Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2016-06-08 10:18:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
n_komentārs
bet tomēr jokaini, ka uz ambrazūrām iet tieši dēļ tā, ko neviena nekad nedarīs*. jā, olšūnu donorēšana ir bīstama, smaga un sāpīga. palabojiet mani medicīniseki advancētāki cilvēki, bet sākumā tev ir jādzer hormoni, tev būtiski mainās svars, tev mainās raksturs; tad pati operācija ar visiem tās riskiem, no kuriem neauglība nebūt nav vienīgais.

es ne par to, ka vajag #aizliegt. bet topiks, topiks no visiem izvēlēts tāds...

*hohmas vai vieglas naudas dēļ

UPD. nu man šķiet jokaini, ka par feminisma karogu kļūst ētiski apšaubāma procedūra (savā pašreizējā variantā) (kura var tikt pielīdzināta orgānu vai to daļu transplantācijai no dzīvā donora un pakļaujama tādam pat protokolam (nevis aizliedzama!)), plus jūsmīgās nimfas feisbukā demonstrē brīžiem tādu anatomisku analfabētismu, ka ja nu kādam gribas pateikt feministes=duras, tas šobrīd ir ultra-viegli.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2016-06-08 13:18 (saite)
Kāpēc 1. fāzes klīniskajos pētījumos neņem sievietes, kurām var būt bērni? Lai pasargātu šos potenciālos bērnus no kaitīgām sekām.

Olšūnu donēšanas ierobežojumi pēc vietējām klīnikas vadlīnijām (kaut arī ne pēc valsts likumiem) tikai dzemdējušām ir diezgan izplatīta prakse vairums valstu. Tas nav tik ētiski un likumīgi viennozīmīgi kā ar pētījumiem, bet šī likuma loģika ir diezgan skaidra.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chaj
2016-06-08 15:31 (saite)
Klīniskajos pētījumos ieslēgšanas/izslēgšanas kritēriji ir pētnieku lēmums, atbilstoši pētījuma dizainam un ētikas komitejas atļaujai. Iemesli abiem var būt visdažādākie. Tam nav nekāda sakara ar lēmumu valsts līmenī un likumdošanu.

Savukārt kaitīgs veselībai var būt daudz kas - sākot ar abortiem un beidzot ar plastisko ķirurģiju. Atkārtošu vēlreiz - pilngadība ir tas kritērijs, kas ļaus pašam(ai) lemt. Skaidrojoši informācijai pirms procedūras ir jābūt un cik es zinu tā tiek sniegta potenciālam donoram.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2016-06-08 15:39 (saite)
Kā var teikt, ka tam nav nekāda sakara ar valsti un likumdošanu, ja visas šīs lietas ļoti stingri regulē visdažādākie likumu akti dažādos līmeņos?

Turklāt ir tendence šim regulējumam pieaugt, jo kā sabiedrība mēs kļūstam piesardzīgāki pret riskiem. Vai tas vienmēr ir labi, ir cits jautājums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?