ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2021-07-22 00:11:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
ne tur skatamies
Es teiktu ka pārvirzīt finansējumu no šitiem

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/zviedrijas-zinatnieku-petijums-globalo-sasilsanu-vairak-izraisa-viriesi.a413772/?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=frontpage

uz AES projektēšanu un būvēšanu būtu labs ieguldījums klimata pārmaiņu bremzēšanā.

Un par diagrammām: Pirmajā ir redzams ka sievietes pārtikas dēļ emitē drusku vairāk CO2 bet rakstā ir teikts ka vainīgi vīrieši jo ēd gaļu. Kaut kā nesakrīt. Otrajā ir visādi sīkumi bet es kaut kā neredzu ``replace fossil organic fuel to nuclear`` un ciparus klāt.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gedymin
2021-07-24 16:53 (saite)

https://en.wikipedia.org/wiki/Cost_of_electricity_by_source

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-07-24 17:59 (saite)
Man šķiet, ka mēs runājam par drusku dažādiem parametriem, tu par cenu, es par jaudu. Jautājums ir tāds - vai ar saules paneļiem var dabūt tādas jaudas kā ar AES? Otrs jautājums - [ OK, es tagad neesmu baisi cītīgi meklējis pakaļ] vai ir atrisināta UV degradācijas problēma šiem materiāliem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2021-07-24 18:03 (saite)
P.S. OK, ja ir iespējams uzbūvēt saules stacijas ar AES jaudu tad tā varētu būt laba alternatīva, un tu saproti ka te MW*h cena nav būtiskākais parametrs, būtiski ir vai ar šādu avotu var pabarot alumīnija rūpnīcas, smagos elektriskos vilcienus, ūdeņraža fabrikas, lielas pilsētas utt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gedymin
2021-07-24 21:02 (saite)
Šeit ir saraksts ar lielākajām saules elektrostacijām šobrīd:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_photovoltaic_power_stations

Slodzes līdzsvarošanai var lietot baterijas. Ir iespējamas dažādas gravitācijas baterijas: uzpumpētās ūdenskrātuves, vilcienu vilkšana kalnā, smagumu celšanā šahtās (vecās raktuvēs).

Kapacitātes degradēšanās var notikt netīrumu dēļ (var notīrīt)! Paši paneļi saglabā vismaz 90% kapacitātes 10 gadu laikā, ja ir tīri.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2021-07-24 21:25 (saite)
No otras puses, tie ir 57 kvadrātkilometri, kas summāri saražo tik daudz strāvas, cik viens vecs RBMK-1000 komplekss, pēdējam darbojoties ar pusi nominālās jaudas.

Kapacitātes zudums 1% gadā arī ne sevišķi imponē, īpaši ņemot vērā to, par kādām platībām ir runa, tas pats attiecas uz apkopi un tīrīšanu. Faktoriem pieskaitīsim arī to, ka reaktors var darboties jebkur uz šīs (vai gandrīz jebkuras citas!) planētas, savukārt solārajiem paneļiem ir vajadzīgi diezgan piemeklēti laikapstākļi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-07-24 21:41 (saite)
Nu jā šeit kā viens no globālās energosistēmas sastāvdaļām var būt Desertec

https://en.wikipedia.org/wiki/Desertec

varbūt pietiks daļai Eiropas, bet tas nozīmē ka industriāli attīstītajām valstīm ir jākontrolē Sahāras reģions.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2021-07-24 21:48 (saite)
Kas ietver neizbēgamus un masīvus ģeopolitiskus, ekonomiskus un inženiertehniskus sarežģījumus. Izdarāms tas droši vien ir, zem jautājuma zīmes ir praktiskums un sagaidāmā atdeve. Reaktori ļauj mērogojamai enerģētikai būt arī lokālai, kas ir svarīgi un viegli novērtējami par zemu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-07-24 21:49 (saite)
Nu jā tas nav jauki ja kaut kas notiek ar zemVidusjūras maģistrālajiem superaugstā sprieguma līdzstrāvas kabeļiem un pēkšņi nau elektrības puseiropai, redundanci vajag.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gedymin
2021-07-24 21:53 (saite)
Kapacitātes zudumam tas ir maksimums, ko ražotājs garantē - kā saprotu, praksē tas ir drīzāk ap 0.5% gadā. Un jāņem vērā, ka šī joma ļoti strauji attīstās. Attiecībā uz izmēriem, nav jau tā, ka mums trūktu vietu, kurās saules paneļus uzstādīt. Nav arī nekādu fundamentālu problēmu mērogot paneļus tā, lai kaut vai 1% no Āzijas platības būtu ar tiem noklāti, kas rupji rēķinot dotu tuvu pie 100% no vispasaules enerģijas pie pašreizējās efektivitātes (ņemot vērā minēto indiešu projektu kā piemēru).

Atomelektrostacijas jau arī nedzīvo īpaši ilgi. Pēc daždesmit gadiem vajadzīgs dārgs decomissioning. Bet mans mērķis nav pierādīt vienas tehnoloģijas pārākumu, tikai parādīt, ka eksistē dažādi varianti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2021-07-24 21:55 (saite)
Varianti, protams, eksistē un es noteikti neesmu pret variantu un redundances R&D.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?