ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-01-23 17:17:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Patērētājkultūra.
Zazis teica - patērētājkultūra esot pie vainas. Kur ir problēma ar pašu jēdzienu ``patērētājkultūra``? Problēma ir tajā ka katram, protams, kaut ko nevajag, ko vajag citiem. Nu un katrs tos citus kuriem vajag ne to ko viņam uzskata par tupiem kaitīgiem patērētājiem kuriem tās viņaprāt nevajadzīgās lietas vajag noņemt.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2022-01-23 17:58 (saite)
Droši vien, ka ir jāizšķir – patēriņš, kas ir ok, un tāds, kas rada pārāk lielu kaitējumi. Piemēram, nebūtu labi, ja kādam patēriņš būtu saistīts ar indīgo atkritumu izgāšanu mežā vai upē.

Bet citādi tie degrowth aicinājumi ir kaitīgi, jo tas bremzēs zinātnes attīstību un padarīs mūs nespējīgiem kontrolēt negatīvās sekas. Atkritumus var pārstrādāt, lieko siltumu no zemes var izstarot kosmosa telpā ar infrasarkanā stara veidā. Mums tikai vajag labākas tehnoloģijas.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-01-23 17:59 (saite)
Nu jā, par to jau ir stāsts kuru es iesāku šķiet 3 topikus atpakaļ - nevajag atteikties, vajag iet uz priekšu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]shrdlu
2022-01-23 18:31 (saite)
Patērētājkultūra jau patiesībā ir ekonomikas dzinējspēks, jo ļauj nederīgu lietu ražotājiem apmainīt savu produkciju pret noderīgām lietām un rada motivāciju noderīgo lietu ražotājiem šīs lietas ražot(piemēram, zemnieks iedod datorspēļu programmētājam kartupeļu maisu, lai vakarā pēc grūtā darba fermā varētu uzgeimot). Vienīgā problēma ar patērētājkultūru ir vides resursu noplicināšana, bet to varētu risināt maksimāli stimulējot nemateriālo patēriņu (pakalpojumus, spēles, kino/mūzika, dažādas digitālās izklaides utt.).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-01-23 18:34 (saite)
Nu, ``nemateriālajam`` patēriņam tāpat vajag datortehniku un sakaru tīklus, tiem abiem vajag elektrību utt. Bet jā savā ziņā ideja nav slikta jo caur to visu cilvēkus var arī izglītot.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2022-01-23 18:35 (saite)
Vienīgi kur ir risks - šādi ir risks iekrist tā sacīt bildīšu un teātra civilizācijā kur viss ir izrāde, kosmosa apgūšana un citas lielās lietas notiek tikai spēlēs un izrādēs, bet ne patiesībā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?