black_robin ([info]black_robin) rakstīja,
@ 2023-09-07 08:55:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
"In the late 1960s the psychologist Paul Ekman discovered that smiles, frowns, sneers, grimaces and other facial expressions where displayed and understood worldwide, even among foraging peoples with no prior contact with the West. These findings, he argued, vindicated two claims that Darwin had made in his 1872 book The Expression of the Emotions in Man and Animals. One was that humans had been endowed with emotional expressions by the process of evolution; the other, radical in Darwin's time, was that all races had recently diverged from a common ancestor. Despite these uplifting messages, Margaret Mead called Ekman's research "outrageous", "appalling" and "a disgrace" - and these where some of the milder responses. At the annual meeting of the American Anthropological Association, Alan Lomax Jr. rose from the audience shouting that Ekman should not be allowed to speak because his ideas where fascist. On other occasion African American activist accused him of racism for claiming that black facial expressions where no different from white ones. (Sometimes you can't win.) And it was not just claims about innate faculties in the human species that drew the radical's ire, but claims about innate faculties in any species. When the neuroscientist Torsten Wiesel published his historic work with David Hubel showing that the visual system of cats is largely complete at birth, another neuroscientist angrily called him a fascist and vowed to prove him wrong."

Pateicoties soctīkliem, man bija radies iespaids, ka citu cilvēku pavirša apvainošana fašismā un pārējos ismos ir tieši šī laika pazīme, bet nē, acīmredzot tā tas ir bijis, kopš šie vārdi vispār ir parādījušies valodas apritē. Tas ir reizē gan nepatīkami, gan arī nomierinoši - tātad cilvēki, iespējams, nevis degradējas, bet vienkārši nemainās.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]resort
2023-09-07 11:02 (saite)
> black facial expressions where no different from white ones

Un tomēr... pamēģini krēslas stundā nolasīt grimasi tumšā sejā un gaišā sejā. Neticu, ka evolūcija tādu mainīgo nav iekļāvusi savos rasistiskajos zirnekļu pinumos.

(Atbildēt uz šo)


[info]begemots
2023-09-07 12:05 (saite)
Interesanti, kā kultūra uzliek papildslāni sākotnējām izteiksmēm.

Kaut kur lasīju, un man šķiet tas atbilstoši novērotajam, ka smaidam ir tipiski pretēja nozīme nepazīstamu/formālu situāciju laikā PSRS/Krievijā un, teiksim, ASV (vai, iespējams, arī citur).

Proti, smaids ASV ir pašpārliecinātības pazīme, savukārt Krievijā -- vājuma, pieglaimošanās pazīme, lūgšanās pēc labvēlības.

Diez vai tas ir tā absolūti, bet atceroties PSRS līderus un funkcionārus ar akmenscietajām sejām, kā arī šībrīža VVP, šķiet ticami.

Interesanti kā ir Ķīnā un kā bija nacistiskajā Vācijā, varbūt tai bargajai nopietnībai (un līdz ar to smaidam kā vājuma izpausmei) ir saistība ar totalitārismu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2023-09-07 16:27 (saite)
Starp visādiem pērtiķiem izrieztie zobi atvērtā mutē skaitās, jā, pazemības, pieglaimības, submisijas pazīme alfu klātbūtnē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]begemots
2023-09-07 18:08 (saite)
Tiešām? Vai tik tai pat laikā citiem pērtiķiem tā neskaitījās agresijas pazīme?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?