neienāk labi zināmais fakts ka serotonīns nebūt nav vienīgais neiromediators, ir vesela sērija citu un viņi darbojas kopā. Un protams ka SSRI antidepresanti vien radikāli nenovērš depresiju, tas ir sen zināms fakts, depresijas terapija ir kompleksa, tiek izstrādāti jaunu paaudžu antidepresanti un attīstītas citas metodes. Viss tas ir triviāli un visu to nezinot Krišjānis kuram tehniski ir augstākā izglītība, saiet pāķu tumsonībā:

//Citiem vārdiem sakot, jaunais pētījums ir tikai kārtējais empīriskais apstiprinājums senajai Platona un Aristotela tēzei, ka dvēsele jeb mentālie stāvokļi nav reducējami uz bioķīmiskiem procesiem smadzenēs. Tā būtu kategoriju jaukšana. Klasiski drīzāk ir otrādi: dvēsele “apdvēseļo” jeb iedzīvina miesu, dvēsele miesai kā potencialitātei piešķir “formu” jeb aktualizē to – miesa darbojas dvēseles labad, nevis miesa un smadzeņu bioķīmiskie procesi būtu uzskatāmi par dvēseles darbīgo cēloni. //

Finišs. Dvēsele atkal.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dombrava
2022-08-24 23:11 (saite)
Pašai nav nācies saskarties ar zāļu lietošanu un depresiju, bet intuitīvi gribas tev piekrist. Jo īpaši pēc tā, ko sanācis lasīt un dzirdēt no cilvēkiem, kam bijusi depresija. Bet nu tas individuāli, ir cilvēki, kam palīdz zāles, bet nu muļķīgi domāt, ka viss būs burvīgi, iedzerot brīnumtableti. Varbūt kādam pazudīs visas mokošās emocijas un jūtas, bet tai pašā laikā arī labās pazudīs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-08-24 23:34 (saite)
Tā apmēram arī ir no tā, ko esmu pieredzējis pats. Izmaina personību līdzīgi kā psihotropās narkovielas, tikai bez kaifa un vīzijām. Kļūsti par tizleni, kas nekad nav savā ādā, bet nu vismaz noņem 'to tur'. Tā kā ne arvienu no šiem draņķiem neesmu eksperimentējis ilgāk par gadu, tad nav bijušas lomkas. Ir cilvēki, kur mēģina atmest, bet burtiski nevar bez nopietnas medicīniskas palīdzības, psihiatru iesaistes un citu vielu amoritzējošas klātbūtnes, jo paģiru/atiešanas efekti ir analoģiski ar heroīniķu un pēdējās stadijas alkoholiķu murgiem. Pietiekami daudz cilvēki pat nomiruši procesā. Trust teh science!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2022-08-25 01:27 (saite)
Brīnumtabletes nav arī pet tādu lietu kā vēzis, apmēram aiz līdzīga iemesla - audzēji ir ļoti dažādi un katra veidošanās atkarājas no daudziem faktoriem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?