Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2015-11-13 14:27:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
vegāniskais mēnesis un tā draudi/izaicinājumi, tātad.

ar ko tu riskē: praktiski ne ar ko.
ko tu iegūsi: visticamāk, neko īpašu.

tas tā, īsumā.

garumā: mēnesis ir pārāk īss laika posms, lai sašūpotu organisma homeostāzi (nu, neesam mēs tik maigi trauslas būtnes), ja vien nepiekopj kādas īpašas self-mutilation aktivitātes, pie kurām vegānisms nepieder (izslēdz tikai noteiktus produktus, nevis veselas uzturvielu grupas, kā, piemēram, slavenais dikāns, kura, manuprāt, arī ir vienīgā reāli bīstamā diēta no cibā manītajām; par laimi, gandrīz neviens nespēj piekopt stingru dikānu, un labi, ka tā)
pat ja cilvēks pārtiks tikai no (pilngraudu) makaroniem un salātlapām visu mēnesi, viņš būs noklājis Absolūti Lielāko dienišķo uzturvielu klāstu, un neviens deficīts mēneša laikā neliks par sevi manīt.

ieguvēji varētu būt pelmeņu un cita džanka patērētāji, ja vien nepārslēgsies uz vegāno džanku totally (pagrūti un padārgi latvijas apstākļos), bet sāks gatavot paši, taču tad galvenais uzlabojumu iemesls būs whole foods uzturkarte, ne speciāli vegāniska; laktozes nepanesības upuri (nav nekāds retums), kuri pēkšņi pamanīs, ka viņiem pazūd gremošanas problēmas un hroniskās iesnas, attīrās āda utt.
(noteikti ir vēl pāris varianti, kas uz ātru roku nenāk prātā)

kopumā: galvenais vegānā mēneša ieguvums būtu tāds, ka cilvēks saprot, ka var dzīvot bez dzīvniekrproduktiem un Nenomirt Uz Līdzenas Vietas, turklāt ēdot garšīgi (atkarīgs no kulinārām spējām gan).

(gribēju uzrakstīt par to, ka vitamīni neietekmē to, ka tev ir labs/slikts garastāvoklis, bet roka nogura (#noteikti no vegānisma), citreiz)


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]chimera
2015-11-13 23:48 (saite)
mental health ir tāāāāda faktoru summa... un nedomāju, ka uzturs tajā ir nozīmīgākais. turklāt esmu pavisam droša, ka uzturs nevar ietekmēt mental health, apejot fizisko. varu pateikt, uz ko ir vērts uztaisīt analīzes, ja ir interese. then again, ja tev aug mati un nagi, ir normāls bmi, vegānisma laikā āda nav kļuvusi ļ. sausa, nebojājas zobi, netirpst rokas/kājas, es riskētu apgalvot, ka par uzturu tev nevajag uztraukties.

(esmu vegāns 2 gadus, augļus ēdu ļ. maz, jo negaršo saldas lietas (bet tas ir pofig, ja ēd dārzeņus un/vai zaļumus). b12 ir tricky, dzeru apmēram reizi nedēļā, bet dabūt jūtamu deficītu (nedzerot nemaz) gada laikā nav iespējams)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hessin
2015-11-14 00:32 (saite)
es dzeru rīsu pienu spēcinātu ar b12 pie mušļiem. neatceros, vai tam zviedru auzu pienam arī bija pielikts b12 vai nē, bet rīsu alternatīvām (mandeļu, piem.) arī bija. sojas pienu nedzeru.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]chimera
2015-11-14 09:46 (saite)
man arī reizēm ir pienos un rauga pārslās, plus drošībai ir sublingual tabletes, pa vienai reizi nedēļā.

bet es mazliet mulstu, jo pilnīgi nevegānos avotos šad un tad izlasu, ka b12 hajs ir pārspīlēts, ka b12 normālai sintēzei pietiekot ar paša zarnām, ka b 12 anēmijas nav saistītas ar uzturu, bet gan ar parazītu utml problēmām utt utml.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hessin
2015-11-14 22:08 (saite)
jap, tas arī lasīts. Par cilvēku uzturu tāpat daudz ko nezinām, atliek tikai sekot iekšām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?