ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2020-01-15 09:53:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
vēl drusku
par tām senajām civilizācijām

Tātad kas sanāk, t.i. ko mēs varam pateikt uzreiz:

1) fosilo kurināmo viņi nenolietoja [vai arī bija tik sen atpakaļ ka tas vēl nebija izveidojies]
2) atomenerģijas viņiem nebija [zināms noteikti jo gan reaktoru darbināšana gan kodolsprādzieni dotu konstatējamas izotopu sadalījuma izmaiņas]
3) ģenētiskas manipulācijas mums zināmā veidā viņi nedarīja, jo tās atstāj konstatējamas pēdas genomā

No (1) un (2) rodas jautājums - pardon, a kā viņi sevi apgādāja ar nepieciešamo enerģiju, (3) liek šaubīties par versiju ``viņiem viss bija bioloģisks`` + vēl lai manipulētu ar genomu vajag laboratoriju, t.i. visādus elektroniskus un optiskus aparātus un tīras vielas, ko atkal var uztaisīt tikai ja ir attiec. industrija kura prasa visādas citas zināšanas, tas viss iet kopā.

Nu un vēl ir tāda lieta - ja kaut kā ir ļoti daudz, tad daļa fosilizējas, tā mēs kaut ko zinām par seniem organismiem, ja būtu ļoti daudz senu priekšmetu vienalga kādu, arī daļa fosilizētos.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2020-01-16 22:10 (saite)
Neadresē problēmu kāpēc šajās civilizācijās ir tādas krasas devolūcijas pazīmes, ka jaunākos periodos tās pašas kultūras pārstāvji burtiski dabūjuši amnēziju par vecajām zināšanām un spējuši tikai primitīvi 'atdot godu' leģendārajiem senčiem ar vienkāršiem akmens krāvumiem. Imo ļoti netieša liecība par labu katastrofismam, kas ietekmējis cilvēces vēsturi. Pat briesmīgajos tumšajos viduslaikos hellēniskās zināšanas tik saglabātas un uz romiešu megaceltnēm neskatījās kā uz sen aizgājušo dievu suvenīriem kā tas diezgan uzkrītoši liekas saistībā daudzu seno civilizāciju atstātajām neviendabīgas kvalitātes struktūrām. Bieži 'modernākie' akmens krāvumi tikai veidoti ap vecākajām, sarežģītākajām struktūrām apkārt un virs it kā respektējot to vērtību pat pussagrautā un korodējušā stāvoklī.
Tas nemeiko vēsturisku sensu, ja pieņemam, ka šāda civilizācija bija kontinuāla. Nav arī necik daudz dokumentālu liecību par krutajiem senčiem, izņemot mītus, kurus viedie mūsdienu vēsturnieki definē kā pasakas pieaugušajiem, ko senie cilvēki viens otram sacerēja, jo bija tupi lol.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2020-01-16 22:45 (saite)
Es domāju, apmēram tas pats. Romas impērija, kanalizācija, termas, ūdensvadi. Viduslaiku pilsētas, sūdi pa ielām un mazgāšanās reizi mēnesī. Valstis attīstās piedzīvo uzplaukumu, tad kāds cits spēcīgāks tās sagrauj vai viņas izjūk/ pavājinās iekšēju problēmu dēļ.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-01-17 00:27 (saite)
Viduslaikos BIJA kanalizācijas sistēmas un sūdi pa ielām bija arī daudz kur milzīgajā Romas impērijā. Pēc Romas sabrukuma pazuda infrastruktūra, jo pajuka jebkāda kohēzija un varas monopols. Juku laiki. Nekāda drastiska pārrāvumā tech attīstība nebija, tikai neliela pauze, kamēr atguvās impērijas kolapsa. Kontinuitātes, kau ar raustīšanos, turpinājās un nebūt ne uz leju. Vidsuslaikos nācas klajā daudzas tehnoloģijas, ka romiešiem tikai slapjajos sapņos rādījās un tās arhitektūra ļoti ātri sasniedza sofisticētākus augstumus, nekā tas jebkad bija pie hellēņiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2020-01-17 08:13 (saite)
Viduslaiku Eiropā nebija kanalizācijas sistēmas, tās sāka ierīkot tikai pašās viduslaiku beigās/jaunajos laikos. Un pēc R-Romas impērijas sabrukšanas Eiropā bija drastisks pārrāvums tech attīstībā ar milzīgu kritienu atpakaļ. Un tas viss par spīti tam, ka it kā turpat blakus taču saglabājās A-Romas impērija ar visām tām zināšanām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2020-01-16 22:46 (saite)
Also ja tu neesi pamanījis, mītus studē un no tiem izvelk detaļas- ks. Troju, Knossu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?