ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2018-03-13 00:18:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Atziņa
Ticīgums - tas ir vājas imūnsistēmas mentālais analogs. Ja ir ticīgs, visādu zarazu var saķert. Dažreiz tā notiek epidēmijas (sk. vēsturi)

PS tas attiecas uz jebkādu, ne tikai reliģisko ticīgumu.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]chrono
2018-03-13 15:52 (saite)
> Neviens jau nestrīdas par to, ka daudzos gadījumos ar šādiem uzskatiem pietiek, lai neietu bojā, vismaz tik ilgi, kamēr apkārtējā vide mainās lēni un ne sevišķi daudzos dažādos virzienos.

Ir kādi piemēri, kad ticība kādam/kādiem no daudzajiem dieviem būtu palīdzējusi neiet bojā? Drīzāk šķiet, ka tā ir vairāk bijusi neitrāla, ja neskaita nelielu stresa samazināšanu brīžiem, jo pat pilnīgi šķība pārliecība par esošo sniedz nedaudz vairāk miera par neskaidrību.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2018-03-13 16:14 (saite)
Ticība daļai indivīdu var palīdzēt izvairīties no bezcerības un citiem mentāliem strupceļiem, bet runa nav pat par to, tikai par to, ka pat ticējumi joprojām sākotnēji ir balstīti empīrikā (jo kur gan citur) un tās vairāk vai mazāk kļūdainos skaidrojumos.

Līdz ar to, kaut arī tiem ir atņemta ļoti būtiskā privilēģija būt sasinhronizētiem ar izmaiņām evidencē, tie tik un tā darbojas kaut kādā, no nulles pozitīvi atšķirīgā mērā, vismaz tik ilgi, kamēr minētās izmaiņas nekļūst pārāk lielas.

Protams, šeit uzsvars ir uz "vairāk vai mazāk kļūdainiem skaidrojumiem", kā dēļ arī tagad var novērot uzskatus, kas ir saglabājušies par spīti tam, ka ir demonstrējami aplami jau ļoti ilgu laiku. Tie, pašā labākajā gadījumā, pamanās netraucēt, bet tipiskajā tie traucē un tiek paciesti par spīti tam.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?