Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2019-07-10 10:24:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
starp citu, es tak kādreiz pavisam nopietni ticēju visiem tiem, kas stāstīja, ka mašīnas uzturēšanas plānotajos izdevumos pavisam noteikti jāiekļauj soda naudas un kukuļi likumsargiem (opcionāli). nu, ka sods ir neizbēgams, tu nevari dzīvot un braukāt tā, ka tevi ne par ko nesoda utt utml.

(var jau būt, ka manai nesodamībai ir kāds sakars ar to, ka neldija izskatās pēc mašīnas, ko esmu nopirkusi, vācot un nododot tukšās pudeles (sak, nav vērts apturēt, ko no bomžiem var gribēt), bet nē, nav tā, ka es pati tam ticētu. ķipa, nepārkāpiet!)


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]puika_vecis
2019-07-10 10:46 (saite)
12 gadu stāžā, esmu saņēmis 3 sodus - 2 par radariem, viens, kad aizmirsu ieslēgt Mobilly.
Visi pēdējo pāris gadu laikā, laikam kļūstu neuzmanīgāks.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]chimera
2019-07-10 10:47 (saite)
vo, par parkingu mani vienreiz varēja noštrafēt. samaksāju, aizgāju, aizkavējos, aizmirsu, attapos kādu stundu vēlāk, bet nospļāvos - nu, būs, būs. nebija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]puika_vecis
2019-07-10 10:52 (saite)
Es pēc aptuveni 30 minūtēm atcerējos, ka nav ieslēgts Mobilly. Velku ārā telefonu, gribu ieslēgt skaitītāju - nekā, "jums tiek noformēts sods" vai kaut kā tā :D Labi vismaz, ka biju noparkojies A zonā, nebija tik sāpīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]antuanete
2019-07-10 11:42 (saite)
What? Tiešām?
Man ir stāžs kopš 18 gadu vecuma, nav bijis neviens sods vispār. Ir viens administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos pierobežas zonā bez tehniskās pases. Visas vēstules no radariem ir sapelnījis vīrs, un to ir tikai divas :)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]chimera
2019-07-10 11:47 (saite)
jā, man to ir teikuši daudzi, daudzi cilvēki. dažādos laikos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]au
2019-07-10 11:50 (saite)
visi, ko zinu, ir braukuši bez sodiem. ja nu vienīgi kāds īpašs notikums deviņdesmitajos vai. un, protams, ir adekvātie - ātruma pārsniegšana vai parkings.
un te nav runa par draņķīgām mašīnām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2019-07-10 11:51 (saite)
es pat cibā šo esmu lasījusi! bet nu tagad nesameklēšu

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]neraate
2019-07-10 13:20 (saite)
Manā paziņu lokā šādi cilvēki nu jau ir par vecu lai brauktu vispār, aiz restēm vai bez tiesībām. Kad gāju skolā gan tādu bija vairums, nu jau manuprāt tā autobraucēju paaudze ir gandrīz izbeigusies

Bet nu man vienā darba vietā tie dažreiz bija ēm attaisnotie izdevumi, ja brauca ar šefs svētību, un kukuļus vini arī vēl deva pašā pretkukuļu likumu sākumā

(Atbildēt uz šo)


[info]ratatoska
2019-07-10 19:16 (saite)
Man bija ļoti daudz sodu laika posmā starp 1999. un 2002. gadu, kad bija absolūti drausmīga mašīna, drausmīgi ienākumi, nekādu tur tādu greznību kā trīsstūris bagāžniekā un zīme 70 aizmugurējā logā. Man bija ap 20 gadiem, un es mēdzu bēgt no policijas, ne nu tā, ka neapstājos, kad taurē, bet, ja pa gabalu ieraudzīju, griezos apkārt un braucu pa citiem ceļiem. Tas bija tas laiks, kad sods bija piecītis, bet man piecītis bija miljons. Tad vairākas reizes maksāju par visādiem stulbumiem - lampiņa izdegusi, nav ugunsdzēšamā aparāta utt. Domāju, ka tādus jaunus stulbeņus jau droši vien arī biežāk ķēra, jo, ja pietiekami ilgi pētīja, kādu vainu vienmēr arī atrada. Tas viss absolūti noplaka līdz nullei, tiklīdz izskauda kukuļus policijai. Tagad man ir vidēji viens sods par ātrumu četros gados. Tie, kuri to stāsta par plānotajiem izdevumiem, kuros sodi jāiekļauj, kavējas atmiņās par haotiskajiem 90. gadiem (es tā pieļauju).

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ratatoska
2019-07-10 19:17 (saite)
Oi, nē, pārlasīju un atcerējos, lielākā daļa sodu bija pilnīgi par tēmu - zem zīmes nogriezos, ne no tās joslas nogriezos, zem ķieģeļa pabraucu utt. Kādas piecas reizes mani sodīja tais tālajos jaunības gados.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]illumine
2019-07-23 13:52 (saite)
Man par ātrumu ir viens brīdinājums (kur es braucu aptuveni ar 63 Ventspilī, jo jau biju nometusi no 70, jo tuvojos krustojumam, kur sākas 50 - izrādās, sākās vienu krustojumu ātrāk - akmeņainā "taciņa" arī bija ceļš). Viens par parkošanos, kas man pirmajā braukšanas gadā iemācīja "tas ka tur stāv 50 mašīnas, nenozīmē, ka drīkst", viens Liepājā, ko apstrīdēju, atcēla, viens pagalmā, ko apstrīdēju, neatcēla (bet dzirdēju, ka citiem atcēla, un par šo gan vairs nesoda, es esmu mēģinājusi panākt, lai tad liek visiem kaimiņiem sodus - neliek). Un viens par apgriešanos uz sliedēm, ko man piemēroja kaut kā atmugurwniski, jo man mašīnai purns bija nepareizā virzienā stāvvietā. Ņemot vērā, ka tur parkojos asarām birstot ejot pie ārsta, norakstīju, ka drīkst. Jā. Gribētos lielīties, ka nav neviena soda, bet nu daži ir, esmu iekritusi smalki izliktās CP lamatās un divreiz bijusi neuzmanīga. Par vienu keisu man aizvien ir divas atbildes no policijas, kas ir pretrunā viena otrai, bet nu uz tiesu neies 40 eur dēļ :D Punktu gan nekad nav bijis, un slavenajā Igaunijā, kur, man liekas, sodi ir visiem maniem kolēģiem, pat tik mazi kā 9 eur, man nav neviena.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?